Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dav1d

Czytniki

Polecane posty

skoro kindle classic kosztuje 310-315 zł, a ja za swojego Paperwhite 2 dałem 465 (475 z przesyłką), to nie jest to przebitka dwukrotna.

Patrzyłem na wersje nowe i bez reklam, ale spoko, skoro da się taniej to cofam to 2x.

Najnowsze Pocektbooki też mają ekran Pearl, a kosztują sporo mniej. I czytają ebooki bez DRMów, AFAIK.

To już lepiej Nooka kupić raczej. Nook Simple Touch z podświetleniem można już kupić za mniej niż 300 zł. a naprawdę niewiele ustępuje Kindlowi. Mam takie coś w domu (brat ma) i działa całkiem fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na wersje nowe i bez reklam, ale spoko, skoro da się taniej to cofam to 2x.

Mój jest nowy (dostałem w oryginalnym opakowaniu z fakturą z Amazona), natomiast rzeczywiście z reklamami. Oferty w podobnej cenie BEZ reklamy wydawały mi się podejrzane. Niemniej reklamy rzeczywiście nie przeszkadzają, choć dłuuuugo się biłem z myślami. Widzę teraz, że bez potrzeby.

Co do Nooka - nie słyszałem o nim, ale wierzę, że może być lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos reklam, to kiedyś spytałem się pomocy technicznej Amazonu, czy da się jakoś usunąć reklamy na moim Classicu (np. czy istnieje opcja dopłaty za "upgrade" do wersji bez reklam). Mój rozmówca spytał się tylko, jak mam nazwany czytnik na Amazonie (bo do konta przypisany mam jeszcze telefon) i usunął mi reklamy z urządzenia. Zszokowany tylko grzecznie podziękowałem. Od tego czasu mogę zamiast ofert z Kindle Store mogę podziwiać wygaszacze ekranu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się! Wczoraj w końcu zakupiłem swój pierwszy czytnik Kindle. Wybór padł na ten nowy model 7 zastępce Classica, trochę zwlekałem z zakupem. Tak się przymierzałem już od 2011 biggrin_prosty.gif Ale nie mam już gdzie książek kłaść... Miejsca na nowy Regał nie ma, więc czas przejść na ebooki wink_prosty.gif Teraz to tylko czekać na kuriera :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, na pewno będziesz zadowolony. Co do braku miejsca, to doskonale Cię rozumiem - poczujesz dużą ulgę.

Pamiętaj o Unlimited na Amazonie i polskim BookRage'u (Still zawsze wrzuca do "tanich ebooków" info - teraz akurat mają całkiem ciekawą kolekcję) :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JediMati, a gdzie zakupiłeś swojego Kindle? Za pośrednictwem jakiegoś polskiego sklepu czy 'legalnie' w amerykańskim albo niemieckim Amazonie?

Bo przyznam szczerze, że również się zastanawiam nad zakupem (co spowodowane jest głównie brakiem miejsca na książki), nie wiem jednak czy warto podejmować ryzyko braku gwarancji Amazona w jakimś polskim sklepie, czy może lepiej dopłacić i sprowadzić bezpośrednio od producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancją nie ma problemu. Ja kupowałem swojego Kindle 4 już spory czas temu, w polski sklepie na allegro. Tak się nieszczęśliwie złożyło, że mój cwany brat zrzucił go ze sporej wysokości i ekran nie wytrzymał. Wystarczyło skontaktować się z Amazonem, za 3-4 dni miałem w domu nowego Kindla, nawet jeszcze przed odesłaniem im zepsutego. Do tego przesyłka do nich darmowa i chyba nawet jakiegoś gifta na 5 dolców dostałem. Amazon ogólnie ma niesamowicie dobry dział reklamacji, z lepszym i bardziej pomocnym jeszcze się nie spotkałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michaszenko

Sam bardzo mocno zabieram się za kupno czytnika i właśnie wpadł mi w oko także Kindle 7. Jednak w polskich sklepach widzę tylko wersję z reklamami. Jak bardzo wersja ta różni się od tej bez reklam tzn. czy bardzo one przeszkadzają w użytkowaniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło skontaktować się z Amazonem, za 3-4 dni miałem w domu nowego Kindla, nawet jeszcze przed odesłaniem im zepsutego

To chyba działa tak, że masz jakiś okres czasu (30 dni?) od otrzymania nowego kindla na odesłanie im tego zepsutego, inaczej po prostu kasują z karty za tego nowego.

Z Amazonem (amerykańskim czy brytyjskim) miałem póki co same dobre doświadczenia jeśli chodzi o traktowanie klientów, a o jeszcze lepszych rzeczach słyszałem, jakiś koleś zamówił czytnik, ten się zagubił po drodze, Amazon wysłał drugi (jednocześnie sprawdzając u przewoźnika czy faktycznie to miało miejsce), który dotarł po kilku. Następnie ten pierwszy też się odnalazł i dotarł do klienta, na co helpdesk odpowiedział w stylu 'meh, zostaw go pan sobie, mamy tu takich tysiące'. Choć zdaję sobie sprawę. że to bardzo odosobniony przypadek.

