Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Sesja Kroniki Śródziemia - dyskusje

Polecane posty

Sesja prowadzona będzie przeze mnie. Jej akcja dziać się będzie w Śródziemiu, w trakcie wojny krasnoludów z orkami (2793 ? 2799 Trzeciej Ery). Gramy krasnoludami, albo w uzasadnionych przypadkach innymi rasami (byle nie orkowie, bo oni będą szlachtowani). Jak wszyscy gracze pójdą do piachu może poprowadzę sesję w innym fragmencie bogatej historii :) W karcie proszę napisać standard - rasa, imię, klan do którego należy nasz krasnolud, historię, co potrafi. Systemu żadnego nie ma, bo nie lubię - czysty storytelling.

Znajomość Tolkiena obowiązkowa. Przydatne linki:

http://tolkiengateway.net/wiki/War_of_the_Dwarves_and_Orcs

http://tolkiengateway.net/wiki/Dwarves

http://tolkiengateway.net/wiki/Battle_of_Azanulbizar

http://tolkiengateway.net/wiki/Azog

http://tolkiengateway.net/wiki/Thr%C3%B3r

Początkowej daty nie mam jeszcze w głowie, ale będzie to raczej czas nieco przed wybuchem wojny, ale już po zabójstwie Thróra, dlatego proszę historię swoich postaci zakończyć przed śmiercią króla. Interesujące mogą być opisy krasnoludów ze Wschodu, bo nic o nich nie było w książkach... Można tylko podejrzewać, że niezbyt różnią się od swoich pobratymców z trzech zachodnich klanów ;) Liczy się "dobroć" karty, a nie kolejność zgłoszeń. Czas macie do końca miesiąca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę wyśle ci w najbliższym czasie. Zawsze chciałem uczestniczyć w bitwach Krasnoludów z Orkami np. w Azanulbizar (gdzie na wspomnienie orkowie drżą a krasnoludowie płaczą). Dodam iż z sesjami będę miał doczynienia po raz pierwszy, więc proszę o wyrozumiałość.

I z angielskich linków nie będę czytał. Mam książkę, w której ta wojna jest dokładnie opisana :).

Kartę wyśle ci w najbliższym czasie. Zawsze chciałem uczestniczyć w bitwach Krasnoludów z Orkami np. w Azanulbizar (gdzie na wspomnienie orkowie drżą a krasnoludowie płaczą). Dodam iż z sesjami będę miał doczynienia po raz pierwszy, więc proszę o wyrozumiałość.

I z angielskich linków nie będę czytał. Mam książkę, w której ta wojna jest dokładnie opisana :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja. Chyba z miesiąc temu wyrażałem chęć uczestnictwa i jeszcze mi się nie odwidziało. Postaram się coś skrobnąć, jeśli chodzi o klany to mamy dostępne 7? Longbeards, Firebeards, Broadbeams, Ironfists, Stiffbeards, Blacklocks, Stonefoots? Przynajmniej o takich wyczytałem w Lord of Rings Wikii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Longbeards, Firebeards, Broadbeams, Ironfists, Stiffbeards, Blacklocks, Stonefoots? Przynajmniej o takich wyczytałem w Lord of Rings Wikii.

Tak. Przy czym trzeba pamiętać o ich umiejscowieniu na mapie. Po prostu chodzi o to, że ze Wschodu jednak dłużej się idzie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, reaktywuję. Teraz już mam na pewno trochę czasu, żeby się tą sesją zająć na poważnie. Nie mistrzowałem za dużo do tej pory, ale siedzę w dziale tyle czasu, że... Poza tym jestem wielkim fanem Tolkiena :P Piszcie karty. Wymagania - znajomość Śródziemia itd. Aha historię w karcie zakończyć na rok przed śmiercią Throra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mianuję się jako fan Tolkiena, aczkolwiek do tej pory nie było okazji sprawdzić się w żaden sposób, jak spora to jest wiedza... będąc jednak świadomym ogromu [iMO] przedstawionej historii... cóż... chyba jednak za dużo nie wiem. Jest więc okazja się dokształcić. ;)

Mówiłeś, Turze, że w uzasadnionych przypadkach możliwe inne rasy...? Jak bardzo uzasadnionych? Postać elfa wysłanego z poselstwem do krasnoludów [pomińmy chwilowo treść tego poselstwa] byłaby na miejscu...? Zawsze to interesujące bardziej by było, gdzie w całej bandzie krasnoludów byłby jeden elf. Co myślisz...?

