Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Zasilacze

Polecane posty

Bardzo Wam dziękujęponieważ zwróciliście uwagę mi na pewną kwestię - BDS pokazywał głównie WHQL (czy jakoś podobnie) lub nvdsp (lub podobnie)... Sterowniki... No ale na iGreen Cooler Master chodziło diablo stabilnie... Hmm. Wkrótce testy krzyżowe (inna karta - radeon x1650 i inna płyta główna). Może tylko dobry i mocny zasilacz radzi sobie z 8800 GT? Hmm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8800GT zbyt wymagający nie jest, z tego co pamiętam bierze ~100W podczas gry. Nawet niezbyt mocny zasilacz powinien sobie z nim poradzić. Inna sprawa, że seria 8 od nVidii była dość awaryjna... choć skoro na CMie się nic nie dzieje to raczej nie o to chodzi.

Oczywiście nie ma co wychwalać pod niebiosa Modecomów MC i mówić jakie to są one och i ach, bo to nie są idealne konstrukcje jak na dzisiejsze standardy - technologia poszło mocno do przodu. Ale w czasach gdy wychodziły były jak najbardziej w porządku, i dziś się mieszczą w granicach przyzwoitości. Oczywiście nie można wykluczyć, że Twoje MC zwyczajnie padły. Awarie zdarzają się nawet najlepszym - wystarczy spojrzeć na forumową listę spalonych zasilaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam podam własne zdanie.

Co tanie to drogie, co drogie to tanie :D

Zawsze kupić lepiej droższy zasilacz (czy jakikolwiek sprzęt) niż tańszy i potem wymieniać go setki razy

Zasilacze od słabych firm np 500W są o wiele gorsze od tych, które są produkowane przez dobrych producentów, ale mają np 350W.

Zobaczcie sami:

- (filmik, który zaprezentował mi MikaelDorren)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryki nie odkryłeś, ale nie zaszkodzi tego powtórzyć tym którzy jeszcze tego nie wiedzą :)

---

Antec Earthwatts Platinum 650W @ TPU

Znowu Aurum (nieco podrasowany), i znowu rozczarowanie. Ponownie stabilność napięć nie zachwyca, choć tym razem się trzymają w normach ATX. Tętnienia w porządku - bez rewelacji, bez tragedii. Niestety, zasilacz w testach nie osiągnął sprawności, jaka by wynikała z certyfikatu 80Plus Platinum. Ciekawostką jest też, że Antec przyoszczędził na wentylatorze i zamiast Protechnica (który robi wentylatory dla np. BeQuiet!) wstawił tańszego Yate Loona.

IMHO te $119.99 które za niego chcą na Neweggu to kwota trochę wygórowana, szczególnie że zasilacz nie jest nawet modularny. Może i w przeliczeniu na złotówki to nie wydaje się głupią ofertą, ale niemodularnego Golda z wysokiej półki (Rosewill Capstone - platforma SuperFlower Golden Green) można mieć taniej o... $30. Osobiście bym wolał wyśmienitego Golda, niż dopłacać $30 do przeciętnego Platinuma. Tym bardziej, że Capstone jest nawet lepiej okablowany...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NeoTEC Maximus 500W @ infoBIT

Mówiąc szczerze, nie wiązałem żadnych nadziei z tym zasilaczem - szczególnie, jak na forum jonnyGURU stwierdzili iż wygląda on jak jakaś tania podróbka taniej platformy od CWT. Ale, co zaskakujące, nie wypadł w testach jakoś fatalnie. Fakt - sprawność nie jest na jakiś bardzo dobrym poziomie, linia 12V jest słaba, a napięcie na 12V jest średnio stabilne. Z drugiej strony, 3.3V i 5V są bardzo stabilne, tętnienia są niskie, zasilacz jest cichy... no i wygląda rewelacyjnie. Ogółem to trochę mieszana oferta.

Niestety, wszystko rujnuje cena. W podobnej cenie można kupić choćby OCZa ZS 550W - lepiej okablowanego i znacznie mocniejszego. Nie wróżę NeoTECowi zawrotnej kariery - co innego gdyby cenę zbili do bardziej adekwatnych 150-170zł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jaką jakość prezentują zasilacze montowane w obudowach takich jak ta? Ostatnio sobie wykoncypowałem, że kiedy już padnie mi laptop, to sobie postawię na biurku HTPC z jakąś płytą pod FM1, i A8 3850/następcą. Tylko że jest to dla mnie zupełnie nowy teren. Takie zasilacze idzie dostać 'detalicznie', czy wszystko jest OEM? No i ta jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16817256063 - zasilacz można kupić osobno. Szału nie ma, ale da radę. Bebechy od Fortrona. Zaletą jest niezłe okablowanie jak na zasilacze SFX.

