Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Camilo

Polecane posty

Ostatnio zauroczyła mnie demo gry Warhammer 40k: Dawn of War - i dzień uważam za stracony, jeżeli nie rozegram przynajmniej jednej partyjki Skirmisha na very hard :wink: Znowu jednak spotkałem się ze zdaniem, że zastosowanie tego świata ze szczątkowym jedynie nawiązaniem do reguł papierowego Warhammera jest Herezją i należy ją wyplenić za pomocą ognia... Jakie są wasze wrażenia z gry i co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Ostatnio zauroczyła mnie demo gry Warhammer 40k: Dawn of War - i dzień uważam za stracony, jeżeli nie rozegram przynajmniej jednej partyjki Skirmisha na very hard :wink: Znowu jednak spotkałem się ze zdaniem, że zastosowanie tego świata ze szczątkowym jedynie nawiązaniem do reguł papierowego Warhammera jest Herezją i należy ją wyplenić za pomocą ognia... Jakie są wasze wrażenia z gry i co o tym sądzicie?

Ja na tą grę strasznie się napaliłem. Przeczytałem zapowiedz i recenzje. Gra zapowiadała się świetnie. Zaistalowałem demko, klikam na ikonkę na pulpicie i zostałem brutalnie pozbawiony możliwości sprawdzenia gry. Otóż wyskoczył mi błąd: "Plik SEINTERFACE.DLL jest połączony z brakującym eksportem DSOUND.DLL:11" :/ . Mam taką ochotę poprowadzić mój oddzial na polu bitwy i d*pa.

A propo recki W40k w CDA. Czytaliście ramkę w której było napisane, że Games Workshop chce ponownie wydać WFRP i podobno sfabularyzować W40k. Co o tym myślicie? Jeśli podręcznik zostanie wydany także w Polsce, to kupie go na 100%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jakiś rok temu interplay udostępniło map edita do Falouta, za jego pomocą powstało wiele bajerków ciekawch (hehe w jednym miałem miałem nawet swój udział). Pewnie goście od Falluta puścili go za free z netu aby fani mogli sobie dowolnie z nim kombinować, ulepszać, poprawiać za free... i w ten sposób mogą swoej wersje rozprowadzać dalej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach Fallout... Fallout, Fallout, Fallout. Ta muzyka, ten klimat... Ile to godzin spędzonych niegdyś przy tej cud grze. Czy wyjdzie kiedyś lepsza?!? Wątpie. :| No, chyba że wyjdzie coś niezłego z projektu Fallout 3 który niby planują wykonać. Tak samo należy wyczekiwać wieści co do Baldura 3.

PS: Co sądzicie o KoTOR? Według mnie super gra!!! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasperoo

Słyszałem jakieś pogłoski (nie jestem na bieżąco :) ), że Baldur 3 - jeśli już kiedykolwiek miałby powstać - zrobiony by był w technice 3D. Czy nie uważacie, że to przesada? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić mojego ulubionego -z-góry-na-wszystko-patrzę Baldurka 2 w ekstra trójwymiarowej grafie.... ech gdzie czasy, kiedy gry były tworzone dla graczy a nie dla firm sprzedających karty graficzne, żeby gracze mogli uruchomić te "cuda" na swoich maszynkach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, jeżeli Baldur's miałby wyglądać tak jak chociażby WH40k to ja jestem jak najbardziej za pełnym 3D. Akurat silnik Aurora zupełnie mnie nie przekonuje... Lokacje w nim stworzone jakoś wydają mi się sztampowe i pozbawione życia.

A między bogiem a prawdą to Infinity już się zestarzał i nie pozostało nic innego jak zastąpić go innym silniczkiem... Szkoda, że takim cienkim, ale to akurat zrobiono ze względu na prostotę tworzenia modów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może nie tyle się zestarzał, co z opcjami dostępnymi w BG 2 - nie za wysoka rozdziałka, zero wygładzania, średnie efekty - faktycznie wygląda już trochę crapowato. Ale i tak jest o niebo lepszy od aurory ;] - chociaż jestem pod wrażeniem tego co ten silniczek wyciąga przy np. the witcher.

Gdyby lekko podrasować Infinity, zachowując wszystkie jego zalety, te cudowne tła, wprowadzić postacie w pełnym 3d... jak dla mnie nie do pobicia rozwiązanie, jeśli chodzi o rpg. No ale pozostaje jeszcze opcja z enginem kotora... :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baldur w 3D - nie mam nic przeciwko, o ile zrobią to porządnie i co najważniejsze - klimatycznie, tak, żeby można było poczuć magię Faerunu. Mi np strasznie nie podobał sie NWN, jakoś grafika 3D w tej grze mnie nie przekonała. Było naprawdę mało lokacji, które mnie zachwyciły, jedną z nich był las Neverwinter. Poprostu cudo - te opadające liście, promienie słońca prześwitujące przez korony drzew - istne cudo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, engine KoTORA... Jakby tak pomyśleć coś z tego mogłoby wyjść. I do tego jakby w Baldurze 3 była jeszcze totalna wolność(znaczy: możesz iść gdzie chcesz) to by było już naprawdę nieźle. :)

