Skocz do zawartości

Dark Souls (seria)


Gość Razomak

Polecane posty

2h dziennie wystarczą. Ja też gram mniej więcej tyle. Sam wątek główny ze wszystkimi bossami i zebraniem większości przedmiotów zajął 70h. Gra fajna, polecam, a port nie jest taki uciażliwy. Wypada mieć tylko pada, lub trochę cierpliwości do ogarnięcia klawiaturki plus myszki. No i obowiązkowo parę modów, choć ja sam żadnych nie używałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie, bo chyba się zgubiłem ;>

Zabiłem już Pinwheela, później rozprawiłem się z Titanite w Katakumbach i wlazłem do trumny, która przeniosła mnie do grobowca z Gravelordem. Niby lokacja to Tomb of Giants, ale prócz tego wielkiego sarkofagu niczego tam nie ma. Jak więc rozpocząć właściwe przechodzenie Tombs of Giants?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem do końca smile_prosty.gif Może się nie znam, ale przecież gravelord to boss kończący lokację i po zabiciu go po prostu teleportujesz się z ogniska dalej smile_prosty.gif A jeśli chodzi o przechodzenie Tomb of giants, to przy Pinwheelu jest drabinka, z której w zasadzie bezpośrednio trafiasz do tomb of giants, gdzie podążasz za świetlikami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zabiciu Pinwheela w jego krypcie przesuwa się prawa ściana, odblokowując drabinę do Tomb of Giants. Wejście do trumny w katakumbach teleportuje cię do grobu Nito (to ta sama lokacja w której będziesz z nim walczyć), ale jedyne co możesz wtedy zrobić to dołączyć do jego covenantu. Żeby normalnie zacząć walkę musisz przejść na piechotę całe grobowce. Trochę to dziwne, ale tak to działa.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2h dziennie wystarczą. Ja też gram mniej więcej tyle. Sam wątek główny ze wszystkimi bossami i zebraniem większości przedmiotów zajął 70h. Gra fajna, polecam, a port nie jest taki uciażliwy. Wypada mieć tylko pada, lub trochę cierpliwości do ogarnięcia klawiaturki plus myszki. No i obowiązkowo parę modów, choć ja sam żadnych nie używałem.

no cóż i tak spróbuję, jak tylko ukończe Obliviona :) Dark Souls mi bardzo przypomina konwencję Vagrant Story i Severance Blade of Darkness, dlatego stał się dla mnie czymś w rodzaju must have. Zobczymy czy czasu i cierpliwości starczy by grę ukończyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj, kupuj. Gra miodna i nawet tanio jak na polskie warunki (kolekcjonerkę za 70zł widziałem...). Poziom trudności jest bardzo sprawiedliwy, a grę można przejść nawet na pierwszym poziomie (wiem, sprawdzałem smile_prosty.gif). Zawsze gdybyś się gdzieś zatrzymał to możesz do kogoś z forum napisać o pomoc.

Edytowano przez arorias
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dziś kupiłem i jestem zachwycony! Przegrałem już 3 godzinki i już dawno żadna gra nie dała mi tyle satysfakcji co Dark Souls. Na głupim Taurusie padłem chyba z 10 razy, na rycerzu w kaplicy z 15 ale już gargulce udało się zbić za pierwszym razem biggrin_prosty.gif.

Mam pytanko do znawców, gdzie znajdę jakąś w miarę dobrą broń na początek ? Udało mi się znaleźć skrzydlatą włócznie bo kiedyś widziałem skrawki jakiegoś gameplayu i zapamiętałem gdzie była cheesy.gif Pakuję dusze w Siłę/Witalność i Wytrzymałość. Włożyłem też 3 poziomy w zręczność bo włócznia tego wymagała. Ulepszyłem też Estusa duszą z kaplicy i uwolniłem jegomościa w złotej zbroi z tego samego budynku.

Ogólnie pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne, nie licząc godzinnego użerania się z Games4Windows pokerface.png

Edytowano przez Kolownikus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kolownikus na początek dobry jest miecz z tej czerwonej wywerny, która siedzi na mostem. Musisz strzelić w jej ogon tak z 30 razy będąc pod mostem. Żeby móc wycelować dokładnie to łuk przełóż do dwóch rąk (łuk można chyba kupic u undead vendora). Później polecam zdobyć halabardę, która leży za bramą za takim metalowym dzikiem i ulepszyć ją +10. Co do kolesia, którego uwolniłeś to on w późniejszym etapie

zabija fire keeperke tego ogniska w Kaplicy Firelink, chyba że sam go wcześniej zabijesz.

Jednakże jeśli tego nie zrobisz to będziesz miał możliwość wykonania całkiem fajnego questa.

Z kolei ja przychodzę z 2 pytaniami.

