Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nighthawk

Laptopy - dyskusje ogólne

Polecane posty

Hmmm bardziej przypadł mi do gustu ten HP. Ale czy we wszystkich droższych modelach ten czytnik linii papilarnych musi być bo nie wiem ale chyba bez niego cena byłaby niższa no i blu-ray chyba nie jest niezbędny no ale jeszcze muszę przetrawić to wszystko.

Dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Zastanawiam sie wlasnie nad kupnem lapka i w oko wpadl mi jeden Samsung mopdel R510

procek intel core duo T 5750 , 4 GB Ramu, Karta graficzna Intel GMA X4500. Click R 510astanawiam sie czy to dobra maszynka do pogrania , czy udzwignie np. Wiedzmina czy World of Warcraft. Jesli nie to doradzcie cos innego w podobnej cenie. Z gory wielkie dzieki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikos / psycho

Tamten Samsung do gier sie nie nada, Intel4500 jest o niebo lepszy od X3100 ale ciagle to bardzo slaby uklad, IComp jak na laptopa bedzie sobie radzil przyzwoicie ze wzgledu na uklad 9600GT{nie ma nic wspolnego z wersja PC o tej nazwie} ale o wysokich ustawieniach trzeba zapomniec, obinizenie rozdzielczosci tez bedzie konieczne w wielu wypadkach dla zachowania plynnosci, co na LCD srednio wyglada, ogolnie laptopy do gier sie nie nadaja, nawet te w okolicach 10 tysiecy moga sie rownac co najwyzej z PC za 2000, jako ze uklady graficzne do laptopow sa zazwyczaj nawet o kilkadziesiat procent mniej wydajne od ich odpowiednikow na PC, wiec jezeli nie musicie korzytsac z lapka to najlepiej dzielic kwote na polowe i kupic taniego lapka do pracy i kompa do gier, w innym wypadku minimum to modele z kartami serii 8600GT i wyzszymi, a w przypadku ATI 2600 i wyzsze, tutaj zwracam uwage ze np 3470 nie jest modelem szybszym od 2600, nastepca 2600 jest 3650, nastepca 8600 jest 9600 itd, czyli w uproszczeniu 36 za 26 i 96 za 86

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nową Toshibe Satellite A300-1GN i wydaje mi się, że zbyt długo ładuje się Vista - od momentu pojawienia się na ekranie napisu "czekaj" do pojawienia się okienka na hasło użytkownika mija ponad 1 minuta 35 sekund. Czy to jest normalne? To mój pierwszy kontakt zarówno z Vistą jak i laptopem więc nie wiem czy się tym przejmować.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, wyłączyłem to co wydawało mi się zbędne ale i tak dużo zostało - jednak jakby trochę szybciej się uruchamia. Trochę programów Toshiby jest w startupie i to może one zwalniają ale nie jestem pewien jak bardzo są potrzebne więc na wszelki wypadek zostawiłem - jak coś nowego wymyślę to dam znać jakby inni mieli podobne problemy.

Czy ktoś może polecić dobry program do monitorowania temperatury laptopa? Ja znalazłem HVMONITOR ale może jest jakiś inny, specjalnie pod notebooki.

I ostatnie pytanie - jaka jest w przybliżeniu temperatura krytyczna dla laptopa czy dla każdego modelu jest inna? I czy laptop informuje jakimiś dźwiękami o jej przekroczeniu czy też zależy to od firmy? Mi w spoczynku (toshiba A300-1GN), w temp. pokojowej gdy za oknem nie ma upałów pokazuje ok. 33 stopnie procesora, 37 HDD i 40 czegoś co nazywa się ACPI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempratura pracy zalezy np od modelu i producenta procesora, konstrukcji ukladu chlodzenia w konkretnym modelu laptopa itp, te ktore podales sa niskie, przy krytycznej BIOS powinien wylaczyc komputer, wczesniej dajac jakis rodzaj ostrzezenia, niestety wiele programow podaje niedokladne dane, niektore wogole nie sa w stanie podac danych, np Toshiba z ktorej korzystam obecnie okazala sie zbyt nowa, zaden z popularnych programow nie potrafil ani identyfikowac podzespolow ani wyciagnac informacji o temperaturach, w odniesieniu do temperatur wyjatkiem byl HD Tune ale nie bardzo chcial pracowac z Vista, co do aplikacji to sprawdz antywir, czy czasem nie ma zalaczonej opcji na jakis rodzaj szybkiego skanowania przy starcie sytemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze szybko podjąć decyzje o zakupie notebooka, mam wybór miedzy tymi laptopami:

