Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

MAM GO!

dziś kupiłem polską wersję - i pierwsze zaskoczenie - pełna polska wersja.

głosy jak narazie podłożone super, tłumacze też nie dali ciała (jak na pierwsze 30 minut gry) bo język odpowiada Falloutowemu, a tam w słowach nie przebierali.

wymaga - tu się skrzywiłem - Athlon 3000+, 1Gb RAM, GF 7600GS 256 a gra - 800x600, detale na średnio, i muszę zmienić oświetlenie na nie dynamiczne.

na początku - patrzę - wygląd super, a pierwszy zgrzyt jak wyszedłem z podziemia - i jak tylko pojawił się świat zewnętrzny to komp zaczął chrobotać jak myszy pod posadzką starego kościoła.

do tej pory (30 minut, zanim dziewczę me mnie nie opierniczyło, że czas iść) wypełniłem jednego questa i powiem, że walka była średniotrudna - ciężko się celuje, ciężko walić "główki", ale nie jest tragicznie, bo nie zginąłem. tylko towarzyszy żal bo kipnęli szybciej niż myślałem, ale przynajmniej zostawili po sobie apetyczną dwururkę, z której przy najbliższej okazji nie musiałem prawie zgrywać muszki ze szerbinką, a oponent został malowniczo rozsmarowany na ścianie jak Delma na kanapce w telewizyjnych reklamach.

po krótkiej chwili spędzonej ze Stalkerem nie mogę się doczekać powrotu do zony.

z wad mogę wymienić dość długie ładowanie się poziomu (może tylko za pierwszym razem, nie wiem bo uruchomiłem tylko raz), sporą ilość miejsca na dysku jakiego stalker potrzebuje żeby się zainstalować (a myślałem że Double Agent miał apetyt na twardziela), oraz zakładkę w pudełku - mogli dać normalne a nie rozkładane z rzepem. aha byłbym zapomniał o nalepce:) podoba mi się i pewnie wyląduje na kasku rowerowym:)

narazie tyle, jak pogram to się jeszcze dopiszę do tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he :)

Ja tę gre mam od wczoraj (czwartek) z MM. Trochę to dziwne bo nie powinni sprzedawać przed premierą nie?

Gra jest fajna, czasem może być trudna (gram na poziomie trudności stalker czyli 2 od dołu). Walka jest fajna, ale to że headshot nie zabija to trochę kiepsko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymaga - tu się skrzywiłem - Athlon 3000+, 1Gb RAM, GF 7600GS 256 a gra - 800x600, detale na średnio, i muszę zmienić oświetlenie na nie dynamiczne.
Dziwne, że u niektórych na lepszym sprzęcie od mojego gra chodzi gorzej

Mi na Athlon 2200, 768 RAM i Radeon 9600 256 mb chodzi bez zacięć w rozdzielczości 1024x768, a detale ustawione na high

A co to oznacza?! Siekierą w łeb temu co nie zna odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po godzinnym "maratonie z grą", jak narazie niczym nie zachwiciła, kilka razy się przestraszyłem ale nic wielkiego. Chodzi bezblędnie na maksymalnych detalach (wszystko). Próbowałem zagrać w multiplayer, jednak bida nie mogę. Czemu kiedy chce się połączyć z jakimkolwiek serverem wyskakuje błąd. Ktoś wie czemu? :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, czy moglibyście mi ją z czystym sumieniem polecić?

Bo miałem w planach kupno, ale nie wiem czy tak naprawde to dobra gra jest. Komputer mam mocny, rosyjska wersja multi chodziła na max. ale cała gra jest mi niewiadomą. Czy ktoś mogłby przedstawić jej waqdy i zalety pls?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak...jestem już w dość zaawansowanym stadium gry. Zdziwiły mnie te wymagania troszkę ... na moim sprzęcie chodzi na "bez dynamicznego oświetlenia" ale za to wszystko inne na high i 1280x1024- bez przycinek :P Wielką wadą jest jak dla mnie brak pojazdów...chociaż mając dwa artefakty które dodają 100 do wytrzymałości mogę bic i biec. Polecam wszystkim :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielką wadą jest jak dla mnie brak pojazdów... :]

http://www.cdaction.com.pl/agora/viewtopic...4398fdff883cdeb

To jest mod, który wprowadz pojazdy do gry, instalacja jest opisana na stronce, jak i w pliku readme. Jeśli wszystko poprawnie wykonasz, musisz zacząć nową grę. Zaraz przed wejściu do piwnicy handlarza, który nas uratował leżą wszystkie możliwe pojazdy, w tym traktor:) Szkoda tylko, że APC ma zamknięte szyby i nie można użyć karabinu :?