A teraz trochę o następnej części Fallouta. Wiecie co? Nie miałbym nic przeciwko gdyby miała ona taką samą grafikę. (no... może ciut lepszą, ale wydaje mi się, że jakaś super wypucowana grafa odebrałaby Falloutowy klimat) Oczywiście muzyka też musi odgrywać ważną rolę, no bo hej, czy ktoś sobie wyobraża Fallouta bez tej boskiej post-nuclearnej muzyki? (apropo, moja ulubiona to ta w Vault-City :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... :D Grafa w/g mnie nie musi być w nowym Falloucie dopucowana ale muza musi być :). Połowa klimatu tej gry (jak nie połowa to co najmniej 1/3) to właśnie muzyka... Swoją drogą fajnie byłoby zobaczyć np Deathclawa z bliska

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh wejdźcie se na www.fallout.scifi.pl i popatrzcie na screeny z postapokaliptycznej gry robionej przez Troike. Jak grafa ma tak wyglądać to ja się na to PISZE wszystkimi szponami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo recki W40k w CDA. Czytaliście ramkę w której było napisane, że Games Workshop chce ponownie wydać WFRP i podobno sfabularyzować W40k. Co o tym myślicie? Jeśli podręcznik zostanie wydany także w Polsce, to kupie go na 100%.

No cóż... Sam świat - miodzio. Ale jeśli nie wymyślą mechaniki lepszej, niż d20, to ja podziękuję. Prędzej poświęcę tydzień, dwa na zrobienie settinga do DnD :). Wszystkich zainteresowanych działalnością Black Industries i pragnących poznać rozwój prac nad nowym WFRP zapraszam na www.blackindustries.com

Hjeh... Feo, poczekaj z zachwytami, aż Bethesda opublikuje screeny ze swojego Fallouta 3 . Szoty ze strony - IMHO na poziomie Świątyni Pierwotnego Zła, czyli... bardzo dobrze .

Baldur 3(D)? Why not?

Ser, jak chcesz rysowane tła + postacie 3D, to właśnie engine ŚPZ (vel ToEE). Troika już jedną grę w DnD ma na koncie, może duet Hasbro/Atari raz jeszcze się do nich zwróci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie niedawno zainstalowalem Morrowinda... Whoa, czadzik. Co do RPG, to preferuję takie zwykłe. Zwłaszcza, że jestem Mistrzem w systemie Neuroshima :) Zna ktoś może jakieś fajne adresy przygód? Bo od paru tygodni ciągniemy na moich i mi się pomysły kończą ;) BTW: Zna ktoś może jakiś sklep RPG w okolicach Słupska (okolice morza)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz pomysłów do prowadzenia przygód, pograj w FAllouty :) pomysły same nakłądą się do głowy zę aż szwy na czaszce ci pękną :)...

Grafika na poziomie TOEE.... w F3 hmmmm byle nie kolorowa bo dostane palpitacji komów i płyn rdzeniowny wyleje mi się do butów. Fallout Musi być brudny zakorzony, trzeba czyć wiatr i ziarenka atomowego piasku wpijającego nam się w gałki oczne, palące słońce musi popażyć nam karki a jeżyki muszą spęcznieć z odwodnienia ! To jest Fallout !... cholera prezz was wsadziłęm do Cd płytke z Fallem.... jak zainstaluje to niebędize dla mnie ratunku prezz ok 2 tygodnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ja mam nadzieję, że nowy Fall nie będzie tak kiepski jak poprzednie. Może wtedy pogram :lol: A tak serio to czekam na nowego Falla - może wreszcie uda mi się przekonać do tego całego cudu, którego nie umiem dostrzec. Czekam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallout ech Fallout - nigdy w sumie nie miałem okazji w niego pograć, aż ostatnio sprawiłem sobie DVD Sagę ^^ Zacząłem grać w Falla 1 ale jakoś początki wydawały mi się trudne - cięzko się przyzwyczaić do turowwego systemu rozgrywki, ciężko oswoić z postapokaliptycznym światem w jakim się znalazłem. Sprawiło to, że odszedłem od Falla po ok. 2 godzinach grania. Jednak ostatnio powróciłem doń i systematycznie grałem - zaczynając od po pół godzinki i tak grałem grałem i grałem i nawet nie zauważyłem jak przestał dla mnie istnieć inny świat. Teraz uważam Fallouta za jedną z najlepszych gier (heh - jak setki tysięcy graczy na całym świecie - ale jestem oryinalny ^^) i cieszę się, że zdecydowałem się wrócić do niego mimo chwilowej przerwy.

