Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Najwyżej lekki buff. Grzyby są przydatne, Blind też , ale tak naprawdę to i tak słabsze CC od stuna, którego ma wiele championów. Ciężko o miejsce w teamie dla niego. AD Carry z niego marny, caster też nie najlepszy.

Buff? Waść raczy żartować? Ja wiem co to za klasa - wredny podsrywacz. Może i nie ma takiej w spisie oficjalnych klas w LOL, ale ta dobrze oddaje istotę tego czym jest Teemo. Carry z niego dobry ponieważ każda jego umiejętność jest wnerwiająca i każdej należy się obawiać włącznie z pasywem. Może jedna jest głównie do uciekania, ale też wnerwia. Co w nim można by było zbuffować? Jeden tylko Shaco mu dorównuje poziomem wnerwiania umiejętnościami (swoją drogą jeden jest counter pickiem dla drugiego - tylko nie pamiętam który dla którego). Widzę, że wychodzisz z założenia, że w każdej drużynie musi być tank, AD carry, caster lub AP carry być może jakiś jungler lub support. Takie drużyny widuję wyłącznie na rankedach. Zwykle każdy gra tym czym lubi i mało kto się zastanawia co by było najbardziej optymalne dla drużyny. Wracając do Teemo można by mu było skrócić czas oślepienie i zmiejszyć zadawane obrażenia trucizną i oślepieniem. Robiąc go na AP potrafiłem jednym strzałem z Q zabrać przeciwnikowi 1/4 hp. Chyba, że to akurat był tank. Do tego trucizna i często grzyby. To źle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie drużyny widuję wyłącznie na rankedach

A o czym innym mozna mowic na forum? Na normalach doslownie wszystko moze byc OP, wlacznie z Teemo... Poza tym dobra kontra na Teemo jest kazda postac, ktora uzywa skilli, jako glownego zrodla damage. Blind dziala tylkoi wylacznie na aa. Takim Xerathem moge Teemo zlapac na jedno combo i nawet nie zada mi damage.

Zdecydowanie dziwniejsze wydaje mi sie pisanie o mozliwych nerfach dla Teemo niz o buffach. Trzba przyznac, ze przy obecnej mecie nie ma dla tej postaci miejsca. Poza normalami to raczej niezbyt silny pick, a na normalach wiadomo, jak bywa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Oglądając jednak ostatni mecz Tsm i m5 wydaje mi się, że teemo byłby idealnym pickiem na topa, a szczególnie przeciwko agresywnemu counterjunglingowi shyvany. Irelia zaś, jak dla mnie, to największa wtopa rainmana w całym turnieju. Ponadto teemo to nie kontra na ap casterów, a bruiserów z topa.

Druga rzecz jaka mi przychodzi do głowy po ad carry kennenie, to jungler. (ad/tank oczywiście, nie ap). Może jego szybkość czyszczenia campów nie jest najlepsza oraz brak mu sustaina, ale jego ganki i antyganki są naprawdę niesamowicie mocne. Również bardzo ciężko jest go złapać i zabić, coś jak skarner i shywana aktualnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teemo to w sumie takie niewiadomo co, ale mu nerf jest potrzebny tak samo jak Vladowi... idzie coś ugrać, ale jak przeciwnicy ogarniają to nie pograsz... Jak masz sporo AD w team'ie to ok ładnie Cię skontruje, ale wystarczy jeden caster i Teemo może iść się pierwiastkować... Mogli by go zrobić bardziej AD'owato i byłoby ok, np. przelicznik na Q/E z AD i któryś zamienić na physical dmg a W, oprócz buffa dla MS, powinno dawać buff do AS, i powinno być w porządku ew. dodać trochę AD/lvl i AS/lvl, ale to tylko moje przypuszczenia ja tam się dobrze na tym nie znam ;p

Teraz takie moje pytanko. Otóż robię sobie refy obecnie (mam chyba 4/10 albo 5/109, no ale mniejsza z tym). No i mam zamiar kupić za to skórkę. Tylko nie wiem którą. Myślę nad:

  • Earthrune Skarner
  • Primal Udyr (imho epicka skórka)
  • Acolyte Lee Sin
  • Arctic Ops Kennen
Która według was jest najfajniejsza?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3 meczu zamiast Irelii TSM powinien brać Yoricka, choćby dla negacji ulti Mordekaisera.

2x@UP - Primal Udyr jest świetny jak za normalną (nie legendarną) cenę; zamiast Acolyty Lee brałbym dragon fist - trochę nowych particli, nowe animacje, trochę nowych dźwięków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez zapytam sie o skiny :P.

