Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nighthawk

Laptopy - dyskusje ogólne

Polecane posty

Linka nie sprawdzam, ale po tym, co HermeZ napisał, wnioskuję, że jest tam do kupienia tzw. kadłubek. Można powiedzieć, że jest to podstawa laptopa, do którego kupuje się samemu pozostałe elementy, czyli mówiąc prosto, robi się w ten sposób "laptopa składaka".

Jeśli chodzi o firmę, to spotkałem się z pozytywnymi opiniami na jej temat. Poza tym, składanie laptopa samemu wychodzi taniej niż kupno tego samego w zestawie. Kolega ma właśnie składaka na Compalu i bardzo sobie chwali. Przy czym wspominał, że gdyby miał kupować, to rozważyłby zakup jakiegoś sprzętu w całości, ze względu na support itd - wiadomo, wtedy cały lapek jest objęty gwarancją i wsparciem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak już ktoś chce kupować lapka za ok 4k to warto pomyslec o składaku na Compalu. Złoży sie mocniejszą konfiguracje za mniejsze pieniądze niż firmowa maszyna.

To jeżeli tak uważasz to może masz jakieś propozycje co do "składanego" kompa ? Nie wiem przykładowo co musiałbym kupic, żeby moje wymagania (gracza) nie poszły w łeb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze go podsusz go jeszcze troche a jak nic to nie da to oddaj do serwisu, po co ryzykowac ze cos Ci sie tam sfajczy w srodku albo jakies zwarcie pojdzie....

ja mam pytanie jedno w tym temacie, mysle o zakupie laptopa ale ma to byc komputer naprawde mobilny czyli nie moloch z 15 calowym monitorem bo kompa mam na biurku, szukam czegos malego co moge wrzucic do plecaka albo nawet wziac pod pache i isc np na uczelnie. myslalem o Asus Eee ale jednak 7 cali to juz troszke za mało, myslalem o czyms z monitorkiem wielkosci 10-11 cali. czy ktos moglby mi cos polecic (nie musi miec zadnych osiagow, jesli na takim laptopie w cos bede gral to pewnie w fallouta2 i Baldurs Gate II) chodzi mi o mobilnosc i niezawodnosc a na laptopach niestety sie nie znam zbytnio...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taki jest interesujący http://www.allegro.pl/item381436699_hp_pav..._8400m_vhp.html tylko problem polega na tym, że laptoty HP są często krytykowane gdyż na długo nie działają.

Ma ktoś może pojęcie na temat tego laptopa? I który byłby lepszy MSI czy ten HP ?

Coz... ja odradzam HP... Wyglada moze i ladnie, ale wyjatkowo nietrwaly :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model procesora    Core2 Duo T8300 (2.4 GHz, 3MB cache)
karta graficzna    ATI Mobility Radeon HD3650 (DirectX10, SM 4.0, Avivo)
pamięć karty graficznej    512 MB
wielkość pamięci RAM    3 072 MB

No jak na mnie, to procek troche slaby, malo ramu, a co najgorsze to ati. Moim zdaniem gora 3-4 letnie gierki, moga chodzic w miare plynnie.

Czy zartuje ? Tak, ale to Ty zaczales. Laptop do grania? Moze i sie da. O ile ktos lubi ekstremalne temperatury i wycie wiatraka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model procesora    Intel Core 2 Duo T8300 2,4GHz 2 800Mhz CACHE 3MB 45nm PENRYN
karta graficzna    NVIDIA Geforce 8600M GT
pamięć karty graficznej    512MB VRAM 768MB TURBO CACHE
wielkość pamięci RAM    3 072 MB

Hej Mormegil a co byś proponował tak, żeby coś porządnego chodziło na takie laptopy? Czy w ogóle nie preferujesz Laptopów do grania ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goracyi >> To byl zart. Pewnie, ze na takim sprzecie kazda nowa gra powinna chodzic bez problemow. Obudowa nie ma tu nic o rzeczy.

Kwestia jest tylko to, ze laptopy to komputery:

- z malymi ekranami, 15 wide, jest naprawde nie wielki, a 17 to juz trudno nazwac komputerem przenosnym.

- nie majace gdzie odprowadzic ciepla. Jakakolwiek nowsza gierka, rozgrzeje obudowe tak, ze bedzie parzyc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrozumiałem :P A teraz co do tego ogrzewania się laptopów byłem na ESWC 2008 gdzie przedstawiano MSI GX600 EXTREME i zaskoczyło mnie, że przez dwa dni (naturalnie wyłączali go między jednym a drugim dniem) grało się na nim w Call of Duty 4. Zaskoczyło mnie, że pod koniec pierwszego dnia (od 9 do 19) złapałem ten notebook i wcale nie "parzył" jak przykładowo inny laptop. Naturalnie dolna obudowa była ciepła ale nie na tyle by parzyć ani nie gorąca.

