Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wom3n

Nowy komputer

Polecane posty

Witam ,

otóż niedawno dostałem bardzo wysoki spadek po bliskiej mi osobie to pomyślałem , że pora zmienić cały komputer bo niby jeszcze dobry ale bf3 na min nie pójdzie więc lipa:F

Mam do wydania gdzieś 50.000 tys. (a co tam , zaszalejmy , w końcu chcę mieć coś fajnego i drogiego a zarazem funkcjonalnego co będzie mi służyć na latek parę) bo musi zostać na inne pierdółki , ponieważ jestem ogromnym gadżeciarzem:P

Komputer oprócz tego , że ma być full wypas to chciałbym jeszcze , żebyście zaproponowali jakąś gamingową myszkę (najchętniej Razer) , słuchawki (ta sama firma co wcześniej , oczywiście mikrofon razem lub oddzielnie) , głośniki , klawiaturę (ogólnie jak najwięcej rzeczy Razer'a bo jestem wielkim fanem tej firmy) , joystick , no i co tam da jeszcze radę. Co do budżetu - mogę jeszcze dopłacić więc nie ma się co martwić , aha nie zapomnijcie o monitorach (mini. 19 cali) bo lubię symulatory lotnicze w które dobrze gra się na 3 a najlepiej 6 monitorach.

@Edit: No i jeszcze jakiś magików od komputerów z wa-wy , którzy by mi ten komputer złożyli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komputera za 50k to Yojo miał problem aby 10k wypełnić a ty mówisz o niebagatelnej kwocie jaką jest 50 kawałków ... :P

Będe obserwować ten temat bo aż jestem ciekaw co chłopaki ( i dziewczyny ?? :D ) z tego forum złożą :).

Poza tym to ten temat powinien być w subforum -" Składamy komputer - kupujemy części ". Ale zapewne temat zaraz przesuną :).

@down. Ja to bym nazwał "Szczęście w nieszczęściu" - Dostajesz kasę, lecz niestety tracisz kogoś bliskiego. Smutne.

@edit. Może to nie jest moja sprawa ale ja na twoim miejscu, złożyłbym jakiś w miarę wydajny sprzęt za powiedzmy maks 10 tysięcy, albo coś w tych granicach, a resztę po prostu zostawił w banku i miałbyś w przyszłości więcej na następny upgrade i kasa byłaby na inne nieprzewidziane wydatki :).

Obecnie chyba nie widzę sensu kupować najdroższych i najlepszych zestawów bo i tak za kilka lat, skok technologiczny na pewno wzrośnie a taki zestawik za 10 tys spokojnie da radę ze 3-5 lat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie pomyliłem się , dostałem bardzo duży spadek po dziadku , a dziadek bogaty to spadek dostałem , oczywiście ja dostałem drobniaki w porównaniu do tego co dostali rodzice i reszta rodziny. :)

@Edit: Aha, faktycznie - pomyliłem dział , uprzejmie proszę moderatorów o przeniesienie tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie pomyliłem się

No coz, decyzje mimo wszystko przemysl, bo taka kasa na sam komp to wyrzucanie kasy w bloto.

Samego 'serca' kompa (procesora i karty graficznej) nie warto kupowac high-endowego. Ten sprzet szybko traci na wartosci i jest to po prostu nieoplacalne bez wzgledu na to, jaki masz budzet. Tutaj doradzam zejsc na ziemie i po prostu nie kupowac kompa drozszego niz 5K (wlaczajac w to monitor i peryferia).

Co do sprzetu audio, to mozna zaszalec. Dobry dzwiek sie nigdy nie starzeje, a ze sam jestem audiofllem, to mam wyzszy wspolczynnik tolerancji, jesli chodzi o zakupy audio. Sam polecam:

Sluchawki - Beyerdynamic DT880

Wedlug wielkiego testu sluchawek do grania, przeprowadzonego przez audiofilow z head-fi, sa to najlepsze sluchawki do gier w ogole. Mimo relatywnie niskiej ceny, w porownaniu do innych sluchawek z testu, byly zdecydowanie najlepsze i potwierdzilo to kilku roznych uzytkownikow i testerow. Najlepsza jest wersja 600ohm, ktore w Europie mozna dostac jedynie bezposrednio od Beyerdynamic. Zaleta takiego rozwiazania jest jednak to, ze Beyer pozwala wybrac sobie (za dodatkowa oplata) kolor sluchawek, typ earpadow i kolor wykonczenia. Wersja 250ohm, oferowana w zwyklych klepach audio, jest troszke gorsza, ale rowniez daje rade. Mozna tez zamowic beyery 600ohm u Dr Meyera, ktory sprzedaje DACe i wzmacniacze do sluchawek. Wystarczy napisac email i poprosic o cene wersji 600ohm, bo akurat sluchawki nie sa opisane na jego glownej stronie. Nie pamietam adresu strony, ale jak wpiszesz sobie Corda Audio w sieci, to cos sie znajdzie.