W najblizszym czasie ma zamiar sprawic sobie Legendary skina. I tu pojawia sie problem - nie moge wybrac miedzy Vladem, Kogiem i Trynda. Najbardziej mnie ciagnie w strone Wlodzimierza - ma najwiecej zmienione z tych 3, a i samym Vladem po buffie przyjemnie sie gra. Prosze o porade ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że wszystkie te postacie są 99% zdatne na Twoim/tego forum poziomie gry.

Kog ma zmienione dźwięki swoich fajerwerek, recolor skina i rakietki zamiast W (bo autoataki) i R. Q (niech mnie ktoś poprawi jeśli to zmienili) i E zostały takie same. Ten sam głos i animacje.

Trynda ma nowe animacje (część z nowszego modelu, część dla tego skina), nowy głos, nowe particle dla rage i heala oraz undying rage i naturalnie nowy, bardzo fajny model.

Vlad ma zmieniony model/większość animacji/ulepszone particle/głos i po ostatnim buffie bardzo przyjemnie nim się gra.

Z tych trzech skinów Kog ofiaruje najmniej (Vlad i Trynda mniej więcej tyle samo) - aczkolwiek jeżeli podoba Ci się jego koncepcja, to można brać śmiało, bo eksplozje są świetne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy?

Lepszy jest tylko z Vayne na lane. No i może jego slow pomoże jakoś unikąć ganków, ale Nunu 0 cs support to nic więcej. Nawet ulti nie odpali, bo zniknie w oka mgnieniu. Ogólnie to tylko chodzący Blood Boil.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@igorig500 - wydaje mi sie, ze nie da sie jednoznacznie stwierdzic, co jest lepsze dla teamu. Na to ma wiele wspolczynnikow m.in. AD carry w teamie, mozliwosci CC sojusznikow, ktorych wspieramy gankami, jungler z przeciwnego teamu. Mysle, ze glownym powodem uzywania Nunu na supporta jest przede wszystkim bardzo udana gra kilku high elo teamow (rowniez podczas turniejow), kiedy wykorzystano Nunu w roli supporta i spisal sie wysmienicie. Natomiast jungle Nunu to chyba wciaz silny pick. Nerf slowa boli na kazdym champie, ale Nunu to wciaz swietny jungler. Moze na kosmicznym ELO ludzie woleliby kogos innego w jungli, ale wiekszosc z nas gra na poziomie, na ktorym zadecydowalby przede wszystkim skill.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jungle Nunu to chyba wciaz silny pick. Nerf slowa boli na kazdym champie, ale Nunu to wciaz swietny jungler. Moze na kosmicznym ELO ludzie woleliby kogos innego w jungli, ale wiekszosc z nas gra na poziomie, na ktorym zadecydowalby przede wszystkim skill.

Nie sądzę żeby Nunu w jakiś sposób był bardziej przydatny dla teamu niż wiekszość innych nadających się do jungli championów.

Ujdzie w early, słabnie w mid, w late jest prawie nie istotny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1.

Nunu to całkiem przyjemny support. Większość osób (z którymi gram) ma w zwyczaju najpierw rzucać się na tanka/AD/AP i to w nich ładowanie całego cc, a support zostawiać na koniec i zauważyłem, ze po zignorowaniu takiego support Nunu potrafi zadać całkiem duży dmg przez swoje ulti, a jednocześnie utrudnia przeciwnikom pozycjonowanie w ten sposób pomagając sojusznikom wykończyć przeciwników.

Ad.2.

Nunu w dżungli jest średnio dobry z tego co zauważyłem. Nie wiem jak tam się trzyma Skarner po tym nerfie, ale chyba tak tragicznie nie jest, jednak osobiście wolę widzieć jak do dżungli idzie Shyvana (btw. wydaje mi się, że w dżungli jest niemalże OP, nie wiem jak na tym turnieju to wygląda, bo nie lubię oglądać czegoś takiego, czasem tlyko popatrzę trochę na stream Boba lub Shushei'a) czy ten wspomiany już Skarner, Shaco, Udyr, Trundle (...) niż ma mi po buszu latać dzieciak na przerośniętej małpie.

Dzięki za odpowiedź. Kupię Primal Udyra. Widziałem go przed chwilką w grze i prezentuje się rewelacyjnie. Teraz inne pytanka :D Otóż:

  • Czy Renekton bardzo odstaje od reszty na solo top?
  • Czy prawdą jest to, iż Udyr jest świetny na solo top i ma łatwo go zdominować przy rozwoju Q->W->Q->E->W->W->Q->W->E->W?
  • Ostatnie pytanie. Kto z tej czwórki najlepiej spisze się na solo top (ogólnie, czyli najtrudniej go skontrować i jest najbardziej przydatny w późniejszej fazie gry): Udyr, Irelia, Rumble, Renekton?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja uwielbiam ludzi, którzy potrafią argumentować swoją wypowiedź w stylu "Słaby, nie graj", może jakieś konkrety dlaczego Renekton jest niby słaby, a jak Trundle(no ten kawałek mnie na prawdę rozbawił, Trundle słaby dawno nie słyszałem tak dobrego żartu :laugh: ) to już w ogóle bym chciał usłyszeć.

