Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

Hmm.. a czy Tiger się przypadkiem nie skaluje z AD, a Phnix z AP? Bo mój build jest jednak pod full AD(może poza Wits End)więc Tiger jest chyba bardziej opłacalny. No ale to ty tu jesteś matematykiem ^^.

Tak czy siak kupiłem Udyr'a i fun z gry jest niesamowity. Bonus speed+stun, na niedźwiadku+nieśmiertelność z żółwia+rozwalanie turretów tygrysem+AoE do last hitów. Czego chcieć więcej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

@Echelon

Z tym Lee to faktycznie była ciekawa sprawa. Najpierwsz wszyscy czekali, dyskusje czy postać wyjdzie, czy to kolejny żart Riotu z okazji 1 kwietnia( pamiętacie rozwalenie Nexusa z ulti? )...no ale wyszła! I jaki się podniósł ryk oburzonych graczy! Postać słaba, shield za słaby, ulti ciężko wyczuć! Po kilkunastu dniach Lee Sini latali ze statami 30+...: ) Kiedyś względnie rzadko widywałem Akali, ale gdy już była to robiła swoje. Nie jedna ciągnęła grę. Teraz pań z chustą na twarzy mamy wysyp, ale i poziom ich gry drastycznie opadł. Ja od jakichś 2-3 tygodni gram Sionem. Kupiłem w zeszłym roku, pograłem dwa mecze i...przestałem nim grać. Teraz, gdy brakuje silnego off-tanka jest to mój ulubiony pick. Ale na solo top nadal preferuję Nasusa. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To reflink, do konta twórcy tego filmiku. :D

@Nasus, z Nasusem jest taki problem, że byle kto go kontruje. Jest użyteczny dopiero, gdy się wyfarmi, mimo to i tak jest dosyć silnym pickiem, z tym ryzykiem, że nie wiadomo, czy grę przetrzymasz do 30/40 min, by móc przechylić szansę zwycięstwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sobie Udyra kupiłem (GP mi się już znudził jednak, nie lubię lanować zbytnio, a junglowanie nim bez run trudne jednak, no i Ulti+Q+autoatack+Q+Q+Q+Q+Q+Q+Q+Q+Q+Q+Q+Q) i jestem szalenie zadowolony. Na razie, przynajmniej.

Nie mam zbytnio run (z 5 na armorpene i parę na armora), ani wszystkich mastersów (26 lvl), ale jungla jest całkiem niezła. Wiem, ze większość wymiataczy jednak gra feniksem, ale mi jungla idzie miliard razy szybciej tajgerem. Nie wiem, pewnie coś źle robię. Czyszczę całą prócz lizarda (jak team pomoże z golemem, a nie tylko pullnie, to lizarda też), b, lizard, gang, przeważnie kill, counterjungla, bo przeważnie na tym lvlu drugiego junglera nie ma. Po łapie zabijam smoka, po latarni nie mam już żadnych strat w jungli. Build DPS/Offtank, zależy od teamu który bardziej. Jakieś Warmogi, Atmy, Phantomy, Sunfajery itd.

Skoro feniks szybszy, więcej dmg i lepszy jednym słowem, jak go budować, jakie itemy składać i jak grać ogólnie no?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. a czy Tiger się przypadkiem nie skaluje z AD, a Phnix z AP? Bo mój build jest jednak pod full AD(może poza Wits End)więc Tiger jest chyba bardziej opłacalny. No ale to ty tu jesteś matematykiem ^^.

Feniks bardziej niż z AP skaluje się z AS.