Na razie jeszcze jedynki nie ukończyłem a czeka dwójeczka i tactics więc mam zajęcie na najbliższe 3 miechy ^-^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ja mam nadzieję, że nowy Fall nie będzie tak kiepski jak poprzednie. Może wtedy pogram :lol: A tak serio to czekam na nowego Falla - może wreszcie uda mi się przekonać do tego całego cudu, którego nie umiem dostrzec. Czekam...[/quote

Ciesz się że niemówiłeś o FAllu w ten sposób w cieszynie bo mogło by cię spotkać coś złego :).... Bardzoo złego ^______^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że niemówiłeś o FAllu w ten sposób w cieszynie bo mogło by cię spotkać coś złego :).... Bardzoo złego ^______^

Hmm... I tak się nie boję :) A tak serio to i tak od początku tak mówiłem i na pewno widziałeś to wcześniej... A w Cieszynie mi się nic nie stało... Tolerujesz wrogów Fall'a? :twisted:

Po przejściu DD czekam na coś następnego. Może na ŚPZ się z kumplem szarpnę. Tylko nie wiem czy się opłaca. Lionheart też jest całkiem tanio... Sam nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lionhearta nie tykaj kijem... Jak koniecznie potrzebujesz czegoś erpegowatego w niskiej cenie, to radzę zainteresować się Divine Divinity, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś. 9,99zł a gra jak marzenie, o ile nie oczekuje się cudów graficznych :)

A Fall przy BG to niezły crap, przyznacie :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Cardi - pała za domyślność i czytanie ze zrozumieniem. Właśnie w powyższym poście pisałem o DD - Div Div :D Przeszedłem całe i muszę przyznać, że całkiem niezłe. Aha - w Empiku jest jeszcze Siege of Avalon... Grał ktoś może?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallout'y >> No ja podobnie jak Qbuś nie mogę się do nich jakoś przekonać. Niby wiem, ze dobra gra, kilka razy zaczynałem w nią grać i kończyło się po powiedzmy godzinie. Przyznam, że czymś co mnie do niej po części zniechęcało to, to że miałem wersje angielską z CDA chyba. Z anglika tak dobry nie jestem, żeby swobodnie w gre grać (chociaż teraz może już bym mniej więcej dał radę, bo grałem jakieś 2,3 lata temu), a siedzenie ze słownikiem odebrało by mi przyjemnośc zabawy :P Kiedyś może porzyczę Falla od kumpla, który ma wersje PL i wtedy zdam relacje, a nóż się zdanie moje zmieni :D

Ale pewnie i tak wole Baldur'a :wink: . Choćby dlatego, że mi świat dużo bardziej odpowiada^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieno herezja w biały dzionek <Tu Feanor sięga swoim szponem po ukochany i sprawdzony Gauss rifle, wkłada w niego jedną z 2mm igieł ferrytowych, wsłuchuje się w dzwięk gwałtownie ładowanej cewki magnetycznej rozpędzającej pocisk to prędkości kilkakrotnie przekraczajacej bariere dźwieku i słyszy trzas rozładowanych kondensatorów, Tak udalo się.... 3 niedowiarków pod rząd :).. już są martwi lecz jeszcze o tym niewiedzą, dopiero po jakimś czasie i mózgi zorientują się że mają w sobie dziórę na wylot... prosto między oczy :)> tak ten dzień był udany.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hehehe... Wreszcie sprawię sobie HotU i pogram w NWN po sieci! Ponoć na servie WP zrobił się taki MiniMMORPG, zapowiada się świetnie... Jeśli oczekiwania sprawdzą sie choć w połowie, to możecie o mnie zapomnieć, znikam z forum :lol: I komu do szczęścia potrzebny jest World of Warcraft za 199 zł i 50 miesięcznie? Kupujesz Edycję Kolekcjonerską NWNa za 129.90 i grasz za free w najelastycznieszym systemie rpg świata...

Hehe... Cardi - pała za domyślność i czytanie ze zrozumieniem. Właśnie w powyższym poście pisałem o DD - Div Div :D Przeszedłem całe i muszę przyznać, że całkiem niezłe. Aha - w Empiku jest jeszcze Siege of Avalon... Grał ktoś może?

Hmm... Nie grałem, ale jak DD ci sie spodobało, to to też powinno... Z tego, co pamiętam z recki w CDa, to taki baaardzo szczegółowy erpeg, z żarciem, piciem i wszystkimi takimi niuansami, o strasznie "oldschoolowej" grafice ;). Miał być sprzedawany przez neta, w odcinkach, ale nie wiem, jak to wygląda w chwili obecnej... Ogólnie polecali :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Cardi - pała za domyślność i czytanie ze zrozumieniem. Właśnie w powyższym poście pisałem o DD - Div Div :D Przeszedłem całe i muszę przyznać, że całkiem niezłe. Aha - w Empiku jest jeszcze Siege of Avalon... Grał ktoś może?

Hmm... Nie grałem, ale jak DD ci sie spodobało, to to też powinno... Z tego, co pamiętam z recki w CDa, to taki baaardzo szczegółowy erpeg, z żarciem, piciem i wszystkimi takimi niuansami, o strasznie "oldschoolowej" grafice ;). Miał być sprzedawany przez neta, w odcinkach, ale nie wiem, jak to wygląda w chwili obecnej... Ogólnie polecali :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...