Skocz do zawartości

Crysis (seria)


Polecane posty

Łał nie bedzie AAx 16 :cry: Koniec swiata przeciez ta gra bedzie beznadziejena bez AA x16 :roll:

Porazka!!!!

Pocieszny to Ty może i jesteś... Wątpie żeby cięcia w grafice kończyły się tylko na AA. Trzeba się z tym pogodzić że konsole mają układy graficzne słabsze niż nowe PC-ty, no i jeszcze dochodzi ilość pamięci.

Był taki czas że PieCe ledwo co nadążały za mocą obliczeniową konsol ale ten okres już na szczęście minął :) .

No cóż, ale może dodadzą jakieś nowe elementy, etapy przy okazji konwersji i wersja na konsole będzie może i lepsza tak jak to miało miejsce z Gears of War, który to na PC jest dużo lepszy.

Czasem warto poczekać troszeczkę dłużej :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Borxx:

A co do braku akcji to jak dla mnie mozna by dynamike gry lekko podkrecic. A skrypty sa złe i nie chce ich wcale

Teraz to Ty se możesz sam dynamike podkrecić. Lec przed siebie machaj maczetą, tnac wrednych obcych w kielbaski. Albo nie, zadzwon do gosci z Cryteku i zasugeruj subtelnie by podkręcili akcje, bo dla Ciebie jest mało.

Nie wiem kto ma mało akcji w Crysis, Ja sie cieszyłem jak choc przez chwile ktos do mnie nie strzelał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko na medium, z długimi etapami pomiędzy checkpointami. :P

Raczej wszystko na poziomie cos pomiedzy pecetowym high/ultra plus kilka dobrych filtrow i efektow.

Nie uwieżę w to, a już na pewno nie na X360, no chyba że z prędkością nie przekraczającą 10 klatek :D

Na VeryHigh (bo czegoś takiego jak "ultra" to nie ma w Crysisie...) to i tak niewielu może sobie obecnie na PCtach pozwolić a gra jest dosyć dobrze zoptymalizowana.

Pożyjemy, zobaczymy - bo póki co takie spekulacje nie za bardzo mają sens...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borxx:
Nie uwieżę w to' date=' a już na pewno nie na X360, no chyba że z prędkością nie przekraczającą 10 klatek

Na VeryHigh (bo czegoś takiego jak "ultra" to nie ma w Crysisie...) to i tak niewielu może sobie obecnie na PCtach pozwolić a gra jest dosyć dobrze zoptymalizowana.[/quote']

Wlasnie przedewszystkim na Xboxie. Ma mocniejszy uklad graficzny i 512 ramu. Trzyrdzeniowy procesor tez absolutnie wystarcza. Ma tez architekture mocno pecetowa co ulatwia konwersje. A grafa na very high jest jak najbardziej mozliwa. Oczywiscie ta z wersji pod dx9. Wiadomo tez ze tekstury beda musialy byc przyciete no chyba ze Crytek zdecydowalby sie na streaming z plyty ale szczerze watpie by ten developer poradzil sobie z takim zadaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Borxx'a: Ciekawe co to za gry??? Dla mnie, mało strzelasz = mało robisz, nie strzelasz=nie grasz w FPSa.

Skoro Crysis nie wychodzi na cegiełgi to są ku temu nie małe powody. Czemu taki Crysis miałby obejsc kilka milionów zysku? Jak sie nie da to sie nie da i juz. Konsole są słabe, na optymalizcje potrzeba czasu. Jak widze co Crysis robi z najdroższymi kartami to aż mi żal konsolek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przedewszystkim na Xboxie. Ma mocniejszy uklad graficzny i 512 ramu. Trzyrdzeniowy procesor tez absolutnie wystarcza. Ma tez architekture mocno pecetowa co ulatwia konwersje. A grafa na very high jest jak najbardziej mozliwa. Oczywiscie ta z wersji pod dx9. Wiadomo tez ze tekstury beda musialy byc przyciete no chyba ze Crytek zdecydowalby sie na streaming z plyty ale szczerze watpie by ten developer poradzil sobie z takim zadaniem.

