Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Zasilacze

Polecane posty

Mam możliwość wyciągnięcia 540W, ale żeby to zrobić, musiałbym korzystać z, powiedzmy, dwóch GTX680 (jako, że linia 12V obsługuje tylko kartę graficzną i procesor)?

Aj tam, starczyłoby na nawet słabszym sprzęcie, odpalić Rzeźnika (BarsWF), OCCT i Furmark naraz, aczkolwiek to jest zwykłe "katowanie sprzętu", przydatne raczej w sytuacji, kiedy ktoś na swoje karty graficzne warte 5000zł, chce nałożyć bloki wodne (do LC), ale boi się utraty gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.techpowerup.com/170901/EVGA-Announces-the-EVGA-SuperNOVA-NEX1500-Classified-Power-Supply.html

Kolejne informacje o EVDZE 1500W. Są też pierwsze zdjęcia panelu modularnego, podali też jakie będzie okablowanie. Zasilacz ten ma posiadać 3 wtyczki PCIe 6pin... i 16 (!!!) PCIe 6+2pin. Pojechali po bandzie, no ale przynajmniej nie będzie takiego zawodu jak z AX1200i, który PCIe ma tylko 6 - co jak na tę moc i klasę cenową jest głupotą, powinno być przynajmniej 8. No i w EVDZE nie przyoszczędzili na wentylatorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część wtyczek pójdzie do zasilania płyty głównej (jak ktoś zamierza używać czterech kart to pewnie i płyta główna ma na sobie dodatkowe złącza PCIe), są też hardkorowe karty mające po trzy złącza zasilające PCIe.

Plus, świat się nie kończy na CrossFire i SLI, jak ktoś chce karty wykorzystywać do np. obliczeń to nie jest ograniczony do czterech sztuk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przecież są płyty, mające powyżej 8 portów PCI-e.

16 portów na styk starczy do ośmiu kart wymagających 2 wtyczek 6+2PIN.

Albo, nVidia wyda to hardcore'owe monstrum, o którym była mowa w "Kartach graficzncnych", jeśli tak się stanie, to lepsze wersje zapewne będą wymagały 4 wtyczek PCIe. I wtedy, przy 4-way SLI, akurat starczy wtyczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne pytanie, może zły wątek, w razie czego modek w pobliżu.

Komp, nie włącza się (resetuje sam przy wgrywaniu windowsa), jak już zadziała wyskakują błędy ("Opóźniony zapis nie powiódł się"; nie udało się zapisać pliku /$mdf, /prefetch, /font itd.), freezuje myszkę. Po formacie działa tydzień i znowu.

O co mi chodzi. Wymieniam zasilacz i wszystko działa. Jakim cudem? Za co jest odpowiedzialny zasilacz, że takie cyrki są możliwe?

Sam się wyłączał, resetował, fakt. Ale skąd błędy, freezy? Nie rozumiem dlaczego zasilacz dał problemy softwarowe i czemu jego wymiana je usunęła.

Oświeci mnie ktoś co ta skrzynka właściwie może i za co jest odpowiedzialna? Chociaż jakąś teorię, bo mój świat się zawalił, nie kumam tego i strasznie mnie to męczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest odpowiedzialny za - jak sama nazwa wskazuje - zasilanie. Czyli na dobrą sprawę może wpływać na wszystko. Jeśli zmiana zasilacza naprawdę pomogła, to stary mógł nie zasilacz poprawnie np. dysku twardego (takbym strzelał). Możesz zarzucić SMARTem dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznać? Czasem się zdarza, że zasilacze wyglądają podobnie lub też mają takie same tabliczki znamionowe... ale najczęściej to trzeba to po prostu wiedzieć, np. przeszukując testy. Czasem UL może pomóc w określeniu realnego producenta zasilacza, jeśli testów brak.

High Power jest własnością firmy Sirtec (Sirfa), który właśnie jako HP sprzedaje swoje zasilacze na rynku detalicznym. No i przy okazji produkuje też zasilacze dla innych producentów, np. Chieftec, OCZ, Enermax/LEPA, Lian Li, Scythe, Thermaltake, Xigmatek czy Xilence. W skrócie - producent jak każdy inny. A wiadomo, że aby obniżyć koszty to się dąży do tego, by jedna platforma była używana w jak największej ilości zasilaczy, stąd też się zdarza, że te same konstrukcje widnieją na rynku pod kilkoma markami. Przykład? Choćby platforma GPA od firmy CWT, którą można spotkać w Chieftekach GPA, Enermaxach NAXN, LEPAch N, Corsairach VS, Zalmanach GS... a i to pewnie nie wszystko. Oczywiście nie znaczy to że wszystkie te zasilacze są identyczne, bo mogą się różnić np. okablowaniem. Za przykład może tu posłużyć np. OCZ StealthXStream2 500W i Zalman ZM500-GT - w środku niby ta sama konstrukcja od Fortrona, ale Zalman ma dłuższe kable, znacznie więcej SATA i dwa PCIe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff... To ok to przejściówkę 6pin sobie mogę zatrzymać. Ostatnio kolo w serwisie sobie "przywłaszczył" moją przejściówkę VGA-DVI. Więc przed pojechaniem do serwisu z zasilaczem którego zostawię w rozliczeniu. Odłączę przejściówkę :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/SuperNOVA_NEX1500/