Inna opcja sa sluchawki HD800. We wspomnianym tescie byly drugie. Ich cena jest sporo wyzsza, ale juz w muzyce reprezentuja wyzsza polke. Wygladaja tez duzo lepiej i sa wygodniejsze, ale troche trzeba do tego doplacic. W HD800 mozna latwo zmieniac kabel, wiec warto kupic sobie jakis lepszy niz ten dodany do stockowej wersji. moon-audio oferuje bardzo dobre kable, niedawno byla wyprzedaz niektorych z ich kabli i mozna bylo kupic cos z wyzszej polki za ok. $600. Teraz maja podobno nowa linie produktow, wiec moze byc drozej.

Ogolna rada - odpusc sobie wszystkie sluchawki '4gamers'. Maja one kiepska jajkosc dzwieku i tylko Cie ogranicza. Wiekszosc Razerow ma dzwiek na poziomie 100zl, a kosztuje co najmniej dwa razy tyle. Jesli mialbys je kupowac, to lepiej zainwestuj w Koss UR40, ktore sa od nichtansze i lepsze.

Zrodlo - Hagerman Chime USB DAC.

http://www.hagtech.com/chime.html

Jest to typowy DIY kit jednego z bardziej oplacalnych, high-endowych zrodel na rynku. Oczywiscie, DIy znaczy, ze bedziesz musial zlutowac to samemu, ale ostatnio gadalem z Jimem i powiedzial, ze ma czesci na jedna jednostke na stanie i chetnie zlozy cos na zamowienie (ktore w tym wypadku trzeba bedzie zlozyc emailowo). Powiedzial, ze wyniesie to $2000. Za taki sprzet jest to cena wciaz akceptowalna, a przy takim budzecie nie robi wiekszego wrazenia.;) Oczywiscie zewnetrzny DAC nie jest szczegolnie wygodny dla osoby, ktora przyzwyczaila sie do wewnetrznych kart dzwiekowych, ale karty PCI i PCI-E maja ograniczenia dzwiekowe, ktore przy takim budzecie zbytnio ograniczaja jakosc dzwieku.

Inna opcja jest Red Wine Audio Isabellina - sprzet oferowany za pienizki jeszcze wieksze niz Chime, ale na 100% kupisz calkowicie zbudowana i piekna jednostke w jakims sklepie audio. Tutaj jednak wejscie USB jest opcjonalne, wiec upewnij sie, ze wersja, ktora kupisz, bedzie je oferowac. Ewentualnie mozesz uzywac lepszego (ze wzgledow technicznych i dzwiekowych) wejscia Coax, ale w takim wypadku plyta glowna kompa rowniez musi miec wyjscie Coax, co przy takiej cenie jest niemal pewne.

Wzmacniacz - Eddie Current Zana Deux

Chyba najdynamiczniejszy i z pewnoscia jeden z najslawniejszych wzmacniaczy sluchawkowych oparty na lampach. Sam nie mialem okazji testowac (i watpie, zebym mial, bo malo ludzi w Europie ma dostep do tego cuda), ale wedlug wielu opinii ma swietna synergie z HD800. Biorac pod uwage specyfikacje spzetu do DT880 tez powinno sie nadac chociaz ze wzgledu na to, ze DT880 to relatywnie niska polka nikt chyba takiego porownania nie probowal.

Jesli zalezy Ci na czyms szybszym niz lampa i bardziej szczegolowym, warto sie zainteresowac Headamp GS-1. Produkt Dr Gilmore jest tanszy i mniejszy, wiec tez przystepniejszy. Jego parowanie z DT880 ma tez wiekszy sens ze wzgledu na wlasnie bardziej zblizona cene. Niestety, produkty HeadAmp sa tworzone na zamowienie, wiec bedziesz musial poczekac z dwa-trzy miesiace, zeby otrzymac swoja jednostke.

Ceny wzmacniaczy nie powinny byc zbyt duze przy takim budzecie. Sam jednak nie pamietam dokladnych danych wiec rzuce tylko, ze Zana kosztuje ok. $1500, a GS-1 jest ok. dwa razy tanszy.

