Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nighthawk

Laptopy - dyskusje ogólne

Polecane posty

Jeszcze w Mass Effect nie grałem i myślałem, że na laptopie da się zagrać w niego (dlatego też takiego laptopa szukam :), ale problem jest taki, że nawet jeżeli masz odpowiedni sprzęt w laptopie to Mass Effect podobno nie chodzi na laptopach jedynie na stacjonarnych komputerach.

Od czego to zależy Devorlast nie mogę powiedzieć gdyż sam nie wiem, ale na wielu stronach pisze, że ME nie działa na laptopach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, otóż planuje kupić laptopa (niekoniecznie do grania w najnowsze gry na najwyższych detalach) ponieważ jest mi on niezbędny, i chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tym laptopie ? Jak na moje oko to jest w miarę dobry, z dobrą kartą graficzną i za przystępną cenę (szukam czegoś w okolicach 2k )

http://allegro.pl/item398660782_asus_f5sl_...3470_512mb.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten laptop też jest w miare dobry , ale czy ta firma ICom jest jakaś dobra ? Ten laptop Icoma ma trochę większy procesor, ale mi sie wydaje że Radek HD3470 jest lepszy od GeForce 8600GT , wiem że ten Radeon ma SM 4.1 i obsługuje Dx 10.1 ( http://ati.amd.com/products/mobilityradeonhd3400/specs.html) Co do firmy to słyszałem że dobre są lapki z : Toshiby, Asusa, Acera no i HP-ka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3470 jest wyraznie slabszym ukladem od 8600GT, 34XX to karty serii 2400 z nowa nazwa, odpowiednikiem 8600 sa HD2600/36X0, gry z wlaczonymi efektami DX10 to dla obecnej generacji ukladow mobilnych, za wyjatkiem modeli pokroju 38X0/8800, wyzwanie ponad mozliwosci, a nawet te ostatnie maja z tym spore klopoty jako ze wydajnosc w odniesieniu do pelnych kart dla PC o tych samych nazwach jest nizsza o kilkanascie do kilkudziesiecu procent w zaleznosci od ukladu, co do IC to firma jest dosc solidna, nawet te lapki dostaja wyroznienia w testach np PCWK, ale laptopy jak pisalem robi malo znany na rynku detalicznym wlasciciel marki Compal, ktory produkuje tez sprzet dla wiekszosci takich lokalnych firm jak IC czy inny Medion, tyle ze kupujac Compal'a jako Compal'a warunki gwarancji moga byc gorsze wedlug mnie niz w przypadku IC i podobnych firm, ktore sklepy firmowe maja praktycznie w kazdym wiekszym miescie, czy warto brac cos takiego to zalezy, duzo ludzikow kupuje takie lapki, osobiscie wolal bym produkt lepszej firmy{ takiej jak wymienione przez ciebie, dodalbym jeszcze Dell'a i usunal Acer'a} o nizszej wydajnosci ale lepszej jakosci, jezeli nie boisz sie zaryzykowac i chcesz miec jak najlepsza wydajnosc to wtedy moze warto wziac cos pokroju tego IC/Compal itp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstęp:

Mój ojciec żeby zachęcić mnie do dobrego zdania matury powiedział że jak dostanę się na studia informatyczne sprawi mi laptopa (dobrze zdana maturka = dostaje się na studia)

Obecna sytułacja:

Jak łatwo można się domyśleć plan się powiódł...zdałem całkiem przyzwoicie mature i dostałem sie na informatyke

Problem:

Słowo się rzekło...ojciec kupi mi laptopa i sugeruje żebym sam wybrał jaki chce... i tu właśnie jest problem...Znając mojego ojca mój budżet zamyka sie przy 2 tyś i za to chciałbym sprawić sobie laptopa do wszystkiego...tzn tak mniej wiecej. Zdaje sobie sprawę że raczej nie będę na nim grał w najnowsze gry (nie ma się co martwić w przeciągu 1 - 1.5 miesiąca będę kupował nowy sprzęt :P) ale nie obraźił bym się jak by na nim można było odpalić takiego np Warcrafta III :) po za tym chciał bym na nim oglądać filmy, przeglądać internet itd no i to w sumie tyle reszta to już wasza pomoc...Znacie jakiś sprawdzony sprzęt godny polecenia? Ja póki co znalazłem coś takiego asus wszystko w sumie pasuje ale czytałem gdzieś że ten niby asus ma bardzo słabą obudowe :( więć nie wiem czy się opłaca....tak czy siak z góry dzięki za pomoc :) Pozdrawiam.

