Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 11/2011 zawartość

Polecane posty

Hmmm...

A czy tylko ja zauważyłem, mocno subiektywnie, że pogorszły się jakość scrrenów?

Np.w moim numerze, przy recenzji B:AA, na płaszczu Netoperka widać różnokolorowe punkciki (piksele?), które czynią screen zdecydowanie mniej klarownym.

Porównałem z poprzednim nr, tam tak nie ma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Naturat - nie widzę żadnych gorszych screenów, wszystko jest ładnie i cudownie.

Dopiero wczoraj przeczytałem calutkie pismo i stwierdzam, że zestaw recenzje ciekawych gier + ta publicystyka, czynią listopadowy numer jednym z lepszych pod względem treści w tym roku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mianowicie w listopadowym numerze na stronie 20 w dziale "w produkcji" opisana jest gierka I Am Alive, w pasku na ktore platformy wyjdzie gra jedynie konsole sa "podswietlone" na czarno, zas PC jest szare. Czyzby na pecety gra miala nie wyjsc? Na stronie gry-online.pl jak byk jest napisane, ze gra oprocz konsol, wyjdzie rowniez na PC. Wiec sam juz nie wiem, czy sa jakies oficjalne zapowiedzi, ze gra jednak wyjdzie na PC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie wysępiłem nowy numer, więc i ja mogę wrzucić swoje trzy grosze.

Bardzo spodobała mi się forma zapowiedzi Papkina o Grim Dawn. Przypomniał mi się genialny Game

Walker z końca 2005 roku, gdzie redakcja wyrażała swoje odczucia co do wygranej PiS :).

Pierwszy raz od 10 lat mamy też zapowiedź pisaną przez kobietę! Co to będzie, co to będzie? :)

Recenzja Batmana na razie mnie nie przekonała do zakupu tej gry - podobało mi się Arkham Asylum

ale nie wiem czy powtórka z rozgrywki spodoba mi się tak samo - zwłaszcza, że gem zwraca uwagę na

większą liczbę zbirów i miałkość walk z bosami. Muszę pooglądać jeszcze jakieś filmiki na You

Tube. Recenzję Rage odebrałem jako żale konsolwca na to, "że mu savy ciężko chodzą i nie ma

autocelowania" (phi) A to, że gry od id się nie zmieniają, wiadomo było już po premierze Dooma 3

- a redakcja jest zaskoczona jak drogowcy sniegiem w grudniu. W recenzji Herosów gem nie wspomina

o kilku innych wadach - że nie ma już gildi magów i przypada jeden czar na jeden poziom, że teraz

plansze jeszcze bardziej przypominają labirynty z korytarzami, że zmniejszenie liczby surowców

ZWIĘKSZYŁO problemy ekonomiczne, zamiast je zmniejszyć itp. To czyni ta grę naprawdę 0 2 klasy

gorszą od H5.

Fajnie, że wracają artykuły Bartka Kluski - zawsze czytałem je z dużym zainteresowaniem. Zaś art Smugglera o Jobsie dobrze się czyta ale znowu pominiete jest parę rzeczy - polityka cenowa (tylko mała notka przy Apple 2), zamknięta architektura, całkowita niekompatybilność softwarowa, cały marketing zbudowany na zasadzie "co z tego, że nie odbiera MMSów ale za to jak ładnie i cool wygląda". Ale przynajmniej nie była to taka całkowicie bezkrytyczna laurka, jaką ciągle można było zobaczyć w tv i necie. Genialne dopiski Qn'ka w txt Grega o UT (ale to Q3A miał okładkę w CDA :)). Fakty z "Dziwne, śmieszne,niecodzienne" były już w NL, poza tym tekstem o klawiaturze.No i obawiam się, że te wasze ochy i achy nad Windows 8 to kolejny przykład nadziania się redakcji na lep propagandy Microsoftu a wyjdzie z tego kolejna Vista czy W 2000. No ale może to ja się mylę tym razem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem. Sporo niezłej publicystyki. Felietony też ok. W AR (pierwszy list) człowiek zwraca uwagę na ważne zagadnienie. Twórca sam podnosi sobie poprzeczkę i nawet jeśli stworzy arcydzieło to pewnie i tak nie przebije fantazji graczy. Na płytce cieszy mnie przede wszystkim: Still Life.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mianowicie w listopadowym numerze na stronie 20 w dziale "w produkcji" opisana jest gierka I Am Alive, w pasku na ktore platformy wyjdzie gra jedynie konsole sa "podswietlone" na czarno, zas PC jest szare. Czyzby na pecety gra miala nie wyjsc? Na stronie gry-online.pl jak byk jest napisane, ze gra oprocz konsol, wyjdzie rowniez na PC. Wiec sam juz nie wiem, czy sa jakies oficjalne zapowiedzi, ze gra jednak wyjdzie na PC?

