Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

która jest łatwiejsza do ogranięcia, no cóż tego Ci nie powiem bo nie posiadam żadnej z nich,

jeżeli chodzi o przydatność w drużynie - ja wole mieć po swojej stronie Karthusa, chociażby ze względu na jego ulti, osobiście pajaca nie lubię, jedyny jego atut który przydaje się całej drużynie to laleczki, które można zostawić w krzakach :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do postaci których się nie widuje, to myślę że Karmę widziałem chyba tylko raz (nie licząc kiedy była w rotacji, choć i w tedy mało osób nią grało) Oriannę, no bo co tu dużo mówić, strasznie ciężka jest do opanowania i kiedy mamy do wyboru takiego Veigara to jednak wybór jest prosty. Trundla też widziałem do tej pory z dwa razy, co jest dziwne, bo z tego co mówicie to nieźle on daje rade.

Co do Shaco, to ogarnięty potrafi doskonale gankować, nawet pomimo ostatniego nerfu jacków jest świetnym junglerem.

Przymierzam się powoli do rankedów, ale nie wiem czy mam wystarczającą ilość champów...

na solo top: Nasus, Nocturne, Jax, Sejuani

ap mid: Xerath, Vladimir, Kennen

jungle: Nocturne, Jax, Sejuani

Ad carry: Ezreal, Urgot, Tristana, Ashe

Support: Janna, Blitz, Alistar, Kayle (choć tak na prawdę umiem jako support w miarę grać tylko jako Janna i Ali)

Wystarczy? Kogo byście mi mogli polecić żeby jak najlepiej uzupełnić tę listę? Co tydzień staram się wypróbować większość champów z rotacji, toteż nie mam raczej problemów z ogarnięciem nowych. Kasy mam jakby co sporo, więc zakupy to nie problem:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rennard: Powiedziałbym, że ilościowo nie jest źle, ale jakość trochę szwankuje. Na solo top przydałby się np. Gankplank(bo z wymienionych nadawałby się dla mnie tylko Nasus, nie wiem jak sprawuje się Jax po reworku). Z AP masz dwóch tanky-magów. Dorzuciłbym jakiegoś nukera oprócz Xeratha. Do tego mógłbyś sobie jeszcze pozwolić na Ryze bo jest bardzo tani. Z jungli Lee, Udyr lub Skarner obok twojego Nocturna. Z tej trójki Udyr jest najtańszy i nadaje się też na solo top więc jego bym polecał. AD carry - masz obecnie jednych ze słabszych dostępnych w grze. Przydałby się jakiś Graves czy inna Sivir(taniocha!) oprócz tej Tristany. Support - tu jest dobrze. Ali i Janna to chyba najlepsze supporty w grze. Najwyżej dokupiłbym Sonę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na solo top polecam z tanszych Singeda - na niskim elo ludzie płacza poprostu jak przeciwko nim graja. Nie jest trudny do skontrowania ale w tf nie jednokrotnie potrafi namieszac i nie oszukujmy sie jak bedziesz wiedzial o co chodzi sam wygrasz gre/bedziesz potrafil wycarrować gre nawet majac staty 0:8 na poczatku ( to samo sie tyczy nasusa ktory nawet feedujac i majac tyly z lvlem/sprzetem potrafi namieszac). Nadaje sie tez do dzungli imo, ma ja nawet niezla.

Mid- tu polecam Siona , ciagle moim zdaniem jest op i nie jest trudno się nim nauczyc grac, stun+ tarcza, chwila przerwy, stun + tarcza+ ignite ew. hit dwa= free frag. Ganki na bot/top ma swietne, doskonale sie nim counterjungluje jeżeli powardujesz wroga dzungle dla zabawy.

Kolejnym midem z taniochy polecam Ryze , jest to chyba jeden z najbardziej tanky magow jaki znam, do dmg wymaga many , co za tym idzie, frozen heart, banshe veil i inne sa tu baaardzo mile widziane. Duzy cooldown daje ci spam ze skilli bez przerwy, skille bija mocno, box ktory nie raz uratuje ci tylek z opresji.

Z ad carry to moim zdaniem masz ok, nie ma co sie bawic w vaine/cait/gravesa ashe i trist w zupelnosci wystarczy, ezreal to kolejny plus. Mozesz dokupic sivir bo w niektorych ustawieniach jest poprostu konieczna.

Z supportu polecilbym ci Tarica i Sorake ( soraka 450 ip) nie sa drodzy a za wybor nikt cie nie zabije. Ale ciagle uwazam ze najlepszym supportem razem z janna alistarem i massstun sona jest wlasnie blitz ( oczywiscie ogarniety). W nawet najkrytyczniejszych momentach ta postac moze odwrocic losy gry , badz ja poprostu stracic. Przy odrobinie skilla/ szczescia w odpowiednim momencie wyeliminowanie glownego carry z tf ma kosmiczny wplyw i juz 4 razy mialem okazje sie o tym przekonac.