P.S Po zainstalowaniu modu zalecam ściągnąć także path, który usuwa zużycie paliwa, w grze nie można znaleźć żadnego kanistra z tą cieczą :(

http://stalker.filefront.com/file/Transport_Mod_Patch;77778

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - Stalker ma podobno dość niskie wymagania sprzetowe. Myślicie , że na moim gracie ( 2 GHz, 512 MB RAM, GeForce 4 440 MX (64 mb :( ) , win XP) będzie działać (na najniższych detalach, oczywiście) ?

Niby na wymagania minimalne się łapie, chociaż nie jestem pewien, czy gra wymaga Pixel Shaderów. :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech zawiodlem sie na tej gierce, czekalem na nia tyle czasu i co dostalem ? Niedopracowanego, nudnego fpsa z beznadziejnymi zadanami, pelnego bugow .......A mialo byc tak pieknie.....:/

Owszem takie wrażenie można odnieść po pierwszych 20 minutach gry. Wszystko wydaje się takie dziwne i trochę zagmatwane. Gdy już się znajdzie jakąś sensowną broń, zacznie się zwiedzać miejsca, zagłębiać w fabułę to gierka jest bardzo dobra.

Może nie do każdego ta gra trafi, ale przede wszystkim małe sprostowanie jak to wszystko wg mnie wygląda:

- Niedopracowanie - w żadnym wypadku. Każdy NPC działa jak powinien, questy również działają, AI nie pcha się bezmyślnie pod lufę - ogólnie jeśli chodzi o sprawy techniczne to wg mnie wszystko jest OK

- Nuda - no jak się biega z pistolecikiem po początkowym terenie to może... potem celowniki optyczne, nowe armory, walki na arenie itd. itp.

- beznadziejne zadania - zadania poboczne nie są obowiązkowe do robienia, natomiast questy z głównego wątku są ciekawe. Jeszcze co do zadań pobocznych to wydaje mi się, że są dość standardowe - znajdź dany artefakt, wyeliminuj grupę bandytów, zabij stalkera o imieniu xxx itd. czy są one beznadziejne? Nie wiem, ale jakoś nie wyobrażam sobie co innego twórcy mogli wymyśleć

- pełen bugów - hmm... jedyne co mi się nasuwa na myśl to, że czasem postać utknie nogą w ziemi przy śmierci i ragdoll powoduje dziwne konwulsje (ale to z rzadka) oraz to, że róóóównież bardzo rzadko ciało zniknie zaraz po śmierci.

Reasumując - wg mnie wystarczy poświęcić trochę więcej czasu, aby pozwolić grze rozwinąć skrzydełka. Jak dla mnie klimat bardzo fajny i w dodatku gra ma to coś, że chce się w nią gierczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa rzecz ostatnio znalazlem - podobno STALKER korzysta z plikow graficznych Half-Life 2 i DOOM 3. I zeby nie bylo - podaje link do strony, gdzie o tym mozna sie dowiedziec, a takze znalezc screeny pokazujace zawartosci folderow obydwu gier(STALKERa i D3) -> http://www.shacknews.com/onearticle.x/46449 . Sam Todd Hollenshead z id Software wypowiada sie na ten temat. Mam zamiar zakupic STALKERa, wiec na razie wyszukuje wszelkie informacje na jego temat, przez co udalo mi sie trafic na ta informacje. Czyzby panom z GSC Game World nie chcialo sie samym stworzyc stosownych plikow? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórcy gry S.T.A.L.K.E.R. oczyszczeni z zarzutów o kradzież

Dość często jest tak, że ludzie doszukują się afery tam, gdzie jej nie ma. Nie inaczej sprawa ma się z niedawnymi oskarżeniami twórców gry S.T.A.L.K.E.R. o to, że bezprawnie „przywłaszczyli” sobie (żeby nie powiedzieć dosadniej: „ukradli”) niektóre elementy graficzne z takich produkcji jak Half-Life 2 czy Doom 3.

