Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

denrike

siec domowa - problem z konfiguracja

Polecane posty

Bo w tym tempie to do tysiaca postow dobijemy obaj, zanim Ty to wszystko skonfigurujesz smile.gif
Po to sa wlasnie fora, by mozna na nich podyskutowac i porozwiazywac problemy :).

chyba tylko firewall pozostaje
Mam tylko zapore windowsowa, ale jest wylaczona.

Ja zrozumiałem że masz modem do komputera, a z komputera do routera dopiero
No sieciowy kabel mam do modemu tylko kabel USB przy modemie idzie mi do kompa.

Mi sie wydaje, ze to moze byc cos z karta sieciowa bo nie wiem dlaczego dioda 1 na routerze sie nie pali a w instrukcji napisali, ze powinna sie palic. U mnie to wyglada tak (diody na przednim panelu routera):

Power: Świeci się

Status: Miga

WAN: Świeci się/miga

WLAN: Miga

1: Zgaszona

2: Zgaszona

3: Zgaszona

4: Zgaszona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A więc wczoraj zakupiłem router firmy Netgear DG834Gv3 i mam problem z jego konfiguracja. Sytuacja wygląda tak:

34819590sk0.th.jpg

Klikam next - pojawia się okno:

72500220ul9.th.jpg

Nie mam pojęcia o jakie hasło chodzi, jednak gdy wpiszę obojętnie co lub nic nie wpisze pojawia się następne okno informujące, że mam czekać 21518276vj7.th.jpg więc czekam. Kolejne okno: 49958797hl7.th.jpg

Wiem, że tutaj mam wpisać 0/35 gdyż korzystam z neostrady, wpisuje, klikam next i pojawia się kolejne okno w którym również nie mam pojęcia co wpisać w każdym z pól.

Według pomocy technicznej na stronie Netgear powinno mi wyskoczyć takie okno n101667image02tn9.th.gif

po wpisaniu tego adresu: http://192.168.0.1/ jednak nie wyskakuje

Może ktoś wie jak mi pomóc ? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wpisujesz adres 192.168.0.1 przy włączonym internecie tzn. możesz wtedy chodzić po stronach czy internet masz w tym czasie wyłączony. przy wyłączonym internecie powinno ci się połączyć z routerem login to pewnie będzie admin a hasło wpisz to które podałeś w drugim oknie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dotarłem do tego momentu: http://img353.imageshack.us/my.php?image=beztytuuoh3.jpg i nie wiem czy dobrze mam to wszystko ustawione, prosze o podpowiedź ;)

A i jeszcze apropo połączeń sieciowych niewiem czy dobrze mam je ustawione a mianowicie gdy router jest podłączony wyglądają one tak: http://img353.imageshack.us/my.php?image=beztytuu2yn1.jpg a gdy router jest wyłączony połączenia wyglądają w ten sposób:

http://img520.imageshack.us/my.php?image=18147427sf4.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz neta to masz wszystko dobrze jedyne co powinieneś ustawić w tym oknie to

Będę podawał co w kolejnych częściach (pod podkreśleniami) pierwsza czy połączenie wymaga logowania. Trzecie dane do logowania do internetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, rzeczywiscie-jedyne co podlaczam to antenka, wiec pewnie to tylko odbiornik.

Mam wstretna neostradke 2Mb, ktora podzielilem LANem dla siostry.

Czy kupujac ten router WiFi bede mogl zostawic podlaczony obecny router tylko dla siebie (wygodniej i mniej awaryjnie niz ze speedtouchem) i rownoczesnie zahostowac od siebie siec WiFi dla reszty domownikow?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anachronis >> wiecej detali.

Narazie wiemy tyle:

masz 2 kompy

jeden komp z antenka wifi

masz jakis router

masz 2mb neo

chcesz miec net n obu kompach

Jak na mnie, podlaczasz neo do routera, kompy do routera i chodzi.

Twoj pomysl, aby podlaczyc neo do routera, Twojego kompa do routera, reszte urzadzen po wifi przez Twojego kompa, jest moim zdaniem poroniony.

Powody:

Twoj komp musi chodzic aby reszta urzadzen miala dostep do neta.

Twoj komp bedzie niepotrzebnie obciazony przez routowanie pakietow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi.

Obecnie moj komp to host, z ktorego routerem Pentagramu rodzielam neta kablem na siebie i 2giego kompa w pokoju obok.

