Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

denrike

siec domowa - problem z konfiguracja

Polecane posty

Czytaj moj poprzedni post.

Jak wyzej.

No z tego, co napisales, wynika tylko tyle, ze Twoim providerem jest Chello. Taki wynik daja google. Chcesz pomocy, to ulatw nam zycie :), a nie karzesz zgadywac, kto przyjal marke chello w Polsce. Poza tym, mozliwe, ze to Twoje Chello oferuje net w roznych formach, tak jak Tpsa. I skad my mamy wiedziec, ktora oferte wybrales.

Ze znalezionej przeze mnie strony wynika, ze tak naprawde to nie masz stalego lacza, tylko ADSL+. Co znaczy, ze musisz ustanowic polaczenie kazdorazowo. Co wymaga podania kazdorazowo loginu i hasla, czyli zanim uzyskasz polaczenie, trzeba skonfigurowac router. Wynika rowniez, ze nie mieszkasz w Polsce :]

Wystarczylo zainstalowac sterowniki do modemu i tyle, net sam sie konfigurowal.

Ponadto nie wiem po co mam sprawdzac ping dla 192.168.0.1 skoro i tak nie odbierze pakietow ;/ podobnie dla 192.168.0.1 jak cos to nawet sprawdzilem, i tak jest. Z google mam sredni czas bladzenia pakietow 39ms.

Bo router powinien odpowiedziec na ping'a. Jezeli nie odpowiada, tzn ,ze albo masz go pod innym adresem, wycina go firewall, albo jest popsuty.

Poza tym, wciaz dziwny wydaje mi sie adres 192.168.0.1, moim zdaniem powinno byc 192.168.1.1. Chcialem, zebys sprawdzil oba i podal wyniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem jasno, ze mam neta w Chello polaczenie szerokopasmowe, wiec nie mow, ze nie przyblizylem problemu. Co mam wiecej powiedziec, ze transfer mam 4Mb/s i tyle.

[qoute]Co znaczy, ze musisz ustanowic polaczenie kazdorazowo. Co wymaga podania kazdorazowo loginu i hasla, czyli zanim uzyskasz polaczenie, trzeba skonfigurowac router. Wynika rowniez, ze nie mieszkasz w Polsce :] No, to chyba ta twoja strona sie myli :P.

192.168.0.1, moim zdaniem powinno byc 192.168.1.1
Sprawdzalem oba we wczesniejszym poscie zamiast 1 nacisnalem za drugim razem 0 :my bad:.

Uproszcze troche sprawe co mam zrobic po fizycznym podlaczeniu routera z kompem, zasilaniem i modemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję spróbować wyłączyć statyczne IP oraz DNS(czyli w konfiguracji sieci ustaw, aby automatycznie pobierał adresy) oraz zresetuj router - pewnie ma gdzieś odpowiedni knefelek.

Jak to zrobisz, spróbuj dostać się do strony konfiguracyjnej, czyli http://192.168.0.1 - musi się dać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę w tym temacie bo to może sprawa konfguracji.

Otóż mam problem z moim routerem netgear dg834g. Problem jest wtedy gdy do sieci jest podłączony jeden komputer przez wifi i jeden przez kabel. Wtedy internet siada (sieć jest). Internet mam z GTS Energis (multimo) o prędkości 1 Mb/s.

Co zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję spróbować wyłączyć statyczne IP oraz DNS(czyli w konfiguracji sieci ustaw, aby automatycznie pobierał adresy) oraz zresetuj router - pewnie ma gdzieś odpowiedni knefelek.

Jak to zrobisz, spróbuj dostać się do strony konfiguracyjnej, czyli http://192.168.0.1 - musi się dać.

Zrobilem tak jak napisales i dalej nie moge sie polaczyc ze strona konfiguracyjna ;/.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesio666 -> Dzieje się tak na obu komputerach jednocześnie? Skoro nie wiesz, to sprawdź - z fusów nie wróżę.

Zikmu -> Coś mi tu nie gra...

Masz jakiegoś firewalla lub antywirusa z funkcją firewalla? Zobacz, czy czasem nie blokuje Ci ruchu przez kartę sieciową.

Kabel, którym podłączasz jak sądzę oryginalny z routera jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem jasno, ze mam neta w Chello polaczenie szerokopasmowe, wiec nie mow, ze nie przyblizylem problemu. Co mam wiecej powiedziec, ze transfer mam 4Mb/s i tyle.
Jaja se ze mnie robisz ?! Niby gdzie to napisales :?: Stwierdziles tylko, ze masz dostep od Chello i jeszcze sie upierales, ze to stale lacze.
moim dostawca internetu jest Chello
nie zapominaj, ze mam stale lacze

Uproszcze troche sprawe co mam zrobic po fizycznym podlaczeniu routera z kompem, zasilaniem i modemem.
Dobra po kolej. Router jest nie podlaczony do niczego i wylaczony. Komp jest wlaczony.

