Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

denrike

siec domowa - problem z konfiguracja

Polecane posty

GACAent

Problem drugi - co rozumiesz przez "znakomite połączenie"? Przy sieciach bezprzewodowych szybkość zależy od mocy sygnału, która maleje wraz z wzrostem odległości, i położenia urządzeń względem siebie (w przypadku, gdy któreś jest wyposażone w antenę kierunkową). Na sygnał mają też wpływ różne przeszkody, które mogą powodować jego tłumienie oraz urządzenia emitujące fale radiowe o częstotliwości 2,4 GHz, jak np. kuchenki mikrofalowe czy urządzenia komunikujące się przez Bluetooth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomita = urządzenia znajdują się około 1,5 m od siebie i takie określenie znajduję się w dymku przy połączeniu sieciowym w polu "Siła sygnału".

Zrobiłem tak jak napisałeś kafarku, ale pojawił się nowy problem. :blink: Po udostępnieniu internetu, przestaje on być dostępny na obu komputerach :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam router Asmax AR-904u, neostradę 1Mb. Na modemie wszystko działa dobrze, ale na routerze występują nieprzyjemne sprawy. Gdy pobieram coś z internetu to czasami ściąganie się tak jakby zawiesza, staje w miejscu i dalej nie chce się już ściągać, w okienku pisze np. 104Kb/s ściągnięte 41% i czas do końca pobierania. Te wartości stają nagle w miejscu i niestety trzeba od nowa ściągać. Odtwarzając filmy na YouTube czasami nagle kończy się buforowanie i dalej nie ładuje. Jeśli chodzi o gry to w Battlefieldzie 2142 podczas gry losowo połączenie z serwerem zostaje przerwane, ale zaraz po wyrzuceniu mnie do głównego menu mogę znowu wbić na serwer. Wszystko to dzieje się losowo, przy ściąganiu czasem się ściągnie, czasem zatrzymie na 2% a czasem na 99%. Przy buforowaniu filmików to samo, w grze także czasami pogram całą rundę bez rozłączeń a czasami wbijam, rozłącza mnie po minucie, wbijam, rozłącza mnie po 10 sekundach, wbijam i gram bez rozłączeń przez 2 rundy. Przez prezglądarkę mogę wejść do panelu sterowania routerem, ale nie znam się na tym, myślałem z początku, że może IP mi się samo zmienia, ale po sprawdzeniu nie zmieniało się. Nie wiem co może być przyczyną tego ustrojstwa. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie miałeś tego problemu? Co do battlefielda 2142 to problem może być w punkbusterze. Masz najnowszą wersję? Jeśli nie jesteś pewien to ściagni pbsetup ze strony evenbalance.com i za jego pomocą uaktualnij PB. Może to być też wina jakiegoś wirusa, trojana lub rootkita.

Jeśli możesz to podłącz inny komputer do rutera i sprawdź czy z siecią jest wszystko w porządku. Jeśli tak to problem leży po stronie oprogramowania.

A poza tym sprawdzałeś parametry łącza? Może wina leży po stronie TP. Poza tym możesz ściągnąć nowszy sterownik do karty sieciowej.

Update firmware do ruter też powinien pomóc. Jeśli internet działa to grzebanie w ustawieniach raczej niczego w tej kwestii nie zmieni.

Może to problem z DNS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim komputerze występuje ten sam problem. Wcześniej przez 3 miesiące jechałem na modemie SpeedTouch330 i nie było problemów, od kiedy mam router problemy zaczęły się pojawiać. Czasami przełączam z routera na modem, gdy siostra nie korzysta i ani razu nie rozłączyło mnie. Punkbustera mam aktualnego, tak jak mówię, na modemie śmiga bez rozłączeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niedawno kupiłem sobie nowy router - Linksys WAG200G. I od tamtej pory mam problemy z łączeniem się z siecią.

Router w 'losowych' odstępach czasu rozłącza się . Bez żadnego ostrzeżenia, po prostu w pewnym momencie dioda z podpisem 'internet' zaczyna świecić na czerwono, czasem dioda 'internet' oraz 'dsl' po prostu gasną.