Do tego wszystkiego nalezy kupic jakies dobrej jakosci kable. Im lepszy system w tym lepsze kable warto zainwestowac. Ogolnie zaleca sie, zeby kable byly warte ok. 10-15% tego, co caly system i jest to chyba rozsadne podejscie.

Jesli chodzi o glosniki, to Ci nie pomoge. Sam sie na tym malo znam.

W przypadku myszek i klawiatur - blo niedawno kilka tematow i do nich Cie odsylam. Nowe myszki Razera sa nieoplacalne ze wzgledu na bardzo slabe sensory. Bez wzgledu na to, jaki masz budzet wiekszosc propozycji pozostaje niezmieniona, wiec nawet tematy myszka/klawiatura do 200zl sa dobrym zrodlem informacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Professor Mam malutkie pytanie.

Skoro jesteś audiofilem i na sprzęcie audio znasz się świetnie, to co mógłbyś powiedzieć o Monster Beats By Dr Dre ?? .

Miałeś okazje czytać o tym jakieś recenzje, bądź na własnej skórze przetestować ??

Bardzo mnie interesują tego typu sprawy, a nie chciałem robić spamu i zakładać nowego tematu.

@Wom3n Żeby nie było że się podpinam pod cudzy temat i nie robie własnego tematu to powiem tak.

Mam takie samo zdanie co do komputera jak Professor. Za komputer dać jakieś 5-6 tysiaków i troche dołożyć do perypetii i dodatków typu klawiatura, sprzęt audio itp.

Swoje ogólne zdanie wyraziłem w swoim poprzednim poście wyżej :). Pozdrowienia

@Professor - @down - Bardzo ci dziękuje za szybką odpowiedź. Właśnie myślałem że tak będzie brzmiała odpowiedź, no ale gdyby zrobili coś podobnego do tych Monster Beatów ( wygląd według mnie wymiata :), bardzo mi się podoba ) i o dźwięku polecanych Beyerdynamic DT880 to byłoby cudownie :). No i tak... przepraszam i będę pisać na priva :). Pozdrowienia tak czy innaczej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monster Beats By Dr Dre

Sam nie sluchalem, ale wedlug osob, ktore znam i im wierze, nie sa warte swojej ceny. Wsrod ludzi bardziej obeznanych ze sluchawkami w tej cenie panuje opinia, ze Beatsy sa slabe. Nie jest tak zle, jak to niektorzy kreuja. Dzwiek jest calkiem przyjemny i slychac, ze to nie sa sluchawki za 300zl tylko cos drozszego. Z drugiej strony te sluchawki kosztuja ponad 1Kzl, a wcale tak nie brzmia. Jest to typowy produkt oparty na marketingu, a nie zaawansowanej inzynierii i z takimi sluchawkami jak HD600/650, DT880 lub K701 nie moze sie rownac.

Miałeś okazje czytać o tym jakieś recenzje

'Recenzje' moga bardzo zmylic potencjalnego nabywce. O ile na portalach gamingowych lub takich, na ktorych testuje sie sprzet roznego rodzaju, opinie moga byc (i sa) przesadnie pozytywne, o tyle same sluchawki dobre byc nie musza. Najlepiej udac sie na head-fi.org i przeczytac kilka roznych tematow. Z reguly wypowiadaja sie tam osoby obeznane ze sprzetem i oceniajace sprzet na podstawie tego, co naprawde slychac.

Bardzo mnie interesują tego typu sprawy a nie chciałem robić spamu i zakładać nowego tematu.

Na przyszlosc polecam pisac prywatne wiadomosci.;) Temat jak najbardziej mozna bylo zalozyc, bo jest na forum kilku ludzi, ktorzy byc moze, slyszeli Beatsy i moga powiedziec o nich wiecej.

EOT.