Choć teraz jakbym miał kupować czytnik (swoją piątkę bym dał komuś z rodziny) to bym się musiał mocno zastanowić czy nie kupić sobie Kobo Aura HD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jednak czy warto podejmować ryzyko braku gwarancji Amazona w jakimś polskim sklepie, czy może lepiej dopłacić i sprowadzić bezpośrednio od producenta.

Też mi to przeszło przez głowę, ale nie ma raczej innej opcji - kupiłem od Polaka z USA (przez Allegro) i dostałem oryginalne opakowanie z fakturą. Rejestracja przeszła gładko i nie spodziewam się problemów na linii ja - Amazon, bo im się zwyczajnie to nie opłaca. Nigdy inaczej jak w superlatywach nie słyszałem o ich serwisie klienta. Choćby opcja zwracania każdego zakupu, w tym książek w formie elektronicznej, jest godna pochwały i zadziwiająco naiwna, znając nastawienie niektórych ludzi ;-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie ma raczej innej opcji
Oczywiście, że są inne opcje. Wystarczy mieć kartę płatniczą przyjmowaną przez Amazon i można kupować za oceanem (przy okazji obserwowanie jak paczka z USA do Polski leci w 4 dni jest fajną sprawą), wiem, bo sam sprowadzałem swoją piątkę bezpośrednio ze Stanów, bez udziału żadnych pośredników. Czy się takie coś opłaca, jest już inną sprawą, ale da się.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł mi w końcu długo wyczekiwany czytnik Kindle 7 i jak na razie moje wrażenia są średnie... Po pierwsze spodziewałem się, że cało te urządzenie będzie znacznie większe. Mam obawy co do tej plastikowej obudowy, boje się czy przez dłuższe użytkowanie nic się nie stanie. Na pewno na plus mogę uznać ekran i cała ta technologia e-papieru wrażenia są niesamowite, tak w ogóle powoli zaczynam żałować, że nie kupiłem Paperwhite 2 z podświetleniem. Może mi tego brakować podczas czytania w nocy, a jak będzie dalej to zobaczymy po dłuższym użytkowaniu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już by mieli zwiększać rozmiary ekranu, to tylko i wyłącznie kosztem ramek, bo rozmiar mojego Classica jest perfekcyjny, mieści mi się w tylnej kieszeni spodni, i w kieszeni kurtki, piżamy i torby. Centymetry więcej i nie byłoby tak różowo. Sama przestrzeń do czytania nie jest znowu taka za mała, kwestia przyzwyczajenia i dopasowania rozmiaru fonta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam skórzane etui z zapięciem na magnes i Kindle siedzi w nim idealnie. Może to moje pierwsze zarzuty ale podejrzewam, że z czasem będę zachwycony. Fajnie wygląda ten cały e-papier i ogólnie żałuje, że nie kupiłem Paperwhite 2 z podświetleniem. Podczas czytania w nocy przydałby się bo ten ekran jest strasznie ciemny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko ja miałem na początku takie wrażenie, że czułem się trochę oszukany. Damn 350 zł za kawał plastiku?! Ale z czasem jak używam i oglądam to zaczynam się naprawdę zachwycać tym małym urządzeniem wink_prosty.gif Tak w ogóle zapomniałem zapytać, może się Kindle samo z siebie popsuć? smile_prosty.gif Ostatnie pytanko ten Kindle Voyage to czym się różni od innych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to z urządzeniami bywa, wszystko może się popsuć samo z siebie. :) Co do różnic między Voyage a całą resztą, to najistotniejszą zmianą jest ekran z rewelacyjną rozdzielczością 1440 x 1080. Miałem już okazję trzymać to cacuszko, bo kumpel sprowadził sobie na urodziny z USA. Czuć sporą różnicę na plus dla Voyage, ale na ten moment zdecydowanie wystarcza mi mój Kindle Classic. No i jestem dzięki temu bogatszy o ładnych kilka stówek. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jestem w pracy na popołudniu i zwracam honor Amazonowi. Czytnik Kindle jest fantastycznym urządzeniem i ze swojego zadania spisuje się fenomenalnie. Wszystkie książki w tak małym urządzeniu, zadziwia mnie ta technologia. Moja torba nie odczuwa też ciężaru tak jak przy noszeniu Eriksona, co tu więcej pisać świetne urządzenie. Mogły być tylko tańsze ceny ebooków, bo płacić tyle samo za wersję elektroniczną jest dla mnie trochę śmieszne. Tak w ogóle czekam z większymi zakupami na jakieś promocje. Tak w ogóle jest szansa na wyrwanie fajnego ebooka za 15 zł? ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś stronę wcześniej wspomniał o BookRage. Zajrzyj, co teraz mają i koniecznie zapisz się na ich newsletter.

Na poprzedniej stronie podałem link do znakomitego bloga o e-czytaniu. Zajrzyj tam, bo chyba piszą tam o wszystkich promocjach w polskich księgarniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...