W obu przypadkach efekt jest ten sam - brak netu.

Pomaga na to albo ręczne podłączenie sieci (w ustawieniach routera) albo odłączenie i włączenie zasilania routera - sam nie wznawia połączenia.

Wcześniej bywało również, że router gubił dane dostępowe (login, hasło), jednak po update'cie firmware'u przestało się to zdarzać.

Do routera podłączone są 2 kompy:

-mój stacjonarny przez kabel

-laptop przez WI-FI

Net mam w NETI na kablach TP (router jest na annexie A).

Co zrobić by router w końcu działał normalnie (czyli bym nie musiał 2-5 razy dziennie restartować netu/routera)?

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim routerem, a właściwie z jego obsługą. Mam internet w Netii na kablach Tepsy, wszystko działa normalnie. Jednak teraz kupuję drugiego kompa i chciałbym podzielić łącze na oby dwa sprzęty po równo. Czyli po 512kb/s. Do tej pory podłączanie drugiego komputera polegało na szarpaniu neta(kto weźmie więcej, tyle będzie miał) a zazwyczaj ten z lepszą kartą sieciową zawłaszczał sobie wiekszą część lub nawet cały internet. Oczywiście łączę się tylko przez WI-Fi, Router stoi na dole a komputery będą na górze... Mój router to CERBERUS P 6331-4A, posiada on funkcję QoS więc wiem, że równe podzielenie jest możliwe... Teraz nasuwa się tylko pytanie, jak? Załączam serię screenów z obsługi routera, może ktoś krok po kroku poprowadzi mnie przez to wszystko? Bo sam zbytnio się w tym wszystkim nie łapię...

Pierwszy screen: 49d21e49ee5ab797m.jpg

A tu ciąg dalszy: e09cc4d035a21684m.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam internet radiowy i dziele go routerem/switchem (nie wiem co to za skrzynka) na dwa komputery. Z tym że w jednym z nich internet co chwilę przestaje działać (niby połączenie jest, ale nie można wejść na żadną stronę). Muszę wejść na połączenie lokalne i je "naprawić". W tym samym czasie na drugim komputerze nie ma żadnych problemów. Obydwa mają ustawione stałe ip. Wie ktoś może czy problem jest raczej po stronie routera/ustawień sieciowych czy komputera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie.

Router ustawia własny server DHCP, IP, maska itd. Po ręcznym wprowadzeniu zmienia się tylko IP, Bramka i maska. Ale wciąż pokazany jest server DHCP routerowy, DNS też ten od routera... Od jakiegoś czasu nie mogę też wejść na tą stronkę gdzie się owy router konfiguruje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "router ustawia własny server DHCP...". DHCP to usługa, której zadaniem jest dostarczanie adresów IP do komputerów w podsieci.

Domyślam się, że "Po ręcznym wprowadzeniu zmienia się tylko IP, Bramka i maska" odnosi się do konfiguracji komputera w podsieci. Spójrz na to tak: router dostarcza IP, a Ty w komputerze mówisz routerowi, jaki adres byś chciał dostać. Jeśli taki adres jest dostępny, to go dostajesz.

Co do wchodzenia na stronę konfiguracyjną: albo coś źle robisz (sprawdź instrukcję), albo wcześniej zmieniłeś adres, pod którym ma się "zgłaszać" router.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może inaczej... Kiedy podłącze kabel od kablówki bezpośrednio do komputera, ustawia mi się IP itp. Mam też adres DHCP, ale po włożeniu ów kabelka do routera, potem pociągnięciu kabla do komputera, mam to domyśle IP i resztę, zmienia mi się też adres DHCP. Jak wpisuje swoje IP ręcznie, to zmienia się tylko ono. Adres DHCP zostaje, DNS domyślny itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może inaczej... Kiedy podłącze kabel od kablówki bezpośrednio do komputera, ustawia mi się IP itp. Mam też adres DHCP, ale po włożeniu ów kabelka do routera, potem pociągnięciu kabla do komputera, mam to domyśle IP i resztę, zmienia mi się też adres DHCP. Jak wpisuje swoje IP ręcznie, to zmienia się tylko ono. Adres DHCP zostaje, DNS domyślny itd.