EDIT:

Do autora tematu - zmien nazwe topica, zeby bylo wszystkim wiadomo, ze kupujesz takze glosniki, sluchawki i zrodlo. Wiekszosc ludzi znajacych sie na tych rzeczach nie przeszukuje kazdego tematu z osobna, a wchodzi jedynie do tych, ktore w nazwie sugeruja jakis zwiazek z audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką się obudowę weźmie, jeśli odpowiednio dużą to nie będzie problemu. Ba, zresztą jak się ma sprawne ręce to się wszędzie LC zmieści. Screamer z forum pclab.pl upchał w małej Lian Li PC-A04 zwodowane 2x HD5850 + i7-920 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw:

1 065 zł Intel Core i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB

3 281 zł 2x PNY Technologies GeForce GTX 580 1536MB

671 zł Asus SABERTOOTH P67 REV 3.0

370 zł 2x Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ)

212 zł A-Data GAMING 2x4GB, 1600MHz DDR3, CL9, Radiator

677 zł OCZ ZX-Series 1000W SLI Modular PSU 80Plus Gold

349 zł LG Blu-ray BD-R 10x, 16x DVD+/-, Light Scribe, czarna, bulk

945 zł Corsair Obsidian Series 800DW Czarna

707 zł SSD Crucial CT128M4SSD2

= 8 277 zł

Powinno uciągnąć Tetrisa na minimalnych ;)

Do tego polecam wziąć (o ile chcesz mieć 3 przyciski) myszkę Rzer Abyssus, nie znam się na klawiaturach (Razer Black Widow), JEŻELI MASZ TYLE MIEJSCA (na biurku nie w budżecie) to weź 3 LG 32LD450 (koszt około 3300zł). Ale na biurko to one się nie zmieszczą. Więc polecam albo jeden taki, albo 3 24 calowe. No i jeszcze do tego obowiązkowo jakąś podkładkę (Razer Megasoma bodajże). Jakiś Joystick (nie znam się) i ew. Kierownica (chyba że BARDZO lubisz grać w wyścigi to można pokusić się o fotel), oraz pad (polecam Xbox 360 pad do pecetów sam mam i świetnie się sprawuje. Zresztą tak samo jak Razer Abyssus).I do tego można zwodować kompa (ale ja się na tym nie znam), oraz jakiś system audio. O to też mnie nie pytaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już w tym budżecie to nikt mi nie powie że SIĘ NIE OPŁACA HD 6990 x2 xDD W takim budżecie mało co "się nie opłaca" :P w każdym razie, możesz kupić 3 monitory (albo jeden duży - moim zdaniem dużo wygodniejsza opcja) no i owodować całego kompa. I tak nie wyjdzie ponad 10 kafli a masz porządny komputer na jakieś 6 lat (nawet na 8 jeśli nie będzie Ci przeszkadzało granie w mniejszych detalach troszeczkę :P) Reszte budżetu weź sobie złóż do banku na procent i zbieraj na upgrade za jakieś właśnie 6-7 lat:P

edit: aha, jak kupisz, to mógłbyś wrzucić jakieś foty chciałbym zobaczyć jak się prezentuje :P I może jakiegoś screena z wieśka 2 z włączonym frapsem, ciekawe ile fpsów byś miał :P oczywiście na ultra :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biurka mam dwa , jedno całe przygotowane z myślą o kompie spore , zrobione na zamówienie , a drugie takie , żeby tam robić notatki itd. Monitory zmieszczą się , nawet 6 tak naprawdę. Ale wole mieć dosyć blisko siebie te monitory , bo mam krótkowzroczność i astygmatyzm lewe oko:(

Komputer dopiero gdzieś za miecha będę miał tak naprawdę , no może krócej ale i dłużej. Obudowy tak naprawdę nie musi być , mam do komputera specjalne końcówki na odkurzacz , ale wolałbym , żeby była , ponieważ nie lubię kabli na wierzchu jeśli jest to zbędne. Mogę mieć tego zwodowanego kompa , gościa znalazłem , powiedział , że jest w stanie zrobić mi to wszystko , tylko muszę mu części poprzynosić:) A tak w ogóle ,m to o co biega z tym "wodowaniem"? To jakiś lepszy sposób chłodzenia kompa? Aha , nie wiem czy chcę GeForce , bo nie jestem przekonany do tej firmy - wole stare poczciwe Radeony... Słyszałem o dwurdzeniowych kartach , jakieś 2000 patyki jedna , możecie coś o nich więcej powiedzieć? Ktoś coś jeszcze pisał , że mogę kupić jeden , wielki monitor - nie jest łatwo zdobyć taki monitor , może nawet wole 2 monitory , tak się łatwiej pracuje , no ale dobra. Mam jeszcze inne pytanie , da się mieć Mac OS'a i Windowsa (7) na jednym kompie?

