Skocz do zawartości

Crysis (seria)


Polecane posty

No dobra wydało się - używałem CKMu w samochodzie (Prorok prowadzi) i Gaussa do strącania pojazdów latających. Nie obyło się bez C4 do działek AA. Czy wybaczycie mi to niedomówienie? ALE NA SERIO - SAMI SPRÓBUJCIE GRAĆ BEZ UŻYCIA BRONI! Świetna sprawa. W moim podpisie macie link do mojego GamePlay'a na średnim poziomie trudności (na DELTA idzie to wolniej, ale idzie). BTW: nie jestem Pro tylko Uber Gamer! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Z tego co slyszalem dzisiejsze konsole (nie pamietam konkretnie ktore) powinny wyciagnac Crysis'a na srednich detalach. Crytek pewnie zrobi PC'towcom taka niespodzianke, ze na konsolach gra bedziesz wygladala 2x lepiej i dzialala 2x lepiej. ^^ Czaicie? Ale bede mial beke jak odblokuja im te wszystkie efekty dostepne tylko na Viscie (i rzekomo na Dx10) ktore dzialaja na Dx9. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co slyszalem dzisiejsze konsole (nie pamietam konkretnie ktore)
lol to masz spore problemy z pamiecia skoro mozliwosci sa tylko dwie. X albo PS3 :D
powinny wyciagnac Crysis'a na srednich detalach. Crytek pewnie zrobi PC'towcom taka niespodzianke, ze na konsolach gra bedziesz wygladala 2x lepiej i dzialala 2x lepiej. ^^ Czaicie? Ale bede mial beke jak odblokuja im te wszystkie efekty dostepne tylko na Viscie (i rzekomo na Dx10) ktore dzialaja na Dx9. :/

Wygladac lepiej nie bedzie raczej na 100%. Dzialac moze lepiej jak najbardziej. Nawet jesli dostaniemy pelne 1080p to i tak musimy spodziewac sie gorszej jakosci tekstur. Po za tym na konsolach rusza efekty z DX 10 ale tylko te ktore dalo sie odpalic w DX9. No chyba ze...

BTW: W nowym N+ jest info o tym ze Crysis zmierza na PS3 i Xboxa 360:)

Za konwersje odpowiada juz jednak nie Crytek. Chlopaki maja tylko pomagac przy konwersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looknijcie sobie link. Config (w 5 wersjach low-high) robiony przez 3 największych 'optymalizatorów' z forum. Gra wyglada jeszcze ladniej i dziala jeszcze szybciej.

Czego niedopracowali twórcy...W tej grze hehe. Jak dlamnie ta cała sprawa crysisowa jest lipą. Najpierw pseudo dx10 a teraz samoobsługa w configach. Cóż zawiodłem się na Cryteku po genialnym Far Cry'u wydali coś wyraznie słabszego i w dodatku spapranego technicznie. Cóż PC z takimi optymalizacjami może mieć kłopoty...Takie jak kiedyś amiga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Czego niedopracowali twórcy...W tej grze hehe. Jak dlamnie ta cała sprawa crysisowa jest lipą. Najpierw pseudo dx10 a teraz samoobsługa w configach. Cóż zawiodłem się na Cryteku po genialnym Far Cry'u wydali coś wyraznie słabszego i w dodatku spapranego technicznie. Cóż PC z takimi optymalizacjami może mieć kłopoty...Takie jak kiedyś amiga.

yyy... no to powodzenia Panu jeśli uważa Pan że Crytek Jest gorszy Od Far Cry... o ile mi dobrze wiadomo ( na bank z lepszych źródeł niż mógłby pan śnić) to FC nie jest idealną gra tak samo jak Crytek...

Crytek wyszedł nie dawno i z tego co czytam na innych forach to wszyscy uważają że jest o niebo lepszą grą od innych, a w dodatku ci sami Gracze mówią że Crytek nie jest idealną i perfekcyjną grą.

Jego wymagania sprzętowe są całkiem spore (i to chyba dzięki niemu obudziłem się z letargu i zmieniłem kompa z wielkim żalem bo myślałem że wcześniejszy Komp pociągnie wszystko) ale to nie oznacza że jest złą grą pod względem technicznym i finansowym...