Z tym Lee to faktycznie była ciekawa sprawa. Najpierwsz wszyscy czekali, dyskusje czy postać wyjdzie, czy to kolejny żart Riotu z okazji 1 kwietnia( pamiętacie rozwalenie Nexusa z ulti? )...no ale wyszła! I jaki się podniósł ryk oburzonych graczy! Postać słaba, shield za słaby, ulti ciężko wyczuć! Po kilkunastu dniach Lee Sini latali ze statami 30+...: )

Latali, bo dostał całkiem niezłego buffa do przeliczników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyzszych levelach ludzie rowniez notorycznie ignoruja biegnaca na nich Poppy? Sam mam obecnie 15 level i gram glownie z osobami o podobnym poziomie doswiadczenia, a wciaz sie dziwie, jak niektorzy probuja tankowac tego champa nawet casterami... Kiedys widzialem na angielskim forum, jak ktos opisal w ten sposob - "hahah it's Poppy, a weak champ that no one uses, I'm going to kill... omg! nooo! gg". Wczesniej myslalem, ze ten forumowicz przesadza, ale po zagraniu kilku meczy Poppy musialem zmienic zdanie. Ludzie doslownie pchaja sie pod mlot... Jej E to smiertelna bron przeciwko graczom, ktorzy zapomna o dzialaniu tego skilla.

Przed chwila niemal zdobylem penta killa, ale moj team ukradl mi dwa fragi.:( Oczywiscie, nie obylo sie bez pomocy przeciwnego teamu w early game. Za takie feedowanie (na wszystkich lane'ach) caly team powinien dostac nagrode noobow roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do udyra- mogłby ktoś kto ogarnia tą gre(element psychologiczny, mający zachęcić czytającego do napisania odpowiedzi) napisać mi buildy pod Tiger'a i PHnixa, oraz ich wady i zalety(+runy ;D)? Bo do jakiego poradnika bym nie zajrzał wszędzie piszą, że na lane to tylko tiger. Natomiast tutaj macie dosyć odmienne zdanie co do tego który skill jest lepszy ;D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo lane to raczej Tiger. Dyskusja tygrys vs. feniks toczy się raczej pod kątem junglowania. Feniksem robisz ją szybciej, a tigerem masz(wg niektórych) lepsze ganki.

IMO to tą całą dyskusję potłuc o kant tyłka. Ja osobiście jestem zwolennikiem wersji: dżungla i early feniksem, late game tygrysem(chyba, że to lane Udyr) przy czym feniksa lvluję do 3 poziomu a tygrysa do 5. Połączenie tych dwóch skilli miecie turrety.

@Fivtyen - nie tyle tracą ganki co szybkość dżungli. Jak nie masz AS feniks jest znacznie mniej efektywny. Podejrzewam, że zamiast ~4:20 robiłbyś całą trasę w ~6:20(potrzebny dodatkowy recall). To mimo wszystko sprawia, że ganki cierpią bo ktoś kto ma runy zdąży już twojej drużynie wykorzystać Flashe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Tiger Udyr>Pheonix Udyr. O ile może Pheonix ma lepszy jungle, to potem ganki trochę słabe bez dobrego dmg bursta z Tigera. Lane Udyr to tylko Tiger, Pheonix będzie ci pchał lane niepotrzebnie.

Grałem dzisiaj sobie meczyk Shaco i myślę, że znalazłem 2 bugi:

1)Grałem vs Yorickowi. Summony Yoricka aktywowały moje boxy, co myślę może być bugiem.

2)Ten sam mecz i pushowałem topa do inhibitora. Postawiłem boxa, aby wystrzelał mi enemy miniony, ale mój klon wybuchnął wcześniej, a box został aktywowany przez inhi, który dostawał po 100+ dmg na serię.

Wyprostujcie moje spostrzeżenia jeśli się mylę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja dawno w tym temacie nie pisałem.

Co jest z tą głupią grą? Zmieniłem grafikę na nową i wszystko chodziło mi bez najmniejszych spadków FPS. Wszedł patch z Gravesem i podczas walk mam spadki do 30 FPS. Muli wtedy grę tak że ciężko cokolwiek zrobić. Riot chyba zamiast za bohaterów powinien najpierw wziąć się za optymalizację. Jakoś nie mogę pojąć tego ze Battlefield 3 działa bez problemu a LOL cały czas jakieś problemy ma... Próbowałem już wszystko i nic nie pomogło rozwiązać tego problemu... U mojego brata też wszystko chodziło rewelacyjnie. Wszedł Graves i było wielkie pa pa płynności gry.

I graj tu normalnie jak się nawet lasthitować nie da.