A jeśli wolałbyś nie, to wtedy nie patrząc nawet na umiejscowienie na mapie poszukam sobie miejsca u Długobrodych. Być z tego samego rodu co Dáin Żelaznostopy czy Thorin Dębowa Tarcza (wybaczcie mi spolszczenia, jeśli nie lubicie, ale do mnie jednak bardziej polskie nazwy przemawiają) to tylko chluba i zaszczyt. ;)

BTW - jak rozumiem, jeślibyśmy zaczęli [jeśli dostałbym jeszcze miejsce...] to generalnie z Dunlandu? Czy jakoś tak... gdzieś już w trakcie wojny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś, Turze, że w uzasadnionych przypadkach możliwe inne rasy...? Jak bardzo uzasadnionych? Postać elfa wysłanego z poselstwem do krasnoludów [pomińmy chwilowo treść tego poselstwa] byłaby na miejscu...?

Czy ja wiem? Nie lubili się jak psy. W zasadzie nie będę miał nic przeciwko, jeśli wszyscy gracze będą z Długobrodych albo tych dwóch pokrewnych klanów z Nogrodu i Belgostu. Inne rasy mogą być, o ile ktoś je ładnie w kacie uzasadni. Tak, żeby mnie przekonać. Inne klany krasnoludów mogą być ciekawe, bo nie ma praktycznie o nich żadnych wzmianek - ciekawy byłby kontrast między nimi, a trzema znanymi klanami.

BTW - jak rozumiem, jeślibyśmy zaczęli [jeśli dostałbym jeszcze miejsce...] to generalnie z Dunlandu? Czy jakoś tak... gdzieś już w trakcie wojny?

Myślę, że najpierw będzie trochę wprowadzenia i rolplejowania, zanim zacznie się właściwa jatka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chyba wybrałem zły okres na sesję. Ale chodzi o jakąkolwiek sesję w Śródziemiu, więc czekam na propozycje. Tylko darujcie proszę okres Wojny o Pierścień, bo to będzie nudne. Ewentualnie gdzieś na Północy przejdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc po prostu nie mogłem się zebrać do postaci, bo okres świata to dla mnie sprawa drugorzędna :DWojna o Pierścień została przemielona zbyt wiele razy i raczej fajna nie będzie IMO a na resztę propozycji jestem otwarty. Może czas sesji przed albo nawet po III erze? W przypadku drugiej opcji materiał niemalże w ogóle nieużywany, daje sporą wolność dla MG ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja...

Nie wiem, szanowny Blacku, czy pokusiłeś się o poczytanie, ale wojna w której mielibyśmy wziąć udział dzieję się ładnych parę lat PRZED Wojną o Pierścień. Dość powiedzieć, że w czasie owej wojny z orkami będziemy mieli okazję wyczyścić Górę Gundabad a podczas Wojny o Pierścień owa twierdza znów będzie pełna orków (widać to w nowej produkcji Snowblindu, która jest kanoniczna, jeśli pamięć nie myli), przedstawiając de facto rzeczy nie ukazane wcześniej [licencje są, więc w sumie chyba rozwija świat, co nie...?]).

Także o monotonię się nie martw. Widzę, że Turambar wie, co robi, także nawet nie spodziewałbym się jakiejkolwiek nudy ogólnie pojętej. ;)

To tyle w kwestii ironicznego nieco marudzenia... :] Teraz na poważnie.