Jak się okazało, rzekomo ukradzione tekstury w rzeczywistości pochodzą ze standardowego komercyjnego pakietu dla twórców gier, który został opracowany przez Marlin Studios – firmę, z której usług korzysta zarówno Valve, jak i THQ oraz wiele innych przedsiębiorstw, między innymi Electronic Arts, Konami czy Epic Games.

Dla ludzi, którzy zarzucali GSC Game World naruszenie praw autorskich, kluczowym argumentem była nazwa jednego pliku: IMP_Light, co według nich bezpośrednio wskazywało na „zapożyczenie” z Dooma 3. W rzeczywistości nazwa IMP okazała się skrótem od Impact Light, co w żaden sposób nie łączy się z produkcją id Software.

gry-online.pl

Jednak te wszystkie zarzuty wobec Stalkera były bezpodstawne. Dobrze, że to już koniec tej afery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie oznacza, ze STALEKR nie jest podobny do np. Half Life 2,m jeśli chodzi o grafike. Grafika w STALKER jest właśnie taka "prawdziwa", drzewa, pojazdy, ludziska. Hm, a ciekawe kto taką afere wywołał z tymi niby zapozyczeniami..................??? Wiadomo jaki skutek niesie ze sobą afera!!!???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się szczerze przyznam, że jakoś nawet nie zwróciłem uwagi na to, że stalker przypomina graficznie HL2... yyy.. no bo wg mnie nie przypomina ;P A jeśli nawet to co z tego. Ile gier z gatunku VIETNAM jest do siebie podobnych i jakoś nikt afery nie robi. Rozumiem, że gdyby W stalkerze znaleziono jakieś szczególne miejsca, które do złudzenia przypomionają te z HL2, ale podczas grania nawet mi przez myśl nie przeszło, że tak może być, no tymbardziej z klaustrofobicznego dooma3.

A jakie skutki afery? Oczywiste - ten kto jeszcze jakimś cudem nie wie, że stalker jest available, albo nie wie co to za gra to się na pewno dowie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie S.T.A.L.K.E.R. graficznie do HL2 ma się tak samo jak BF2, czy Doom 3. Inny styl, klimat, ogólny wygląd. A że kilka tekstur tych samych... co z tego?

Skutki afery - darmowa reklama w większości pismach i portalach o grach :D

Mi osobiście S.T.A.L.K.E.R. bardzo przypadł do gustu 8) ... czego o tłumaczeniu powiedzieć niestety nie mogę :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem...

Ta gra na pewno na bardzo długo utkwi mi pamięci.

Mimo tych wszystkich błędów i niedoskonałości, które kilka razy potrafiły mnie zdrowo wkurzyć(chociaż nie uważam żeby to aż tak bardzo ujmowało przyjemność z gry).

Ta gra ma coś czego ostatnim produkcjom w moim odczuciu brakuje: a mianowicie - klimat, Klimat, KLIMAT, K.L.I.M.A.T.!!!!

Przez całą rozgrywkę atmosfera była nieporównywalna do czegokolwiek innego a w ostatnich godzinach zostałem zupełnie przez nią zmiażdżony.

No i fabuła, która w połączeniu z tym właśnie klimatem powoduje że cała ta historia jest tak przekonująca, że grając ma się realne wrażenie przebywania w Zonie. Niesamowicie to absorbuje...