Są już testy nowego "killera" od EVGI - SuperNovy 1500W. I o ile jest to świetny zasilacz, to... po koszmarnie wysokiej cenie i całym "hype" można się było spodziewać nieco więcej. Bo o ile nie jest to zasilacz zły, to na dobrą sprawę jedyną przewagą nad konkurentami i uzasadnieniem ceny jest bardzo duża ilość wtyczek.

Ponadto ostatnio zadebiutowały na rynku budżetowe zasilacze z certyfikatem Gold od Seasonica - seria G. Pod względem parametrów i jakości nie odstają znacząco od lubianej serii X. Szykuje się bardzo fajna oferta... jeśli w Polsce stanieją, bo na chwilę obecną ceny są takie sobie - o ile wersja 360W stoi po 279zł, to za 450W już sobie życzą 379zł. Z kolei w USA wersja 550W kosztuje tyle, co Aurum 600W (u nas za ~350zł). No cóż. Dobrze, że przynajmniej wersję 650W można kupić jako Corsair HX650 Gold.

A propos Corsaira, to szykuje się kolejne zamieszanie z nazewnictwem. Powoli wycofywane są z produkcji Corsairy TX v2, bazujące na platformie Seasonic AT. Zamiast nich pojawi się seria... TX (bez dopisków). Początkowo były plotki iż za ich produkcję będzie odpowiedzialne CWT, ale wg pewnych źródeł produkcją ma się zająć... Hipro. Jeśli to się okaże prawdą, to byłaby to ciekawa odmiana :) Ba, podobno obecna seria TX-M też ma być zastąpiona zasiłkami od Hipro. Ciekawe, co z tego wyniknie.

//edit:Ponadto do wejścia na rynek szykują się jeszcze nowe Corsairy CX - CX430, CX500 i CX600 (wedle jednych źródeł bez dopisku, wedle drugich z dopiskiem V3). Więcej informacji brak, poza tym, że mają mieć certyfikat 80Plus Bronze, a moc na linii 12V ma znacząco wzrosnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta EVGA mnie nie przekonuje zdecydowanie.

Teoretycznie mnóstwo mocy itd...

Ale bądźmy szczerzy - są już, tańsze, zasilacze o wielkiej mocy... co prawda mają niższą sprawność itd. ale jaki odsetek ludzi używa tyle mocy na co dzień?

Z reguły ludzie ich używają do extreme OC z sześciordzeniowcami (Intela oczywiście) i 4WAY SLI na azocie...

Co prawda jakość jest świetna, ale tak jak pisałem - przy tego typu zasilaczach, to znaczenia dużego nie ma.<p>A do tego ta chora cena - 1900zł (za ~1200zł jest Maxrevo 1350W, ~1400zł Platinum 1200W, a za ~1000z

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieruję pytanie do Was:

Czy Zasilacz HP BRO600 wystarczy do

Athlon X2 5200+

GA-M68M-S2P

DDR2 2GB

GTX260

A i czy nadaje się do SLI GTX260 + 295?

Przy okazji: Czy Ta: http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-b75-pro3-m-intel-b75-lga1155-2xpcxvgadzwglansata3usb3ddr3crossfire-matx,32258.html Mobo starczy do SLI? I do i3 2120?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś podesłać mi na PW dobrą do SLI? Oczywiście żeby cena nie była przesadzona wink_prosty.gif

A czy ten HP BRO600 ima się do ZS 550W?

Jednym słowem HPBRO600 VS ZS550W vs inne zasillacze w tym przedziale cenowym.

A i czy jest przejściówka PCI-E > AGP?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzona cena... wiesz, generalnie to byś musiał szykować z 450-500zł. No i tak w ogóle to GTX295 i GTX260 w SLi nie zadziała, co najwyżej ta druga może być do PhysX.

EP-600 BR i ZS 550W to generalnie prawie to samo, tylko że EP jest nieco mocniejszy i ma dwie linie 12V, za to gorzej wygląda (oplot tylko na wiązce 24pin) i ma mniej SATA. Z dobrych zasilaczy w podobnej cenie masz XFX Core 550W, który ma nieco więcej mocy od EP-600 BR, ale nieco gorze parametry (grupowa regulacja napięc zamiast niezależnej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd mnie nie interesuje, ważne że lepszy od tego czegoś co właśnie mam. No nic pffff...... może jakieś dwa radki kiedyś złączę.

A jak się sprawa ma w tym HP z jakością wykonania wtyczek np molex? Bo w moim mam problemy, bo mi kable wypadają z molexu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...