--- 4 II 2012 ---

NZXT Hale82 850W @ jonnyGURU

Cóż... jak widać nawet najlepszym się zdarzają wpadki. Zasilacz oparty na sprawdzonej platformie Seasonic AT (dostępnej w np. zasilaczach XFX Core 650-850W i Corsair TX650-850v2), a mimo to nie obyło się bez porażki. Przy maksymalnym obciążeniu linii 12V zasilacz się wyłączał, najprawdopodobniej z przegrzania. Co ciekawe - nie jest to odosobniony przypadek, bo podobne cuda się działy z XFX Core 850W na HardOCP. Widać, że ta platforma (mimo iż ogółem sobie radzi bardzo dobrze) nie była projektowana pod taką moc i jeśli brać SS AT, to lepiej zostać przy 650/750W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, chcesz sobie HTPC zbudować ;) ?

Osobiście, wziąłbym raczej lga1155 + ivy bridge (oczywiście "K" ;)). Do tego jakiś 560 Ti LP, ew. jak bym jakieś MoBo mATX z SLI znalazł, to duecik takich ;)

Przemęczyłbym się chwilowo na BOX'ie, a później LC. Chyba, ze nie chcesz takiej wydajności, no to APU złe nie bedzie (ponoć nieźle się kręci, a skoro grafiki nie miało by być (chyba że by miała być), to by się jakoś zmieściło LC) ;)

HTPC to wyzwanie ;)

A poza tym - nie lepiej coś od FD wziąć? Mieli chyba nawet jakąś budę na HTPC, w której mieściły się ATX'y.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poprzedniego kompa mam stary monitor 17' z rozdziałką 1400x900, do czegoś takiego APU starczy spokojnie :P No i to i tak kwestia tego, kiedy padnie lapek ;) Z Asusami po gwarancji jest loteria - może jutro, może za trzy lata(chociaż wtedy to już będzie taka padaka, że i tak będę musiał zmienić :P) W Llano dobrze podkręca się tylko GPU, CPU bardzo przeciętnie. Mam nadzieję, że w Trinity to poprawią. Największy zgryz to zasilacz właśnie, i płyta główna(chociaż tutaj jest lepiej, bo w sieci dużo testów. Wystarczy wygooglować 'miniATX FM1 motherboard review' :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalane zasilacze to nic nowego.

Ten enermax to nie oryginał.

Blok do niego robiony na zamówienie(firma w która robiła ten zasilacz projektowała, wykonywała montowała albo tylko 1 i ostatnie a wykonanie zlecali firmie zewnętrznej).

Do tego konstrukcja zasiłki już bardzo leciwa mimo, że to enermax.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeglądając allegro napotkałem coś takiego jak "Zasilacz bez wentylatorowy, cichy max 5dBi 400W". Zajrzałem do aukcji i co widzę: Gembird CCC-PSU4-S. Cena też jest bardzo interesująca: 349zł. Co wy na to??

Ciekawi mnie czy wasza reakcja na to będzie taka sama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że większość z nas by tego nie brała nawet jakby nam płacili. Nawet na stronie producenta niewiele podano istotnych informacji o tym modelu. O braku jakichkolwiek testów już nie wspomnę.

Nie da się natomiast wykluczyć, że chętnych na to sprzedawcy mogli by znaleźć. W myśl zasady - takie drogie, to znaczy że dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym się nie interesował takimi wynalazkami, bo tani pasyw podejrzanej jakości nic dobrego nie wróży. Szczególnie po zapoznaniu z takim "cudem" techniki, jak np. AZO Digital Silent Power 600W... na purepc go testowali i się przegrzewał, nie potrafił wyrobić obiecanej mocy, cykał, miał krótkie kable i ZERO wtyczek PCIe... no i się wykrzaczył podczas testów, paląc kartę graficzną, dysk i nagrywarkę przy okazji. I co najlepsze, zarobił ocenę 3/5. Boję się myśleć jakie cuda by musiał wyczyniać zasilacz, by dostać 1/5 :E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym się nie interesował takimi wynalazkami,

Pasywne zasilacze maja swoje specyficzne przeznaczenie: media PC, routery ect. Jak się spotyka to zazwyczaj do 400W max. Powyżej ciepło trudno skutecznie odprowadzić.

Z dobrą konstrukcją chłodzoną wodą się jeszcze nie spotkałem... zazwyczaj to jakieś mało znane konstrukcje albo samoróbki. Przypuszczam że problemem może być zbyt dużo elementów które oddają ciepło, a tym samym ciężko zrobić konstrukcje bez wentylatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że pasywy to dość specyficzne zasilacze pracujące w niełatwych warunkach. Dlatego tym bardziej bym nie ufał niesprawdzonym konstrukcjom. ;) I to właśnie niesprawdzone konstrukcje miałem na myśli mówiąc "wynalazki" (a nie pasywy w ogóle, żeby nie było wątpliwości).

Jeśli natomiast chodzi o moc, to Seasonic ma w ofercie pasywnego X-460, a Fortron szykuje na rynek nowego Auruma Xilenser 500W. SuperFlower natomiast poszedł jeszcze o krok dalej i oferuje pasywnego Golden King Silent 550W z certyfikatem Platinum... i możliwością oddania 650W (!) z zachowaniem sprawności na poziomie Gold. Wersja 500W była już testowana i sprawdziła się wprost rewelacyjnie, nawet pod obciążeniem 600W. Ba, osiągała nawet lepsze wyniki od jej aktywnie chłodzonej protoplasty - Golden King.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...