1. Czy jeśli zużyłem już Duszę Moonlight Butterfly to nie mam mozliwości jej odzyskania? Bo dopiero niedawno się dowiedziałem, o możliwości robienia broni.

2. Czy ze Smougha i Ornsteina lecą obydwie duszę, czy dropi dusza tego którego zabijemy jako drugiego?

3. Gdzie najlepiej się udać po zabiciu tej ognistej pajęczycy?

Dark Souls jak żadna inna gra uczy cierpliwości. Dzisiaj w końcu udało mi się zabić Quelaag i zadowolony miałem nadzieję na szybką windę do Kaplicy Firelink. Oczywiście nie bo to Dark Souls, więc znowu musiałem przeprawiać się przez znienawidzone przeze mnie Blightown. Na szczęście znalazłem skrót co nie zmienia faktu, że po drodze do niego padłem z 5 razy.

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do znawców, gdzie znajdę jakąś w miarę dobrą broń na początek ?

Jak grasz postacią siłową, to całkiem niezłym wyborem jest oklepany, ale sprawny Drake Sword. Co prawda nie skaluje się ze statami, ale ma spory dmg na początek. Jak grałem pierwszy raz to doszedłem z nim praktycznie do Sen's Fortresss, później nie wyrabiał. Warto go używać i w międzyczasie ulepszać np. Claymore żeby wejść z nim do fortecy. Ja właśnie tak zrobiłem i dobrze na tym wyszedłem smile_prosty.gif

Drake Sword możesz zdobyć z czerwonego smoka w parafii, filmików jak go zdobyć jest pełno na YT.

jegomościa w złotej zbroi z tego samego budynku.

Zamieszczę pod spodem mały spoiler, ale przy okazji wskazówkę myślę że dużo nie stracisz, a oszczędzisz sobie sporo niepotrzebnego biegania.

"jegomość w złotej zbroi" pojawia się w Firelink, tam gdzie zaczynałeś grę. Całkiem dobrze jest go zabić jak tylko się tam pojawi, bo w pewnym momencie koleś wybije wszystkich przy ognisku i ucieknie. Nie będziesz mógł przez pewien czas korzystać - z głównego w sumie - ogniska. Co prawda możesz ognisko później "odtworzyć", ale dopiero w Anor Londo, będziesz musiał przenieść się do innej krainy gdzie i tak będziesz musiał walczyć z tym gościem. Tyle że walka będzie sporo trudniejsza, bo będzie miał dwóch pomocników (w tym maga), a ty o ile pamiętam nie będziesz mógł korzystać z estusów. Ja trochę się z nim męczyłem, i zabiłem go dopiero podstępem, mianowicie strzeliłem do niego z zatrutych strzał kilka razy, i jak już się zatruł to uciekałem przez kilka minut aż padł tongue_prosty.gif. Co prawda w nagrodę jest jego zbroja, ale nie jest na tyle fajna żeby warto było się męczyć. Możesz go zostawić np. przy drugim podejściu, jak będziesz bardziej ograny, żeby zdobyć zbroję w celach kolekcjonerskich, ale na początku proponowałbym go ubić w bardziej przystępny sposób tongue_prosty.gif

Czy jeśli zużyłem już Duszę Moonlight Butterfly to nie mam mozliwości jej odzyskania? Bo dopiero niedawno się dowiedziałem, o możliwości robienia broni.

Nie ma takiej możliwości. Dopiero przy drugim podejściu na NG+ jeszcze raz będziesz walczył z motylem, wtedy dostaniesz duszę drugi raz.

Czy ze Smougha i Ornsteina lecą obydwie duszę, czy dropi dusza tego którego zabijemy jako drugiego?

Wypada dusza tylko tego którego zabijemy na końcu. I tylko jego zbroja będzie dostępna u kupca.

Gdzie najlepiej się udać po zabiciu tej ognistej pajęczycy?

Możesz podexpić w lesie, albo jak uważasz że jesteś odpowiednio "ograny" to możesz iść prosto do Sen's Fortress. Tyle że wężowce tam występujące są dość irytujące, bo w sumie tylko backstab zadaje im sensowne obrażenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie o największy zawał przyprawił Lord Graver:

Powiedział mi jak dojść do pierścienia srebrnego węża w grobowcu gigantów, ale o paru wieżach z kości wyłażących z ziemi nie wspomniał. I cieszę się z tego, mało nie umarłem w szoku :-D

Na początek gry pod siłę, hm... Jest sporo fajnych broni, Zweihander, Claymore, jak masz farta i wypadnie miecz czarnego rycerza w burgu, ciachasz wszystko jak trawkę, trochę migoczącego tytanitu da radę znaleźć w jaszczurkach (przed taurusem w beczce i w darkroot basin).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegnę sobie wesoło przez ogrody, a tu nagle napotykam zamglone wejście. Patrzę a tu trafiłem na bossa biggrin_prosty.gif.