PS: "znając mojego ojca" hmmm na wszelki wypadek możecie podać również jakiś sprzęt do 3 tyś :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie taki mam zamiar zrobić...tylko miałem nadzieje, że uda mi się znaleźć jakiś laptop poniżej 2 tys na którym uda się coś odpalić...przy okazji mam pytanie: czy żeby odtwarzać na telewizorze 34' filmy za pomocą laptopa musi on mieć mocną karte graficzną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze starszymi grami{w tym wymieniona} tamten MSI za nieco ponad 2000, spokojnie da rade, mozna kupic sporo mocniejszy konfig i ponizej 2000 ale bez systemu i od powiedzmy, mniej renomowanego producenta, z gorsza gwarancja itd, co nie znaczy ze cos takiego na bank sie bedzie psulo, ale ryzyko wieksze niz w przypadku duzych firm jest, przyklad masz w linku ponizej, co do TV to nie potrzeba mocnej karty

http://www.exelabs.pl/product_info.php/products_id/3185

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemacie

Chcę kupić jak najszybciej, nawet dziś nowego laptopa.

Siedziałem sporo w internecie i szukałem sprzętu najlepszego dla siebie i znalazłem Toshibę

http://kstrade.pl/produkt-TOSHIBA_Notebook...-67246,280.html

Nie idzie jej już niestety nigdzie dostać, wszędzie się wyczerpała więc muszę zrezygnować.

Chciałem mocny komputer do grania z jak najlepszą kartą graficzną a jednocześnie nie odstającą resztą parametrów. I w tej cenie nie ma nic lepszego niż Radeon HD2600.

Wiem, że konkurencją dla niego jest 8600, mogę kupić komputer z taką kartą ale jedynie w wersji GS a nie GT.

Dlatego pomóżcie mi wybrać coś mocnego za jak najlepszą kasę.

Moje propozycje:

Acer:

http://www.allegro.pl/item405557540_dla_gr...600_win_gr.html

Ma 8600 GS, 4gb ramu, dysk 250 gb i co dla mnie ważne - zainstalowany system.

Nie wiem czy w tej cenie znajdę dla niego jakąś konkurencję...

Co myślicie opłaca się go kupić?

Czy może jakaś alternatywa?

Muszę bardzo szybko podjąć decyzję.

Czy może lepiej

http://www.allegro.pl/item400275332_asus_m...hd3470_512.html

Ale ta karta 3470 jest chyba sporo słabsza i różnica będzie wyczuwalna? Z tym, że procesor jest mocniejszy niż w Acerze.

Sam już nie wiem, jakoś nie jestem przekonany do tego Acera... Jaka konfig będzie najlepsza?

A może jeszcze coś innego?

Proszę o szybkie, gęste help

Z góry dzięki :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już poprawiłem linki :) Sorry

Szukam okazyjnie do około 2500. Można znaleźć sprzęt który kosztuje w sklepach duuużo więcej - przykład?

Ten Acer na aukcji za 2599 - w Media Markt - tylko z dwoma gb ramu a nie czterema! kosztuje 900 zł więcej!

I to standard z tymi cenami - przegięcie.

A system musi mieć, ponieważ ja takowego nie posiadam a piracił nie będę :P

O nie, nie nie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matt : Wg. mnie ten Asus będzie dobry, Acery z tego co słyszałem szybko się psują ( obudowa się rysuje, podzespoły nie działają za długo,palą się - ale tak słyszałem tylko B) . Toshiby natomiast są b. dobre natomiast za tą cenę co oni chcą to masz lepszego lapka niż oferują

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

newbie

Zalezy jakie gry masz na mysli, jako ze obecnie na dobra sprawe laptopa ktory naprawde nadaje sie do gier wlasciwie nie ma, nawet modele za 10000 jak Alienware, maja wyniki na poziomie PC za 1500zl, konsole sa jeszcze tansze a to czyni lapki do gier wiecej niz nieoplacalnymi, ten Asus ma bardzo slaba karte, wydajnosc na poziomie GF8400 z PC, do gier jako tako nadaja sie modele z kartami 8800/8700/8600/HD3650/HD2600/HD3850

