Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

Nie rozumiem, to bezsens. Przecież mam podobny sprzęt: 2-rdzeniowy Pentium 4, 1GB DDR2, Geforce 6600 128MB i gram na high detalach. Owszem gdzie nie gdzie przyrwie, ale chodzi na tyle płynnie że grać się da. Krótko mówiąc według tych trików będzie chodzić gorzej niż jest =).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym stalkerem jest tak, że można mieć nawet GeForce'a 7900GT i Athlona 3200+, 1GB RAM 400MHz (nie żeby był to jakiś mega wypas sprzęt) i wtedy i tak będzie przycinał (a konkretniej doczytywał, bo sam w sobie działa płynnie jak się nie biega po mapie :P). Dopiero dołożenie jeszcze 1GB RAMu załatwia sprawę - żadnego doczytywania (jeśli chodzi o granie na wysokich detalach).

Najlepszym sposobem sprawdzenia było pewne miejsce - otóż jak wychodzi się od pierwszego Tradera - wchodzimy po schodkach i kiedy już się mamy obrócić w prawo do wyjścia to przy 1GB zawsze ostro przytnie (2-3 sek zwiechy). Natomiast przy 2GB bez najmniejszego zawiasu śmiga :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, to bezsens. Przecież mam podobny sprzęt: 2-rdzeniowy Pentium 4, 1GB DDR2, Geforce 6600 128MB i gram na high detalach. Owszem gdzie nie gdzie przyrwie, ale chodzi na tyle płynnie że grać się da. Krótko mówiąc według tych trików będzie chodzić gorzej niż jest =).

U mnie działa ten trik...przy ustawieniu full dynamic dopiero po zastosowaniu tego triku można grać normalnie...co nie oznacza, że na innym sprzęcie też trzeba będzie go stosować. Niemniej, jeśli komuś rwie to może, ale nie musi spróbować...jak się poprawi to spoko, jak nic nie da - to szkoda...po prostu kciałem pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem sposób na przycinkę.

To działa!!! Testowaliśmy to z kumplem.

Tu chodzi o tekstury. Gierka ładuje tekstury tylko wtedy kiedy ładuje etap za pierwszym razem, potem nie da się zmienić rozdzielczości tekstur, a jedynie ich ostrość. Dlatego tekstury są niskiej rozdzielczości, ale ostre i bump mupping wygląda w miarę dobrze. Przynajmniej tak mi się wydaje i wątpie by jakikolwiek patch na to zadziałał.

Jedno trzeba jednak przyznać. Gierka ma stanowczo za duże wymagania w stosunku o grafiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie. Czy STALKER ma wymagania wyższe niż Gothic 3? Bo gościu na jednym forum wkręcał, że ma wyższe niż G3.

Powiem tak: oba tytuły są źle zoptymalizowane, i wymagają nadzwyczaj dużo w stosunku do swojej grafiki. Szczególnie Gothic, z tego co wiem, jest schrzaniony pod tym względem i zarwie na sprzęcie na którym Doom 3, HL2, czy nawet Oblivion chodzi sprawnie. Ze Stalkerem nieco lepiej lecz także można było to lepiej zoptymalizować. Myślę że gość Cię nie "wkręcał" =).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem od siebie, że przy 2 GB ramu Stalker nie sprawia już żadnych kłopotów jeśli chodzi o doczytywanie. Natomiast Gothic 3 z najnowszym patchem 1.12 bodajże potrafi zaciąć przy zwiedzaniu nowych miejsc, ale źle nie jest (w porównaniu do 1GB gdzie stalker jako tako chodzi [bez stosowania ww. triku], a gothic3 niemiłosiernie doczytuje i praktycznie nie da się grać [również bez stosowania żadnych trików - grzebania w ini i takich tam :P] - i to wcale nie na najwyższych detalach). No, a ponadto wg mnie stalker sprawia wrażenie stabilności, a Gothic to nie wiadomo kiedy się zatnie, nie wiadomo po co, a tymbardziej dlaczego :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tricków patrz poprzednie posty... ja słyszałem coś o jakimś programie zmniejszającym cośtam ale nie pamiętam, zobacze oczywiście i poinformuje co i jak, a może mi ktoś powiedzieć gdzie mogą znajdować się bloodsuckery i snorki, albo zombi bo chcialbym z nimi powalczyc i jak narazie skopalem tylko 1 pijawkę, a nie wiem czemu strasznie sie cykam tych mutantów :P mój sprzęt to AMD athlon 64 3000+ ,, no to 2 ghz , 512 RAM i geforce 6600, ma ktoś jakieś propozycje co ulepszyć i jak najtaniej? Myślałem żeby przezucić się an intela i dodać do 1 GB ramu... , ewentualnie znajomy z firmy pyknie mi geforce 7000 ileśtam po pol ceny tak zeby gdzies ponizej tysiaka forsy zeszło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi o 512 MB DDR2 a nie GB :P - i właśnie to jest najsłabszy punkt... Gierka ruszyć pewnie ruszy, ale często będzie "doczytywać" co będzie powodowało efekt przypominający klatkowanie. Jeszcze dodatkowe 512RAM raczej załatwiłoby sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wiecie ssie mnie mały dokuczliwy głód , a lubie sobie zrobić dobrze tzn chodzi mi o dobrą płynną gre na gut detalach , a kto zna jakąś dobrą stronkę o stalkerze bo szukałem i coś eni zabardzo a chcialbym szczegółowo poczytać o mutantach i takie inne sprawy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w sieci znalazłem sposób na przycinkę. Cytuję:

-------------------------------------------------------------------------------------

"Sprawdzcie taki patent (mam config standardowy):

1. Ustawcie Full Dynamic Light, wejdzcie w ustawienia advenced i wszystkie suwaki na minimum.

2. Wyjdzcie do windowsa.

3. Odpalcie ponownie gre i wczytajcie save albo odpalcie nowa, obojetne. Powinno byc plynnie nawet na slabych maszynach

4. Wejdzcie do advenced i podciagnijcie suwaki do przyzwoitych wartosci. Nie ruszajcie ustawien static/dynamic!

5. Wroccie do gry (oczywiscie bez wychodznia do windy).

Te czynnosci musze niestety powtarzac przy kazdym wejsciu do gry - inaczej mam znow 2 klatki.

