Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Pytania do redakcji cz. 5

Polecane posty

Wesoło, nr4. zamknięty, to powtarzam na nr5. I czytałem FAQ:)

Nie będę narzekać na poziom CDA, ani na teksty, ani na pełne wersje... O nie, tu ponarzekam.

SMG, możesz mi coś wyjaśnić? Bo ja rozumiem, że kiedyś Virus - a jeszcze dalej w pamięci wysupłał bym inny tytuł - był Waszą wersją mini, wersją ubogą, ale nie ma krzyku. To, co się teraz jednak dzieje, jest troche... żenujące. Oczywiście chodzi o Clik'a. Pomijam kwestię autorów, który są tacy sami dla CDA i Clicku, bo niby po co zatrudniać nowych ludzi, jeśli starzy zrobią pracę bez problemu, ale fakt, że np. Qnik recenzjuje grę x w Clik'u, a potem daje swój komentarz w recenzji w CDA - którą pisze ktoś inny jest dla mnie jak woda kolońska po tępej żyletce. (gdyby to był incydentalny przypadek, to ok, ale to nagminnie się zdarza. Że to niby nic takiego? No Kaczki u władzy to też nic takiego:)). Dobra, ale nie o tym miałem pisać.

Czy to Bauer wymusza na Was dawanie takich damych pełnych wersji do odu czasopism?

"W nowy CDA Guilty Gear X2 Reload, nowa, pachnąca jeszcze gra, którą mieliście niedawno możliwość przetestować w naszym Clicku. "

Inny przykład? Powerdrome//Jets´N´Guns... Pewnie bym coś jeszcze znalazł, ale po co?

To jak to jest z tymi pełnymi wersjami? I nie bluzgam tu na nikogo. Taki jest ten marketingowy zasr----y świat, ale chciałbym się w końcu dowiedzieć, czemu tak się dzieje.

PS. Czemu sobie samobuje strzelacie? Zmieńcie skale ocen dla przygodówek, albo coś (może 1 to 5 dla przygodówek), bo widze, że te Wasze uwagi odnośnie ocen wystawianych przez Generała (pozdrawiam!!!) powodują, że nie chce już recenzjować gier!!! A to była by dla nas wszystkich ogromna strata... Ja chce EGM!!!

PS2. Jak się ma reklamowanie Frathera i nazywanie go rywalem Titan Questa do tekstu o "Kfiatkach" zamieszczonym chyba w ostatniej 13, w którym piętnowałeś firmę, która w gazecie przez siebie wydawej zachwalała pełną wersją gry przez nią wydawą niedługo potem?

Nie jestem anty-fanem, wręcz przeciwnie, ale kochać, nie znaczy nie widzieć wad. To chcieć je widzieć. (Wiem, że dalej jest, że "i akceptować je", ale tego z wiadomych powodów nie napiszęSmile)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoło, nr4. zamknięty, to powtarzam na nr5. I czytałem FAQ:)

ale fakt, że np. Qnik recenzjuje grę x w Clik'u, a potem daje swój komentarz w recenzji w CDA - którą pisze ktoś inny jest dla mnie jak woda kolońska po tępej żyletce.

>>>Ale niby dlaczego? Nie bardzo rozumiem.

Czy to Bauer wymusza na Was dawanie takich damych pełnych wersji do odu czasopism?

>>>Dlaczego mialby COKOLWIEK wymuszac?

"W nowy CDA Guilty Gear X2 Reload, nowa, pachnąca jeszcze gra, którą mieliście niedawno możliwość przetestować w naszym Clicku. "

>>>Nie kazdy, kto kupuje CDA, kupuje tez Clicka, a gierka jest dana na zasadzie bonusa, bo zajmuje niewiele miejsca, a do tego jest fajna. No to dlaczego nie, skoro byla taka mozliwosc?

Inny przykład? Powerdrome//Jets´N´Guns... Pewnie bym coś jeszcze znalazł, ale po co?

>>>Zeby nie sklamac, to jest to bodaj PIERWSZA gra, ktora "pozyczamy" sobie z Clicka. I zeby byla jasnosc, to ja bym sobie z checia pare innych (rewelacyjny Break Quest czy tak jakos... no z tymi scianami, wiecie; albo i wspomniany Jets'n'Gun). Bo fajne sa.