Poniewaz rodzinka kupuje laptopy, to chcialem zrobic WiFi, zeby mogli wygodniej korzystac z neta w obrebie domu.

Myslalem, ze moja p.glowna (asus p5wdh-deluxe) ma wbudowany router WiFi, a antena jest nadajnikiem, ale najwyrazniej tak nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda karta wifi powinna miec mozliwosc pracy w dwoch trybach, aktywnym i access point. W pierwszym pracuje jako normalna sieciowka. W drugim przesyla dalej sygnal, dzieki czemu powieksza zasieg sieci wifi. Ponadto w drugim trybie powinna rowniez tworzyc siec wifi, czyli mozliwe jest np udostepnienie neostrady po wifi.

Jednak z cala pewnoscia to nie jest router. Role routera przejmie w tym ukladzie Twoj komputer. Co niestety oznacza, ze to procesor bedzie obslugiwal routing.

Chociaz Ty masz jakis router, byc moze mozliwe jest tak to skonfigurowac, aby ten Pentagram sie tym wszystkim zajmowal.

Jednak nadal Twoj komp musi byc wlaczony, aby siec dzialala.

Najprostszym rozwiazaniem byloby kupienie routera z wbudowanym AP wifi. Jest takich sporo. Jednak wiaze sie to z dodatkowym kosztem :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tym routerem z wbudowanym access pointem moj komp musialby byc wlaczony, zeby reszta domownikow mogla korzystac z sieci?

Moglbys podac przyklad dobrego routera WiFi z tym AP?

Czy w takiej konfiguracji (z routerem WiFi) laczylbym swojego kompa rowniez za pomoca tego WiFi bez kabli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No router z wifi, ma wbudowany AP. Wystarczy, ze on jest wlaczony, aby siec dzialala.

Musisz tylko wybrac taki, zeby mozna do niego bylo podlaczyc Twojego providera. Czyli neostrade. Sa routery z wbudowanym modemem adsl.

Owszem, jesli Twoj komp ma karte wifi, to powinien bez kabli sie dogadac z routerem.

Poza tym router jak router, masz juz jeden wiec wiesz jak dziala.

Jaki wybrac ? Ja mam D-Linka DSL G624T. Mam 2 lapki po wifi i desktopa po kablu. Wszystko smiga.

Zanim cos kupisz, upewnij sie , czy ta Twoja plyta nie potrafi zasilac samej sieciowki, bez procka. Na stronie cos tam pisza, ze w trybie uspienia, wifi moze dzialac w AP. Pokombinuj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki problem, wszystko mi chodzilo az tu nagle psikus, internet po kablu idzie, ale w laptopie nie mam, w routerze ok, ale laptop nie widzi wi-fi, tak sam z siebie, i jak daje ipconfig /all w cmd, to pisze ze nosnik odlaczony, i rano wczoraj, wyskoczylo czerwone przkreslone kółko jak zakaz, na tle anteny, 1 raz widzialem... Czy to wina karty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tym routerem z wbudowanym access pointem moj komp musialby byc wlaczony, zeby reszta domownikow mogla korzystac z sieci?

Moglbys podac przyklad dobrego routera WiFi z tym AP?

Czy w takiej konfiguracji (z routerem WiFi) laczylbym swojego kompa rowniez za pomoca tego WiFi bez kabli?

Jak masz ruter ethernetowy to potrzeba Ci tylko zwykłego AP wifi którego podłączysz do rutera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Połączyłem komputer stacjonarny z dostępem do Internetu z laptopem za pomocą dwóch kart WLAN połączeniem ad-hoc i mam w związku z tym dwa problemy:

1.Nie wiem jak udostępnić Internet.

2.Obie karty są w standardzie 802.11g, czyli maksymalnie 54 Mb/s, a przy znakomitym połączeniu maksymalna prędkość wynosi 11 Mb/s.

Za pomoc z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie twojego pierwszgo problemu dla XP:

1) klikasz na ten monitorek co pokazuje polaczenie internetowe na pasku zadan

2) w otworzonym okienku klikasz wlasciwosci

3) w nastepnym okienku przechodzisz do zakladki zaawansowane i zaznaczasz opcje w "Udostepnianie polaczenia internetowego". Później kliknij na Ustawienia i wybierz jakie opcje mają byc dostepne. Jesli wszystko inne jest ustawione jak nalezy powinienes miec internet na obu kompach. Jesli nie sproboj dodac wyjatki do zapory, albo ja wylaczyc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...