1. Panel Sterowania > Polaczenia Sieciowe > p-klik Polaczenie lokalne (mozesz miec wiecej niz jedno, sam musisz ustalic, ktore wybrac) > Wlasciwosci.

2. Zakladka Ogolne > Pozycja Protokol internetowy (TCP/IP) > Wlasciwosci > Zaznacz Uzyskaj adres IP automatycznie, oraz Uzyskaj adres DNS automatycznie. Kliknij OK.

3. Zakladka Zaawansowane,

4. Wkladasz plytke od routera do kompa. Masz tam poletko zapora systemu windows z guzikiem Ustawienia. Klikam guzik. Zaznacz Wylacz (nie zalecane), klikamy OK.

5. Klikamy OK, system chwile pomieli i okienko sie zamyka.

6. Wylacz WSZYSTKIE programy antywirusowe, antyspyware, firewalle, internet security. WSZYSTKIE. To wazne, zeby wylaczyc WSZYSTKIE programy tego typu.

7. Wkladamy plytke od routera do kompa. Otwiera sie okienko, wybieramy pozycje instalacja routera (albo cos kolo tego).

8. Postepujemy zgodnie z wyswietlana instrukcja. (wazne, po podlaczeniu czegokolwiek, czekaj, az ledy na routerze zaczna sie swiecic. Te z opisem wan i lan moga migotac)

9. Cieszymy sie dzialajacym internetem.

10. Wlaczamy firewall itd. bo inaczej dlugo sie nie nacieszymy.

Hmm, wlasnie przeczytalem ten cytat do konca. Co to za modem ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby gdzie to napisales :?: Stwierdziles tylko, ze masz dostep od Chello i jeszcze sie upierales, ze to stale lacze.
Pisalem, ze nie bardzo znam sie na sieciach.

. Wkladamy plytke od routera do kompa. Otwiera sie okienko, wybieramy pozycje instalacja routera (albo cos kolo tego).
Przeczytaj moj pierwszy post. Pisalem, ze "ekspert" od D-Linka mowil, ze modem konfiguruje sie inaczej niz przez zwykla instalacje bo ta nie chce przebiegac poprawnie.

Hmm, wlasnie przeczytalem ten cytat do konca. Co to za modem ??
Widac nie do konca bo napisalem, ze to DI-524 D-Link'a.

Pare dni temu zakupilem router DI-524 firmy D-Link, no i mam pewne problemy z jego zainstalowaniem.

Zainstalowalem od nowa sterowniki do karty sieciowej i sprawdzalem jeszcze raz czy jest wlaczona w biosie. Ponadto dioda na routerze od polaczenia 1 z czterech nie swieci sie przepinalem kable by sprawdzic, czy moze cos z nimi nie tak, ale sa ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zikmu > router i modem to dwa zupelnie rozne urzadzenia. Niektore modele routerow, maja wbudowany modem, ale nie jest to regula. Dlatego pytam co za modem i jak go podlaczasz do router'a ?

Niemniej to nie powinno miec znaczenia, dla dzialania samego routera.

Instrukcja w formacie pdf. Pewnie juz ja widziales, ale moze cos Ci pomoze.

Zrob tak, w ustawieniach tcp/ip wklep:

ip: 192.168.0.4 (w zasadzie to zamiast 4 moze byc dowolna liczba z zakresu 2 - 254)

Maska: 255.255.255.0

brame i dnsy zostaw puste.

Sprobuj ping 192.168.0.1. Daj znac czy router odpwiedzial.

Jezeli router reaguje na pingi, to znaczy, ze siec sie prawidlowo skonfigurowala.

Jezeli nie, to w tcp/ip ustaw automatyczne pobieranie ip. Podlacz kompa do routera, daj mu z minute i w konsoli odpal ipconfig. Napisz jakie ip, brame i maske przydzielil Ci dhcp routera.

Musimy ustalic, w jakiej sieci jest ten router. Bo jesli firewall nie jest winny ( a sprawdziles to, prawda ?? ) to byc moze cos jest nie tak z ustawieniami samej sieci.

Wylacz firewall na czas tych manewrow.

Wies.niak > kabel nie powinien miec znaczenia, na stronce D-Linka jest napisane, ze ma przelacznia interfejsow MDI/MDIX. Takze, o ile kabel jest wogole caly to powinien dzialac. No chyba, ze to jakas domorobka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

router i modem to dwa
Wiem, po prostu za szybko przeczytalem i myslalem, ze ci o router chodzi :P. Moj modem to Motorola SB5100.

