Skocz do zawartości

GTA V


Bethezer

Polecane posty

@maniek121677 - bullshoty wink_prosty.gif

W sprawie grafiki - poprawili ja nieco od czasów IV, ale w moim odczuciu nie są to jakieś ogromne zmiany. Nie licząc modeli postaci, a szczególnie twarzy. Tutaj naprawdę poszli do przodu, co daje nadzieję na bardzo fajną mimikę. Ciekawe jak to wyjdzie, bo w pierwszym trailerze nie było żadnych momentów, w których widzieliśmy osobę mówiącą, a przez to nie można było porównać, jak to się ma do poprzednich części. Jednak nie ma się co martwić, bo przecież na tym samym silniku w IV mimika (nawet bez jakichś super szczegółowych tekstur) była nawet bardziej niż OK.

Co do otoczenia, to pojazdy wydają się być na podobnym poziomie, tyle że bardziej "lśniące". Nie licząc oczywiście samolotów, rowerów, skuterów wodnych i quadów, bo tych w IV nie było. Tekstury na budynkach chyba w ogóle się nie zmieniły (jakościowo), ale za to też trochę bardziej się błyszczą - oszklone wieżowce itd. Całe to "lśnienie" to chyba taki zabieg związany z odświeżeniem stylu, bo dużo bardziej pasuje do słonecznej Kalifornii i filmów z wielkimi napadami (Ocean's Eleven, ale to raczej w Las Venturas wink_prosty.gif) niż do Nowego Yorku i wschodnioeuropejskich imigrantów.

Największa nowość nowość to oczywiście przyroda, ale ona raczej nie będzie wielkim obciążeniem dla kart graficznych, chyba że gałęzie i krzaczki będą dynamicznie, nieoskryptowanie reagować na wiatr i inne zjawiska pogodowe, ale to chyba zbyt wiele jak na current-geny, więc chyba PeCetowcom też nie grozi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa nowość nowość to oczywiście przyroda, ale ona raczej nie będzie wielkim obciążeniem dla kart graficznych,

Dla konsol przyroda w sandboksach Rockstara to nie nowość - między GTA IV a V był jeszcze wszak Red Dead Redemption. smile_prosty.gif I tam widoczki były zacne.

@piotrekpk19:

-Część Niko!

-Cześć Roman! Co to za grat? Gdzie te super bryki, wille, góry dolców, o których tyle mi mówiłeś?

-Eee, no nie ma. mam tylko podupadającą firmę taksówkarską, a jeden typek chętnie by mi odstrzelił siedzenie

-O, to fajnie! Chętnie tu zostanę, nadstawie za ciebie swój zadek! Naprawdę warto było tu przyjechać, nawet jeśli jutro dostanę kulkę w zadek!

Ty w ogóle grałeś w tę grę?...

Nico ma prywatne powody, by przyjechać do USA, nie bajeczki kuzyna. A skoro jest na miejscu i Roman jest jedyną osobą którą zna - co więcej, jest mu bliski - to niby co dziwnego w tym, że mu pomaga i się z nim trzyma? Przecież nie jest zadowolony z takiego obrotu spraw, robi co musi.

Bardzo nieudana próba czepiania się na siłę.

A teraz proszę bardzo, zminusujcie mnie fanboje wy jedne

attention_whore.jpg

Edytowano przez Fristron
  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że wreszcie coś ruszyło do przodu i pojawiają się nowe screeny, informacje etc..

Grafika szczerze mówiąc nie powala jak to było w przypadku poprzedniczki, na screenach wygląda to po prostu ok, nic więcej a trzeba dodać , że gra jest pokazana na pewno z włączonymi wszystkimi ustawieniami na max. Martwi fakt iż gra nie została zapowiedziana na PC oczywiście na pewno się pojawi kilka miesięcy później jak to było w przypadku poprzedniczki ale czy to będzie pełnoprawna blaszakowa wersja czy marny port z konsoli jak to było w przypadku czwórki?.

Max Payne 3 pokazał że jednak technologię która napędzała IV a teraz V da się na pecetach ładnie zoptymalizować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron

Chodziło mi o nowość dla serii, a także nowość dla PC, bo przecież RDR dla nas (PeCetowców) się nie pojawił ;(.

[EDIT]

Rockstar odświeżył nieco stronę GTA V. Jest już miejsce na trailer #2 i przez chwilę myślałem, że wrzucili go przed czasem.

[EDIT 2]

Skoro nikt się nie dopisuje, to dodam jeszcze, że z informacji na IGN można wyczytać, że aby misja zakończyła się sukcesem, wszystkie trzy postacie muszą przeżyć, co jest całkiem... logiczne i nie wiem dlaczego wcześniej na to nie wpadłem ;).