Do dzungli must have to amumu. Bolalo mnie banowanie przez ludzi amumu. bolalo ze ta postac poza ulti nie moze zrobic nic w tf, bolalo mnie ze jest tak bezuzyteczna ( byla to opinnia spowodowana przezyciami z graczami grajacymi amumu) ze tylko do plakania sie nadaje. Bolalo dopoki nie zagralem nia przy opanowaniu pewnych trickow. Teraz uwazam ze ta postac jest op i boli mnie to ze jest banowana ciagle na moim elo, ostatnio coraz mniej ( 100% winow od tamtej pory) no i jest fanie. Kolejnym must have w dzungli jest shaco, ktory ciagle jest wrzodem na tylku, mimo ze jest to moj main jak amm okazje banuje go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Hextech Revolver, Hextech Gunblade, Will of the Acient a nazywa się to Spell Vamp

A co do Shaca, dla mnie jedna z najbardziej bezutecznych postaci w grze, pod każdym aspektem moge znaleść postać, która jest w czymś lepsza, tylko boxy coś zrobią jeśli tylko przeciwnik w nie wejdzie a co w tf zdaza się rzadko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Najlepszy z tego wszystkiego jest AP Shaco. Nastawia jak głupi boxów w krzakach i stoi jak idiota przed krzakami w nadziei, że ktoś za nim pobiegnie i w nie wejdzie. Nie wchodzisz do krzaków - AP Shaco jest useless. Mi Shaco wydaje się drugim Twitchem - nie nafeeduje się na początku - potem jest bezużyteczny. Jeśli jest dobry i pójdzie w AD to potem jednak może troche Shacosu narobić, chociaż wydaje mi się, że do dżungli są lepsze picki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaco to nadal top pick/first ban na solo Q. Zdecydowanie jedna z najtrudniejszych postaci do grania, ale jesli ją opanujemy bardzo łatwo carrować gry. Wbijam nim najczęsciej z 1000 do 1500-1700 na kontach znajomych bez większego problemu. Jest to po prostu Assasin od pierwszej do ostatniej minuty gry i tak trzeba nim grać w late game każdy papier z poniżej 1200 HP schodzi praktycznie na nasze Q w plecy +1 AA w razie czego, trzeba jedynie wyczuć te najważniejsze dla niego momenty. Nie mam pojęcia dlaczego dyskutujecie o boxach, to najmniej istotana umiejętnośc klauna, która rozwija się ostatnią a pozwala jedynie w early.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtrudniejsza postacia Shaco nie jest, nie ma co sie oszukiwac, ale trzeba troche nim pocwiczyc bo jednak bez podstaw ani rusz. Shaco jest mocny, i jesli go nie pickuje, to go banuje. Jest dobry i do gankowania i do pushowania i do counter dzunglowania, chociaz to ostatnie zalezy kogo gdzie i jak. Mowi sie tylko o shaco ad ,m bo shaco ap jest tutaj nie na miejscu i tylko robi sie go do trollowania. Boxy akurat sie przydaja , ale tylko chwilowo i tylko fear np. wbijamy we wroga nie widzi nas ( no bo z kad, miejsc do gankowania bota/topa/mida jest mnostwo i nie da sie rady go wywardowac) wrzucamy puppetke by odciac droge i free frag. Kryty z q sa nieziemskie, slowa ma, ulti sie przydaje do wielu rzeczy. najwiekszy problem to wlasnie wyczucie. Bo niestety, jedna sek za pozno i shaco jest martwy. Gra na nim polega na wbiciu zadaniu tony dmg i ucieknieciu przed zgonem co nie jest takie trudne. Zly shaco bedzie zawsze zlym shaco, dobry... coz , nie bez powodu jest tak czesto banowany :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaco to jedna z moich ulubionych postaci obok Warwicka. Oczywiście robię go na AD. Shaco AP jest dobry na Dominion gdzie jego pudełka mają większe znaczenie. Widziałem jak kolega tym grał - 1000 damage z noża co chwilę robi swoje. Na klasyku rozwijam 1 poziom pudełek na początku do straszena przeciwników (choć zaczynam albo nożem albo niewidzialnością). Być może są lepsze picki do jungli, ale kto powiedział, że Shaco MUSI iść junglować? Na linii też daje radę i to niekoniecznie na solo. Jungla to w ogóle rzecz opcjonalna tak samo jak support.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Zakupiłem Udyra, Sivir, Ryze i Sorakę. W rotacji jest Sion, więc nim pogram i jakby co kupię. Myślę jeszcze pomiędzy tryndą a GP, choć z osobiście wolę tego drugiego. Co do Blitza jako support to szczerze nie za bardzo go w tej roli rozumiem. Nie może on dać ani żadnej tarczy, ani buffować, ani tym bardziej leczyć. Ok jest szybki więc łatwo nim wardy stawiać i jakby co można pomóc w tfach wyłączając na chwilę carry, ale czy to wystarczy?