EA wie doskonale że jeśli wypuszczą Crysiska na XBox360 i ewentualnie na PS3 to zgarną niewiarygodne zyski co dla nich będzie motorem to stworzenia kolejnej część albo nowej gry... Biznes jest Biznes proste

Ps. broxx masz trochę racji ale tylko troche :P

Ps2. zkeerda tobie przeszkadza że Crysis wchodzi na konsole??;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy... no to powodzenia Panu jeśli uważa Pan że Crytek Jest gorszy Od Far Cry...

Zaraz, zaraz zaszło pewne nieporozumienie. Po pierwsze Crytek to jest studio, które stworzyło zarówno Far Cry'a jak i Crysisa...A więc pisząc, że zawiodłem się na Cryteku - mówiłem o producencie, który zawiódł mnie swym produktem jakim jest Crysis. Mniej więcej tak to wygląda.

o ile mi dobrze wiadomo ( na bank z lepszych zródeł niż mógłby pan śnic) to FC nie jest idealną gra tak samo jak Crytek...

Hehe lubię takie teksty. Musimy sobie jasno powiedziec Crytek = producent, Far Cry i Crysis = produkt tegoż producenta...Jeżeli tego nie zrozumiemy dalsza dyskusja może byc trudna.

...z tego co czytam na innych forach to wszyscy uważają że jest o niebo lepszą grą od innych...

Wszyscy? Poczytaj różne PCLABy i inne Frazy a dowiesz się co prawdziwi gracze myślą o tego typu grach.

Jego wymagania sprzętowe są całkiem spore...

Delikatnie powiedziane...Bardzo delikatnie. Zresztą poczekajmy do Far Cry'a 2...Wiesz tam do średnich podobno trzeba będzie miec Quada, 3GB i jakieś 8800GTX - nie mówiąc o high. Zobaczymy czy Twój, mój (nowy/stary) komp to wytrzyma. Wybacz dla mnie nie jest to normalny stan rzeczy. Mam nadzieje, ze te plotki to tylko plotki i FC 2 będzie tym czym była jedynka zarówno pod względem technicznym jaki i frajdy z gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... ale wyścig zbrojeń w PieCach. Ja czasem robię upgready, ale nie jestem takim fanatykiem. Już jakoś wyrastam z tego, żeby tak się podniecać takimi produkcjami specjalnie wyciągającymi z portfeli kupę szmalu na hardware. Never Ending Story... Twórcy mogliby popracować nad jakąś optymalizacją oraz inne rozwiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to teraz was załamę albo nie wiem co...

Moja stara konfiguracja:

gf 6600 128

RAM 2 gb

proc celeron 3.2 gHz

I chodził :) Wprawdzie na średnich, modele niskie a roślinność efekty też niskie ale chodził, bez zaciachów, po prostu chodził i grało się super!

Teraz jak zmieniłem na core 2 duo, zostawiłem 2 gHz i zmienilem kartę na gf 8600 gt 512 jest bajecznie i chodzi nawet na wysokich.

Więc o "3 gHZ i pięciopotokowym kompie aż się boję" to zapomnijcie. Wystarczy dobrze zoptymalizowany komp

a - na tamtej starej konfiguracji poszły mi lost planet na średnich i bioshock na wysokich - obniżyłem tylko efekty wody, troszkę cięło ale dało się grać.

Tak...więc naprawdę twierdzicie że gry wymagają takich megasprzętów? Skoro komp sprzed bagatela 4 lat udźwignął Crysisa to co będzie się działo jak ewolucja ruszy jeszcze dalej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to teraz was załamę albo nie wiem co...

Moja stara konfiguracja:

gf 6600 128

RAM 2 gb

proc celeron 3.2 gHz

I chodził :) Wprawdzie na średnich, modele niskie a roślinność efekty też niskie ale chodził, bez zaciachów, po prostu chodził i grało się super!

Teraz jak zmieniłem na core 2 duo, zostawiłem 2 gHz i zmienilem kartę na gf 8600 gt 512 jest bajecznie i chodzi nawet na wysokich.

