Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Dota 2

Polecane posty

Przestańcie "spalszczać" nazwy itemów / postaci. Lich, shadow blade, MKB - a nie jakieś batony cienia lisza...

Skoro da się to przetłumaczyć to można i z polskich określeń korzystać. Swoją drogą, to dosyć żenujące, że w tak krótkim poście robisz piramidkę i nie jesteś w stanie nawet poprawnie napisać jak się "spolszcza"...

Ja żałuję, że w pewnym momencie zniknęła gdzieś opcja "solo matchmaking". Granie z losowymi ludźmi przeciwko graczom, którzy stworzyli sobie wcześniej drużynę, żeby grać "w paczce" jest - moim zdaniem - co najmniej nieuczciwe. Jeszcze gorzej jak trafi się na gości, którzy tak bardzo się lubią, że nie są w stanie grać razem z drużyną, tylko muszą być w tym samym rzędzie.

Cyrlicą tak, ale jeszcze robią pokaz swojego skilla.

Jak pograsz trochę dłużej to zorientujesz się, że to nie dotyczy tylko jednej nacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konradzin - Dzięki, z pewnością z tej opcji skorzystam.

Też nie jestem za spolszaniem. Jak ktoś spolszcza nazwy, to później 90% osób które czytają muszą się zastanawiać o co chodzi autorowi.

Cóż, ja nie mam problemów z czytaniem po polsku i po angielsku, a nie jestem jakoś wybitnie uzdolniony językowo... Poza tym to dziwny zarzut, biorąc pod uwagę, że każda gra ma swój slang. Różnica między Lichem i Liszem jest praktycznie żadna i większość powinna się orientować w sytuacji. Mimo wszystko pochwalam przechodzenie na "English only" i piszę to bez sarkazmu. Jeżeli ktoś ma korzystać z niedorobionego polskiego, to niech lepiej posługuje się w miarę poprawnym angielskim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę w to pograłem i napiszę tak: Dota 2 to dobra gra ale grze League of Legends nie dosięga nawet do pięt

A może jakieś argumenty podasz popierające to błędne twoje stanowisko?

Ale po co tu podawać jakieś argumenty, wystarczy TROCHĘ pograć i znasz już całą mechanikę i wszystkie aspekty gry... cheesy.gif

Co do tłumaczenia itemów, nazw skilli czy postaci. Jestem za tym aby to zostawić w pokoju. Dota (w przeciwieństwie do LoLa - "Pięciokrotne zabójstwo" :D) ma bardzo dobre tłumaczenie. No chyba, że jest to żart sytuacyjny (polecam

). Kiedyś oglądałem Matriksa w jakiejś z...epsutej wersji PL, gdzie Trinity to była Trójca, a Switch - Przełącznikiem. Nie widzi mi się takie tłumaczenie w grze :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanika jest inna, i to kwestia gustu. Ale z chęcią bym usłyszał argumenty za i przeciw co do wykonania całej otoczki gry, jak muzyka, system f2p, ilość i jakość kwestii bohaterów, tutoriale, eventy, system replay etc itp itd...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie "spalszczać" nazwy itemów / postaci.

Lich, shadow blade, MKB - a nie jakieś batony cienia lisza...

Cytując kawałek pewnego znanego polskiego rapera - zabroń mi! Ja akurat lubię spolszczać nazwy, bo brzmią aż śmiesznie tandetnie po przełożeniu na nasz ojczysty :D.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakąś stronę na której można zobaczyć szczegółowe statystyki z TI3? Nie będę w stanie zobaczyć wszystkich interesujących mnie meczy, a chciałbym być w miarę na bieżąco. A na stronach które ja znam podawane są tylko wyniki (tzn. kto wygrał), a ja bym chciał więcej szczegółów: kto grał, kim, ilość killi itd. itp. Tak, wiem że można sobie ściągnąć replay'e po turnieju, jednak wolałbym stronę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam www.joindota.com są tam zarówno streamy (również do pobrania, castowane przez Tobiego którego bardzo lubię), jak i opisy minionych meczy. Zawierają draft, krótki opis każdego meczu oraz tabelkę z końcowymi wynikami. Np. wczorajszy wildcard mecz: http://www.joindota....-wildcard-recap.

Jeśli interesują cię statystyki dotyczące ile razy pickowana była dana postać, winrate etc. to znajdziesz to na http://dota-academy.com.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, musisz po prostu zmienić język w ustawieniach całego steama. Inaczej się nie da zmienić języka w grze, bo jest on uzależniony od tego ustawionego na steamie.

Dzięki za radę.

Jesteście zaskoczeni tym, że NaVi przegrało grę z Fnatic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam, szkoda tylko, że mecze się nakładają.

Gra Na'Vi z DK była świetna ;).

Czekam jednak na pojawienie się nowych, ciekawych taktyk i połączeń. Z jednej strony weaver jest fajny i bardzo go lubię jako postać, ale widzenie go w każdej grze przypomina mi TI1 ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szykujmy się na falę "pro" weaverów, która zaleje puby. Szkoda, że im dłużej trwa international, tym więcej pojawia się graczy, którzy ślepo małpują buildy profesjonalistów, jak na razie z negatywnym skutkiem. <tutaj powinna być jakaś animowana emotikona obrazująca moją frustrację z tego powodu, ale nie znalazłem odpowiedniej>

btw. Czy tylko ja tak mam, że jak trafiam na Polaków, to aż odechciewa mi się przyznawać do własnej narodowości? Większość gra dobrze, ale za to ich kultura stoi na fatalnym poziomie... Za to pochwalę Ukraińców, wszyscy na których trafiłem byli przyjaźnie nastawieni do Nas - Polaków. Czyżby wspólne Euro nas tak zbliżyło biggrin_prosty.gif

Ja mimo kilkuset gier jeszcze nie użyłem słowa na "f", nie mówiąc już o polskich odpowiednikach. Ban na czat też tylko jeden raz, w sumie to nie wiem za co. Może ktoś wziął za bardzo do siebie konstruktywną krytykę ;P

A Legion Commanderki wciąż brak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w każdym meczu (pięć) występował weaver - jednak zazwyczaj byli to bardzo ogarnięci gracze.