Co do rankedów to płakać mi się chce... Jak to zawsze jest że przeciwnik ma super team a ja dostaję jakichś ciemniaków? Junglerzy co o dziwo - junglują i nic więcej. Supporci co robią się na casterów itd. Obecnie grywam jeden mecz dziennie bo jak bym miał zagrać więcej to bym się pociął. Jakoś mogę robić na mid staty 5/1 i chodzić gankować. Co z tego jak gracze nie wiedzą co to team play i nawet ganki nie mogą uratować "wygranego" meczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja dawno w tym temacie nie pisałem.

Co jest z tą głupią grą? Zmieniłem grafikę na nową i wszystko chodziło mi bez najmniejszych spadków FPS. Wszedł patch z Gravesem i podczas walk mam spadki do 30 FPS. Muli wtedy grę tak że ciężko cokolwiek zrobić. Riot chyba zamiast za bohaterów powinien najpierw wziąć się za optymalizację. Jakoś nie mogę pojąć tego ze Battlefield 3 działa bez problemu a LOL cały czas jakieś problemy ma...

Ta, Riot ma się brać za optymalizację bo akurat Ty masz problemy :rolleyes: . Myślę że oni po prostu nie mają Twojego kompa i w tym jest ten "problem" z optymalizacją.

U mnie i około dziesięciu osób z którymi grywam nie ma problemów, ile FPS było tyle jest i działa płynnie. A jedna z tych osób ma kompa sprzed 5/6 lat. Na różnych forach też płaczów po ostatnim patchu nie widziałem .Mój komp też jest w dzisiejszych czasach słaby a mam te 50-60 FPS na maksymalnych detalach.

Zamiast nazywać grę głupią najpierw zobacz czy nie piszesz postów które można nazwać w podobny sposób.

Optymalizacja to chyba jedna z ostatnich rzeczy nad którymi muszą pracować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@znajomi: solomid.net.

@CriX, nie poznałem Cię ;O. Nie martw się ja mam tak samo. Np. jeden z moich meczy Fiddlem.

Mamy GP junglera(oczywiście nie gankuje, wyszedł tylko na kilka TFów, a w 35minucie ciągle jest w Jungli O.o), więx jestem na solotopie. Staty 3/1/0, wieże bym dawno pushnął ale Fid jest chyba najgorszym pusherem w grze więc pozostałem przy killach i czekam aż mi GP pomoże z turretem. Potem dobiłem do 8/2/5. No i bardzo ładnie, moje ulti+ulti GP wygrywało TFy, s tu nagle... przychodzi late game i trzeba grać drużynowo. Oooooo co to to nie. Ja i chyba Jarvan próbujemy pushnąć mida bo jest prawie ace i została tylko tristana(która jednak daje rade obronić wieże przed 2champami). Ale nie, po co. GP bije wilki, Garen bije duchy, Malza wrócił na lane'a bić miniony. Potem ich counter attack. Ja i jarvan próbujemy obronić wieże(tą przed inhibitorem na midzie, a więc chyba najważniejszą) a reszta.. radośnie last hituje X.x. Gre skończyłem ze statami 9/8//7, GP ze statami 1/2/4 bo cały czas siedział w jungli. No i potem było"OMG STUPID NOOB FIDDLE, STOP FEEDING" A jako jedyny miałem pozytywne K/D ratio i jako jedyny coś robiłem(no i może Jarvan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nic. Ja ostatnio mialem Shena biegajacego po jungli. I podobnie, jak GP, ktory Ci sie trafil, w ok. 35 minucie wciaz byl w jungli nawet sie poza nia nie wychylajac... Na team fighty przychodzil, kiedy nas juz wykanczali. To dopiero pomoc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wysypu champów/graczy zainspirowanych turniejami/streamami/topkami to pewnie, że jest ich sporo i pojawiają się falami. Obecnie co chwila jest co najmniej 2 z zestawu: Morgana, GP, Sion, Akali +Kata/Trynd. Widuję teamy złożone w 4/5 z AD lub AP rzadziej coś pomiędzy. Nudne to się powoli robi. To wszystko blind normal, bo na rankedach ludzie prawie zawsze trzymają się schematu jungler Lee/Fiddle/GP top offtank, mid najczęściej AP caster i bot range+support. Te zaś gram jednak rzadziej. Shyvana będzie w rotacji za tydzień czy dwa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem rating prawie 1300 i co? Polak ktory nafeedowal bot i "To twoja wina bo teemo jest bezuzyteczny i straciles linnie" , malo tego ze linnie wygralem pushnalem dwa turety mida na bocie, to mialem najmniej zgonow i najwiecej fragow ale ok. Nvm. Druga gra 3 vs 5 i mimo że ciagnalem z Anivia , to jednak Shaco , Anivia, Talon , vs Gragas, Noc, Annie , Graves i Sona szans nie miala ( mialem w pewnym momencie 7:1 :P ) . Kolejna gra moja wina , w zasadzie , bo mialem solo top i mnie shaco gangowal , za 3 razem padlem i ... nikt mi nie pomog. Kolejna brand ktory w team fightach rzucal ulti i albo padal albo uciekal . Ta gra jest smutna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crix