Więc o "3 gHZ i pięciopotokowym kompie aż się boję" to zapomnijcie. Wystarczy dobrze zoptymalizowany komp

a - na tamtej starej konfiguracji poszły mi lost planet na średnich i bioshock na wysokich - obniżyłem tylko efekty wody, troszkę cięło ale dało się grać.

Tak...więc naprawdę twierdzicie że gry wymagają takich megasprzętów? Skoro komp sprzed bagatela 4 lat udźwignął Crysisa to co będzie się działo jak ewolucja ruszy jeszcze dalej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chodził :) Wprawdzie na średnich, modele niskie a roślinnośc efekty też niskie ale chodził, bez zaciachów, po prostu chodził i grało się super!

Co z tego że chodził...Skoro gra wtedy wygląda jak troll z Korei Północnej. Objects quality na min i lipa. Ustaw a zobaczysz. Następnie ustaw na high a zobaczysz czego engine nie pokazywał. To samo się tyczy roślinności. Owszem jak poobniżasz na min gra zasuwa na całkiem przeciętnym kompie tylko wtedy wygląda gorzej od FC na high. A niestety wygląd w Crysis ma duże znaczenie...Ponieważ buduje klimat.

Teraz jak zmieniłem na core 2 duo, zostawiłem 2 gHz i zmieniłem kartę na gf 8600 gt 512 jest bajecznie i chodzi na wysokich.

Jeżeli twierdzisz, że chodził to podaj przeciętny fps...Na 8600...Wiesz ja widziałem jak przy Twoim procku i kartach typu 8800/2900 kompy przy tej grze "zdychały" (z jednego nawet piszę) i to w całkiem przeciętnych rozdziałkach. Więc moja wiara w 8600 w tej grze jest mocno zachwiana.

Więc o "3 gHZ i pięciopotokowym kompie aż się boję" to zapomnijcie. Wystarczy dobrze zoptymalizowany komp.

I tu się mylisz ponieważ ta gra bardzo, bardzo lubi MHz...Po testuj a się sam przekonasz. Bardziej lubi MHz niż wielordzeniowość. Co do zoptymalizowanego kompa muszę się zmartwić ponieważ Crysis nawet na wykręconym C2D, 2GB i 8800 potrafi nieźle grymasić (oczywiście ustawienia max)...O rozdziałkach typu 1600x1200 i AA można tylko zapomnieć. Tak w ogóle po co w tej grze AA i wysokie rozdziałki? Masochizm? Wracając do optymalizacji to jest tragiczna...W dodatku ten lans NV i Intela jest żałosny. A potem się dziwią, że sprzedaż jest mała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam pomyliłem się... zwracam Honor...

Nie wiem jak Twój komputer ale mój na 100% wytrzyma go FarCry 2 na średnich wymaganiach a na high na też...

2x GeForce 8800GTS 512MB

Intel Core Duo (po O/C) 3,8GHz

RAM 4GB

Mój to wytrzyma a twój??;>?

Chociaż trochę się o niego boję bo jeszcze nie mam pełnego chłodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak zmieniłem na core 2 duo, zostawiłem 2 gHz i zmienilem kartę na gf 8600 gt 512 jest bajecznie i chodzi nawet na wysokich.

Więc o "3 gHZ i pięciopotokowym kompie aż się boję" to zapomnijcie. Wystarczy dobrze zoptymalizowany komp

a - na tamtej starej konfiguracji poszły mi lost planet na średnich i bioshock na wysokich - obniżyłem tylko efekty wody, troszkę cięło ale dało się grać.

Tak...więc naprawdę twierdzicie że gry wymagają takich megasprzętów? Skoro komp sprzed bagatela 4 lat udźwignął Crysisa to co będzie się działo jak ewolucja ruszy jeszcze dalej?