@Edit: Bo komputer który mam aktualnie jest w obudowie Cooler Master PC Cosmos (obudowa , bardzo lubię tą obudowę - czy te rzeczy o których piszecie zmieściły by się w środku? Tutaj znalazłem takie zdjęcie , gostek ma 3 karty i chyba te wodne chłodzenie

@Edit2: Znalazłrm taki oto zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Cosmos może zostać. to i tak jest obudowa z wyższej półki, dobre LC się powinno dać w niej złożyć. LC (czyli wodowanie) to krótko mówiąc chłodzenie podzespołów komputera cieczą. Jest to znacznie bardziej efektywne od chłodzenia powietrzem, i dzięki temu można pogodzić niskie temperatury z niskim hałasem. Coś jak na tym zdjęciu co dałeś, choć tam było to zrobione mało estetycznie, i zwodowany był tylko procesor - co jest bezsensem, bo to karty będą najbardziej hałasować i je należy przede wszystkim zwodować. Wodując tracisz gwarancję na karty graficzne - ale to chyba mały pikuś.

Co do kart dwurdzeniowych - jak sama nazwa wskazuje, są to karty posiadające w sobie 2 rdzenie. Przykładowo HD6990 posiada na sobie tak jakby 2x HD6970. haczyk jest taki że niektóre rzeczy w takich kartach są poobcinane (gorsza sekcja zasilania, mniejsze taktowania, itp.) przez co zwykle nie dorównują dwóm zwykłym kartom spiętym w SLI/CFX. Choć jeśli się naprawdę z pieniędzmi nie liczysz to ostatecznie można rozważyć te 2x HD6990... choć od strony ekonomicznej sens jest nijaki.

A co do zasilacza... masz już go, czy chcesz kupić? Bo to generalnie już stara konstrukcja, na dzisiejsze czasy przeciętna. Osobiście bym wolał OCZa ZX 1000W. No chyba że się w końcu zdecydujesz na 2x HD6990, to wtedy Corsair AX1200, Antec HCP-1200 lub Enermax MaxRevo 1350W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę Corsair AX1200 , chyba , że Enermax jest lepszy. Co do pieniędzy , powiedziałem - 50 tys. i mogę dopłacić. Nie muszę mieć tej obudowy , wcale mi aż tak nie zależy , jak są lepsze obudowy to wezmę , proszę bardzo. Skoro mówisz , że 2 karty są lepsze od dwurdzeniowców , to czy dałoby radę 4 karty do komputera włożyć? Albo i więcej , aha i jaką w końcu kartę wziąć? Może być GeForce... Aaaa , jaki procesor? Ten najnowszy i7 drugiej generacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Enermax lepszy to ciężko powiedzieć... na pewno jest tak samo dobry co Corsair.

Co do kart - maksimum można mieć 4 (lub 2 dwurdzeniowe), ale 4 nie do każdej budy i nie na każdą płytę wejdą. Sensowniejszym wyborem już by były 3, przy czym do konfiguracji z więcej niż dwoma kartami potrzeba płytę pod LGA1366. takie płyty są droższe, a procesory pod nią mniej wydajne od tych pod LGA1155... no chyba że już tak całkowicie się nie liczysz z kosztami, to by można było wziąć sześciordzeniowego i7-990x. Inna sprawa że koszty są kosmiczne, bo taki procek kosztuje ~3500zł (!!!).

A jak już by się chciało kompletny kosmos, to zostaje płyta EVGA X58 Classified SR2 za ponad 2500zł, i na nią można wpakować... dwa procesory (niestety z tego co wiem tylko serwerowe, więc 990X odpada... ale Xeony pod LGA1366 też są ciekawe). Niezły przerost formy nad treścią, no ale jak ktoś chce po prostu wydać pieniądze...

Ale szczerze mówiąc to już bym wolał poczekać do następnego roku aż wyjdzie platforma LGA2011. Skoro LGA1366 się przez tyle lat utrzymało na rynku, to LGA2011 też nie powinno zawieść pod względem wydajności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Xeony (co to w ogóle za procesor? jakiś wypas?) są dostępne w Polsce albo można gdzieś kupić w sklepie internetowym? Jeśli tak to kupię i tą płytę EVGA , a jak będą jakieś nowe za rok to się wymieni i tyle. Nie mogę teraz czekać , BF3 wychodzi w tym roku , ja już pre-ordera zamówiłem. Komputer na już. Komputer potrzebuje full wypas , nie obchodzą mnie ceny , powiedziałem. tylko , żebym nie musiał go upgredować w przestrzeni 5 lat (tylko tą płytę).

