Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Peryferia: myszy, klawiatury, pady, joysticki

Polecane posty

Tanie bezprzewodowe myszy z kiepskimi sensorami - przepis na sprzęt nienadający się do nieco poważniejszego grania bo fakt do takiego popykania od tak se będzie ok, ale dlaczego brać te dwa modele skoro niewiele drożej jest wyśmienity X748 - najczęściej polecana mysz do 100zł, a zawdzięcza to jednemu z najlepszych sensorów montowanych w myszkach.

Zgadzam sie w całej rozciągłości, jest takie powiedzenie co tanie to drogie. JAk kupisz tanią mysz będziesz sie wkurzał, że na jasnych powierzchniach nie łapie, albo gładkich. Lepiej doinwestować pare zł i uniknąc potem wkurzania się. X748 miałem wcześniej i gdyby nie moja nowa miłość razer lachezis pewnie kupiłbym ją znowu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciii, to jest miłość. Pieniądze się nie liczą :D

Hejt na Razera zawsze i wszędzie, co?

Osobiście ich sprzętu nie lubie, bo jest zbyt wysoko wyceniony względem jakości... ale nie powiedziałbym, żeby był jakiś strasznie słaby.

Nawiasem mówiąc, redakcja CDA chyba Razera bardzo lubi, bo ich myszy w piśmie łapią zwykle wysokie oceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crom3ll

IMO, tu nie o lubienie chodzi...

Nie tylko mychy, bo też słuchawki Razera (i nie tylko) dostają wysokie oceny.

No, chyba, że według nich, w minusach "cena", znaczy, że to coś powinno 20/40zł kosztować.

Ciii, to jest miłość. Pieniądze się nie liczą

Mi taki dopisek pasuje bardziej do osób, kupujących budy LL za parę tysięcy xD

[one są przynajmniej tej kasy warte ;) nie to co słuchawki/myszki razera]

BTW, owszem, aż takie tragiczne nie są. Twineye, najgorszy nie jest, da się korzystać. Nie to co budżetowe (~100zł) laserówki Logitecha, to jest dopiero masakra.

Hejt na Razera zawsze i wszędzie, co?

Nie ma Apple, to trzeba kogoś innego hejtować :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomsto100 - Tia, wiesz, każdy ma taką miłość, na jaką pozwala mu budżet :P Ja na przykład absolutnie kocham tanie chrupki z lidla.

Jeśli chodzi o słuchawki razera, to omijam szerokim łukiem :D

A IMO troche źle w CDA podchodzą do oceny sprzętu. Jeśli dane słuchawki kosztują - dajmy na to - 400 zł - to powinny zostać ocenione względem innych modeli o podobnej cenie.

Bo co mi z tego, że jakieś słuchawki razera spisują się "świetnie" jeśli za 100 zł mniej dostane sprzęt lepszy czy równie dobry, ale nieopatrzony logo razera i niegustowną obudową, natomiast sprzęt z tej samej półki cenowej po prostu go miaźdźy... samo napisanie w minusach "cena" nie wyraża tego odpowiednio wyraźnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Bo co mi z tego, że jakieś słuchawki razera spisują się "świetnie" jeśli za 100 zł mniej dostane sprzęt lepszy czy równie dobry, ale nieopatrzony logo razera i niegustowną obudową

Akurat, IMHO słuchawki pokroju HD201 są dużo ładniejsze - na pewno, nie przypominają choinki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszy Razera rzeczywiście nie należą do najtrwalszych. Z DeathAdderem (tym pierwszym) męczyłem się niecałe 2 lata. Dwa razy na gwarancji (za każdym razem trzymali mysz po 1,5 miesiąca! Masakra po prostu), wymienione przyciski, po czym za jakiś czas znowu pojawiał się dwuklik. Natomiast klawiatury Razera IMO bez zastrzeżeń. Swoją Lycosę SME kupiłem za ok. 240 zł ponad 3 (może ok. 4) lata temu i o ile po paru miesiącach wymienili mi w ramach gwary na nową (seria fabrycznie wadliwych modeli), tak przez te ponad 3 lata sprawuje się świetnie. Ma wszystko to, co oczekuję od dobrej klawy: podświetlenie, niski skok, panel dotykowy (nie lubię przycisków) i minimalistyczny, niebagatelny wygląd. Żałuje jedynie, że nei wziąłem zwykłej wersji, bo to jest cała "śliska" i okropnie się tłuści, ergo często trzeba ją czyścić. Obecnie te klawy kosztują ~300 zł (pojęcia nie mam czemu, może dlatego, że kupowałem jeszcze przed nieszczęsnym wydarzeniem w 2008 r.) i jak dla mnie to już przesada. Niemniej - bardzo jestem z tej klawy zadowolony.

