Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

No pełnego seta nie założysz, jednak po co pełen Havel skoro żelazny na +5 częściowo jest lepszy i nie tak ciężki ;p

No, tylko że cały czas mówiliśmy o pełnym Havelu, nie o ciężkich pancerzach. Zresztą, najlżejszy z ciężkich setów (Black Iron Set) ma w sumie wagę 40, więc ninja flipy można robić tylko przy kombinacji Havel's Ring + Darkwood Ring, i to zakładając że nie założymy żadnej konkretnej tarczy i lżejszą broń, co IMO jest trochę absurdalnym rozwiązaniem. Aczkolwiek się da, to jest fakt.

A ja mam pytanie, u kogo można wykuć Abyss Greatsword? Mam Claymore +10 i duszę Artoriasa, a żaden z kowali nie chce mi wykuć tej broni. Druga rzecz, to czy poza walorami kolekcjonerskimi jest sens tworzyć ten mieczyk, czy lepiej zostawić Claymore na Great Lord Greatsword do NG+.

Druga rzecz, to czy przy NG+ zabici NPC się odradzają? Tak pytam, bo zabiłem tą pajęczyce w Quelaag's Domain dla duszy firekeepera, i tak się zastanawiam czy się odrodzi później czy nie.

Fun Fact: Jak tylko zrezygnowałem z odcięcia ogona Kalameeta to ubiłem dziada za drugim razem. Zużywając przy okazji 15 flaszek, ale jednak. Jeszcze tylko Manus, i można kończyć pierwszy playthrough (nie mam serca zabić Priscilli ^^)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abyss Greatsword, jak wszystkie boss bronie, robi się u giganta w Anor Londo. Abyss Greatsword ma pewien minus, wymaga 20 inteligencji i wiary żeby go używać, więc pewnie dla ciebie jeszcze nie będzie do użytku, podczas gdy Great Lord Greatsword nie ma takich wymagań. Abyss Greatsword ma jednak lepsze skalowanie (C z siłą i zręcznością podczas gdy GLG ma D) i ma dodatkowe 80 obrażeń jeśli masz aktywowane 10 Humanity. GLG za to ma prawie 150 punktów większe bazowe obrażenia przy +5 (384 a AG 240 bez Humanity).

W NG+ wszyscy NPC odradzają się, a jak któregoś wkurzyłeś to gra też o tym zapomina. Za to pamięta w którym Covenant jesteś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubusk

Kolego. Bug był wcześniej i go już nie ma. To dobrze(jak mi powiedział b3rt). Jednak postaci wykorzystały go wcześniej więc nie wyrzucaj mi niewiedzy, bo jak ktoś atakuje mnie na początku z Havel set, gdy mam soul level 5 to chyba coś ma się na rzeczy co? To oczywiście nie znaczy, że im ekwipunki wyczyścili. Dlatego mogą mieć postać o niskim Soul Lvl i farmić na graczach przy pomocy zdobytego ekwipunku dzięki wykorzystaniu dawnego glitcha. -_-

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o wersji na PC, mało mnie obchodzi co było na konsolach. Jakbyś zajrzał do linku to zobaczybyś, że na PC nigdy BB nie było. A w Havelu biegają, bo przeszli grę na 1 lvl-u; skoro byli na tyle utalentowani, żeby to zrobić to niech teraz śmiało odreagowują na nowych, nikt im nie każe biegać z odpalonym człowieczeństwem w Burgu.

Nie cytujemy postów nad swoim w całości - Kawalorn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na PC - więc BB glitch mnie nie dotyka.

@Kubusk - Ale ja nic nie mam przeciwko ludziom biegającym w Havel Secie na SLvL 1. Problem jest taki, że Ci ludzie wykonują na dodatek ninja dodge, a jestem pewien, że w wersji PC trzeba mieć do tego mniej niż 25% obciążenia. A mając założony Havel Set i używając broni ciężkiej (jakiś demon axe chyba), takiego obciążenia NIE da się mieć. Ktoś pisał, że pewnie ma dużo staty odpowiedzialnej za udźwig - ok, więc czemu ma tak niski SLvL? Po prostu drażnią mnie ludzie, którzy OSZUKUJĄ w Pvp. A jeśli ktoś do czegoś doszedł uczciwie i ma ochotę pofarmić "nobków" - nie mam nic przeciwko.