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna myśl. Poszczególne gry z serii zaczynamy zwykle prowadząc jakiś pojazd: III - samochód, VC - skuter, SA - rower, IV - znowu samochód. Teraz zastanawiam się, czy pierwszy pojazd jakim dane będzie nam pojeździć zostanie przydzielony "chronologicznie" (skuter), czy może "dynastycznie" (rower - w spadku po San Andreas). A może dadzą nam skuter wodny, bo to chyba nowość, tak samo jak rower był nowością w SA, a jednoślady w VC. Sprawa wydawała się rozstrzygnięta, bo Michael (pierwszy z bohaterów opisany w GI) niedługo po jego poznaniu wsiada na "górala", ale z informacji IGN wynika, że nie jest to pierwsza misja, a jedna z początkowych (podczas jej trwania Franklin i Trevor po raz pierwszy spotykają się twarzą w twarz).

Edytowano przez MarkQuestion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli trailer 5 cie nie powala, jako gra na polowe 2013 od rockstara... nie badz ignorantem

No to pomóż niewidomemu ujrzeć, co tam jest takiego powalającego w stosunku do czwórki, która działała na konsolach bez problemów? Poza tym przywołujesz przykład Battlefielda, a przecież na XBoxie to Oblviion się ciął po godzinie gry w niekórych przypadkach... idąc tym tropem to 2007-8 roku już dawno powinny iść na złom.

Max Payne 3 pokazał że jednak technologię która napędzała IV a teraz V da się na pecetach ładnie zoptymalizować.

Przecież tu nie ma żadnego porównania. MP 3 to zamknięte korytarze. Odpowiedni kamuflowane.

Edytowano przez taffer33
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fristron przypatrz sie uwaznie

potem wlacz trailer gta 5 i zobacz o co mi chodzi ;) powiem na szybko ze swiatlo i cienie, screeny z gta 5 pewnie podrenderowane, albo prosto z pc, jedyne wyjasnienie, tak dobrej grafiki jaka nam teraz daja na pewno nie wyciagnac z konsoli

przy okazji, nie wiem czy ktos ogladal jak robili wiedzmina 2, udalo im sie przeniesc na konsole ale z jakimi mankamentami, m.in. typu iz mogla, przy cutscenkach, znajdowac sie ograniczona liczba osob, musieli ostro ciac tekstury i modele aby nie bylo zuzlenia ;p

gta 5 jest sandboxem, do tego od jednego kranca do rugiego 30 min jazdy, duzzaaa przestrzen, nie wiem, moze bedzie jakis update do konsol co jest wrecz nieprawdopodobne ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na IGN możecie zobaczyć filmik o GTA V - http://tnij.org/s7om. To coś w rodzaju dyskusji pomiędzy dziennikarzami, którzy już widzieli nową część i tymi którzy jej jeszcze nie widzieli. Mówią tam o tym, że pieniądze w tej części mają być czymś więcej niż tylko środkiem, dzięki któremu kupimy sobie nową wyrzutnie rakiet. Według nich forsa, którą będziemy dostawać za wykonane misje nie będzie wspólna dla wszystkich postaci, a nawet mogą się pojawić pokaźne różnice w ich rachunkach, ponieważ kasa nie będzie dzielona po równo. Może to prowadzić do spięć w naszym teamie, których już nie mogę się doczekać wink_prosty.gif. Do tego na początku pokazują kilka screenów, z których bodajże dwa są nowe, ale zupełnie nic nie wnoszą, więc jeżeli nie jesteście bardzo spragnieni obrazków z V, to można je sobie spokojnie odpuścić.

Z innych informacji - na elmundo.es (http://tnij.org/s7or) Trevor opisany jest jako "ex militar comletamente psicópata", czego nawet nie trzeba tłumaczyć biggrin_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fristron przypatrz sie uwaznie

potem wlacz trailer gta 5 i zobacz o co mi chodzi wink_prosty.gif powiem na szybko ze swiatlo i cienie, screeny z gta 5 pewnie podrenderowane, albo prosto z pc, jedyne wyjasnienie, tak dobrej grafiki jaka nam teraz daja na pewno nie wyciagnac z konsoli

przy okazji, nie wiem czy ktos ogladal jak robili wiedzmina 2, udalo im sie przeniesc na konsole ale z jakimi mankamentami, m.in. typu iz mogla, przy cutscenkach, znajdowac sie ograniczona liczba osob, musieli ostro ciac tekstury i modele aby nie bylo zuzlenia ;p

gta 5 jest sandboxem, do tego od jednego kranca do rugiego 30 min jazdy, duzzaaa przestrzen, nie wiem, moze bedzie jakis update do konsol co jest wrecz nieprawdopodobne ;p