Ja z pewnością jeszcze nie raz tam wrócę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro gra jest w pełni spolonizowana(i to nieudolnie jak uważają gracze) oficjalnie rezygnuję z chęci kupna(demko i tak działało mi tylko na minimalnych). Poczekam aż ukarze się w jakiejś taniej serii, a teraz zainwestuję w dodatkowe 512mb ramu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brat gra w STALKERA, i muszę przyznać że gra jest całkiem, całkiem. Dobrze wygląda efekt ziarnistego ekranu gdy podchodzi się do anomalii, te wybrzuszenia grafiki tez są niezłe 8) . Ale nie to chciałem powiedzieć. W tej grze KLIMAT da się kroic nozem. To po prostu POWALA, gdy idzie się przez opuszczone budynki a wszędzie dookoła panoszą się mutanty... Atmosferka gry jest super :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem swoją przygodę ze Stalkerem. Grałem dopiero kilkadziesiąt minut więc oceniać dziś nie będę. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Od razu poczułem gęsty klimat, po wyjściu z wioski chodzi się z duszą na ramieniu, gracz czuje się bardzo samotny. Element RPG jest poprawny i znacznie odróżnia Stalkera od innych tego typu produkcji. Z grafiką mam bardzo mieszane uczucia; świat wygląda świetnie! Bardzo realistycznie wyglądające budynki, ptaki na niebie, pomieszczenia także ładne, ogólnie bardzo dobrze wykonany pejzaż. Z drugiej jednak strony drzewa, czy przede wszystkim mutanty mogłyby być wykonane o niebo lepiej. Muszę też zaznaczyć że Stalker to pierwszy tytuł który zaczyna zaginać mój nowy komputer. Choć na najwyższych detalach i wysokiej rozdzielczości da się grać, to jednak czasami przyrywa.

To jednak tylko pierwsze wrażenia, wracam do gry =).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi to sie przycina na minimalnych :P klimat gry i inteligencja jest bardzo dobra, w nocy to nawet nie wychodze z wioski :P jak pierwszy raz zobaczyłem ze coś się rusza to zaczołem uciekać, na szczęście to był tylko zmutowany pies 8) ludzcy (no ale stwory oczywiście też) przeciwnicy potrafią zaskoczyć, zachodzą nas z flanki , działają w grupie. przyjemnie jest być wśród swoich, faceci rozmawiają , pogrywają sobie na gitarce, jedzą... Gdy spotkałem tego dziwnego znikajacego stwora prawie spadłem z krzesła , wpakowałem w jego zmutowane cielsko 43 pociski z karabinu maszynowego, potem ucieklem szybko i eksplorowałem teren na otwartym terenie (choć mojego kumpla ten że oto stwór zaatakował od tylca jak porządkował EQ, normalnie niedaleko dziury do kanałów :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi to sie przycina na minimalnych :P

Gdzieś w sieci znalazłem sposób na przycinkę. Cytuję:

-------------------------------------------------------------------------------------

"Sprawdzcie taki patent (mam config standardowy):

1. Ustawcie Full Dynamic Light, wejdzcie w ustawienia advenced i wszystkie suwaki na minimum.

2. Wyjdzcie do windowsa.

3. Odpalcie ponownie gre i wczytajcie save albo odpalcie nowa, obojetne. Powinno byc plynnie nawet na slabych maszynach

4. Wejdzcie do advenced i podciagnijcie suwaki do przyzwoitych wartosci. Nie ruszajcie ustawien static/dynamic!

5. Wroccie do gry (oczywiscie bez wychodznia do windy).

Te czynnosci musze niestety powtarzac przy kazdym wejsciu do gry - inaczej mam znow 2 klatki.

Efekt - Na niezbyt wypasionym sprzecie: 6600GT 128MB AGPx8 (500MHz/1000Mhz) + Celeron 3GHz + 1GB RAM gram dosc wygodnie na full dynamic lights majac ustawienia:

- rozdzialka 1024/768

- jakosc tekstur - max

- szczegoly obiektow - max

- widocznosc - 3/4 suwaka

- anizo - 1/2 suwaka

- antyalias - 1/2 suwaka

- cienie od slonca wlaczone

- cienie od trawy wyl.

- gestosc trawy - 1/5 suwaka

- jakosc cieni - 1/5 suwaka"

-------------------------------------------------------------------------------------

Koniec cytatu. U mnie przy sprzecie:ATHL3000+ GF6600GT (550/1170) 1GB ramu i grze w wersji 1.001 działa płynnie.

Myślę, że niedługo wyjdzie patch poprawiajacy niniejszy błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...