He he... miałem X0 i zdążyłem poznać jego możliwości. Wszystkie gry, nawet nie zbliżyły się do złożoności (nie chodzi mi tutaj o Art-design) grafiki Crysisa a niektóre potrafiły czasem :shock: mocno zwalniać i przycinać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Crysis nie wychodzi na cegiełgi to są ku temu nie małe powody

"Nie wychodzi" nie znaczy "nie wyjdzie" W koncu to EA. Po za tym sprzedaz Crysisa nie jest rewelacyjna ale na to akurat EA moze sobie jeszcze pozwolic wiec mogliby niby konwersje olac. Z drugiej strony coraz bardziej mowi sie o tym ze Microsoft chcialby sobie wyprowowac nowa mega hypowana marke po Halo i ostrzy sobie zeby wlasnie na "trylogie" Crysis. Po ich wczesniejszym romansie z Farcryem ciezko sie dziwic.

A juz najmniej wazne to to ze o konwersji wypowiadaja sie chlopaki z Cryteka

He he... miałem X0 i zdążyłem poznać jego możliwości.

Dziwne, ja mam Xo caly czas i jakos jeszcze nie poznalem GRANIC mozliwosci tej konsoli. Mysle poznam je tak za ok 1,5 do 2 lat. narazie powstaja gry ktore coraz bardziej zachwycaja graficznie.

Wszystkie gry, nawet nie zbliżyły się do złożoności (nie chodzi mi tutaj o Art-design) grafiki Crysisa a niektóre potrafiły czasem mocno zwalniać i przycinać...

Wlasnie odpowiednie wywazenie miedzy art designem a strona czysto techniczna jest nawazniejszy. Taki Mass Effect czy Assassin's Creed oraz CoD4 spokojnie wytrzymuja porownania z "technicznie" lepszym Crysisem. Te trzy gry przy okazji zachwycaja wlasnie od strony technicznej. Natomiast taki np: Uncharted na PS3 wyglada dla mnie zdecydowanie lepiej od Crysisa. I nie mam tu na mysli designu a zlozonosc strony technicznej.

Po za tym wez pod uwage ze to o nazywasz "art designem" samo w sobie tez musi byc odpowiednio wykonane od strony technicznej. Wez takiego Assassin's Creeda tu na te piekno wykreowanego miasta skladaja sie rewelacyjne cienie, HDR czy masa pieknych, ostrych tekstur ze juz nie wspomne o zlozonosci calego designu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... Ja dobrze rozumiem pojęcie Art-designu. Fakt że artysta musi podpierać się nową technologią ale właśnie dobrym wyważeniem, skomponowaniem grafiki i pewnym sztuczkom można granice techniczne jakby ominąć i tak właśnie robi się przede wszystkim na konsolach, co broń Boże nie jest złym podejściem.

Granica konsol już od dłuższej chwili się ujawnia -jak sądze - Ty masz inne zdanie, więc na tym skończmy.

jesteś niekonsekwentny: najpierw z Twoich wypowiedzi wychodzi na to że Xbox jest mocniejszy od pozostałych konsol a potem wspominasz Uncharted na PS3, który według Ciebie jest bardziej zaawansowany technicznie od gier na PC (co jest kompletną bzdurą przy porównywaniu go z Crysisem) a więc i X360...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granica konsol już od dłuższej chwili się ujawnia -jak sądze - Ty masz inne zdanie, więc na tym skończmy.

Ujawnia- tak. Ujawnila- nie

jesteś niekonsekwentny: najpierw z Twoich wypowiedzi wychodzi na to że Xbox jest mocniejszy od pozostałych konsol a potem wspominasz Uncharted na PS3, który według Ciebie jest bardziej zaawansowany technicznie od gier na PC (co jest kompletną bzdurą przy porównywaniu go z Crysisem) a więc i X360...

Nie ma tu zadnej niekonsekwencji.X ma mocniejszy uklad graficzny i 512 ramu oraz latwy dla pecetowego developera procesor do programowania. W ogole X jest bardzo pecetowy co ulatwia konwersje.

PS3 to inna bajka. Cell jest trodny w programowaniu i wyn=maga zupelnie innego podejscia. Uncharted stworzylo Naughty Dog ktore jest dla Sony developerem first party mocno zreszta wspomaganym przez wewnetrznych developerow Sony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... szkoda gadać. Znowu zaprzeczasz sam sobie... i masz zupełnie inne rozumowanie od mojego.

Dobra, pogadamy jak już wyjdzie (jeśli w ogóle wyjdzie) ta konwersja Crysisa, porównamy ją sobie i albo ja Tobie albo Ty mi przyznasz wtedy rację, ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym zaprzeczam sam sobie?