@ DOWN - o kryzys. Ale bardzo nie lubię tego słowa (choćby dlatego, że działa mi na nerwy, bo wszyscy przedsiębiorcy się nim wymigają - cięcia kosztów itd.), stąd staram się unikać na ile się da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co kupować taką mysz za 200zł skoro nie odczujesz różnicy pomiędzy czymś podobnym z 80zł.

Ojjj i tu się mylisz. Jak sam napisałeś czymś PODOBNYM, a nie takim samym. Różnica w jakości między np. QPADem, a A4 TECH X7 jest ogromna. A podobno obie są przeznaczone dla graczy.

Moim zdaniem lepiej raz zapłacić za coś pożądnego, niż co pół roku dopłacać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptopowe czy do grania - w obu liczy się jakość.

Ja od 2 lat gram na QPADzie i jestem zadowolony bo wydałem na nią kilka stów. Kumpel przez 2 lata zajechał już chyba z 5 myszek i wydał tyle kasy co ja.

Lepiej dopłacić czy co 2 tyg. latać do sklepu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty piszesz?

O A4Tech X748, czy o jakichś MadeInChinaza3złwBiedronce?

14 V 2012

BTW, jeśli ktoś się upiera, przy jakości Razera... to niech sobie zrobi eksperyment (o ile ma w ogóle jakiś jego produkt).

Ja zrobiłem, przez przypadek eksperyment.

Kropelka wody na myszce (koło święcącego się znaczka).

Jasne - kto normalny zalewa wodą myszkę - ja jej nie zalałem. To mógł być dobrze równie pot, ktoś może niedokładnie wytrzeć mokre ręcę.

Dzisiaj rano wstaję - efekt?

Obrzydliwe zmarszczenie wielkości kciuka.

Powoduje dyskomfort w trzymaniu myszki.

Dodatkowo, bardzo łatwo o pęknięciu tego zmarszczenia - wtedy materiał będzie odchodził płatami z całej myszki.

Traktuje peryferia bardzo dobrze (np. słuchawki zawsze zamykam w dostarczonym pokrowcu), a to g. i tak się zepsuło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Dzisiaj w moje łapska trafiła myszka i podkładka (w półtora tygodnia od zamówienia) z serii steelseries diablo. Chciałbym przedstawić w tym wątku moją opinię na ten temat oraz poznać opinię innych użytkowników posiadających taki sprzęt.

Podkładka:

Podkładka jak to podkładka, fajny nadruk, wielkość QCK mini - trochę większa niż moja poprzednia podkładka, miła w dotyku, myszka ładnie się po niej ślizga.

Danie główne czyli Mysz:

Plusy:

- ergonomiczny kształt (dobrze leży w dłoni)

- podświetlenie

- ładnie się ślizga

- ładnie się świeci (można kustomizować podświetlenie)

- świetne oprogramowanie do kustomizacji (SteelSeries Engine trzeba ściągnąć osobno) oraz licznik kliknięć

- delikatna, aksamitna w dotyku antypotliwa powłoka myszki (duży plus)

- długi, trochę przysztywniały, kabel, ale póki co mi się używa całkiem dobrze

- dizajn :D (celowe :P)

Minusy:

- jedyny minus jaki odkryłem (być może mój egzeplarz jest wadliwy) to strasznie wolno działająca rolka (do internetu się nie nadaje, rolka kręci się jakby chciała a nie mogła, strasznie ciężko chodzi, jakby hamowały ją klocki hamulcowe w hamulcu tarczowym - w sofcie ustawione na max; nie wiem, może w grach wolniejsza rolka ma lepsze zastosowanie, np. przy zmianie proni nie obraca się o 360 stopni tylko o 1 klik), dziwi mnie o tyle fakt, że przejrzałem kilka recenzji w internecie (Chip, gadzetomania.pl, gamezilla i frazPC) i nikt o tym nie wspomina. Dla mnie jes to o tyle irytujący fakt, że jestem przyzwyczajony do szybko działającej rolki, np. w moim L G500, który obecnie po podłączeniu zawiesza explorer, nic nie da się kliknąć... Ale również w moim M$ Wireless Mobile Mouse 1000 ta rolka chodzi o wiele sprawniej.

Chciałbym poznać opinię innych użytkowników odnośnie rolki. Czy tylko ja mam taki problem, czy to wada fabryczna. Czy reklamować egzeplarz, czy nie.

Niemniej zapraszam do dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/comment/reply/9167?page=0,0

Idealny przykład, jak recenzja NIE powinna wyglądać.

Oraz na to, że Polskie dziennikarstwo stacza się na psy (lab), oraz "sponsorowane recenzje" (PPC, Benchmark).

Szczerze mówiąc, to po tym artykule, nie ufał bym ŻADNEMU innemu w ich wykonaniu.