!mperator

Z systemem innym niz jakis Linux, raczej nie kupisz za takie pieniadze lapka na ktorym pograsz w miare wygodnie, osobiscie polecam model jak ten pierwszy ponizej, gdybys potrzebowal systemu to na drugim pewnie tez da sie pograc ale wczesniej warto sprawdzic na jakims forum tej gry czy nie ma problemow ze zintegrowanymi ukladami

BenQ { do korzystania z systemu Vista na tym lapku, trzeba by dokupic drugi GB pamieci{ok 70zl}}

Belinea {zainstalowany XP}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak w nazwie tematu: potrzebuję nowego laptopa na którym można nie tylko serfować po necie ale od czasu do czasu i w coś pograć, dysponuje kwota 2500zł, proszę o wasze opinie i rady. :)

BTW Firma i dizajn mają znaczenie, nie chce jakiegoś matowego Acera. :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z tych laptopów będzie dobry do grania ( w przyszłości gta IV):

http://www.allegro.pl/item403330214_asus_v...ifi_1gb_tm.html

http://allegro.pl/item401577038_hit_wyprz_..._36mc_raty.html

http://allegro.pl/item404573540_gamer_tosh...vhp_hd2600.html

Duża jest różnica w wydajności między Asusem a Dellem i Toshibą?

Od razu zaznaczam, że nie chcę komputera stacjonarnego!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz, Intel? Core? 2 Duo T9300 2x2.5GHz, NVIDIA GeForce 8600M GT 256 MB (512MB HM) i 4GB ramu to za mało na GTA IV aby grać przynajmniej na średnich ustawieniach? PS 3 ma 3.2 GHz x 1, co prawda lepszą kartę graficzną ale za to mniej ramu. GTA IV to przecież nie Crysis. A wszystkie poprzednie odsłony działały dość płynnie na przestarzałym już nawet na tamte czasy sprzęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje laptopa do 3000zł i mam problem w wyborze. Moje kryteria TO:

Ekran: 15'4 do 17'

Procesor: Intela Core Duo lub Core 2 Duo (1,6 do 2,4 GHz)

Dysk: Minimum 160GB/optymalnie 250GB

RAM: 2GB lub więcej :)

Napęd optyczny: Nagrywarka DVD

System operacyjny: Vista Home Premium albo XP Professional (było by cudownie :)))

Karta graficzna: nVidia 8xxx lub Radeon o porównywalnych możliwościach

Karta dźwiękowa: zintegrowana więcej nie potrzebuje

Karta sieci bezprzewodowa WLAN ze standardem N ! Jest to bardzo ważne dla mnie gdyż mam już w domu sieć bezprzewodową w tym standardzie i nie chciał bym żeby laptop odbiegał od tego standardu.

Akumulator: na 2h pracy

Pozostałe: 3xUSB minimum itp.

Czy mogli byście mi zaproponować jakiś sprzęt spełniający moje kryteria. Ja jak patrzyłem to znalazłem kilka propozycji lecz niestety nie spełniały jednego kryterium, mianowicie nie były przystosowane do standardu N ;/ ale jeżeli nie znajdzie sie laptop ze standardem N to rozważam zakup jednego z poniższych bądź zaproponowanych przez Was.

Co sadzicie o HP DV6830, HP DV6850, HP DV6860, Fujitsu Simens Pi 2550

Z góry dzięki za pomoc i szybka odpowiedz :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compal to producent znany glownie na rynku OEM, czyli produkuja kilka standardowych modeli w tym tzw kadlubki, dla wielu, zazwyczaj loklanych marek, ktore sprzedaja te laptopy jako swoje produkty, co do wymagan to zalezy czy chcesz grac a jezeli tak to jakie to beda gry, jako ze laptopy sie do tego specialnie nie nadaja, szczegolnie 17 ze wzgledu na wysoka rozdzielczosc, co innego filmy i codzienne zastosowania, warto wziac tez pod uwage produkty na platformie Puma od AMD, na chwile obecna korzystam z 17" Toshib'y z odnowionym Athlonem X2 i Radeon'em serii 3100/3200, swietna jakosc obrazu, sprzet cichy, chlodny, przyzwoicie wydajny i pobierajacy niewiele energii, najlepsze wersje maja wejscie na zewnetrzna karte graficzna jak np HD3850, osobiscie proponuje modele{nie sklepy} jak ponizej, 17 glownie do prostych zastosowan, choc nie tylko, 15 do niezbyt wymagajacych gier

17Toshi

Samsung

15Asus

15Toshi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...