Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

Auć.

Zacząłem zabawę w pierwszego Dark Soulsa. Nigdy wcześniej nie widziałem nawet jak ktoś w to grał. Póki co odnoszę wrażenie, że największe wyzwanie stanowi dla mnie sterowanie. Nie jestem przyzwyczajony do gry padem, a nie chce mi się specjalnie kombinować z klawą i mychą.

I tak. Stworzyłem sobie wojownika i ruszyłem w bój. Sam początek jest banalny. Później jest gorzej.

Na dobry początek parki szkieletów. Nie wiem ile razy tam zginąłem, w każdym bądź razie za n-tym udało mi się te kilka parek i jednego wielkiego (akurat rozwalenie tego było prostsze od załatwienia 2 mniejszych na raz) pokonać. Zdobyłem jakiś mieczyk dwuręczny, włócznię i lornetkę (na chusteczkę to komu?). Ani włóczni ani miecza 2h używać jeszcze nie mogę, także czeka to sobie w ekwipunku. W trakcie walk zrobiłem 4 punkty człowieczeństwa (liczba w lewym górnym rogu) i śmignąłem dalej.

Odkryłem katakumby. Wlazłem, rozwaliłem jednego szkieleta i wtedy jakiś wybuch załatwił mnie. Myślę - spoko, pójdę przyjrzeć się temu bliżej. Niestety w drodze spadłem i 4 pkty człowieczeństwa oraz trochę dusz przepadło (to bolesna strata, czy nie, bo nie wiem?).

Czy ja czegoś nie widzę, czy może na początku twórcy rzucają gracza na głęboką wodę, gdzie najgorszą bronią walczy się z kolejnymi szkieletami? Jeśli to drugie, to chyba się przy tej grze pochlastam.

Na początku radziłbym ominąć szkielety szerokim łukiem i udać się w stronę mostu widocznego z okolic pierwszego ogniska. Powinieneś tam spotkać przeciwników, którzy nie będą aż tak wymagający i będziesz mógł się trochę rozwinąć.

Jakieś rady na gargulce w Belfry Tower? Zarówno dla maga jak i woja, bo wczoraj ostro skopały mi dupę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spoiler:

Szkielety nie są kierunkiem, w którym powinieneś iść na początku, chociaż z drugiej strony są dobrym sposobem do zaznajomienia się z systemem walki, no i można samobójczo pędząc pozbierać trochę pożytecznych fantów na cmentarzu. Na początku powinieneś szukać będących nieco na uboczu schodów prowadzących do góry. Będziesz wiedział, że to dobry kierunek po napotkanych zwykłych ożywieńcach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem toto dzisiaj...

Nie da się grać

Te całe fixy chyba nie działają. W zasadzie nie mam pojęcia jak sprawdzić czy działają

Menu nie pozwala na przypisanie przycisku myszy do akcji, fajnie. A chciałem sobie boczne przyciski przypisać do lewej ręki

Czułość myszy jest taka że ja pier....żeby zrobić obrót kamery o 360 to muszę się tyle namachać ręką że hoho. Zwiększyłem czułość w dsmfixgui.exe ale nic to nie dało - czułość pozostała ta sama

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pojawił się znak Solaire'a musisz z nim porozmawiać, aż da Ci white soapstone. Jego znak wezwania jest prawie przy samym wejściu do bossa. Z kolei Lautreca musisz uwolnić z więzienia, potem pogadać z nim w Firelink Shrine (pojawi się tam po odpoczynku przy ognisku). Wtedy jego znak pojawi się jakby po przeciwnej stronie (przy przeciwnej ścianie w stosunku do tej z drabiną).

Edytowano przez Kalma
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie jakoś z tą myszą. Generalnie dałoby się grać gdyby nie te takie ściny kamery

Do tego...kurde, mam coś jakby analogową myszę

Wiecie, jak się gra np w jakieś FPS'y na padzie to mocne wychylenie grzyba daje szybki obrót a małe wychylenie - wolny obrót

To ja mam tak że jak lekko ruszam myszą to kamera bardzo szybko się obraca. Ale jak zrobię szybki ruch myszą to kamera leci wolno

Ktoś coś wie jak sobie z tym poradzić ?

Poza tym to rly, powtórzę to - to wszystko pokazuje jak firma dba o graczy...Co mnie to że gra wyszła na PC w odpowiedzi na petycje żeby ją wydali na tą platformę. Jak coś się robi to się robi porządnie a nie na odwal się....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni bardzo wyraźnie od początku pisali, że robią to tylko na prośbę fanów, nie bardzo się na tym znają i będzie to najprostszy port, do którego najlepiej mieć pada. Nikogo nie oszukiwali w tym względzie i ja jestem zdecydowanie bardziej wdzięczny za to, że mogłem poznać tą doskonałą grę.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa

Ja wiedziałem że ta gra jest trudna..

Ale respawn mobów po każdym deadzie/użyciu ogniska ? Seriously ?

Pokonywanie tych samych mobów w tym samym miejscu do usranej śmierci aż się uda dotrzeć do następnego ogniska....fascynujące. Toż to jeszcze gorsze od jakiegoś grindowania mobów w MMO, bo tam robimy to bo chcemy i jest z tego profit. Tu robimy to...bo nie ma innej drogi.