Ok może i mały ekran 15,4 cali ale mnie pasowałoby takie rozwiązanie. Jednak nadal nie jestem pewny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego jak rozlozone sa komponenty wewnatrz, co to za komponenty i na ile sprawne jest chlodzenie.

Obudowa ma taka temperature, jak bebechy. Jak procesor bedzie mial 40 to obudowa tez. Jezeli CPU osiagnie 90, to obudowa tez.

Oczywiscie temperatura, nie jest rownomierna. Bedzie sie rozkladac wlasnie w zaleznosci od tego jak to jest tam w srodku po upychane.

Problem jest taki, ze cieplo wydzielaja niemal wszystkie podzespoly (dotknijcie dysk twardy po bardzo intensywnym kopiowaniu), nie tylko procek. Dlatego trudno jest je odprowadzic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić laptopa, ponieważ potrzebuje mobilnego komputera do pracy i grania. Jako, że nie jestem w nich obeznany mam takie pytanie: czy gry chodzą bezproblemowo na kartach graficznych wbudowanych w laptopy, np. pokroju gf 9500? Pytam gdyż spotkałem się już na kilku forach ze stwierdzeniem, że gry jak Grid nie działają na kartach zintegrowanych w laptopach. Myślę, że to raczej błędne stwierdzenie- w końcu jest to akcelerator firmowy ze wskazaniem do grania, a nie badziewie typu intel graphic, ale chcę się jeszcze upewnić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki naprawdę poważny problem, nie dawno co sobie zakupiłem laptopa. Może z 3-4 miesiące temu. Dopiero od niedawna gdy odłączę od niego zasilacz to laptop się wyłącza i bez ponownego podłączenia do prądu nie uruchomi się. Jest to firma "Fujitsu SIEMENS". Jeśli się przyda to podam jego parametry:

INTEL Pentium Dual CPU T2330 1.60 @ 1.60

2038 MB

32-bitowy system operacyjny

Windows Vista

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Necromansis >> to chyba najlepszy tekst jaki widzialem na tym forum.

"Wyciagam wtyczke od zasilacza i komputer sie wylacza, ratunku !!!" ;)

Poprostu nie wyciagaj wtyczki albo wsadz naladowana baterie przed odlaczeniem zasilacza.

Dante88 >> moze by tak najpierw czytac potem pytac. Az 3 posty nad Twoim jest odpowiedz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Necromansis:

Popatrz w ustawieniach czy nagle sie nie [rzestawily opcje zasilania, ze jak jest odlaczony od sieci to sie wylacza, albo...

przeinstaluj system, jesli to nie pomoze to w takim razie wada sprzetu i wal na gwarancje :) A najlepiej to jeszcze maila do jakiejs pomocy technicznej wyslij :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie mi ponieważ za niedługo będe kupował laptopa jakiegoś i chciałbym wiedzieć jakiego miałbym wybrać. Takiego żeby nie był drogi strasznie ale żeby był dobry tak w granicach 3500 zł, i żeby gry chodziły ( nie mówie o tych z wymaganiami z kosmosu)???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanko do was bo sam jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o kwestię laptopów. Mam w planach zakup jednego bo niedługo będę wyjeżdżał, ale zanim bedę jako kolejny zadawał wam pytania od strony sprzętowej mam pytanie trochę innej natury. Otóż czas na zakup owego sprzętu mam do końca tego roku i czy lepiej poczekać czy może kupić go lepiej teraz bo różnic w cenach dużych nie będzie albo na przykład potem ceny trochę urosną w okolicach końca roku ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kupisz teraz, to Ci sie ten komp do konca roku, moze nieco postarzec.

Dawno nowych prockow nie bylo, a prawo moore'a jest nieublagane.

Cena przedewszystkim zalezy od ceny dolara. Dolar moze spasc, moze wzrosnac, tego nie przewidzisz. Chociaz poki co: kurs dolara

Patrzac na taki trend, trudno byc optymista. Okres swiateczny, powinien raczej owocowac duza iloscia promcji. Z drugiej strony te oferty, to czesto: kiepski laptop + iPlus za 1zl + abonament :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę trzeba dać jak ma być do gier... Największy problem jest z doborem karty graficznej, i z HDD (dużo mniejsza pojemność niż w PC). Tu masz fajną stronkę z porównaniami osiągów kart graficznych dla laptopów CLICK

Żeby nowe gry szły to musi być jedna z lepszych, do tego 2gb pamięci i jakiś C2D. Tanie to nie będzie... Lepiej jest robić tak jak ja - PC do grania, laptop do internetu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi właśnie o to że potrzebna jest mi pewna mobilność w przenoszeniu kompa i pewnie będzie służył on głównie do pracy jednak możliwość pogrania na nim byłaby bardzo fajnym bonusem :P

No nic na razie poczekamy zobaczymy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...