1. Jaki kabel (Rj45 ?)

2.Czy twój dostawca zaopatrzył cię w dodatkowe urządzenia ?

3. Jaki to dostawca ?

Nie mając odpowiedzi dokładnej, można jedynie spekulować że nie klonujesz swojego mac adresu karty sieciowej na swoim routerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dwa dni temu siostra dostała laptopa i zachciało jej się internetu w nim ; p I tu jest problem!Nigdy nie interesowałem się siecią domową itp nie wiem jaki router kupić za ile oraz nie wiem jak to skonfigurować by wszystko smigało.Internet do laptopa musi być dostarczany drogą wifi.Zależy mi by router miał wystarczająco mocną antenę by po całym mieszkaniu (90m2) bez problemu był internet.Nie wiem czy to nie będzie problem ponieważ ściany są grube i do tego zbrojone i nie wiem czy zbrojenie nie będzie rozpraszało sygnal ; p Moglibyście podać jakieś routery które się do tego nadają?Cena ? nie wiem jaka nie wiem ile na taki trzeba wydać ; p Jak coś nie napisałem co jest potrzebne do wyboru to piszcie:P

Napiszę jeszcze że internet mam osiedlowy prędkość do 5mbitów ,upload 128 .... ;p Macie jakiś poradnik w którym wszystko jest opisane?Siostra mówi że może 150 zł wydać na router.Odpiszcie :P zalezy mi na czasie(albo jej...)

Windows tu i tu to xp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam router linksys wag54gs i gdy podłączam go do kompa kablem, mam problemy z internetem, niektóre podstrony sie nie otwierają (większość). na początku w ogóle nie było internetu ale ustawiłem automatyczne pobieranie ip i ruszyło jako tako. Z kolei gdy łącze sie z routerem bezprzewodowo z laptopa to jest wszystko ok. Co muszę ustawić żeby przez kabel też dobrze działało? Internet man z netii. windows xp.

ok już wiem, podczas ustawiania automatycznego pobierania adresów ip nie ustawiłem żeby robiło to samo z serwerami DNS

także problem z głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yup! Na wstępie zaznaczę, iż jestem kompletny lamer w tych kwestiach, co zapewne będzie tłumaczyło moje drewniane podejście do sprawy. Więc tak: mam sobie komputer stacjonarny z podłączonym doń Internetem (sieć osiedlowa) i pragnę, aby laptop także uzyskał do neta dostęp (na miesiąc). Poradzono mi, ażeby zakupić kabel (skrosowany na jednym z końców [ocb?]) i spiąć tak oba kompy, a notebookowi udostępnić sieć za pomocą zawsze pomocnego Windowsa.

I teraz tak: powiedzcie mi na wstępie, czy taki plan ma w ogóle jakikolwiek sens, bo od tego trzeba zacząć, a sam nie wiem, czy nie wprowadzono mnie w przysłowiowe maliny. Nie znam się na tym kompletnie, dlatego pytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"skrosowany na jednym z końców" - trochę to bez sensu, bo można spytać "na którym końcu?". Po prostu kabel skrosowany (chodzi o to, że jest w kablu 8 żyl i 4 z nich są zamienione miejscami w końcówkach). W tym temacie, lub w temacie LAN (podwieszony) były obrazki. O, nawet znalazłem jakiś:

utp_skrosowany.gif

Plan ma sens, ale ma jedną, istotną wadę - aby lapek mial net, stacjonarny musi być włączony. Oczywiście, jeśli jest to na miesiąc, to chyba lepiej tak, niż jakbyś miał kupować router za ~200zł na miesiąc.