Toshiba

Asus

Sony

Nie wiem na co sie zdecydowac i dlaczego. Z góry dziekuje za wszystkie sugestie. :)

Od kilku dni mam Toshibę z serii A300 model GH i na razie jestem zadowolony. Firma Toshiba jest na pewno bardzo solidna więc o jakość wykonania nie ma się co martwić. Do Toshiby nie dostajesz żadnej płyty, całe oprogramowanie jest umieszczone na ukrytej partycji i przy pierwszym uruchomieniu wszystko instalujesz, dla jednym może to być wadą dla innych zaletą - nie masz możliwości wybrania tego co instalujesz - czyli chcesz czy nie będziesz miał antywira Mcafee, Office (oba w wersjach próbnych) i jakieś programy google i jak coś to będziesz musiał niechciane odinstalować. Głośniki są bardzo dobre, touchpad działa bez zarzutu, klawiatura ma jedną małą wadę - bardzo zostają na niej ślady palców i klawisze wydają się śliskie, wada to jednak malutka. Ogólny wygląd estetyczny jest bardzo fajny, rozmieszczenie wejść USB, itp jest funkcjonalne. Laptop w stanie spoczynku nie nagrzewa się mocno - post wcześniej napisałem jakie temp. wskazywał pomiar HVmonitorem - ale mimo to na trzymanie bezpośrednio na kolanach był dla mnie za ciepły od spodu. Karta sieciowa bez problemu połączyła się z radiówką i jeszcze ani razu mnie nie rozłączyło. A300 posiada jeszcze 6 dodatkowych przycisków do obsługi mediów - wycisz/uruchom Windows Media Player/start,pauza/stop/przewijanie.

Jeśli chodzi o konfigurację to wszystkie laptopy jakie wymieniłeś są moim zdaniem bardzo podobne. 3 GB ramu pozwala szybko pracować na Viście. Wybór rzeczywiście trudny, ja bym wybierał między Sony, a Toshibą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, czekam jeszcze na post kogoś kto miał w ręku notebooka firmy sony, bo osobiście mi sie nie zdarzyło i nie wiem jak z wykonaniem, czasem pracy itp. :) Parametry widać gołym okiem, ale niestety nie one stanowią o jakości całości...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mama zastanwia się nad kupnem Lapka na raty.Jaki możecie polecic??.Tak do ok 2000 zł +/- 500zł.Koniecznie na raty.Lap raczej do netu ale zeby jakies gry sie uruchamialy i nie mowie tu o mario itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcialem zakladac nowego tematu to tutaj się zapytam.

Mam w laptopie Windows Vista Ultimate i mam problem ... Jak wyłączyć klawisz który otwiera menu start? bo już kilka razy mi sie zginęło w grach przez niespodziewaną minimalizacje (która na lapku trwa czasem dość długo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin1988

Grac sie da w wiekszosc tytulow tyle ze dla plynnosci trzeba bedzie mocno redukowac rozdzielczosc i wylaczac czesc lub wszystkie efekty, o ile to juz zalezy od konkretnej gry, ogolnie jezeli nie jestes zmuszony korzystac z lapka to podziel kwote na polowe i kup taniego lapka do pracy czy nauki i normalnego PC do gier

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje sprowadzenie laptopa ze usa, w granicach 2500$. Czy ktoś się może orientuje co warto kupić za tą cenę, na czym możnaby pograć od czasu do czasu (wiadomo, nie chodzi mi o max detale). Myslałem o zakupie przez eBay.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...