Czyli z tego co wyliczyłem , to póki co na mojej liście zakupów są:

-Corsair AX1200

-płyta EVGA X58 Classified SR2

-dwa procesory Xeony (prosiłbym o dokładną specyfikację , żebym wiedział czego szukać)

-2x HD6990 (2 karty po dwa rdzenie)

I czy mógłbyś napisać co jest potrzebne do tego "uwodnienia"? Bo nie za bardzo wiem , podawaj również następne rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System chłodzenia wodnego, niezależnie od miejsca zastosowania składa się zawsze z pięciu podstawowych elementów:

bloków chłodzących - wymienników ciepła, w których przepływająca woda ogrzewa się od elementów, odbierając od nich tym samym ciepło; zwykle mają postać żłobkowanych kształtek lub zestawu cienkich rurek, wykonanych z metali dobrze przewodzących ciepło (np. miedź lub mosiądz) i posiadających dużą powierzchnię wymiany, przez które cyrkuluje woda

chłodnicy - która również jest wymiennikiem ciepła, zbudowanym z kształtek lub rurek, w której dochodzi do oddawania ciepła z wody do otoczenia; chłodnice są często zaopatrywane w wentylatory, które zwiększają intensywność wymiany ciepła przez wymuszanie ruchu powietrza

pompy - która wymusza kontrolowany obieg wody w całym układzie - pompy te miewają różną konstrukcję zależną od zastosowania i potrzebnej wydajności pracy

zbiornika wyrównującego z zaworami - automatycznie uzupełniającego niedobory wody, które powstają na skutek nieszczelności i parowania

układu rur, które łączą z sobą pompę, bloki chłodzące, chłodnicę, zbiornik wyrównawczy i ewentualnie elementy dodatkowe takie jak wskaźniki przepływu, ciepła, ciśnienia i temperatury.

To wiedz co prawda z Wikipedii ale jest to w sumie to o co pytałeś. Dokładniejsze modele podadzą Ci ludzie którzy są bardziej w temacie ode mnie bo wiem na jakiej zasadzie to działa ale nie znam się na modelach itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeony to po prostu procesory serwerowe. W sporej części są to procesory praktycznie identyczne z domowymi procesorami, ale są też jednostki dostępne tylko jako Xeony. Do tej płyty pasują wyłącznie Xeony serii 55XX i 56XX. W Polsce powinno się je dostać. Przykładowo można kupić sześciordzeniowego X5680 za ok... 5000zł. Taniocha. Problem tylko taki że może być problem z dostaniem na to bloków pod chłodzenie wodne.

Ale, skoro ty chcesz to zaraz wymienić, to nie polecam w takim razie rozwiązania 2x Xeon. Będzie problem to sprzedać (bardzo mały popyt). To już zdecydowanie lepiej wziąć i7-2600k w takim układzie. I chyba tak też bym zrobił - wziął 2600k na przeczekanie i potem wymienił na LGA2011 jak wejdzie na rynek.

Co do zwodowania, to jest tu parę rzeczy. Przede wszystkim bloki (na procesor i karty graficzne, jak chcesz to również na płytę główną i pamięci), pompka/ki, chłodnice, złączki, rezerwuar, wąż... jest tego sporo, i co dokładnie trzeba kupić i ile to ja Ci nie powiem - nie znam się aż tak dobrze na tym. Musiałbyś się zapytać na specjalistycznym forum, np. cooling.pl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, skoro chcesz wymieniać kompa to nie radzę inwestować w dwa Xeony - to będą wtedy procesory na bardzo przestarzałej platformie (bo o ile się nie mylę to 2000 coś ma oferować wydajność... Znacznie mniejszy problem będzie ze sprzedaniem płyty głównej i 2600k. A battlefield 3 powinien pójść na max detalach przy 2x gtx 580. A jak 2000 coś będzie obsługiwać 4 karty to możesz sprzedać 580'tki lub dokupić jeszcze dwie. Ogólnie radzę jeżeli będziesz wymieniał wziąć 2600k.

A co do monitorów - to jednak mimo wszystko wątpię, aby się zmieściły 3 30 calówki. A zresztą jeśli preferujesz siedzieć blisko to nie jest dobre rozwiązanie. W takim razie proponuję 3 x 24 calówki.

I jeszcze jedno - co z audio i resztą peryferii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bf3 pójdzie na maksymalnych nawet na jednym gtx580 i 2500k, bo będzie dobrze zoptymalizowany.

A co do twojego zestawu kup teraz 2600k, dwa gtx580 zrób chłodzenie wodne a w przyszłym roku wymienisz na 8-rdzeniowego Sandy Bridge-E.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...