To jak to jest z tymi pełnymi wersjami? I nie bluzgam tu na nikogo. Taki jest ten marketingowy zasr----y świat, ale chciałbym się w końcu dowiedzieć, czemu tak się dzieje.

>>>To sie nazywa recycling. :) A prawda jest taka, ze jak jest taka opcja w umowie, to czemu nie skorzystac? Troszke kasy sie zaoszczedzi i bedzie ja mozna dolozyc do innej gierki, a dobra gra jest dobra gra, niezaleznie od tego gdzie wczesniej byla. :)

PS. Czemu sobie samobuje strzelacie?

>>>Jakie samoboje?

Zmieńcie skale ocen dla przygodówek, albo coś (może 1 to 5 dla przygodówek), bo widze, że te Wasze uwagi odnośnie ocen wystawianych przez Generała (pozdrawiam!!!) powodują, że nie chce już recenzjować gier!!!

>>>Bredzisz, wacpan.

A to była by dla nas wszystkich ogromna strata... Ja chce EGM!!!

>>>My tez. I on nas tez chce wiec bez obaw, wspolpraca trwa i trwac bedzie. :)

PS2. Jak się ma reklamowanie Frathera i nazywanie go rywalem Titan Questa do tekstu o "Kfiatkach" zamieszczonym chyba w ostatniej 13, w którym piętnowałeś firmę, która w gazecie przez siebie wydawej zachwalała pełną wersją gry przez nią wydawą niedługo potem?

>>>Reklama ma swoje prawa - ale co innego reklamowac gre nazywajac go "rywalem" jakiegos hita, a co innego wydawac pismeko (*) udajace niezalezne pismo, w ktorych "niezalenie" nazywamy swoj chlam strzelanina roku! Wyspy Owczew mozna nazwa "rywalem Brazylii o walce o mistrzostwo swiata", bo moze sie trafic, ze na Mundialu sie zmierza (mniejsza o wynik :)). Ale nazywac owe Wyspy "najlepsza reprezentacja swiata roku 200x" to juz inna sprawa.

(*) ale zdaje sie, ze czytelnicy nie dali sie nabrac, bo cos o tym czyms nie slychac, nie widac itd. I dobrze.

Nie jestem anty-fanem, wręcz przeciwnie, ale kochać, nie znaczy nie widzieć wad. To chcieć je widzieć. (Wiem, że dalej jest, że "i akceptować je", ale tego z wiadomych powodów nie napiszęSmile)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżutki temacik, aż grzech się nie dopisać...

Pytanie:

Czy drożej wyszło kupić Bad Day, czy też (polskiego) Fratera? czy może to, że gra jest "rodzima" nie ma żadnego znaczenia?

>>A mowilem, zeby nie pytac o rzeczy opisane w FAQ? A mowilem, ze nikt sie tym nie przejmuje...?

PS: Jeśli chodzi o piractwo (sorki za off-topic)...Ludzie, czy Wy widzicie jakie promocje strzela nam teraz Cenega i jakie gry w SuperSeller pojawią się w połowie września (zajrzyjcie na stronę internetową) ?? Przy takich cenach i okazjach piractwo nie ma najmniejszego sensu bytu :D

>>>Phew, ludzie kupowali na gieldzie pirackiego Painkillera, placac 15 zl za gre warta 20. Zawsze 5 zl oszczedzone, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak najbardziej seril. Kto, i kiedy wpadł na pomysł ywdawania CDA we wtorki? Jest to Wasza idea, czy wytyczne Bauera?

O matko boska, coscie sie tak tych "wytycznych Bauera" uparli? Niedlugo sie dowiem, ze fakt, iz nie uzywam polfontow na forach to tez "wytyczna Bauera".

Po prostu chcielismy - skoro nie ma mozliwosci z uwagi na 13 nr w roku - by kazdy CDA ukazywal sie tego samego dnia danego miesiaca (np. 7), by choc w ten sam dzien (tu: wtorek) bylo. Dziwne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...Panie Smuggler...musiałbym chyba nauczyć się go na pamięć, aby spamiętać wszystko co tam było napisane...Ale...mimo wszystko...mea culpa...

