Skocz do zawartości
RoZy

Resident Evil (seria)

Polecane posty

Po prostu było mi trudno, nie jestem przyzwyczajony do grania na klawie :roll: I mimo że czasem przechodziła mnie myśl by podłączyć pada to sie nie łamałem (jakiś nagły przypływ masochizmu) i w końcu dotarłem do końca...Raczej już nigdy tego nie powtórzę

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja grałem 5 minut i zrezygnowałem. Grafika i sterowanie jest do bani.

Planuję kupić przejściówkę do Dual Shocka 2 na PC, ale nie wiem czy wtedy klawisze, które będą pokazywane podczas QTE zmienią się na trójkąta, kółko i resztę. Bo na razie jak np. chce kopnąć przeciwnika pojawia się "1" (ocb?) i muszę naciskać Enter. Nie idzie się połapać...

A może...wyjdzie taniej kupić mi jeszcze raz oryginała na PS2, którego już kilka razy przeszedłem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotarłem do końca...Raczej już nigdy tego nie powtórzę

:)

Jak możesz, to opisz dokładniej swoje wrażenia dotyczące RE4, bom ciekaw. Strasznie się na 4 napaliłem po zapowiedzi DIONA, choć w poprzednie części nie grałem.

O konwersji powiem tak: jesli nie masz innego wyjścia to nie graj. Ja grę przeszedłem na kompie w pracy bo w mojego musiałbym władować ze 2 tyś zł by jako tako chodziło.

Co do samej gry to świetna strzelanka która na pewno posłuży miłośnikom szybkiej akcji. Jesli jednak spodziewaliście się jakiegoś genialnego Survival horroru to sorry ale lepiej pograjcie w silent Hill...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grać sie da choć bardzo ciężko (gra w koncu robiona jest pod pada).

I tam, bez przesady. Ile grałeś? 5 minut? Wtedy może faktycznie było ciężko. Góra godzina i można się przyzwyczaić, wygodniej oczywiście na padzie ale i na klawiszach można sobie bezstresowo pograć (w przeciwieństwie np do DMC3).

Eeee wydaje mi się, że sterowanie w DMC3 to ,za przeproszeniem, pikuś przy RE4. W DMC3 nie trzeba celować... przeszedłem całą i oprócz ostatniego pojedynku było bezstresowo na średnim poziomie...

Czy filmiki w grze są wysokiej jakości? Czy też prezentują poziom Onimushy i DMC3SE?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu sie przyznaję że w część 4 nie grałem...

Moze mi ktoś wytłumaczyć co tak przyciąga do tej gry? Przeszedłem RE Nemesis (z mocnym postanowieniem nie posłania tej gry na zieloną trawkę - udało sie) i jeszcze jakąś jedną wcześniejszą część. I za cholerę nie wiem, co w tych Residentach jest ciekawego (grałem tylko w wersje PCtowe). Ani to straszne (chyba ze ktoś dostaje zawału na widok zombie) ani specjalnie wciągające. Ot, taki nieudany horrorek i srednia gra(gry).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu sie przyznaję że w część 4 nie grałem...

Moze mi ktoś wytłumaczyć co tak przyciąga do tej gry? Przeszedłem RE Nemesis (z mocnym postanowieniem nie posłania tej gry na zieloną trawkę - udało sie) i jeszcze jakąś jedną wcześniejszą część. I za cholerę nie wiem, co w tych Residentach jest ciekawego (grałem tylko w wersje PCtowe). Ani to straszne (chyba ze ktoś dostaje zawału na widok zombie) ani specjalnie wciągające. Ot, taki nieudany horrorek i srednia gra(gry).

Bardzo prosta odpowiedź - grałeś na PC. A na PC ta seria (podobnie jak gatunek survival horror) traktowany jest raczej jako ciekawostka. No i oczywiście nie każdemu może się podobać ta seria (zwłaszcza jeśli zaczną ją od części wydanych na PC kilka lat temu...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i masz rację. Pewnie wersja konsolowa jest lepsza tzn. lepiej się w nia (nie) gra. Z checią natomiast zagrałbym w RE4 na konsoli. Zwłaszcza, ze to już prawie strzelanka (?) z widokiem zza pleców.