Oczywiście zgadzam się, że świat tolkienowskiego Śródziemia jest tak OGROMNY i rozległy w czasie... cóż - możliwości jest multum, a niedopowiedzeń na tyle, że każdy może zaprząc swą wyobraźnię do ukucia całkiem nowej, epickiej historii podobnego formatu co zmagania Drużyny Pierścienia i samego Froda w walce o duszę świata śmiertelników... ;) W czasach Morgotha na przykład. Albo przed nim jeszcze.

Co prawda Turambar mógłby się dziwnie czuć pisząc o sobie samym, jak niszczy Morgotha - jestem w stanie zrozumieć, że wolałby takiej sytuacji uniknąć... :P Hmm...

A może by tak okres powstania Pierścieni Władzy, narodzin Nazguli i ogólnie pojęty początek całej historii z Pierścieniami...? Sporo tam się działo, sporo krwi rozlało... można by też odejść nieco od kanonu i obmyślić historię bezpośrednio związaną z tym okresem? Nie chciałbym wtajemniczać się w szczegóły, bo byłoby tego całkiem sporo, ale polecam ogólnie portal sprezentowany na samym początku tematu przez Turambara. Konkretniej w tym wypadku - tą stronkę:

http://tolkiengateway.net/wiki/Sauron#Second_Age

Jest tam dosyć informacji, by się przekonać o... atrakcyjności tego okresu [choć ja nadal obstawałbym przy Pierwszej Erze, jeśli Turin (zgadnijcie, o kim mówię... :D) nie miałby nic przeciwko].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem czy będę brał udział, ale jak już bym miał grać to ja miałbym dwa typy:

Pierwszym z nich byłaby czwarta era. Wbrew pozorom wcale wtedy nie było nudno (choćby wojny z Haradem), no i zarówno gracze jak i MG mają praktycznie nieograniczoną swobodę ze względu na szczątkowe opisanie tych czasów. No i ta szczątkowa ilość elfów... :D

Z drugiej strony można by pograć w czasach królestwa Angmar i upadku królestwa Arnoru (jeśli czegoś nie pomyliłem, dawno już sprawdzałem te informacje) - wtedy jak najbardziej działo się dużo, no i pozostaje swoboda w wyborze postaci, w tym nawet jakiegoś hobbita wojownika! ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem kiedyś zrobić Śródziemną Sesję w okresie rozpadu Arnoru. Polecałbym także taką bitwę, stosunkowo długą, dwuletnią. Oblężenie Minas Ithil. Ponadto Gondor tyle tych wojen toczył. Jest co wybierać.

Choć najciekawiej byłoby zinterpretować "wygnanie Czarnoksiężnika z Dol Goldur". Jest to tylko wspomniane w Hobbicie i Władcy, a ja do dziś zastanawiam się, skąd Czarodzieje wytrzasnęli potrzebną chyba do takiej akcji armię. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO będzie najszybciej jeżeli po prostu Turze rzucisz pomysłem i powiesz, że za niego się bierzemy, bo nie widzę, żeby do przyszłego milenium gracze doszli do konsensusu gdzie chcą grać :D Aczkolwiek w jednym jestem pewnym - wojna o Pierścień odpada, strasznie przewałkowany materiał ;] Ja tylko czekam aż podasz epokę, linki do tego co trza znać i co ma być w KP... i mogę zabrać się za tworzenie ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to się "weznę" i pomyślę, bo wszyscy wybierają tak szybko, że aż strach bierze. A znowu jak ktoś coś pisał, to ja nie miałem czasu/ochoty żeby się za to zabierać. Teraz się tak zeszło, że pozapominałem sporo, więc trzeba poczytać na Gatewayu czy gdzieś celem przypomnienia sobie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turze, czy bilety na ten pociąg wciąż są w sprzedaży ? Setting znam, nie chwaląc się, bardzo dobrze, jedynie nieco bym odświeżył, a granie krasnoludem to zawsze dobra rzecz, szczególnie gdy są to porządne i zacne brodate krasnoludy nie lubiące drzewolubnych elfów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...