Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dav1d

Czytniki

Polecane posty

Najlepiej kupować na amazonie-a kindle to od wakacji mój najwierniejszy towarzysz podróży wszelakich. Naprawdę świetna sprawa-a byłem dość sceptycznie do tego nastawiony. Mimo wszystko, nawet posiadając go, kupiłem Hyperion i Upadek Hyperiona. To chyba ostatnie 2 "realne" książki na mojej półce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. Czy jest sens kupować ebooka, jeśli posiada się słabo zaopatrzoną bibliotekę, czyta się sporo ale w warunkach domowych. Kupno książek jest utrudnione, ponieważ trzeba kupować przez internet a dochodzi opłata za przesyłkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo warto, jak najbardziej. Głównie ze względu na ogromną ilość promocji na e-booki i fakt, że po ich zakupieniu, po kilku minutach już je mamy na sklepowym koncie. Czyta się wygodnie, miejsce zabiera tylko czytnik, więc nie zagracimy sobie mieszkania książkami (wiem, profan ze mnie...). Jedyne duże (czy ja wiem?) koszta, jakie poniesiemy, to zakup samego czytnika. Reszta, to przyjemność z lektury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyjemnie się czyta ? próbowałem trochę czytać na telefonie Wt19i gdzie mam wyświetlacz bodajże 3.2 cala. I tragedia przeczytałem 1-2 książki i ciągle pozostawała niechęć z powodu niskiej wygody w czytaniu. I mam pytanie jaki czytnik tak do 300 zł max polecacie ? Zależało by mi na wyświetlaczu e-papierowym czy to dobry wybór ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-ink przede wszystkim. Olewaj inne technologie, bo różnie z tym bywa, raczej in minus. Ja mam Kindla Classic, nie pamiętam wielkości ekraniku (7'? - można sprawdzić w googlach), na którym czyta się bardzo wygodnie. Tylko kup sobie etui do niego :]. Dodatkowo - e-ink nie męczy oczu. Tak jakbyś czytał zwykłą książkę. A i w modelu classic bateria trzyma bardzo długo.

Poleciłbym model Kindle Classic, ale jego cena, to jednak ponad 300 zł. Dopiero co Tzar o tym tutaj pisał:

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=140970&st=120#entry3486159

Chociaż tutaj jest nieco taniej:

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-403542-Amazon-Kindle-5-Wi-Fi-bez-reklam-.html

Ale sklepu nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamy będą się wyświetlać przy uśpieniu na całym ekranie i w menu głównym zajmując mały pasek na dole. Sam mam wersję z reklamami, bo była tańsza, i nie przeszkadzają one mi ani trochę. Oczywiście można je zdjąć, ale wiąże się to z utratą gwarancji. Słyszałem jednak, że Amazon w pewnych przypadkach po prośbie emailowej wyłącza reklamy bez utraty gwarancji, ale ile w tym jest prawdy, to już nie mam zielonego pojęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozbyłem się reklam po napisaniu do supportu. Spytałem się, czy istnieje możliwość ich usunięcia, bo książek z Kindle Store i tak niestety nie kupię (karta nie współgra :(). Zapytali się tylko o które urządzenie mi chodzi (miałem podpięty do konta jeszcze telefon i komputer) i w kilka minut usunęli. Warto powiedzieć, że nie mieszka się w Stanach (tam chyba trzeba za usunięcie zapłacić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@astronic

Wydaje się wszystko ok. Niestety, nie miałem do czynienia z urządzeniami od Tracera, więc nie mogę napisać, czy aby na pewno jest w porządku. Nie wiem tylko, po co w nim zamontowano odtwarzacz mp3. To teraz taka moda, by pakować jak najwięcej nieprzydatnych funkcji?

Btw., w specyfikacji podanej w jednym sklepie napisano, że żywotność baterii, to tylko 12 godzin. Serio? Ja swojego Kindla, przy intensywnym użytkowaniu, ładuje raz na dwa tygodnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeszcze jedno pytanie: Jak już będę miał swojego Kindla, to cały amazon stoi przede mną otworem, czy może zdarzają się tytuły, których się nie da kupić nie będąc w Stanach (Czy jest coś co działa jak Region Locking w przypadku gier/steama)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre rzeczy są zablokowane, ale to bardzo rzadko (teraz nawet nie potrafię wskazać przykładu, ale pamiętam, że bywały). Częściej trafia się na wypadki, kiedy mieszkańcy USA mają w promocji e-booka za 2$, a dla nas w Polsce będzie to np. 6$, czyli z fajnej okazji robi się żadna okazja. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindle 5 (o taki: http://allegro.pl/czytnik-amazon-kindle-5-bez-reklam-warszawa-fvat-i3885661215.html) to dobry sprzęt, czy lepiej zainwestowac w dwa razy droższego Paperwhite'a czy może w jeszcze coś innego? Bo muszę przyznać, że 300zł to dobra cena i byłbym skłonny nareszcie się skusić na czytnik, ale jak już kupować, to coś na czym będzie się przyjemnie czytało. Ktoś ma, może się wypowiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jak czytasz. Jeśli zawsze przy dobrym świetle, to moim zdaniem nie ma co dokładać do paperwhite'a dla dotyku czy podswietlanego ekranu. Ja akurat mam PW kupionego tanio w Stanach, bo raz,ze tam był taniutki, dwa, ze przy moim użytkowaniu te lampki się przydają, ale nie powiedzialbym, ze to dotykowe pykanie to jakiś ogromny skok w wygodzie użytkowania w stosunku do mechanicznych przycisków. Zwłaszcza, ze to e-papier, a nie smartfon. Kindle to cudo samo w sobie w każdej wersji i i tak będziesz zadowolony :) Dla mnie to jeden z najlepszych zakupów w życiu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem szczerze, że powoli szykuje się do zakupu czytnika. Ciężko nad tym myślałem, ale czytając wasze opinie podjąłem swoją decyzję. Chodź do zakupu zostało mi jakieś dwa miesiące, bo dopiero kupię gdzieś w okolicach świąt Wielkanocnych. Tylko zastanawia mnie jedno, bo prawdopodobnie kupię wersję Kindle 5 Classic. Ale mówicie, że ona nie ma podświetlenia i innych bajerów. Czy to spore utrudnienie w czytaniu? Bo nie ukrywam, że 300 zł jest bardziej osiągalne niż 500-600 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam korzystam z Kindle Classic i jestem usatysfakcjonowany. Jeśli chodzi o podświetlenie, powinieneś zadać sobie pytanie, gdzie i kiedy czytasz. Ja korzystam z czytnika głównie w domu i autobusie w drodze ze szkoły, więc podświetlenie nie jest niezbędne. Na wyjazdy zabieram ze sobą zwykłą lamkę do czytania (coś w tym stylu), którą zapinam o okładkę. Na 2 tygodnie czytania w mroku wydawanie 200 zł na pewno nie będzie opłacalne.

Bajerów za to pewnie nie będzie ci brakować póki z nich nie skorzystasz. Gdybyś przesiadał się z Paperwhite na Classica czułbyś niedosyt, ale Classic na pierwszy czytnik nadaje się idealnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...