Motylek był strasznie słaby, padł baardzo szybko :C.

Znalazłem w też opancerzony set którego bronili strażnicy i sadzonki ale ruszam się w nim jak mucha w smole więc olałem, przerzucając się na dużo lżejszy set skórzany, także znaleziony w lesie. Trafiłem też na halabardę, a zaraz później na Claymore którego ulepszyłem do +5 i nawet się jakoś sprawdza.

Parę kolejnych pytań :3

Czy dobrze zrobiłem dając kowalowi Boski Żar ?

Co mogę zrobić z duszą motylka, nie licząc pożarcia jej ?

I najważniejsze ostatnie, gdzie się teraz udać. Trafiłem jakoś do doliny smoków ale dostałem solidne manto.

EDIT:

Hydra właśnie zakończyła swój bezcelowy żywot, było dość trudno, raz utopiłem się gdy została jej ostatnia głowa pokerglass.png Ale za 2 razem już nie dałem jej żadnych szans cheesy.gif

Edytowano przez Kolownikus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kolownikus

Z duszy motylka będziesz mógł na późniejszym etapie wykonać albo Włócznie albo Greatsworda. A co do miejsca do którego powinieneś się udać. W miejscu z którego wychodzisz z wieży Taurusa na most z wywerną jest na wprost przejście z długą drabiną w dół. Możesz sie tam dostać też z miejsca gdzie masz ognisko pod mostem z wywerną przechodząc przez taki mniejszy mostek gdzie rzucają na Ciebie ogniste bombki. W tamtej lokacji czeka na Ciebie nowy rodzaj przeciwników i dość szybki boss, z którego zdropi Ci klucz do Głębin - miejsca, z którego będziesz chciał się wydostać jak najszybciej i przez które nawet ponure dotąd tereny zaczną wydawać Ci się piękne i żywe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kolownikus

Stronę wcześniej też o niego pytałem. Jest to Havel the Rock, który upuszcza bardzo przydatny pierścionek. Ja go zabiłem w taki sposób, że zdjąłem z siebie wszystko zostawiając tylko halabardę i wyczuwałem jego ciosy. On atakuje ja odskok-> doskok-> atak-> odskok. I tak z 20 razy aż padnie. Jak wyczujesz jego move set to koleś jest banalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie calkiem po za aktualnym tematem. Czy z myszka i klawiaturze da sie grac ? Narazie nie mam mozliwosci kupna jakiegos pada (W szczegolnosci tego od X360), a chetnie bym zagral. Moze powstala jakas modyfikacja wspierajace tandem komputerowy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, kolejny boss za mną, tym razem to smok w The Deeps. PO tej walce przeżyłem chyba największy moment grozy przez całe moje 8h grania ;). Otóż po walce ze smokiem, mając w kieszeni te 40k dusz... spadłem jak ostatni idiota w przepaść. Po drodze po moje dusze prawie padłem od chłystków w Firelink Shrine przez nieuwagę. Co ciekawego ma do zaoferowania kolega uratowany z domu w Lower Undead Burg ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kolownikus

Z duszy motylka będziesz mógł na późniejszym etapie wykonać albo Włócznie albo Greatsworda. [...]

Włócznie i tarcze, nie GS.

Włócznia jest gorszym rozwiązaniem IMO od miecza z ogona Seath`a. Tak właściwie, o ile do Pve takie rozwiązanie się sprawdza, o tyle magia plus magiczna broń w Pvp to moim zdaniem głupota... Tarcza po ostatnim paczu też jakaś super nie jest. Przydatna może na jedną walkę. Raczej rzecz dla kolekcjonera / łowcy achievmentów.

Ja mam takie pytanie calkiem po za aktualnym tematem. Czy z myszka i klawiaturze da sie grac ? Narazie nie mam mozliwosci kupna jakiegos pada (W szczegolnosci tego od X360), a chetnie bym zagral. Moze powstala jakas modyfikacja wspierajace tandem komputerowy ?

Moim zdaniem jakikolwiek pad, choćby taki za 30 zł będzie wygodniejszy.

Łap (dsfix i dsmfix, ten drugi wymaga pierwszego, link do pobrania gdzieś na dole)

http://www.benchmark...z-download.html

@UP:

Sprzedaje czary dla maga. Jeśli nie grasz magiem, ew. int/dex to nie masz u niego czego szukać. By móc cokolwiek kupić musisz mieć 10int.

Edytowano przez arorias
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się udało :). Chociaż trwało to z 10 min. Po walce ulepszyłem swojego Claymore do +7 ( Dobry to wybór w niego inwestować ? ) i szukam kolejnych wyzwań. Byłem w katakumbach ale coś nie mogłem zabić tych szkieletów. Czytałem coś o jakimś buffie na broń który umożliwia ich zabicie. Jakieś rady ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...