Przy wpisanym IP

Statystyka badania ping dla 192.168.0.1:
    Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 0 ms, Maksimum = 0 ms, Czas średni = 0 ms

Przy ustawionym automatycznie

Statystyka badania ping dla 192.168.0.1:
    Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 0, Utracone = 4 (100% straty)

Jednakze przy wpisanym IP nie moge wejsc na na ta strone ;/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakze przy wpisanym IP nie moge wejsc na na ta strone ;/.
A jak automat ustawi, to mozesz wejsc ?

Siec dziala tak jak nalezy. DHCP tez dziala tak jak trzeba.

Jesli winny nie jest firewall, to moze przegladarka. Ja korzystam u siebie z Opery i dziala. Byc moze masz wylaczone cookies, albo java scripty ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja tylko odpowiedzialem na te pytania co dales.

Opisze jeszcze raz polaczenie kompa, routera i modemu.

Do modemu dochodzi zasilanie, kabel USB od kompa i kabel sieciowy. Wychodzi z niego przez gniazdo ETHERNET kabel do routera do gniazda WAN.

Ponadto od routera z gniazda 1 idzie kabel do kompa do gniazda LAN. No jeszcze Router jest podlaczony do zasilania, tyle. Na routerze swieca sie nastepujace diody: Power, Status, WAN, WLAN. Nie swieca sie: 1, 2, 3, 4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj, ale zamieszałeś...

Teraz router trochę niezbyt będzie spełniał swoje zadanie - Twój komputer musi być włączony, by internet był na komputerach biorących net z routera. Jeśli tak chcesz to ok, ale jeśli nie, to pytanie podstawowe: czy możesz wymienić router na taki z wbudowanym modemem ADSL?

Kolejna rzecz: czy włączyłeś udostępnianie połączenia? Musisz wejść we właściwości połączenia (na komputerze podłączonym do modemu), z którego masz internet i przejść na zakładkę "Zaawansowane". Tam masz "zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera" - musisz to zaznaczyć. Poniżej masz listę wyboru połączeń - wybierasz to, któremu chcesz udostępnić net, czyli temu, do którego podpiąłeś router. Dodatkowo odwiedzasz przycisk "ustawienia", gdzie wybierasz co udostępnić (http, smtp itd).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możesz wymienić router na taki z wbudowanym modemem ADSL?
A nie da sie jakos wlaczyc by siostra mogla na laptopie korzystac wtedy gdy moj komp jest wylaczony?

czy włączyłeś udostępnianie połączenia?
Jak to wlaczam to nie mam neta ;/ (wlaczam przy Karcie Sieciowej 1394 bo przy modemie nie ma).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zikmu >> Wszystko to robiles z podlaczonym modemem do kompa ??

Bo choc to by bylo dziwne, niemniej mozliwe, ze poprostu pingi szly przez modem. I przykladowo pingowales router Chello. Ten oczywiscie odpowiadal kulturalnie, ale jak zachcialo Ci sie jakiejs stronki od niego, to olal, bo to pewnie sprzet z wyzszej pulki (cisco, albo cos) i konfiguruje sie go przez konsole. D'link wymiekl, bo chcial adres ktory juz w sieci istnieje.

Jak zrobic, zeby Twoj komp mogl byc wylaczony.

Po pierwsze sprawdz czy to jest Twoj modem. Czy tylko jakas zbieznosc nazw.

Jezeli tak, to jestesmy w domciu. Wystarczy podlaczyc modem z routerem kablem ethernetowym. W zasadzie powinien zadzialac prosty i skrosowany, tak przynajmniej wynika z instrukcji Twojego router'a. To jak skonfigurowac modem, zeby potrafil sie zalogowac do sieci adsl pozostaje narazie dla mnie tajemnica.

Jezeli nie, to podaj jakis link do tego modemu.

Ale ja najpierw proponuje zrobic tak, zeby stronka konfiguracyjna dzialala. Wylacz modem i sprobuj podlaczyc router.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to podłączyć inaczej, tzn: internet do modemu, modem (teraz masz przez usb do komputera, ale masz tam drugie wyjście - ethernetowe) do routera (wejście WAN). Pod router podłączasz wszystkie komputery.
Przeciez juz dwa trzy posty temu pisalem, ze tak mam podlaczone.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wies.niak > nie szarzujmy, niech mu najpierw ten router zacznie dzialac, tak jak nalezy. Bo przeciez on ciagle nie moze sie dostac do konfiguracji.

Zikmu > nie masz jakiegos kumatego kumpla. Bo w tym tempie to do tysiaca postow dobijemy obaj, zanim Ty to wszystko skonfigurujesz :) Trza cos wymyslec, bo robimy smietnik.

Odlacz modem, wlacz kompa, wlacz router, podlacz komp do routera. I kombinuj z/bez automatycznego przydzielania ip i bramy. Jesli router sie bedzie pingowal, ale nie da rady wejsc do konfiguracji, to ja nie wiem (chyba tylko firewall pozostaje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...