Lol, podczas walk spada ci do 30 FPS i "muli tak że ciężko cokolwiek zrobić"? Przecież 30 FPSów to płynny obraz (ludzkie oko nie zauważa więcej niż 25), ja mam 30 przy spokojnej grze, a podczas ostrych walk mam poniżej 15 :D I jakoś daję radę, heh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast nazywać grę głupią najpierw zobacz czy nie piszesz postów które można nazwać w podobny sposób.

Brawo bo twój post właśnie taki jest. Fajnie jest sobie na mnie ponarzekać jak widzę... U mad? Ciekawe że jak wcześniej działało super to po patchu już nie... Komputer się po nim o 10 lat zestarzał? Ciekawe ale znam sporo osób co też ma takie problemy i to nie tylko z Polski. No ale ty przeczytałeś CAŁE forum i wiesz że NIKT nie ma takich problemów jak ja... NC. EOT

Ja na rankedzie miałem kiedyś super team. Miałem Twitcha, Shaco, ja Swain i jeszcze dwie postaci które zapomniałem. Na początku myślałem że przegramy bo team wydawał się papierowy. Okazało się jednak że nasi przyjaciele ze stealth tak przeciwników gankowali i dręczyli że to oni nie mieli szansy na wygranie. Trafiła mi się tak rozgarnięta drużyna że aż trudno uwierzyć. Zagrałem potem następny mecz z tym gościem co grał Twitchem i jak się okazało wygrana też była całkiem łatwa. Ludzie jęczeli że twitch za słaby a jednak to właśnie on przechylił szalę zwycięstwa.

Strasznie ale to strasznie nie mogę zrozumieć strzelania fochów jako reakcja na rady od innych. Pcha się sam vs => 2 i ginie. Mówimy żeby się bronił a on wyzywa i dalej robi to samo. Oczywiście po śmierci pisze że nie było ss mimo że walczył tylko na postaci ze swojej linii. Jednak najlepsze to są płacze że się mu nie pomogło jak robił solo akcje. No bo w końcu po co używać mózgu... jak można dać się zabić a potem flejmić.

Mój MEGA pick na rankedy to Swain. 90% walk na mid to wygrana. Mid i Late game idą już super, tylko co z tego skoro 1 osoba czy 2 gry ZESPOŁOWEJ nie wygrają. No chyba że ktoś na boty gra... A niektórzy gracze grają jak boty.

Macie jakąś dobrą porę dnia, kiedy to można pograć tak żeby liczba noobów nie była OVER 9000?

@Wardi

Ja normalnie mam 60 FPS. Podczas walk spada do 30, gra łapie dziwnego laga albo jak to nazywam - ślimaczy się. NIe mam pojęcia co może być przyczyną skoro wcześniej nic się nie działo a z 60 spadało co najwyżej do 59 FPS...

@DOWN

Dokładnie. Różnica jest tak GIGANTYCZNA że nie da się jej zignorować i nie zauważyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...