Dokładnie tak. Te wszystkie wymagania wydają się dużo zawyżone. Mi na kompie niespełniającym nawet w całości średnich wymagań (C2D E6300; 2GB RAM; GF 8800GTS 640MB + OC procka 10%) Crysis chodzi w detalach praktycznie maksymalnych (dwa nieistotne ustawienia tylko są na średnie ustawione) z AA 8x w 1280x1024, a jakby komuś płynności brakowało to zawsze można AA zmniejszyć - to zawsze dużo pomaga. Więc myślę, że nie ma co się tak bać wszystkich nadchodzących gier, mających dużo wymagać od kompów. już teraz wcale nie te "naj naj" piece potrafią generować taką grafę jak next-geny albo i lepszą nawet, więc jeśli produkcja jest dobrze zoptymalizowana (patrz. np Bioshock, nie patrz Gothic III :wink: ) to problemów być nie powinno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec koncow jest taki ze zaleznie od zasobnosci portfela kazdy ma swojego Crysisa. Jeden ma Crysisa full wypas a inny ma Crysisa dla ubogich. Dla mnie to jedna wielka lipa. Wrazenia z gry sa gorsze jesli nie stac cie na lepszy sprzet :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie
Koniec koncow jest taki ze zaleznie od zasobnosci portfela kazdy ma swojego Crysisa. Jeden ma Crysisa full wypas a inny ma Crysisa dla ubogich. Dla mnie to jedna wielka lipa. Wrazenia z gry sa gorsze jesli nie stac cie na lepszy sprzet :roll:

Każdy ma takiego crysis na jakiego go stać :]

Podobnie jest z posiadaczami xboxa360... przecież nie każdy ma lcd 50" full hd :P

Teraz coś od siebie o crysisie:

Fabularnie średniak, byłoby dobrze gdyby darowali sobie tych kosmitów, może inaczej... jakby darowali sobie wizytę w tej górze/bazie to byłoby lepiej.

Graficznie nikt mu nie podskoczy, żadne Unreal Engine 3, czy inne. Cry Engine przewyższa wszystko i wszystkich. (na średnich ustawieniach crysis wygląda lepiej niż CoD4 na wysokich...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co niby tak mieć to zaraz od premiery. Ja tam poczekam, aż wreszcie będę miał takiego kompa, który da satysfakcję graficzną i wydajnościową. Cena giery jeszcze spadnie. Na PieCe jest tyle różnych pozycji- wszelkich gatunków oraz rozwiązań, że mi to wystarczy.

Ta giera to w sumie stawia na aspekt graficzny i on tu najbardziej wpływa na jakość rozgrywki. Jak pewnie się gra na średnio-wysokich detalach, z średnią rozdziałką bez AA to jest tylko gra. Jednak jak się to by uruchomiło na samych Very Hajach AA 16 i porządna rozdziałka to już się inaczej podejdzie do tej produkcji bez frustracji wynikających z zacinania się. Realizm.

Dlatego pewnie jest przy tym kontrowersji, bo populacji graczy oglądając te wszystkie trailery i potem patrząc samemu na to co się wyświetla na ich ekranach mogła się zawieść.

Myślę, że ta grafa miała budować klimat tej produkcji.

Cry Engine przewyższa wszystko i wszystkich.

A tak dokładnie Cry Engine 2.

------------------------------

Dodam jeszcze, że najbardziej to jestem fanem strategii, a shootery są tylko urozmaiceniem i po kilkutygodniowej zabawie w jakimś RTSie, prawie każda strzelanka przypadła mi do gustu.

Konsolowcy mają w sumie tylko gry akcji i dlatego są takimi malkontentami, bo trzeba się postarać, żeby po następnej takiej produkcji nie ulegli womitacji.

Tak samo blacharze grający w same Action/FPS/TPP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PieCe jest tyle różnych pozycji
no normalnie kamasutra:)
Konsolowcy mają w sumie tylko gry akcji i dlatego są takimi malkontentami, bo trzeba się postarać, żeby po następnej takiej produkcji nie ulegli womitacji.

znowu wracasz do pisania wyssanych z palca bredni odnosnie konsol?:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt seria Total War opanowała konsole już dawno, tak samo jak Europa Uniwersalis, już nie mówiąc o masie RTSów.

Dalej sie pograzasz. A co serie TW i EU to jedyne gry nie- akcji??? Lol

Po za tym rtsy na Xboxie 360 sa i bedzie ich o wiele wiecej. :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...