PS - co to w ogóle za argument, "kto im każe chodzić na człowieczeństwie w burgu"? Może jeszcze mam kabel od internetu przeciąć? Zapłaciłem za grę, mam prawo korzystać w sposób komfortowy (bez oszustów) ze wszystkiego, co gra oferuje. Nie po to spędzam 15 minut tworząc swoją postać, żeby oglądać żywego trupa, bo niektórzy zwyczajnie nie potrafią się bawić fair.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubusk i Kawalorn

Jeśli na PC nie jest to BB(jak też mówicie) to albo oni męczą się z Havelem skacząc na prawo i lewo przez 10 minut albo rzeczywiście mają jakieś trainery działające dla online, bo spotkałem na niskich lvl postaci z wycraftowanymi ,,lighting weapons'', gdzie do Anor Londo miałem jeszcze spory kawałek(nie licząc l.spear).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shaker Da się przejść całą grę na pierwszym lvlu. W tej chwili jestem przed walką z Ornsteinem i Smoughiem. Jak chcesz, to ulepszę broń do lighting +14 (nie mam sztaby) i Ci dam :-P

Pewnie są jakieś trainery działające online, a jeżeli nie to chyba mogą przerobić statystyki postaci offline i je zapisać. Nie jestem pewien jak to działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shaker - po raz trzeci już piszę - spotkałem kolesia z Havelem, który skakał jak ninja. Może nie jestem jakimś prosem, ale ninja roll od fatman rolla odróżnię ;p Tak jak pisze xcd2 - nawet jeśli nie działają online, to nie ma problemu sobie w trybie offline odpicować postać, bo zapis działa tak samo. Wiem, bo przez pewien czas nie miałem neta, a cały mój progres się zachował, gdy już wszedłem w tryb online.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS - co to w ogóle za argument, "kto im każe chodzić na człowieczeństwie w burgu"? Może jeszcze mam kabel od internetu przeciąć? Zapłaciłem za grę, mam prawo korzystać w sposób komfortowy (bez oszustów) ze wszystkiego, co gra oferuje. Nie po to spędzam 15 minut tworząc swoją postać, żeby oglądać żywego trupa, bo niektórzy zwyczajnie nie potrafią się bawić fair.

Nie piszę nic o oszustach, piszę o osobach, które jęczą, że są na początku gry gnojeni przez "cziterów" z endgame-owym sprzętem a którzy wszystko zdobyli w sposób uczciwy, czy wręcz katorżniczy (przejście gry na 1lvl to musi być koszmar). A bieganie z odpalonym człowieczeństwem od początku gry to nie "komfortowa gra, na którą sobie zasłużyłem", tylko głupota.

P.S. Jeśli chodzi o cheaterów, to nie ma wielkiej różnicy czy jesteś na 1. czy na 100. lvl-u - i tak musisz liczyć na szczęście.

Edytowano przez Kubusk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieganie z odpalonym człowieczeństwem to głupota, powiadasz? Oj ja zidiociały, oj ja durny. Tylko głupek chciałby sobie rozpalać ogniska, czy wezwać Solaire do pomocy, doprawdy. I racz czytać moje posty w całości, bo jak pisałem NIC nie mam do ludzi, którzy uczciwie doszli do dobrego sprzętu i atakują początkujących. Takie coś nie jest wbrew regułom gry w końcu. Bieganie z dopakowanymi trainerem statami jest.

Co do PS - wolałbym liczyć na jakiegoś moderatora/admina serwerów i na banowanie takich ludzi, a nie na szczęście.

Edytowano przez Kalma
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem postać sl1. Przy użyciu ring of favor and protection + Halvel's ring mogę się turlać w zbroi havela, ale bez hełmu rękawiczek i nogawic :-P Zostaje wtedy około 3 wagi na broń i tarczę, akurat na heater shield + cestus. Tylko zamiast atakować, pomagam innym graczom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że tamten koleś używał wielkiego topora (bodajże demona), więc chyba jednak ważył trochę więcej. Do tego używał całego setu Havela.

