Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Filmy w CDA. Dobrze czy źle? [archiwum]

Polecane posty

A czemu nie?Ale pod jednym warunkiem że nie będzie to kosztem gier a i żeby cena nie skoczyła za bardzo(najlepiej oczywiście w ogóle :? ) jeżeli te warunki zostaną spełnione to nie widzę problemu

Jasne, najlepiej żeby było tyle samo gier ile teraz dodają, tylko lepszych trochę, bo nie każdemu sie do tej pory wszystko podobało. Cena żeby była taka sama. Nie sorry, co ja mówię, najlepiej żeby pismo potaniało. Trzeba przecież brać przykład z innych. Skoro tamte dodają filmy i z ceny schodzą, więc CDA teżpowinno, bo jeszcze się niektórzy obrażą (czytaj Pilgrim), no i najlepiej żeby film był w DVDBox, z dodatkiem w postaci ładnego plakatu na ścianę oraz materiałem "Behind the scene" na oddzielnym DVD. Aby spełnić wymagania jakie stawiasz Pilgrim, musiałbyś chyba być równie indywidualnym klientem do jakiego mnie porównujesz.

Trzeba byłoby i Ciebie objąć rejestracją takich wymagających czytelników.

Miałbyś wtedy niższą stawkę niż pozostali (no bo jeszcze się obrazi, że chce kupić pismo z filmem, a tu takie manewry z wyższą ceną) i w każdym miesiacu list od redakcji z przeprosinami z powodu długiego czekania.

Tak naprawdę chodzi mi o to żebyście ludzie nie myśleli wybiórczo, tylko panoramicznie.

Patrzcie panoramicznie. Nie wiem jak Ty, ale ja raczej patrzę i z tego względu prezentuję taką, a nie inną postawę. Przeanalizuj to i wypowiedz się wtedy.

Film w CDA. Ciekawa sprawa, tak. Tylko weź pod uwagę, że cena jednak będzie musiała ulec zmianie jeśli mówimy o dosć częstym zamieszczaniu filmów. Raz na rok może i różnicy nie będzie, ale comiesięczna opcja to już inna sprawa. W przypadku dodanego klasyka moze i wzrosłaby liczba czytelników, którzy skusiliby się na zakup pisma. Najpierw dla filmu, a może później dla czegoś innego np. zawartych treści.

Jest też druga opcja. Zmiana struktury całego pisma przejawiająca się w zwiększeniu ilości zamieszczanych reklam. To chyba najprostrzy sposób. W końcu jest to jakis zastrzyk kasy dla pisma. Tylko że sposób trochę denerwujacy, gdy jesteś na 50 stronie, a połowa z nich to reklamy.

Daje sie to zauważyć już teraz, bo reklam jest coraz więcej gdyż jakos trzeba sprostać wymaganiom co do większej liczby gier. Mam jednak nadzieję że poziom tekstów nie spadnie, bo głównie to mnie motywuje do kupowania CDA. Rzadko kiedy gram w coś co jest zamieszczone na płytce. I nie wiem czy dla mnie cena jest tu jakimś bodźcem motywujacym czy hamującym, bo gdy CDA kosztowało 19,90 jakoś mi to nie przeszkadzało.

Poza tym dobrze, że czasem redakcja ma udział w doedukowaniu swych niektórych czytelników.

Że to największy i najlepszy miesięcznik poświęcony tematom związanym z grami to fakt. Ale na tą pozycję pracował przez ponad 11 lat. To jest naprawdę duże osiągnięcie. Patrząc jak na polu walki padają kolejne tytuły to rzeczywiście nie lada wyczyn. Przykład to chociażby "Cinema", które niedawno padło, mimo ze prezxentowało dużo lepszy poziom niż obecny "Film", który za czasów Prokopa jako naczelnego, straciło znacznie w porównainiu z poprzednimi latami.

tak więc jak mówiłem CDA długo pracowało nad pozycją i świetnie dawało sobie radę bez fiolmów. A czy na pewno czytelnicy i sama redakcja chcą tak bardzo tego dodatku. Co prawda jest ten temat na forum, ale chyba raczej jako ciekawostka, a nie jako poważne źródło opini w tej kwestii, bo jakiś czas już jest a reakcji ze strony redakcji nie widać. Chyba że wziać pod uwagę reakcję w postaci nie dodawania filmów.