Jeśli się zdecydujesz, to wszystko jest opisane na pierwszych stronach tego tematu lub tego, o którym wspominałem przed chwilą. Ewentualnie, opiszę wszystko od podstaw, jeśli będziesz miał problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno zasadnicze pytanie - do tego będą oczywiście potrzebne dwie karty sieciowe, aye? Pewno tak, ale jako lamer chcę mieć pewność. =D

Potem jeszcze zapewne przyda się pomoc w kwestii udostępniania neta lapkowi, ale to się odezwę jak już wszystko poskładam do kupy. Na razie dzięki i od razu zaznaczę, iż od razu wiedziałem, że niezawodny Wiechu przyjdzie z pomocą. 8) Hejaho!

EDIT

No, mam kabel i kartę, spiąłem wszystko ładnie, oba kompy nawet się "widzą", ale już przy próbie udostępniania sieci notebookowi pozbawiłem neta komputer stacjonarny. :) Ale to się udało mi naprawić. A mogę prosić o podpowiedź, jak to teraz skonfigurować, żeby niczego nie zepsuć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, w zasadzie jeszcze nic. :) Wygląda to tak: PC ma teraz dwie karty, do jednej podłączony jest net z sieci osiedlowej, z drugiej wychodzi ów słynny skrosowany kabel i łączy się z laptopem. Idąc za radą wszedłem do właściwości połączenia internetowego i zaznaczyłem "Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera". Notebook widzi sieć, ale jako niezidentyfikowaną i w zasadzie tyle. Komp (host?) ma XP z SP3, lapek Vistę SP1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XP i Vista... ojoj. No, ale zobaczymy.

Ustawienia sieciówki "do laptopa" w PC:

IP: 192.168.0.1

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.0.1

DNS: 194.204.159.1, 194.204.152.34

Laptop:

IP: 192.168.0.2

Reszta tak samo jak wyżej

Jeśli Twoja sieć osiedlowa też ma początek 192.168.x.x to zmień wszędzie te dwia pierwsze bajty na np 10.0.x.x.

Na obu komputerach grupa robocza musi być taka sama.

Sprawdź czy pingi chodzą między komputerami (odpalasz wiersz polecenia i piszesz "ping adres_ip_drugiego_kompa"). Teraz na PC wchodzisz we właściwości połączenia z internetem i dajesz udostępnianie połączenia i wybierasz to połączenie, które idzie do lapka. Możliwe, że będzie potrzeba rozłączenia i połączenia z netem, żebu udostępnianie podziałało. Poza tym, obok udostępniania masz ustawienia, gdzie wybierasz, jaki ruch będzie dopuszczony - wybierasz oczywiście http, dns, smtp, pop3, ftp, https.

Z tego co pamiętam, to na viście wybierało się typ sieci: prywatna, ale nie mam visty pod ręką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jestem tu nowy, i bardzo milo mi jest poznac was. Ale do rzeczy.Mam problem z internetem. Na laptopie mojego taty internet dziala a na moim komputerze stacjonarnym nie dziala. Internet jest prowadzony z tego samego kabla. Nie mam tak, że prowadze z jednego kabla internet do 2 kompow. Pozdrawiam i licze na szybka odpowiedz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż byłem dzisiaj w sklepie komputerowym.

By zakupić routera :

TP-Link TD-W8910G

Mam kabelek od kumpla z internetem wystarczy ze wpisze ipy.

To chyba lan sie nazywa

I pan powiedział że Gdy kupie tego routera potrzebny będzie mi switch...

ale na komputronik.pl pisze ze mam wbudowanego switcha...

I moje pytanie brzmi :

Czy sam router wystarczy?Czy muszę dokupic tego [ciach] switcha?

Oraz,Czy sam switch wystarczy (nie chce bezprzewodowego)?

Oraz pytanie dla mających ten router czy do tego czarnego mam włozyc kabel od kolegi (taki kabel sieciowy)A do zółtych 2 kable sieciowe?Jeden od starego kompa a drugi od nowego?

bo ja juz tego nie trybie

proszę o fast ansfer plx

Jeszcze jeden bluzg i i dostaniesz ostrzeżenie. Poczytaj regulamin.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...