Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Peryferia: myszy, klawiatury, pady, joysticki

Polecane posty

Wiesz, CDA, to inna sprawa.

Po CDA widać, że redaktorzy się nie znają.

Są specjalistami od gier i w żadnym razie tego nie podważam, ale na peryferiach niezbyt się znają.

Tylko spójrz na ten artykuł na ppc.

Słuchawki + Klawiatura + Myszka + Podkładka, jednego producenta.

Do tego wspomniana wpadka naczelnego.

Zresztą to jest serwis o sprzęcie.

Czy myszy, klawiatury i słuchawki to sprzęt? Tak.

Czy to gry?

Nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w reckach sprzętu w CDA boli to że za mały nacisk kładą na to, czy warto recenzowany sprzęt kupić za jego rynkową cenę - bo jak gamingowe słuchawki kosztujące 500 zł dostają wysoką ocenę mimo tego, że za połowę tego można kupić już porównywalny bądź lepszy towar, i w minusach podana jest tylko lakonicznie "cena" - to uważam to za niedopowiedzenie. Ocena powinna być zależna od jakości konkurencji w tym samym przedziale cenowym...

Co ciekawe - parę lat temu właśnie tak było. Gdy coś było za drogie, nie dostawało znaczka jakości i w recenzji sugerowano zastanowienie się nad tym, czy za daną cenę warto. Teraz natomiast widzę głównie niemal bezkrytyczne uwielbienie Razera i niesamowitą pobieżność testów... zwłaszcza słuchawek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... cóż, jak dla mnie cena, może być minusem, np. w przypadku Senków HD380 Pro, kiedyś poniżej 300zł, niedawno za... 550zł.

Choć tak w zasadzie, teraz staniały do 450zł, muszę zmienić parę słów w recenzji (na szczęście jeszcze na bloga nie wrzuciłem)...

I ocenę, bo zjechałem je mocno (8,8 :diabelek:), za ten mankament.

A w przypadku sprzętu Razera, bardziej bym napisał, że to badziew, oraz że za 80zł można kupić dużo lepsze słuchawki, od tych za 700zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozglądam się po myszkach i klawiaturach w sklepach internetowych. Przeglądnąwszy tak morele, techplanet, alternate i allegro odniosłem wrażenie że...jakoś taki mały jest wybór sprzętu w tych sklepach. O ile w myszkach jeszcze można poprzebierać, to w przypadku klawiatur, wybór jest naprawdę mały - do 100 zł, później wielka przerwa i dopiero od 300 zł zaczynają się profesjonalne klawiatury gamingowe. Znacie jakieś sklepy, gdzie jest najszerszy asortyment urządzeń wskazujących?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z X748 jest coraz ciekawiej, obecnie jest do dostania Pixartowa wersja z 3200DPI w czerwonym opakowaniu, więc marketingowcy z A4Techa zauważyli zmniejszoną sprzedaż tego modelu po zmianie sensora i zredukowali możliwie różnice w wyglądzie pudełka, a jedynym sposobem odróżnienia wersji jest porównanie spodów myszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poprosiłem kogoś o kupno pada do PC, ale niestety, albo on, albo sprzedawca raczej mnie zawiódł. Mianowicie: http://www.hama.pl/000518250000/hama-pad-bezprzewodowy-black-force-do-sony-ps3 - czy ten pad działa z PC? Mam 99 % pewność, że nie, ale wolałbym zapytać. Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up - nie działa (i nie wiadomo, czy Sony nie zablokuje go w nowym firmware, bo teoretycznie akceptują tylko swoje pady, ta wtyczka USB robi więc pewnie za obejście ograniczeń). Za taką kwotę to kupisz o wiele porządniejszego pada od X360 podłączanego pod PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Logitech GamingMouse G300. Mysz baaardzo dobra, chociaż te 2500dpi to trochę dla mnie zbyt mało. Jest wiele przycisków, wystarczy pobrać ze strony Logitech'a sterowniki i/lub oprogramowanie. :-) Opcji edycji makr jest od groma, jest również bajeranckie podświetlenie w 6 kolorach. Jednocześnie mogą być 3 profile. Zmiany czułości można dokonać jednym kliknięciem. :-D Jeden z minusów to wielkość - mysz jest bardzo mała, lecz można się przyzwyczaić. Lecz za tą cenę - ok. 130 zł warto kupić tą mysz. Polecam.

Ps. A co do Rata 5 jest słabo wykonany - kumpel miał, i po roku użytkowania (intensywnego) panel tylny po prostu pękł, byłem swiadkiem. ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, masz jedną droższą mysz, bez porównania do czegokolwiek innego i z miejsca ją wychwalasz, nie mając pojęcia o znacznie lepszych w podobnej cenie.

----18 XII 2012r.---

Właśnie się dowiedziałem, że prawdopodbnie R.A.T 3 nie ma leserowego Twin-Eye jak jego starsi bracia tylko optyczne Avago 3090, więc powinien być dobry, dodać go do polecanych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 3090 (3080 ze zmniejszoną odległością od podłoża na której działa) to powinno być ok.

Chociaż zawsze mogli też resztę spartolić.

W sumie jakby ktoś mógł przetestować byłoby nieźle.

Aczkolwiek patrząc na dział "Sprzęt" widać że R.A.T-y są dosyć awaryjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...