Odpowiem tylko na to pytanie i nie będę kontynuował tej rozmowy:

X360 ma mocniejszy wg Ciebie układ graficzny więc siłą rzeczy musisz twierdzić że w PS3 GPU jest słabszy i jeszcze do tego jest "cięższy" do programowania. A więc taka gra jak Uncharted nie powinna być dla Ciebie żadnym wybijającym się wizualnie tytułem (jak twierdzisz) ponieważ wtedy na Xboxa ukazywały by się inne jeszcze bardziej złożone graficznie gry - no bo przecież X360 ma większą moc obliczeniową i do tego nie sprawia takich problemów programistom :?

Czyż nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym zaprzeczam sam sobie?

Odpowiem tylko na to pytanie i nie będę kontynuował tej rozmowy:

X360 ma mocniejszy wg Ciebie układ graficzny więc siłą rzeczy musisz twierdzić że w PS3 GPU jest słabszy i jeszcze do tego jest "cięższy" do programowania. A więc taka gra jak Uncharted nie powinna być dla Ciebie żadnym wybijającym się wizualnie tytułem (jak twierdzisz) ponieważ wtedy na Xboxa ukazywały by się inne jeszcze bardziej złożone graficznie gry - no bo przecież X360 ma większą moc obliczeniową i do tego nie sprawia takich problemów programistom :?

Czyż nie ?

Xbox360-> GPU, ram

PS3-> CPU, BR

Dlaczego na PS3 z 256 ramu i slabszym GPU gry moga wygladac ladniej?

Bo osmio rdzeniowy, ciezki w programowaniu Cell pokazuje pazur jesli siedzi nad nim wewnetrzny developer Sony a po za tym BR pozwala upchac levele pelne ostrych tekstur w wysokiej rozdzialce.

Czegos jeszcze nie rozumiesz? 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borxx wychwala Xboxa bo go ma, Ty nie lubisz chwalic swego?

Owszem to prawda, Xbox został stworzony strichte pod gry, procek, ram i karta maja wypchaną moc obliczeniową pod kątem przetwarzania grafy. Dzięki temu moze słuzyc programistom do tworzenia przez wiele lat.

Nie rozumiem od czego Xbox ma mocniejszy układ graficzny?

Crysis na boxie juz tak sie pieknie nie bedzie prezentował, to jest fakt ale nie ma co wytykac konsolowcom, ze beda miec gorszego Crysisa, a niech maja. W koncu nigdy dosyc porządnych produkcji.

Borxx:

Nie wychodzi" nie znaczy "nie wyjdzie" W koncu to EA. Po za tym sprzedaz Crysisa nie jest rewelacyjna ale na to akurat EA moze sobie jeszcze pozwolic wiec mogliby niby konwersje olac.

Chłopie branża gier na konsole jest bardziej rozreklamowana i rozwinięta, czyzby nie opłacałoby sie pchać w strone teoretycznych zysków panom z EA??? Taki gigant nie moze lekcewazyc rzadnego segmentu, nie byłby gigantem. Xbox se poczeka na Xboxa.

Powiem Wam, ze fajne jest uczucie wiedziec, że ma sie mocniejszy sprzęt...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegos jeszcze nie rozumiesz? 8)

Nie rozumiem jedynie tego że Ty mnie i tego co ja piszę zupełnie nie rozumiesz :)

Jestem za konwersją na konsole Crysisa - będzie to oznaczało więcej kasy dla jego twórców i ich przyszłych gier. Ale ja w te gry raczej na pewno będę grał na moim poczciwym PieCu -Amen- :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu mam malo ale daje rade spokojnie grac na trzech next genach i czasem na piecu. Ogolnie wyglada to tak ze gram w najwieksze, najkonkretniejsze hiciory tylko. Czyli na PC raz na kilka miesiecy a najczesciej X i PS3. Obecnie oba te next geny wypstrykaly sie z hicorow wiec katuje Wii.

Zadko zdaza sie tak zeby bylo do ogrania po kilka waznych gier na kazda konsole i do tego jeszcze na PC. Naprawde majac malo czasu na granie mozna spokojnie smigac na wszystkim. Z PC jest najlepiej bo ostatnio jak dla mnie gry godne ogrania na piecu pojawiaja z raz na pol roku lub zadziej. Ostatnio byl Crysis i Wiedzmin. Obie swietne i naprawde daly mi sporo satysfakcji.

Przy premierze Crysisa bylo najgorzej bo wyszedl akurat wtedy kiedy pojawily sie mega wypasy konsolowe ale na szczescie gra Cryteka okazala sie na tyle dobra ze mogle spokojnie skupic sie na piecyku :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borxx... gdzieś napisałeś że masz rodzinę. lol...

Ja mam na tyle czasu żeby zagrać 2-3 góra gry na miesiąc i z taką mniej więcej częstotliwością pojawiają się dobre tytuły na PC.