A tak jeszcze zapytam, czy zabicie Nito (wymagane do ukończenia gry) powoduje jakieś konsekwencje, gdy należymy do jego przymierza? Bo tak się zastanawiam, czy w ogóle warto w ten covenant się pchać.

I jeszcze zacznę taki wątek: jakich pierścieni najczęściej używacie? Mój rycerz paraduje obecnie w havel's ring i wolf ring - dodatkowy udźwig i poise dla mnie są nie do przecenienia. Tym bardziej, że nie używam najcięższej klasy pancerzy (elite knight chest +10 i reszta z tego zestawu, co go bodajże znajdujemy koło Obrazu Ariamisa, nie pamiętam nazwy, wydaje mi się, że Tarkus używa tego samego) - staram się utrzymywać udźwig poniżej 50%. Długo używałem ring of favor and protection, ale staram się od niego odzwyczajać. IMO trochę za dużo daje i gra mi się z nim zwyczajnie zbyt łatwo.

Edytowano przez Kalma
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Ring of Favor i Bellowing Dragoncrest Ring. Mam 50 Endurance i to mi pozwala nosić Guardian Leggings, Guardian Gauntlets, Gold Hemmed Black Hood i Black Iron Armor (to właśnie zestaw Tarkusa obok obrazu) mając udźwig poniżej 50% bez względu na to jaką broń mam uzbrojoną. Wcześniej zamiast RoF miałem Havel's Ring ale zmieniłem go gdy tylko RoF starczył mi na udźwig poniżej 50%. A BDR wraz z Tin Crystalization Catalyst pozwala mi właśnie zdejmować bossów na kilka strzałów. wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że przeszkadzam, ale właśnie kupiłem DS i mam pytanie: czy ktoś z was instalował DSfix-a ? Nie mogę zmienić częstotliwości odświeżania ekranu, a podobno po jego instalacji będę mógł, po drugie podobno można dzięki niemu grać myszką i klawiaturą... Tylko czy będę mógł w ogóle uruchomić grę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby skonfigurować DSfix-a musisz edytować plik DSfix.ini w folderze DATA gry. Nie widzę tam opcji zmiany częstotliwości odświeżania (może używam starej wersji), ale jest opcja ukrycia kursora myszki. W części "Window & Mouse Cursor Options" zmień wartość "disableCursor" z 0 na 1. Nigdy nie grałem na klawiaturze i myszce, więc nie wiem jak to jest. Osobiście polecam byle jakiego pada, ale to już kwestia gustu smile_prosty2.gif

Edytowano przez xcd2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w sumie mam pada, ale takiego za 40 złotych, nie potrzebowałem nigdy niczego innego, każda bijatyka działała, więc i pada nie potrzebuję, przed chwilą go podpiąłem i w ogóle nie reaguje, gra go nie wykrywa, więc cóż, pozostaje mi gra na klawiaturze, bo na pewno nie kupię pada do PS 3/Xboxa 360 dla jednej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, myszka chyba odpada, ma tylko dwa przyciski plus kółko, z tego co widzę w opcjach konfiguracji w/w programu, opcji jest na 5 przycisków, nic to, w Blood Omena grałem na klawiaturze, tutaj też dam radę, chyba że uda mi się podłączyć pada na razie kombinuję, dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałem, w sumie jeśli dam sprint z powrotem pod spację, a tab zmienię na parowanie..., no, masz rację, da się. Nie pomyślałem wcześniej, wiesz personalizowałem to przed rozpoczęciem gry i odruchowo dałem taka jak w większości gier, wiesz, shift ti bieganie, tab dałem pod celowanie ( choć można do tego użyć myszki )... Dobra teraz mogę grać :) Dzięki raz jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, NIEEEEEEE, zabili mnie a miałem ładunek ponad 5k dusz ( jak na sam początek gry, to jest wciąż miasto umarłych i tak tam biegam, to chyba nie tak mało.. w każdym razie dla mnie to dużo ) poczym.... WPADŁEM W PRZEPAŚĆ !!! klnie.gifklnie.gifwallbash.gif Przeklinam cię, Dark Souls...... i wracam grać dalej smile_prosty.gif Co jest najlepszym komentarzem odnośnie miodności tej gry smile_prosty.gif

Edytowano przez rumbur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...