Wierzylbym temu co na oficjalnej stronie, oni wiedza lepiej...

Zaś art Smugglera o Jobsie dobrze się czyta ale znowu pominiete jest parę rzeczy - polityka cenowa (tylko mała notka przy Apple 2), zamknięta architektura, całkowita niekompatybilność softwarowa, cały marketing zbudowany na zasadzie "co z tego, że nie odbiera MMSów ale za to jak ładnie i cool wygląda".

Jasne, ale to bylo epitafium dla Jobsa a nie tekst o polityce Apple'a.

Ale przynajmniej nie była to taka całkowicie bezkrytyczna laurka, jaką ciągle można było zobaczyć w tv i necie.

No wiadomo, od nadmiaru slodyczy mdli.

Fakty z "Dziwne, śmieszne,niecodzienne" były już w NL, poza tym tekstem o klawiaturze.

Sprawdzilem - faktycznie, w 2004. A przyznam, ze sprawdzalem do 2005 przed ich publikacja. :dry:

No i obawiam się, że te wasze ochy i achy nad Windows 8 to kolejny przykład nadziania się redakcji na lep propagandy Microsoftu a wyjdzie z tego kolejna Vista czy W 2000. No ale może to ja się mylę tym razem.

No juz troszke na tym popracowalismy, wiec sa to nasze wrazenia, a nie PR. (No i dodam, ze ja ciagle mam XP... :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja też, ja też :tongue: Ale myślę o przesiadce na W7 bo jest ładniejszy od XP i nie ma tyle wad i zamulania co Vista. Ale ciągle jest ten problem niekompatybilności starszych (ale ciągle dobrych) gier z tymi nowymi systemami :dry: A w tym wypadku jestem takim analfabetą, że nie wiem jak zainstalować 2 albo i 3 systemy na jednym kompie :(

A co do ósemki - to z CDA wyniosłem tą niezaprzeczalną prawdę - tylko co drugi Windows jest dobry. W95 - nakładka graficzna na Dosa, W98 - dobry, W2000 porażka, WXP świetny, Vista - niekompatybilna i zamulająca choć ładna, no i dobry W7 (j.w. już napisałem). Dlatego wychodzi, że W8 będzie znowu słaby. Podejrzane jest IMHO, że wychodzi już tak szybko, mimo iż W7 jeszcze się na dobre nie zadomowił. Znowu będą betatesty dla Microsoftu za które my będziemy musieli płacić :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja też, ja też :tongue: Ale myślę o przesiadce na W7 bo jest ładniejszy od XP i nie ma tyle wad i zamulania co Vista. Ale ciągle jest ten problem niekompatybilności starszych (ale ciągle dobrych) gier z tymi nowymi systemami :dry: A w tym wypadku jestem takim analfabetą, że nie wiem jak zainstalować 2 albo i 3 systemy na jednym kompie :(

A co do ósemki - to z CDA wyniosłem tą niezaprzeczalną prawdę - tylko co drugi Windows jest dobry. W95 - nakładka graficzna na Dosa, W98 - dobry, W2000 porażka, WXP świetny, Vista - niekompatybilna i zamulająca choć ładna, no i dobry W7 (j.w. już napisałem). Dlatego wychodzi, że W8 będzie znowu słaby. Podejrzane jest IMHO, że wychodzi już tak szybko, mimo iż W7 jeszcze się na dobre nie zadomowił. Znowu będą betatesty dla Microsoftu za które my będziemy musieli płacić :dry:

Totez dlatego ja system zmieniam dopiero gdy a) musze (np. nowe gry nie dzialaja na starym), b) minie rok-dwa od premiery i juz wiadomo ze warto i zalatano co wieksze dziury. A w ogole to mam na osobnej partycji Win'98, bo kilka starych gier inaczej nie pojdzie.