@latas:

Mam słabszych ad carry w grze? hm. Nawet nie wiesz ile razy moja drużyna tak mówiła i się później zdziwiła kiedy brałem Urgota:D Uważam tego champa za bardzo niedocenionego. Osobiście mówię o nim 'Vayne killer" bo 2x E,Q,Q,Q zazwyczaj kończy się takiej zgonem, a biedna nawet nie wie jak uciec. Ale w sumie jeszcze graves by się przydał, choć to nie teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blitz jako support ma jedną wspaniałą cechę. CC. Mnie nic tak nie przeraża jak widok Blitza wchodzącego do krzaków. Przyciągnięcie i podrzut potrafią zgarnąć killa, a sam podrzut jest jakąś nawet formą obrony przeciwko gankom. No i pullowanie golemów nabiera nowego znaczenia :D. Ogólnie Blitz to bardziej sytuacyjny support.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zacząć grać na na rankedach i czy mógł by mi ktoś wypisać jakie runy kupić dla każdego (ad,ap,na solo,supporta i jungle) takie optymalne. Bo chciałbym sobie sprawić taki komplet dla każdego rodzaju bo champów już mam.

Co do Blitza to jego CC naprawdę gniecie. Najlepsze połączenie na lini to Blitz + AP Shaco (Albo shaco maksujący pacynki ale tego nie jestem pewien) jak cie taki zestaw wciągnie w krzaki kill murowany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to musiałbyś dokupować strony z runami do tego. Robienie osobnych zestawów run dla każdego championa bądź typu championów nie ma sensu. Zrób runy AD i AP i w zależności kim grasz to tego zestawu użyj. Dla supportów będą to np. runy AP, dla AD carry runy AD. Inaczej drogo cię to wyniesie. Specjalizacje też ustaw bardziej ogólne. Najwyżej jak jakiś champion jest bardziej wyjątkowy to dla niego ustaw osobną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście korzystam z 3 kompletów runów i mi się gra na takich dobrze.

Dżungla AD/AD/AD solo top (Olaf etc.): 9x mark armor penetration (1,66)+ 9x seal flat armor (1.41)+9x glyph magic resist/lvl (2,7/18)+3x Quintessence movment speed (+1,5%).

AP/support: 9x mark magic penetration (0,95)+ 9x seal mana regen / 5 sec. per level (+1.17/18)+ 9x glyph abiliti power (0,99)+ 3x Quintessence abiliti power 4,95

Chyba typowe runy dla AP.

Dżungla AP/support (Ali)/AP solo top (Udyr, Rumble): 9x mark magic penetration (0,95)+ 9x seal flat armor (1.41)+9x glyph magic resist/lvl (2,7/18)+3x Quintessence movment speed (+1,5%).

_____________

Co do OP połączenia Blitz+xx to imho Blitz+Alistar. Robot Cię przyciąga i podbija, potem Alistar wystrzeli Cię pod wieżę i też podbije co w 99% przypadków kończy się kill'em.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na supporcie bardzo fajnie się wszystko do kasy sprawdza. Wprawdzie boli brak jakiegoś armora/mr'a, ale w dzisiejszej mecie gdzie od hripów powinieneś trzymać się z daleka i masteries sprawiają, że na dobrą sprawę farmić nie trzeba. Chyba, że zabierasz to co carry nie zdąży, albo jak go nie ma (wtedy jest całkiem bogaty, i cała mapa musi być zawardowana :trollface:). Na innych postaciach nie słyszałem, żeby ktoś tych run używał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajniutko - dadzą 40 botów do Coopa, udostępnią Dominiona, poprawią AI - mniam! Na relaksacyjne gry będzie jak znalazł, bo już nudno było z tą 10-tką tylko na SR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest cała ta [ciach] gra. Wardowanie to sprawa supportu... [ciach] Miałem ostatnio team, gdzie top nie wardował, bo nie jest supportem, mój AD carry nie kupił nawet jednego warda, a jungler nawet nie usiłował udawać, że mu zależy na stawianiu warda z latarni. KAŻDY powinien kupić kilka wardów. Solo top sprawa wiadoma- anty gank etc. AD carry nie zbiednieje jak raz na jakiś czas (powiedzmy po b.f i zeal'u) kupi ze dwa wardy. Buszmen natomiast we wczesnej fazie gry powinien zająć się postawieniem 2-3 wardów w górnej części mapy. W ten sposób grałoby się łątwiej, a tak to jest tylko:

"Sup: plz help me and buy few wards

Ktoś z pozostałych: I'M NOT [ciach] SUPPORT!!!111

i MUST BUY ITEMS NOT WARDS!!!!111!!"

Jaki z tego morał? Support z 30 wardami wygrywa gry :trollface:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...