Nie mam możliwości grania tyle co Ty nie poświęcając przy tym czasu przeznaczonego dla najbliższych(ej), znajomych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie, da 8)

Wstaje o 7 rano, moja lepsza polowa wychodzi do pracy a ja mam ok 2,5 godzinki na pogranie na PC, PS3 lub Wii. O 10 otwieram sklepik i wlaczam sobie X0 na ktorym pykam z przerwami tak do 18tej :D

Wieczorkiem jakas partyjka na Wii z moim skarbem mua mua:*

W weekwndy nie gram w ogole.

Chyba sobie sklep otworzę :) Zawsze wiedziełem że gram handlu lepszy od kilograma roboty - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

broxx nie ma u ciebie wolnego miejsca w pracy?

Moja obecna praca mnie stresuje i nie daje satysfakcji, chwała panu, że przynajmniej internet tutaj mam. Jakby co mogę ci robić kawusie i klepać po barku, a nawet klaskać jak będziesz przechodził kolejne etapy gry.

Co do Crysisa dla mnie gra bardzo przyjemna i o wiele przyjemniej mi się w nią grało niż w CoD'a 4. Daje swobodę i możliwość wybrania sobie opcji jak zaatakować, skąd zaatakować itd. W cod 4 ładujesz w nich 30 min. a wystarczy pobiec 5 kroków przed siebie i już się nie pojawiają. Jeżeli jednak chodzi o rozgrywkę sieciową to tutaj wygrywa CoD 4, od czasu cs'a w którego gram od początku, żaden fps w multiplayerze nie sprawił mi takiej frajdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, panowie panowie. Widzę, że bardzo lubicie zbaczać z tematu, gdy przychodzi do spraw konsolowo-kompowych. Tym razem to samo. Wiem, że to miło tak sobie pogadać kto, co może, a kto nie, ale od osobistych tematów to raczej priv lub gg. Jeśli związane są ogólnie z grami, to temat chyba oczywisty. A tak zalecam powrót do dyskusji o Crysisie. Przepraszam, że psuję panom zabawę, carry on.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonczylem crysisa, imo rozczarowanie duze, raz ze fabula zmieniona w ostatniej chwili i wyszedl z tego film klasy c z cyklu starozytne ruiny n kosmici... a na dodatek zakonczenie to be continued, chyba najbardziej irytujace jakie w zyciu widzialem... sama gra, zanim sobie nieco dopomoglem w polowie gry modyfikujac poziom trudnosci recznie [ta wiem ima cheater] to gralo sie zdeka nudno, musial bym byc chyba weteranem csa itp zeby robic to co w filmikch pokazujac ze skakaniem i seedem, moja sprawdzona metoda to te klon ak47 z tlumikiem i celownikiem [tym zwyklym z czerwona kropka] i kamuflaz, skradasz sie bam goscia w beret pojedynczym strzalem i kamuflaz znowu, tak potrafilem cala wioske wybic lazac w kolo budynku i zabijajac tych przyglopow... potem dochodza super koreanczycy w ktorych po 3 magazynki w glowe cza pakowac i kosmici... imo jak by fabula byla taka jaka miala byc [z meteorytem], z tym ze bez rozglasniania jej tak ze kazdy znal ja od a do z pol roku przed premiera i z przeciwnikami ktozy nieco mnej celnie strzelaja [i nie sa tak inteligentni na medium poziomie] to gralo by sie calkiem fajnie, mniej irytujaco i bardziej widowiskowo [god mode sobie nie wlaczylem tak ze nawet z cheatami ginolem co jakis czas jak sie zapedzilem zadaleko], brakuje mi przycisku do wstrzymania oddechu przy zoomie [byl w far cry'u niewiem czemu w crysisie go zdjeli]. pozatym calkiem przyjemna gra, zajela mi jakies 15h moze [dwa dni intensywnego nawalania, na bank dluzej niz cod 4] moze nie tyle co stalker i niewidzi mi sie granie jeszcze raz [stalkera juz zaczolem poraz drogi, glownie z uwagi na to ze sie okazalo iz to zakonczenie ktore malo nie sprawilo ze bym laptopa oknem wywalil to jednak do konca prawdziwe niebylo], ogolnie dal bym grze 7, grafike mialem na med/low bo karta graficzna w laptopie ciela na mocniejszych [dalo by rade grac ale gra latwa niebyla nawet bez slideshowu] ustawieniach zdeka. zdecydowanie nie gra roku 07...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...