Nie wiem coś Ty się tak czepił tych konsol. Świetne Red Dead Redemption udowodniło, że przy odpowiedniej ilości pracy włożonej w grę może ona nadal wyglądać super na kilkuletnim sprzęcie jakim są konsole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale nie mamy porownania do pc, podales stricto konsolowa gre, uncharted tez ma wspaniale wyglada

a ja gadam o multiplatformie ;p no chyba ze naprawde gta 5 bedzie tylko na konsole, trailer jest po prostu zrenderowany i tyle ;p gameplay bedzie duzo odbiegal, wnioskuje to z tego ze na trailerze widze odmienne efekty graficzne jakie konsola moze zaoferowac i tyle...

moge tylko przytoczyc ze gta iv jako duza sandboxowa gra na konsolach to nie szal, bo fps spada do 30 klatek czasem 25 i nie jest to dla mnie grywalne ;p

konsole juz nie wyrabiaja od jakiegos czasu, a co dopiero na gre na 2013 maj...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RDR to multiplatformowy tytuł, to, że czegoś nie ma na PC, to nie oznacza, że gra nie jest multiplatformowa tongue_prosty.gif I właśnie RDR pokazało, że R* potrafi dać świetną grafę na konsolach. O GTA V się nie boję.

Poza tym... "konsole juz nie wyrabiaja od jakiegos czasu, a co dopiero na gre na 2013 maj" - a co ma do rzeczy data premiery? Znaczy, wtedy już GTA V będzie działać inaczej na tych samych konsolach, niż teraz (bo to oczywista oczywistość, że na tym etapie produkcji już odpalali ją na wszystkich platformach)? tongue_prosty.gif

Już wystarczy, śmieszne konsole, okej, "dokopałeś" im, enough :F

Edytowano przez ZdeniO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tu nie chodzi zeby dokopac konsolom... bo to jest dobry sprzet do wiekszosci gier, ja nie jestem nawet przeciwnikiem, na pc gram w sumie tylko na padzie, z myszki korzystam tylko w starcrafcie i czasem w cs:go, a tak czy max payne czy skyrim czy nawet ostatnio left 4 dead 2 w splitscreenie nawalam na padzie ;p

data premiery ma to w sobie ze technologia idzie w gore, gdyby takie bf3 zrobili na silniku i teksturach z bf2 to pewnie bysmy mieli o wiele lepsza grafike w sensie - okrojona ale wizualnie lepsza, a tak nie udalo im sie podszprycowac tej gry ;p nba 2k11, 2k12 to bieda na konsoli w kwestii wizualnej

no aleee poczekamy, dozyjemy, zobaczymy ;) nie chcialem nikogo urazic tylko po prostu zobaczyc czy ktos mysli moim tokiem, ale chyba nie :) dzisiaj drugi trailer to obbadam co tam swita :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jeszcze nie widział niech natychmiast wchodzi w tego linka i rozkoszuje się drugim trailerem najbardziej oczekiwanej gry tego dziesięciolecia :D Woah! Tylko jedno ciśnie mi się na usta - woah! Byłoby tego więcej, ale musiałbym złamać regulamin i wstawić sobie ostrzeżenia a tego wolałbym uniknąć... Jest po prostu... niesamowity ^_^ Są zarysowane postacie, kilka świetnych scenek z napadów, parę innych jak np. zderzające się pociągi. Absolutnie widać po tym, że R* wie co robi i szykuje się nam murowany hit sezonu. Chcę to mieć!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny drugi trailer ;] Widać że dużo będzie się działo. Pomysł z trzema postaciami zapowiada się ciekawie oby były to postacie pełnokrwiste i każdy z własna historią tak jak to było w przypadku Niko Belica z IV.

EDIT

Niestety poczekam na wersję pecetową bo na konsole zwyczajnie szkoda czasu. W GTA IV na konsolach były po prostu pustki, mało aut mało ludzi... Wyludnione miasto jak w filmie Jestem Legendą. Na PC nie było tego problemu wszystko tętniło życie, pewnie w przypadku GTA V będzie tak samo.

Edytowano przez ElTabasco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ElTabasco

Jeżeli chodzi o pustki w IV, to było to całkiem dobrze usprawiedliwione. W godzinach szczytu ludzi i samochodów było pełno, a w nocy były pustki. W ten sposób silnik mógł generować więcej modeli oszczędzając na dynamicznym oświetleniu za dnia i obsługiwać lepsze efekty świetlne i odbicia nocą. Tak sobie przynajmniej ja to tłumaczę, bo styczność z konsolową wersją miałem tylko przez krótki czas, a na PC żadnych godzin szczytu nie zauważyłem (wyczytałem to w jednej z recenzji). Ruch zawsze był mniej więcej taki sam, chyba, że sam zmieniłem ustawienia.