Ktoś kiedyś w tym temacie napisał, że gracz i czytelnik CDA ma też wiele innych zainteresowań, zajęć, więc gdyby chciał wszystkim, sprostać to redakcja musiałaby swoje numery pisma dostarczać z całym pudłem gadżetów, kurierem chyba.

racja można powiedzieć że filmy tak nie przyciągają że przecież można sobie ściągnąć z netu za darmo(czyt. ukraść)nawet jak taki delikwent nie ma u siebie stałki do kolegi wpadnie bo przecież samemu głupio tak kraść nie?

Żeby nie było wątpliwości, jestem całkowicie przeciwny nielegalnemu ściąganiu z netu.

Piszesz o klasykach w CDA, o nielegalnym ściaganiu, ale nie rozgraniczasz tu niczego co jest błędem. Bo trzeba zauważyć, że wiele tytułów można bez przeszkód prawnych ściagać, kopiować, przerabiać itp. Chopdzi tu o tzw. filmy "public domain" - dzieła, któe ze względu na upływ czasu, nie są już chronione prawami autorskimi.

W UE okres ten wynosi 70 lat od śmierci autora. Optymistyczniej przedstawia się kwestia filmów z USA, gdzie prawo autorskie zostało uregulowane w konstytucji ponad 200 lat temu. I tam okres ten wynosił początkowo 28 lat, a potem m.in. 95 (po interwencji studia Disneya). Poza tym jeśli w filmie, który wszedł na ekrany przed 1 marca 1989 r., brakuje adnotacji "Copyright" (przykład to film "Szarada" z 1963 r.), staje się on automatycznie tytułem Public Domain.

Jest więc wiele możliwości ściagania z sieci i nie musi kojarzyć się ono tylko z piractwem. Widać że prawo nie jest doskonałe, a czasem potrafi być zaskakujące jak życie.

Takie jest więc moje zdanie w kwestii filmów w CDA. Z małym zastrzeżeniem, iż dopuszczam możliwość filmu raz lub dwa razy w CDA w ciągu roku (tzw. od święta).

Poza tym czy moja wypowiedź: "Film w CDA to najgorszy z możliwych pomysłów", w jakiś sposób wpłynęła na twoje życie? Dziewczyna lub żona Cię opuściła (jeśli to już wiek zainteresowania tymi sprawami), rodzina wyrzekła się Ciebie, straciłeś pracę, CDA upadło. Chyba nie. Wyraziłem swoje zdanie, bo była ku temu możliwość. W końcu po to ten temat się pojawił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taką małą sugestie mam po co tak się rozdrabniać z tymi filmami (co po kilka minut trwają) po prostu dawajcie jakiś film pełnometrażowy co 2-3 numery np. egranizacje czy coś w tym stylu wątpie czy to przejdzie ale..................................................................

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taką małą sugestie mam po co tak się rozdrabniać z tymi filmami (co po kilka minut trwają) po prostu dawajcie jakiś film pełnometrażowy co 2-3 numery np. egranizacje czy coś w tym stylu wątpie czy to przejdzie ale..................................................................

Przez ponad 70 stron gadaliśmy właśnie o tych dłuższych filmach. Mogłeś przynajmniej przeczytać ostatni przed twoim post -_-.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy mogą być nawet co miesiąc byleby te działania nie powodowały spadku jakości dodawanych gier co wydaje mi się całkiem możliwe.

Poza tym jako gracz chętnie bym obejrzał jakieś filmy na kanwie gier i odwrotnie. Hitman, Resident Evil, Doom... wiem że dziś to propozycje nierealne ale za kilka lat?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy są ogólnie git, ale nie wiedzieć czemu w nowym numerze 08/2007, nie wlączają mi się 2 filmy Call of Duty 4 i World in Conflikt. Naciskam na "oglądaj" i się nic nie dzieje.

Spróbuj przez Mój Komputer wejść w zawartość płyty i poszukać w folderach plików z nimi i kliknąć 2x na nie, jak sie otworzą to znaczy że z menu coś nie tak było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...