A co do Polaków to żaden się mi jeszcze nie ujawnił (mam niecałe 100 gier rozegranych), w sensie, nie używał polszczyzny ale po nicku można było się domyślić. Niestety, wraz z udostępnieniem gry dla ogółu zaczęły się pojawiać takie 'LoLowe' teksty typu 'omg retard', 'report', 'noob stfuu', wcześnie (faza beta) tego nie było, większa kultura była i za tym tęsknie, ale za to przynajmniej na gre się tyle nie czeka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szykujmy się na falę "pro" weaverów, która zaleje puby. Szkoda, że im dłużej trwa international, tym więcej pojawia się graczy, którzy ślepo małpują buildy profesjonalistów, jak na razie z negatywnym skutkiem.

Ja w sumie Weaverem rozegrałem jakieś dwie gry. Wcześniej jakoś nie próbowałem. Myślałem, że będzie dość ciężko trafić z wykorzystaniem tego ulti, ale jakoś w obydwu całkiem nieźle mi poszło. Bardzo nieprzyjemny przeciwnik do grania przeciwko, o czym miałem się okazję nie raz przekonać.

Czy tylko ja tak mam, że jak trafiam na Polaków, to aż odechciewa mi się przyznawać do własnej narodowości? Większość gra dobrze, ale za to ich kultura stoi na fatalnym poziomie...

Ja dołączyłem do grupy zrzeszającej graczy Dota 2 na CD-Action. Jedna z tych osób mocno mnie zniesmaczyła, gdyż w niewybredny sposób zaczęła wygłaszać, że nienawidzi Rosjan. Do tego podczas gry napisała do Pudge'a, że jest noobem i Rosjaninem (oczywiście w bardziej niewybredny sposób), choć nawet nie wiadomo było skąd tamten gość był. Najzabawniejsze, że Pudge w tamtej grze był chyba jedyną osobą, która potrafiła coś zrobić, a Polak grał trollem i jak troll się zachowywał. Tylko, że sam karmił przeciwnika. Co ciekawe, słyszałem wiele opowieści o tych złych Rosjanach, jednak nie potwierdziły się w rzeczywistości. Nawet mam kilku znajomych tej narodowości, z którymi rozegrałem kilka ciekawych gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem Rosjan to nie tyle "lack of skill", co ich zachowanie. To są ludzie którzy nie potrafią pisać w języku innym niż cyrylica, nie potrafią pojąć że ktoś może nie rozumieć tego co oni piszą, ciężko dojść z nimi do porozumienia, rzadko kiedy słuchają co się do nich pisze i robią po swojemu (co często kończy się utratą życia). To są moje główne zarzuty co do Rosjan, bo gracze bez umiejętności, znajomości podstaw gry, buraki itd. są w każdej narodowości, tak samo jak ci lepsi gracze. Ale nie przypominam sobie żeby kiedyś udało mi się "dogadać" z Rosjaninem. A już najgorsze jak w teamie jest dwóch albo trzech, tworzą sobie wtedy taki "mały team", grają sami, piszą tylko po swojemu i gra jest praktycznie przegrana, bo w końcowych fazach, kiedy potrzebne jest największe zgranie przy teamfightach, ci robią po swojemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szykujmy się na falę "pro" weaverów, która zaleje puby.

Wczoraj zagrałem 11 gier i powiem Wam, że w każdej grze był weaver ( i jednak nie byli to "pro gracze" a raczej były to osoby, które nie umiały nim grać.

40 minuta gry a on nosił ze sobą tango, gdzie tu logika.

Ja mimo kilkuset gier jeszcze nie użyłem słowa na "f", nie mówiąc już o polskich odpowiednikach. Ban na czat też tylko jeden raz, w sumie to nie wiem za co. Może ktoś wziął za bardzo do siebie konstruktywną krytykę ;P

Tylko jeden raz miałeś? To widać jesteś bardzo wyluzowanym graczem bo jak ja gram i ktoś celowo padnie to od razu włącza się mój rage i leci parę ładnych słów a to przeradza się w kłótnie.

Pamiętam, że raz miałem taką kłótnie, gdzie wypisywałem przeciwnikowi, że Drowka to postać dla ludzi, którzy zaczynają grę a nie dla +70 lvl'ów to chłopak aż wyszedł z gry tongue_prosty.gif

Oczywiście wszystko po angielsku by nie robić wstydu Polsce i graczom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, ja staram się zachowywać swoje zdanie dla siebie, bo zakładam, że więcej nie będę z danymi graczami grać. Nie ma sensu wtedy ryzykować raportu czy załamania nerwowego, bo do kolesia i tak to nie dotrze.

W sytuacji, gdy zaciśnięcie zębów nic nie pomoże, to najlepiej wyjść. Zwykle już podczas pickowania widać, kto jest w miarę ogarnięty, a kto kompletnym debilem. Zwykle, gdy opuścisz grę w początkowej fazie, to reszta wtóruje i udaje się wyjść z sytuacji bez kary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...