Co do trailera #2 to obejrzałem go już kilka razy i za każdym razem widzę coś nowego, np. myślałem, że w scenie z jachtem oprócz syna Michaela jest tam on sam, ale kiedy obejrzałem filmik na pełnym ekranie zauważyłem tam Franklina. I tu od razu wpadła mi taka myśl do głowy: może bohaterowie będą sobie zlecać misję nawzajem. Tutaj akurat przypuśćmy, że Michael nie może, albo nie chce "bansować" ze swoim synem i dlatego pyta Franklina, czy ten by się nim nie zajął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkQuestion

Konsole po prostu nie wyrabiały i było generowane mniej pojazdów, na PC była ich cała masa że aż ciężko przejechać w końcu to NY ;]

ZdeniO

A Trevor rządzi, nie jest takim typowym redneckiem jakiego się spodziewałem

Trevor chyba będzie najfajniejsza postacią ;] Brutalny luzak który niczym się nie przejmuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się jednak najbardziej podoba Michael, bo czuję, że jemu będę najbardziej współczuł :P

Co do wersji PC, to raz, że nie wiem, czy będę umiał czekać pół roku dłużej... A dwa - mój komp co prawda dźwiga nowe tytuły na high, ale boję się, bo to jednak będzie mniej więcej za rok, a poza tym pamiętam premierę GTA IV na blaszaki :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się lepiej tamtej misji i chyba są w niej wszyscy trzej protagoniści. Trevor prowadzi samochód z jachtem na przyczepce, Franklin jest na nim z synem Michaela, a sam Michael próbuje złapać swojego syna do kabrioleta i krzyczy: "Oh my God!"

Mam do was prośbę. Zna ktoś może tytuł piosenki z trailera? Zanim przeczytam 3 komentarze na YT, pojawia się następne 40, a stamtąd zazwyczaj biorę tytuły. Jeśli ktoś może mi pomóc, to będę bardzo wdzięczny ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystkie moje watpliwosci zostaly rozwiane, widac niektore czesci stricto z konsoli, jak rozmazany sut ze az oczy bolą ;p niezle wyrenderowane screeny daja, nie wspomne o pierwszym trailerze ;p

oczywiscie sie nie zgodze ze to gta V wyglada jak podrasowany RDR, jak dla mnie to do piet nie dorasta RDR ;p straszna kupa, ale coz kolega dal sie zlapac na gre swiatel i cieni :P i tego slabego blura ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj żeby Twoja reakcja na grę nie była taka jak w 1:40 we filmiku Shadowa tongue_prosty.gif

Trailer fajny, ładnie wyglądający. Gra na pewno będzie porządna pytanie tylko jak bardzo ?

A ocenianie czy gra będzie GOTY czy cholera wie co jeszcze po 1 trailerze to fail.

EDIT:

Ale MUSISZ napisać, że TWOIM ZDANIEM inaczej to już drugi fail z Twojej strony.

Edytowano przez dark elvis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo fail w Twoim poście to hipokryzja. wink_prosty.gif

Gdy Rockstar wydaje GTA to nawet wszystkie gry razem wzięte w danym roku nie są w stanie dorównać genialności i epickości GTA.

I co rozumiesz przez słowo porządna? Przecież to będzie GOTG. smile_prosty.gif

Jedyna gra, JEDYNA jaka może dorównać GTA 5 to The Last of Us w 2013 roku, nic więcej.

Edytowano przez Suteq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma znaczenie jak będzie wyglądać grafika? Gorsza niż w IV nie będzie, a jeśli piąteczka miałaby wyglądać tak samo to nie jest to żaden problem. Przynajmniej dla mnie... No ale skoro ktoś patrzy tylko na to czy teksturka będzie w HD czy UltraMegaDuperHD to jego problem. SA bawi mnie do dziś, a przecież obecnie wygląda gorzej niż w dziadowskich gierkach za 10zł. Tu się liczy świat, rozgrywka, fabuła i cała masa innych pierdół. Grafika jest na samym końcu mojej listy. Zwłaszcza że i tak będzie stała na wysokim poziomie.

Edytowano przez Smigol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suteq - Ale "równać" pod jakim względem? Tylko pod względem Twoich osobistych preferencji :P Nie ma obiektywnej miary, według której można by stwierdzić, że przy GTA V "wszystko się chowa".

Dla mnie potencjalnymi wielkimi hitami są jeszcze Last of Us, BioShock Infinite i Watch Dogs. A moim osobistymi super-hitami będą jeszcze Company of Heroes 2 i Rome 2 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...