@czeczen150

Renek jest bardzo dobrym pickiem. Oczywiście nie przesadzajmy też od razu, są pewnie o wiele lepsze ale wybierając go na pewno drużyny nie osłabisz. Bardzo dobre early i mid, w late może trochę odstawać ale szczerze z własnego doświadczenia tego nie zauważam. Na pewno warto się zainteresować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Trundle, to tylko jungle. Na topie zostanie zjedzony przez ogarnietych graczy. Zwłaszcza jeśli wezmą:

Yoricka. Na topie może harassowac przeciwników nawet v2. Na midzie zje nawet LeB w early(w mid ofcoz tez)

Niewiem czy są jakieś counter picki o.O(aczkolwiek kiedy nim gram to wygrywam linie, ale jako jedyny... pushne topa, a mid i bot są już pod inhibitorami....)

Trynde

GP

WW

Nasusa

Siona

Irelie.

Rene jest fajny, postać daje duży fun. Są lepsze picki, ale daje radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że znawcy na pewno dużo grali trundlem na topie i wiedzą jak działają jego skille? Chyba nie. IMO Trundle na topie kontruje spoooooooro postaci, debuff, utility, sustain... To, że mało kto nim gra nie znaczy, że jest słaby.

Fajnie, że M5 wygrało turniej, świetna gra i może ich picki uciszą niektórych, że w tej grze chodzi o umiejętności i myślenie, nie koniecznie picki. Ile razy słyszałem, że support nie dający sustainu przegrywa grę, vide nunu, fiddle, czy nawet yorick. Jak nie umie się farmić AD carry to nawet soraka +2 heale nie pomogą. Nunu wcale nie jest taki useless w late. Przeciwny team musi go sfocusować, bo to może się źle skończyć. Imba slow z e i ulta, oraz AS i MS steroid jako supporta, czyni go całkowicie useless?

Na topie zostanie zjedzony przez ogarnietych graczy. Zwłaszcza jeśli wezmą (...) Nasusa

No tutaj to już trochę przesadziłeś. :DDD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, słabo u Was ze znajomością LoLowego community. SSoRP/SSoTP - Secret Society of Renekton/Trundle Players. Więcej nie powiem. :D

Co prawda obecnie uważam, że ta idea SSoRP jest trochę na wyrost. Renek dosyć słabo skaluje się w late, ma jeden z najgorszych pasywów w grze(dodatkowy rage przy <50% HP? ech...) i jungla jest słaba przez nieciekawe ganki ze względu na brak Rage po wyjściu.

Trundle ostatnio też jakoś wydaje mi się słabszy. Tak jakby nowe mastery go nie zbuffowały tak jak zrobiły to z innymi junglerami. Mimo wszystko, dalej jest porządnym pickiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trundle dzisiaj kupiłem i wydaje mi się dobrą kontrą na takiego Yi czy inne podobne mu postacie. Podwójny slow i redukcja damage - to boli. Ulta już nawet nie liczę bo to sprawa oczywista. O ile na takiej Vayne frozen malet nie jest może takim dobrym przedmiotem to w przypadku Trundla jest - dodatkowe wzmocnienie podwójnego spowolnienia. A jakby jeszcze exhaust wziąść to by mogło być ciekawie. Aż wypróbuję jutro. Rzadko widuję Trundle, ale tak samo rzadko widzę inne postacie za 4800 IP. Trochę dziwne - więcej widuję tych za 6300. Chociaż to może dlatego, że tych po 4800 jest mało więc jest mała szansa na spotkanie którejś z nich w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W LoLa gram już sporo czasu i dziwie się, że tak prosta w obsłudze (bo nie zawsze prosta do wygrania) gra tak mnie wciągnęła.

Najwięcej gram Fiddlem, Morganą i Yi. Czasami dla odmiany zagram też Veigarem albo Le Blanc.

Teraz uzbierałem jakieś 3k IP i waham się między kupnem Karthusa (jego ulti potrafi niemiłosiernie wkurzyć) a Shaco. Widziałem obie te postaci w akcji (prowadzonych przez dobrych graczy), więc wiem, że obie chciałbym mieć, zastanawiam się tylko, którą kupić najpierw. Kogo mi polecicie?

@UP- co do postaci za 4800- całkiem często widuję Jarvana. Trundla też czasami się widuje, ale Orianny albo Rumbla(czy jakoś tak) nie zobaczyłem w akcji ani razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...