Skocz do zawartości
org

Chłodzenie i obudowy

Polecane posty

Wyjaśniła się ostatnia niedostępność Fortisa w sklepach - SilentiumPC właśnie zapowiedziało Fortis 2.

Budowa radiatora przypomina nieco Megahalemsa. Do tego dochodzi podobno cichy wentyl i niezbyt wielka wysokość chłodzenia (155 mm). Dla posiadaczy niezbyt szerokich bud może to być bardzo ciekawa opcja.

No i cena - 124.90 zł. Czekam na testy, bo może być hicior w tym przedziale cenowym.

post-47327-0-36840900-1398344115_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fractal pokazał nowe Cory - http://chlodzenie.ne...kolenie-coreow/

Szczerze, to raczej bez rewelacji, choć wszystko zależy od ceny. Jedynie ostatnia buda wydaje się ciekawa, bo jak zauważono w newsie, bazuje na Arc Midi R2, a będzie pewnie odczuwalnie tańsza.

Interesująco wygląda za to Grandis od SPC - http://www.silentium...grandis-xe1236/

Za 160 zł dostajemy dwuwieżowe chłodzenie z podobno cichymi wentylami. Pozostaje czekać na testy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surfując po internecie natrafiłem na obudowę Phanteks Enthoo Pro. Niby nic dziwnego, ale ta obudowa kosztuje 409 zł na MORELE i jak na moje oko jakość wykonania, aranżacja okablowania oraz wygląd to bajka. Dodatkowo dostajemy toolbox i kilka innych rzeczy. Zapomniałem dodać że to Full Tower. Myślę że za tą cenę nic tylko brać. Good Job Phanteks!

PS: Możliwe że ją kupię, a wtedy podzielę się opinią.

Edytowano przez GilianV13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoZy:

Tak mi się wydaje, że po tym można stwierdzić porządną jakość wykonania.

------24.07.2014------

To nie wszystko co przygotował dla nas Phanteks. Znalazłem 2 nowe modele.

Phanteks Ethoo Mini XL

Prezentacja:

Phanteks Enthoo EVOLV

Prezentacja:

Trzymam kciuki za Phanteksa, niech podbije rynek obudów.

Edytowano przez GilianV13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Apacer: Ja osobiście pewnie bym się nie skusił na różnokolorowe oświetlenie. Ostatnio łapię się na tym, że nawet diody zasilania i pracy dysku potrafią mnie drażnić (buda - BitFenix Phenom).

Co do obudów Phanteksa, sprawiają bajeczne wrażenie. Jeśli jakością wykonania przypomina chociaż trochę ich chłodzenie, to może być naprawdę pięknie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jestem na czasie :D Ale kupiłem wczoraj NZXT Havik 140 (za 70zł licytacja na allegro morele.net, używany, oryginalne pudełko itd.) i o dziwo po zamontowaniu w fractal design core 3000 klapka się domknęła (niemal na styk, ale bez problemu) ;)

Co do temperatur, na Zalman CNPS10X Performa: spoczynek - 18*C, obciążenie - 58*C; na Havik 140: spoczynek - 15*C, obciążenie - 44*C

Procek: Phenom II X4 840 @3.9GHz

Na Haviku była użyta tez trochę lepsza pasta - Gelid Extreme, na zalmanie korzystałem z jakiejś Coller Master E2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://linustechtips.com/main/topic/210817-zalman-r1-the-review-its-a-straight-1010/

Jak ktoś jeszcze nie widział - Zalman wprowadził do sprzedaży model R1, czyli tanią, wyciszoną obudowę. Jak na swoją cenę (20-30zł drożej od Z3 Plus), wygląda to naprawdę zacnie. Fakt że wyciszenie to bardziej chwyt marketingowy niż realna zaleta, ale stylistyka do mnie przemawia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam taką obudowę - http://www.morele.ne...-spc095-633083/

Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Otóż na górze obudowy, z przodu posiadam przycisk włączający komputer. Za nim są wejścia na słuchawki i mikrofon, po bokach są wejścia USB. I za tymi wejściami USB znajdują się trzy identyczne suwaki z podpisami LOW STOP HIGH. Ma je ustatawione na HIGH wszystkie.

Na filmie

opisują te przyciski jako "trzy trzykanałowe regulatory obrotów". Tylko nie wiem co to znaczy za bardzo, chodzi o wentylatory?

Nie wiem czy mam ich aż trzy, komputer składany był w sklepie morele.net. Wiem że mam wentylatory na procesorze (mam cooler CPU) i trzy na karcie graficznej i więcej nie wiem. To pewnie są jakieś wentylatory wbudowane w obudowę?

No i czy powinny być na HIGH?

Edytowano przez Writer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem posta, jak odpisałeś. Czyli tak jak wyżej napisałem, mam ich aż trzy? Są one nie związane zupełnie z wentylatorami na coolerze CPU i karcie graficznej? I czy powinny być na HIGH? Co to jest za kontroler?

Trochę dużo pytań, ale wcześniej miałem laptopa i nie znam się dokładnie na tych nowoczesnych urządzeniach.

Edytowano przez Writer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz trzy. Nie są powiązane z kartą graficzną, z chłodzeniem procka mogą (ale to mało prawdopodobne). To czy powinny być na high to już Twoja decyzja.

To jest po prostu kontroler obrotów, zmienia obroty wentylatorów poprzed zmianę napięcia (high to 12V, low pewnie 5V ew. 7V)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu kontroler obrotów, zmienia obroty wentylatorów poprzed zmianę napięcia (high to 12V, low pewnie 5V ew. 7V)

Oczywiście tylko tych które są do tego kontrolera podpięte :)

Nie wiem czy mam ich aż trzy, komputer składany był w sklepie morele.net. Wiem że mam wentylatory na procesorze (mam cooler CPU) i trzy na karcie graficznej i więcej nie wiem. To pewnie są jakieś wentylatory wbudowane w obudowę?

No i czy powinny być na HIGH?

Jeżeli dobrze złożyli to wentylator na CPU powinien być wpięty w MoBo a tymi na GPU steruje sama karta graficzna. Pytanie czy wentylatory w obudowie są podłączone do tych "suwaków" czy podłączyli do MoBo. Jeżeli do płyty to prędkością wentylatorów steruje BIOS płyty i nie ma znaczenia jak sobie ustawisz. Jeżeli podłączyli do regulatorów to sobie możesz sam ustawić w zależności do tego co robisz czy też tak by Ci nie szumiały.

Szybko sprawdzisz jak są podłączone obserwując i słuchając wentylatorów w czasie regulacji

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzałem, jak podłączone są te moje wentylatory i stwierdzam, że:

Lewy regulator obrotów odpowiada za wentylator z tyłu obudowy.

Pozostałe dwa wentylatory mam z przody obudowy (czas 01:08 na filmie

)

I ustawiając środkowy regulator na HIGH - kręcą się oba, na STOP - żaden, na LOW - tylko dolny wentylator się kręci.

Tym samym pozostaje mi pytanie i podejrzenie, że regulator po prawej stronie nie odpowiada chyba za nic?

Edytowano przez Writer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...