Ale akurat to, ze o pensje i ceny licencji nie ma sensu pytac, bo nie chcemy i nie mozemy (nawet gdybysmy chcieli) o tym pisac, to ja juz 346788 razy mowilem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pafeł, rozwaliłeś mnie :P

Hmmm, pytanko... Pewnie już 1000 razy się pytano oto :P Ale starego tematu przekopywać nie będę. Jak wygląda wybieranie gier do recenzji przez redaktorów?

Czy to jest tak że podchodzi Cormac - poproszę Gothica IV!

Nie, nie, jest tylko Gothic III.

Może być!

I wyskakuje np. Czarny Iwan - a ja bym se go zrecenzował! Bo tyś współpracownik, a ja stały bywalec itd. itp. Jak to w końcu jest... Czy ciągniecie losy czy jak :P A może "Kto pierwszy ten lepszy"?

Ciągle mnie to dręczy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, ja się zapytam o coś (Świeży temat korci ^^). Czy intro z Witchera będzie dostępne tylko na cover cd, czy może umieścicie je również na waszym www?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem co-nie-co.

Ale *Zeby nie sklamac, to jest to bodaj PIERWSZA gra, ktora "pozyczamy" sobie z Clicka* ale droga w 2 stronę była 2 razy... -jak kupuję Clicka i CDA i mnie to wqu. Ale co tam. Mniejszości out:)

Dobra, łapie.

A taka kwestia. Kto i jak wykupuje pełne wersje od twórców? Naczelny od PR np. blizzarda?:) czy to przez polskiego wydawcę idzie? O kasie nie rozmawiajmy, bo po co psuć ten piękny dzionek.

Czy można siętargować o cenę?

Jak długo trwa takie kupowanie?

Czy naczelny osiwiał przez te kupowanie, czy przez coś inego?:)

Czy to Bauer wymusza na Was dawanie takich damych pełnych wersji do odu czasopism?

>>>Dlaczego mialby COKOLWIEK wymuszac?

Czemu miałby coś wymuszać? Nie wiem, dlatego się pytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanko

CZEMU NIE ODPISUJECIE NA MAILE, KTORE SA PISANE PO TO AZEBY UZYSKAC ODPOWIEDZ?

:arrow: albo brak czasu osoby, do której pisałeś (a moim zdaniem 90% listów do CDA to listy do Smugglera, a on jest drażliwy, jeśli list pisała osoba nieczytająca FAQa)

:arrow: albo nie czytałeś FAQa :)

W takim razie, ja się zapytam o coś (Świeży temat korci ^^). Czy intro z Witchera będzie dostępne tylko na cover cd, czy może umieścicie je również na waszym www?

Jak jesteś w nagłej potrzebie inter i filmików z Wiedźmina Gry to polecam http://www.thewitcher.com/. Ale w sumie to szkoda, że temat numeru może jedna gra dostać tylko jeden raz... Bo bym poczytał jeszcze co nowego (choć czytam newslettery na bieżąco to wolę Wasze ujęcie sprawy :P). Ale liczę, że gra Wiedźmin pojawi się jeszcze wśród zapowiedzi, za pięć dwunasta, recenzji i grach wiecznie żywych ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pafeł, rozwaliłeś mnie :P

Hmmm, pytanko... Pewnie już 1000 razy się pytano oto :P Ale starego tematu przekopywać nie będę. Jak wygląda wybieranie gier do recenzji przez redaktorów?

Czy to jest tak że podchodzi Cormac - poproszę Gothica IV!

Nie, nie, jest tylko Gothic III.

Może być!

I wyskakuje np. Czarny Iwan - a ja bym se go zrecenzował! Bo tyś współpracownik, a ja stały bywalec itd. itp. Jak to w końcu jest... Czy ciągniecie losy czy jak :P A może "Kto pierwszy ten lepszy"?