4 raz zginąłem bo 3 trupy i 4 raz idę tą samą drogą i pewnie znowu zginę bo tym razem 4 trupy...

Coś czuje że długo w to nie pogram

EDIT: Muahahaha no pewnie. Z tego miasta nieumarłych się wchodzi na jakiś mur i tam takie wielkie coś jest. Nie dość że ciasno to jeszcze na wieży stoi łucznik który non stop naparza. - dobra, nie zauważyłem tej drabiny

Muszę dodawać że zginąłem ?

I teraz po raz 6 lecieć przez te same drogi i tych samych wrogów żeby dopaść do tego gościa i znowu deadnąć ?

Czy ja o czymś nie wiem ? Nie powinno tam przed nim być jakiegoś ogniska ?

Edytowano przez KafarPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między tym bossem na murze, a ogniskiem, przy którym zostawił Cię ptak, jest jeszcze jedno ognisko. Startując z niego, po drodze do bossa masz chyba z 8-10 wrogów. Jeśli startujesz właśnie z tego miejsca, no to niestety krótszej drogi nie ma z tego, co kojarzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma. I respawnować się będą ciągle (w przeciwieństwie do sequela, gdzie respawnują się określoną ilość razy). I uwierz mi, na późniejszym etapie będziesz za to wdzięczny, bo trochę podexpić będzie trzeba, a w DkS wielu ludzi do pomocy już nie znajdziesz...

PS - twoja reakcja jest jak najbardziej zdrowa, #justdarksouls :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te napisy to po prostu wiadomości od innych graczy, a wynik to ocena (choć może lepiej powiedzieć "ilość głosów"), którą tej wiadomości dano. Czasem ostrzegą, czasem strollują.

Są jeszcze białe i żółte znaki, to są znaki przywołania inych graczy bądź NPCów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdyby ta cholerna kamera i ogólnie gra działały...płynniej.

Na wszelki wypadek podstawowe pytanie: zakładam, że podczas walki blokujesz kamerę na przeciwniku, bez czego ja sobie grania w DS nie wyobrażam...Am I right? :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn sam program jako taki owszem, działa. Ale usługa nie działa więc nie ma połączenia z siecią więc gra się offline. I wywala nawet komunikat że stuff z multi nie jest dostępny bo gra jest offline. Dlatego się pytam skąd widzisz ten multi stuff jak GWFL jest offline biggrin_prosty.gif

@R1P - tja. Bez blokowania to walka jest niemożliwa. No chyba że to byle jeden wróg co padnie i tak na hita-dwa. Ale rozchodzi się o to że jak pisałem wyżej - u mnie jak ruszam wolno myszką to kamera rusza się szybko. Jak ruszam szybko myszką to kamera rusza się wolno. Dodaj do tego jakąś ogólny brak płynności (ale nie brak FPS'ów) i masz mój problem :P

Edytowano przez KafarPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2real - za każdym razem się loguję, za każdym razem woła o aktualizację (bo nie aktualizuję, jak znam życie to coś się spierdzieli) ale sam system jest offline bo usługa GFWL nie działa. Dlatego mnie to zastanawia

To samo jest zapewne dla wszystkich innych gier z GFWL. Przykładowo jakiś czas temu ograłem Bulletstorma - GFWL w trybie offline to i gra w trybie offline i multi nie odpalisz

Co do aczików to wygląda na to że są lokalne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zaktualizuj. Nic dziwnego, że gra wmusza w Ciebie tryb offline, skoro nie pobrałeś łatki. GfWL działa jak najbardziej, grałem dzisiaj rano i nawet mój świat został najechany. OFC przez hackera z infinite staminą, ale jednak :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już wiem co mam

Otóż mam coś zwanego "Negatywne przyspieszenie myszy" xd. Fajne nie ?

I nie da się tego naprawić :D

@2real - mam pada. Gdybym chciał to mógłbym użyć programu i pozmieniać przyciski tak żeby się zgadzały z tymi w grze. Ale nie w tym problem. Problem w tym że ja nie umiem grać na padzie w cokolwiek innego oprócz platformówek i bijatyk. Rozchodzi się o używanie gałki do kontroli kamery. Po prostu nie potrafię i tyle. A w DS trzeba korzystać z tego bo kamera nie podąża za postacią...co akurat bardziej by przeszkadzało ale nie zmienia to faktu że trzeba grzyba używać do kamery

@Kalma - jeszcze nie więcej jak 1 miesiąc temu w Bulletstormie normalnie wywalało mi błąd połączenia z usługą ale dało się grać. Z tego co się naczytałem aktualizowanie GFWL to zło wcielone - bo jak działa to lepiej nie aktualizować bo przestanie działać. Sama usługa przecież nie działa już od dłuższego czasu, nie ? Już nawet własnej strony nie ma tylko jest strona Xbox'owa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiają informatycy "u mnie działa". Serio. Instalowałem DS na czysto tydzień temu, po aktualizacji GfWL multiplayer działa. Co do Bulletstorma się nie wypowiem, ze 2 lata już się kurzy na półce. Co zrobisz, Twoja wola, ja tylko melduję, że nie masz racji, że multi is dead. Jak to zdechł, jak gram? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...