Lepiej poczytać porządne artykuły, jeśli o dźwięk chodzi, to na porządnych forach, o tej tematyce (choćby mp3store, ale uważać na linki do serwisów, z recenzjami ponoć zaufanych użytkowników, czy nawet moderatorów, którzy postanowili sobie dorobić bez niszczenia opinii na tamtym forum), a jeśli o sprzęt... na zagranicznych stronach, choćby techpowerup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem że jesteś niezadowolony z poziomu recenzji, ale zamiast pisać ogólnikami to warto by było krytykować konstruktywnie i mówić co jest z reckami nie tak. Nie próbuję ich bronić, po prostu chcę byś to tak wyjaśnił, by nawet laik zrozumiał - żeby wiedział jakie błędy mogą być popełniane w recenzjach i jakich recek się wystrzegać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wyjaśnię.

1. Cóż, uważam za nieobiektywne uznawanie dwóch sensorów za dobre.

Bo:

- sensory są słabe

- z interpolowaną rozdzielczością

- jakość wykonania jest słaba

- Logitech za 60zł jest duuużo bardziej wytrwały niż Imperator (wkurzam się, jak ktoś go poleca, ze względu na niemiłe wspomnienia z nim, nie zdążyłem nawet sygnaturki uaktualnić, a mysz była do wyrzucenia...)

Logitech, przetrwał mnóstwo upadków, przewożenia luźno koło klawiatury w plecaku Polskimi drogami i Polskimi torami (a także trochę pieszych wycieczek), a z tego Imperatora zaczęła schodzić skóra (czyt. gorzej niż Abyssus, który wtedy był w nienaruszonym stanie - poza zarysowaniami na spodzie i zajechanymi ślizgaczami, mimo znacznie dłuższego używania, nowy Imperator miał... parę godzin) tzn. materiał gumo-podobny. Przyczyna? Kropelka wody. Czyli, jeśli by moja ręka się na nim pociła, guma byłaby zmasakrowana (pot jest bardziej szkodliwy, niż woda mineralna)

- polecanie Ultimate Widow, mimo jego niskiej jakości wykonania, kiedy Corsair K90 jest o niebo lepiej wykonany, a tańszy

- wspomnę, przy okazji, o hipokryzji pana "Caleba" (chyba redaktora naczelnego). Otóż, przy artykule o klawiaturze Corsair Vengeance K90, ten pan, napisał, że "mam Razer Black Widow pół roku i z chęcią bym ją zmienił na K90". Tyle, że w samym artykule o BlackWidow, była jego wstawka - "Mam tą klawiaturę ponad pół roku i nie planuję jej zmieniać". To przelało czarę goryczy, jasne, ignorowałem ocenianie głośności zasilaczy "na ucho", oraz wyniosłe teksty pokroju "Tak powinno się robić testy zasilaczy" redaktorów, ale to była przesada

-polecanie Razer Vespula, mimo niezbyt dobrej jakości wykonania i wysokiej ceny

No i coś, co już mnie totalnie wkurzyło - Chimery.

ZERO punktów odniesienia, co do innych słuchawek, ZERO informacji o jakości analogowe vs cyfrowe złącze. I polecanie mimo "5.1 to jednak słaby punkt tych słuchawek"

Teraz, co do innych serwisów.

- Benchmark, ciągle zarzuca recenzje sponsorowane, a po porównaniu G500 vs. nowy model Creative'a, darowałem sobie czytanie jakichkolwiek ich tekstów

- PcLAB, temat rzeka - z jednej strony, nic nie wygląda na to, żeby ktoś ich "kupił", a z drugiej strony, wielu redaktorów ma żałosny poziom. Choćby Vega (także moderator, tekst "Spie*" do innego użytkownika, naskakiwanie na każdego, kto zauważy błąd w artykule - BTW, ten człowiek ma w domu ołtarzyki Polskich overclockerów, czy co? - czy, najlepsze - tekst "Ja tam to gó* zablokowałem od razu" - o reklamie M$, z m.in. którą, dostaje pensje - i tutaj kolejny absurd tego serwisu - współwłaścicielka firmy, wprost mu zasugerowała zakończenie pracy i dała 10% ostrzeżeń), Piotrek (fanboj Samsunga, który zarzuca tekstami o aplikacji mierzącej - UWAGA, TERAZ HARDCORE - poziom promieniowania, które przedostaje się do "wnętra" człowieka), oraz gimnazjaliści, opisujący urządzenia do pobierania plików z torrentów pod tytułem "Ty śpisz, a on Ci ciągnie", no i szukanie tanich sensacji, np. "Samsung będzie produkował baterie do Iphone'a 5 !!!"

- purepc - testy zasilaczy, wspomniana recenzja sprzętu razera

PS. Może mój poprzedni post był trochę bez uzasadnienia, ale postarałem się wyjaśnić wszystko, jak ktoś ma pytania jeszcze co do tego, to PW/post w tym temacie (lepiej post, to sobie odpowiedziami ponabijam licznik ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...