Ciągle mnie to dręczy :P

Naczelny lub wice dostaje gre i mowi "jest X, kto chetny" (przy zalozeniu, ze sam nie kladzie gry na biurku danego kolesia, bo wie, ze on i tylko on ja moze zrecenzowac :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, ja się zapytam o coś (Świeży temat korci ^^). Czy intro z Witchera będzie dostępne tylko na cover cd, czy może umieścicie je również na waszym www?

Tylko na Coverkach, to exclusive dla CDA i niech sie nim ciesza tylko ci, co CDA kupili. Po to sie zalatwia exclusivy, nie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mój list ukarze sięw CDA?

Nie ale Bog cie za niego pokaze.

Podpisałem sięw nim mniej więcej tak:

WislaFan Krystian Kr*****i z Siedlec

wysylalem z e-maila gmail.com

Jak wiadomo ucze sie na pamiec wszystkich adresow majlowych, z jakich dostaje listy.........

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanko

CZEMU NIE ODPISUJECIE NA MAILE, KTORE SA PISANE PO TO AZEBY UZYSKAC ODPOWIEDZ?:)

Bo to nie jest Blekitna Linia. Odpisujemy na te maile, na ktore uwazamy, ze warto odpisac

Naturalnie nie dotyczy to np. problemow technicznych z naszymi grami/plytami, czy reklamacjami zwiazanymi z np. prenumerata itd. wtedy odpowiada sie zawsze. Ale jesli piszesz do mnie "a w co lubisz grac, a czy sa tipsy do gry X, kiedy bedzie premiera gry Y" to nie licz, ze odpisze.

W ogole to warto poczytac FAQ, wiesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz frater, jeśłi ta gra może konkurować z Titan Questem(w którego nie grałem.), to zaczynam ubolewać nad poziomem tej gry(Titana znaczy się). [/quote"franiu"]

>>>A kto mowi o "konkurowaniu"? Po prostu kolejna premiera (swiatowa) kolejna nowa gra w CDA. patrzac w ten sposob - Domm 3 - eeee, nie moze konkurowac z Crysis, wiec do bani, po kiego go dali itd.[/quote"smuggler"]

Cytat z CDA: "Frater śmiało będzie mógł stanąć w szranki z najlepszym w tym momencie hack'n'slashem, Titan Questem" Stanąć w szranki=konkurowac, czyż nie? a propos premier, czy wg. was lepiej jest gdy jakaś słaba gra ma premierę w CDA, czy gdy trafia tam jakiś stary, ale jary klasyk? Bo odnoszę wrażenie że CDA zbliża się (choć raczej nigdy się do końca nie zbliży:) ) do tych "gazetek" zawierających 5 premier (s)hitów i 10 stron. Nie podoba mi się też pochlebne zapowiadanie i recenzowanie gier, które mają się ukazać w CDA, np. że Frater będzie miał to i to, i jeszcze tamto, i to jest taakie fajne, i tego i tego nie ma TQ itp.

PS. Nawet gdybyś się ze mną zgadzał (To do smg), to i tak pewnie nie mógłbyś napisać że CDA rzeczywiście dało pupy z tymi grami, bo groziłoby to startą przez Ciebie pracy w redakcji, bo przecież nikt nie skapnie się że smg to już nie smg :) , bo nikt z czytelników nie zna twojej tożsamosći...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. Poprosiłem o zamknięcie tamtego tematu więc się wpiszę na pierwszą strone tego... dobra zaczynamy. Czemu khedron juz nie prowadzi NDSN? CZy ten dzał się skończył już? Bo byl taki fajny. P.S. CDA jest świetnbe na piractwo! Wyśmienite gierki w niskiej cenie! O nie! Nie zmieściłem się na pierwszej stronie!! Ale zacząłem drugą to też coś :D :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanko

CZEMU NIE ODPISUJECIE NA MAILE, KTORE SA PISANE PO TO AZEBY UZYSKAC ODPOWIEDZ?:)

Eee tam nie odpisują. Odpisują nawet na te głupie, albo ja mam jakieś szczęście. Kilka lat temu napisałem e-maila z pytaniem czy dadzą w końcu jakiegoś RPG (Swoją droga pytanie nadal aktualnie, bo Frater to raczej pod RPG zaliczyć się nie bardzo da) i co Smuggler odpisał, że będzie. I nawet okazało się, że nie kłamał. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...