Efekt - Na niezbyt wypasionym sprzecie: 6600GT 128MB AGPx8 (500MHz/1000Mhz) + Celeron 3GHz + 1GB RAM gram dosc wygodnie na full dynamic lights majac ustawienia:

- rozdzialka 1024/768

- jakosc tekstur - max

- szczegoly obiektow - max

- widocznosc - 3/4 suwaka

- anizo - 1/2 suwaka

- antyalias - 1/2 suwaka

- cienie od slonca wlaczone

- cienie od trawy wyl.

- gestosc trawy - 1/5 suwaka

- jakosc cieni - 1/5 suwaka"

Ale to jest kompletna bzdura - ja się sam na poczatku na to złapałem, kiedy ustawiłem wszystko na pełne detale i cieszyłem sie jak małe dziecko, że na moim sprzecie nic nie tnie - w rzeczywistosci jest tak, że kazda zmiana ustawien graficznych musi miec swoje następstwo w restarcie gry - inaczej ustawienia się nie zaaplikuja - suwaki będziecie mieli na max, a grafika i tak będzie wygladac jak przy tych miniumum. Nie można wprowadzać zmian w ustawieniach graficznych podczas gry - bo to nic nie da. Mmnie na moim sprzecie AMD +2200, 1024 mb RAM, GeForce 6600GT z dynamicznym oswietleniem i wszystko na min. dziala niesamowicie plynnie, podobnie z detalami na max ale z statycznym oswietleniem, ale już dynamiczne oswietlenie + detale na max = pokaz slajdów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie u każdego musi działać.

U mnie dało rezultaty.

Co do restartu gry - fakt musi być ale tylko przy zmianie oświetlenia z statycznego na pełne - to związane jest z aplikowaniem "directx'a" w zależności od ustawień gry.

Gdy masz ustawienie oświetlenia statycznego to karta graficzna bazuje na rozwiązaniach directxa 8, a jak ustawisz pełne oświetlenie to grafa siega do rozwiązań z directxa 9 - i to bez względu na to że masz DIRECTX 9c.

U mnie - jak wrzuce pełne oświetlenie i detale ma maxa - gra wczytuje się niemiłosiernie długo i tnie.

Ale jak wrzucę pełne oświetlenie i detale na min - gra ładuje się normalnie i wygląda brzydko. I wystarczy że w trakcie gry wejdę do opcji i zmienię detale na "prawie" max - czyli wszystko oprócz cieni (min) i antyaliasingu (1/3) i filtr. aniz (1/4) oraz dam trawę na 1/2 to gierka wygląda bardzo ładnie i nie tnie - oprócz pewnych fragmentów mapy - ale to wyglada jakby doczytywała i trwa około 1-2 sekund.

Sprzęt mam taki:

Athlon64bit (939) 3000+

GF6600 GT (550/1150) 128MB PCIE

RAM 4x256MB dual chanell GEIL

Ale w podsumowaniu muszę powiedzieć, że nie u każdego może, czy musi wspomniany trick działać. Nie wiem od czego to zależy. Może twórcy gry powinni bardziej zoptymalizować kod gry i byłoby po kłopocie.

Pozdrawiam! :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kompa:

Athlon XP 2400+ ~2,0 Ghz

GeForca 6600

Ram 1024 Kingstona

Gra chodzi mi płynnie na ustawieniach wszędzie na medium a wygląda jakbym grał na najwyższych, pozwala mi na to trik z pierwszym ustawieniem w zaawansowanych opcjach - zasięg/pole widzenia. Wystarczy podczas gry wyjść do opcji zmienić zasięg widzenia (+/-) zachować ustawienia i spowrotem do gry. Grafa jak ta lala przy takim zastosowaniu. Nie wiem dlaczego u mnie tak działa, więc nie pytajcie sie czy coś tam grzebałem w plikach i nie miejcie żalu jak wam to nie chce załapać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz zainstalowane jakieś mody ? Jak tak to będziesz musiał zmienić nazwę folderu Gamedata (np. Gamedata2 ale tylko na czas grania po sieci, potem możesz zmienić jak było i grać po singlu).

A Polska wersja nie jest spaczowana, i nie gryzie się z angielska (u mnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co kolega stalker. Wczytuję, wczytuję, wczytuję i wyskakuje mi "inna wersja gry", gra jest spolszczona. Nie mam, żadnych modów, NIC z nia nie robiłem jest tylko zainstalowana ;)

Żeby nie było wątpliwość gra jest 100% oryginalna zakupiona w Emipku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pograłem w to tydzień czy może nawet więcej i odechciało mi się... to pewno z powodu Nocy Kruka w którą teraz gram (jeśli macie przejść Stalkera nei włanczajcie żadnj innej gry bo zobaczycie jak wam sie odechce, może to dlatego że nie lubię takich przerażających stworów), co do buraków patche pewno to poprawią :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...