Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mat4176

Rozwiązany: Procesor

Polecane posty

Najprosciej bedzie to zrobic porownujac standard gniazda procesora (socket), jaki obsluguje Twoja plyta glowna z tym, ktorej wymaga ten czy inny procesor (np. Socket AM3, Socket 775, Socket 1155). Informacje o sockecie znajdziesz podana w opisie kazdej plyty glownej i kazdego procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej na stronie producenta płyty głównej. Przy opisie modelu płyty zwykle znajduje się lista kompatybilnych z nią procesorów. Jeśli nie chce Ci się szukać, napisz jaką masz płytę główną i jaki procesor chcesz do niej włożyć (reszta konfiguracji też nie zaszkodzi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu: może i najprościej, ale nie do końca dokładnie. Sama zgodność gniazd nie musi oznaczać, że dany procek jest obsługiwany. Tak samo niektóre płyty obsługują procki z teoretycznie innymi gniazdami (np. płyty AM2/AM2+ kompatybilne z AM3).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna nazwa płyty głównej Gigabyte GA-EG31M-S2 v1.0 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

ID płyty głównej 04/11/2008-G31-ICH7-6A99OG05C-00

Czyli pewniej byłoby sprawdzić na stronie producenta jaki procesor mi podejdzie pod moją płyte główna ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie pasuje, to kompletnie inne złącze. Do swojej płyty głównej musiałbyś poszukać czegoś na Allegro. Przy odrobinie szczęścia moze trafisz na E8200/E8300/E8400, choć w sumie juz bym chyba wolał dozbierać do czterordzeniowca.

Procek chcesz wymienic ze wzgledu na...? Niewystarczająca wydajność w grach?

Jaką masz kartę graficzną i ile pamięci RAM? Być może tu coś innego niz procesor wymaga wymiany. Jaki masz zasilacz? (marka, model, moc)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porcesor 2.20Ghz 1Gb ram ddr2 karta graficzna gt240 1gb wiem ramy mam zamiar kupić też ale to już mam ustaalone kupuje 4gb ram 800mhz po 2 Gb w kostce.Będe miał jeszcze troche kasy i chće kupić do tego jakiś procesor

sprawa wygląda tak Skyrim low detale ładnie chodzi :D co jakiś czas się zwiesza ale nie na tyle żeby się nie dało grać wiedzmin 2 stracznie się zwiesza two worlds 2 chodzi dobrze nawet na średniej teraz chcę podrasować tak komputer żeby dało się grać w takie gry jak retribution skyrim na wyższej oraz w wiedzmina 2 no i może jak się uda na VERY LOW detalach i rozdziałce 800X600 battlefield 3 więc myśle że na tej karcie te gry pujdą ładnie ale gorzej z ramami i niewiem jak z prockiem :D a i procek nie podkręcony.I może teraz prosze o rady

A no i pytałeś o zasilacz 250V

Dałem już kiedyś w innym temacie oRamki do kompa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"250V" to nic mi nie mówi. Podaj jego markę, model i moc (którą się wyraża w Watach - W). ;)

Co do komputera... osobiście bym najpierw się zajął wymianą karty graficznej. GT240 od zawsze był taki sobie.

sorry ja ci podałem napięcie mojego nie zasilacza lecz kabla od kompa sorry głupi błąd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie doradzałbym kupna tego ram-u. Procesor nie jest taki zły, winą małej wydajności jest karta graficzna. Przy wymianie karty, musisz uwzględnić również zasilacz. Chociaż właściwie to lepiej uzbieraj kase, bo kupowanie lepszej karty póki co nie ma sensu, gdyż procesor będzie ograniczać jej moc. Najtańszym, dobrym zestawem, który uciągnie większość gier, będzie coś takiego:

Grafika: Radeon 4870 1 GB (około 350 zł)

Procesor: Intel 2 Quad Q6600(około 300zł)

Zasilka: Forton Ghn 500W(około 200 zł)

Suma: 850zł jeśli to za drogo, napisz ile będziesz miał do dyspozycji łącznie jak nazbierasz, to coś pomyślimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że GTX 260 core 216, nie jest aż tak wydajny, ale sa jego plusy i minusy w porównaniu do Radeona 4870 1GB.

Minusy:

-Pamięc DDR3

- Mniejszy przesył danych

-Shader model 4.0, a nie 4.1

-Mniejsza ilość pamięci

- Słabsze taktowanie efektywne

- Grzeje się

Plusy:

- Magistrala 448 bit

- Taktowanie pamięci prawie 1 Ghz (999Mhz)

cóż wybór ciężki, chociaż trzeba zaznaczyć, że ogólnie to jestem bardziej fanem radków, niż zielonych więc moja ocena może być troche zawyżona. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...