W sumie moze to jest pomysl na jakis poradnik w CDA - jak sobie zainstalowac kilka systemow naraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze przecieki dopiero za 5 dni co ozacza żę będzie tylko jeden pełniak. który zapewne będzie światowym hitem>>

ps.(ewentualnie 2 pełniaki.)

przecieki dopiero za 5 dni?! Przecież zaczynają się tydzień przed wyjściem numeru. Aha i skąd posiadasz to info?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo biadolenia o tą 1 zł to też tego nie rozumiem. Wiadomo, że są ludzie w Polsce ludzie mniej zamożni dla których ta suma coś znaczy jeżeli się podniesie o nią koszty, ale w przypadku CDA ten argument nie ma sensu no bo skoro ktoś je kupuje to jak dla mnie automatycznie nie jest mniej zamożny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze przecieki dopiero za 5 dni co ozacza żę będzie tylko jeden pełniak. który zapewne będzie światowym hitem>>

ps.(ewentualnie 2 pełniaki.)

Nie wiem skąd masz te dane i namiary, ale Smugg na markolfie wyraźnie napisał

Mysle, ze zestaw tytulow w tym CDA was zaskoczy. :cool:

Beda w sumie 3 pelniaki, jakby ktos pytal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze przecieki dopiero za 5 dni co ozacza żę będzie tylko jeden pełniak. który zapewne będzie światowym hitem>>

ps.(ewentualnie 2 pełniaki.)

Beda 2.5 pelniaka albo 2 pelniaki i bonus pelniakowy. A te dwie gry i owszem, dosc znane ale przestrzegam przed nadmierna euforia i kombinowaniem w stylu "Wiedzmin + Modern Warfare" etc. Nie bedzie zle, ale cudow nie oczekujcie, bo potem znow "bueeee, a ja MYSLALEM ze...", "liczylem na...", "mogliscie sie BARDZIEJ postarac" (za ten tekst bede od razu walil co najmniej 1 dzien urlopu od forum, jestem na to uczulony, ostrzegam - serio mowie).

Przecieki zaczna sie jak zawsze, od dzisiaj, przy czym ten pierwszy, bonusowy, pelniak bedzie po prostu podany "na talerzu" bo nie ma co sie meczyc nad nim, prawdziwa zabawa zacznie sie od jutra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem bardzo ciekaw jaka gra będzie na okładce. Bo wybór macie przecież gigantyczny: BF3, MW3, Skyrim, AC: Revelations... albo Uncharted. Osobiście stawiam na Skyrima ^^ Tak obfitego numeru w recenzje hitów nie było już dawno. Nie mogę się doczekać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie moze to jest pomysl na jakis poradnik w CDA - jak sobie zainstalowac kilka systemow naraz.

Bardzo dobry pomysł. W takim poradniku można by również napisać coś o wirtualizacji, bo to również jest jakiś sposób na odpalanie starszych pozycji (na maszynie wirtualnej).

Istnieje jeszcze bardziej pokręcony sposób na odpalanie starych gier z Windows 95 / 98. Mianowicie - instalujemy sobie na osobnej partycji Linuksa a do niego ściągamy WINE (coś na wzór emulatora Windows, ale tak nie do końca). Ponoć nawet gierki, które pod XP robiły fochy, to idą przy tej kombinacji bez problemu.

[DOPISEK]

Jeżeli chodzi o okładkę najbliższego numeru, to jeżeli jeszcze "klamka nie zapadła", to proponowałbym coś z The Elder Scrolls V: Skyrim - obowiązkowo na czarnym tle.

To tylko taka (jeśli można) sugestia :cool: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kurde chcę plakat bo nie mam co na ścianę pyknąć, a przez to pokój jak izolatka (taka bez klamek) wygląda.

Jakikolwiek tylko bez tysiąca reklam na nim bo wygląd odrzuca (przyk. ostatni z BF 3).

I proszę o jak najszybsze ujawnienie pełniaków, bo już się doczekać nie mogę w co grać będę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...