Co do tego, ze survival horrory na PC to ciekawostka, to się zgadzam. Ale perełki się trafiają (SH2 choćby)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee wydaje mi się, że sterowanie w DMC3 to ,za przeproszeniem, pikuś przy RE4. W DMC3 nie trzeba celować...

I co z tego? Kiedyś w fps'y grało się na samej klawiaturze i też jakoś nikt nie marudził na nieprecyzyjne sterowanie. Problem DMC 3 polegał na tym, że do krzesania fajnych rozbudowanych kombosów trzeba było niezłej zręczności i pada, bo klawiatura lubi się buntować, gdy naciśniemy kilka przycisków na raz. Na padzie nie ma tego problemu. A w RE grasz niemal jak w typowego tpp, tyle że bez myszki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? Kiedyś w fps'y grało się na samej klawiaturze i też jakoś nikt nie marudził na nieprecyzyjne sterowanie. Problem DMC 3 polegał na tym, że do krzesania fajnych rozbudowanych kombosów trzeba było niezłej zręczności i pada, bo klawiatura lubi się buntować, gdy naciśniemy kilka przycisków na raz. Na padzie nie ma tego problemu. A w RE grasz niemal jak w typowego tpp, tyle że bez myszki.

Cóż... co racja to racja. Nieperfekcyjne sterowanie (ja narzekałem :twisted: ) zostało dopracowane poprzez wprowadzenie myszki... tak więc miło jest gdy gra idzie z duchem czasu. Twórcy konwersji wykazali się doprawdy prawdziwym 'kunsztem' nie fatygując się nawet na zrobienie tak niewielkiej rzeczy jak wprowadzenie myszki do sterowania... ciesze się, że wyszedł na PC, ale po tak długim czekaniu można było mieć nadzieje, że jednak podejście do konwersji będzie troche 'ambitniejsze'. Nawet dać graczowi wybór poprzez wprowadzenie chociażby starego systemu namierzania wroga z poprednich części. Nawet moja sympatia do serii nie przyćmi złości jaką żywie do programistów konwersji. Tyle czekania... czyste rozczarowanie.

PS Spytam jeszcze raz o te filmiki. Czy są one dobrej jakości czy też stoją na poziomie tych z Onimushy i DMC3SE?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktoś wytłumaczyć co tak przyciąga do tej gry?

RE4 to najbardziej dynamiczna gra akcji ostatnich lat, ze świetnym klimatem i grafiką (nie na PC). Dzięki RE4, widok znad prawego barku stał się ogromnie popularny w grach. Oprócz tego gra zaskakuję non-stop ciekawymi rozwiązaniami jak interaktywne filmiki.

RE4 jest tytułem, który pokazuję, otwartość graczy konsolowych na nowe rozwiązania w kultowych seriach gier.

Spytam jeszcze raz o te filmiki. Czy są one dobrej jakości czy też stoją na poziomie tych z Onimushy i DMC3SE?

są lepsze, bo interaktywne :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...powiem tak...rownież grałem w RE4 Biohazaard itp. I powiem tak - TO ma być wersja pudełkowa? napisy "(3) Kick" albo wciskaj "button 5" i nie wiadomo co to jest. Do licha. Do tego na klawie można dostać nerwicy. Dobrze, że istnieje program dodający działanie myszki. Szkoda tylko, że strzałki służą za obkręcanie doklądne kamery bo myszka w tym wypadku jest biedna. Czasem jednak zastawnawiam sięco za bęcwał dając za sterowanie wsad daaje sprint pod prawym ctrl? Przez co do gry potrzeba długieego kciuka albo 3 rąk. Na pewno CDA nie postawi wyżej jak 7 bo konwersja jest biedna. Sama gra natomiast jest świetna, zróznicowane zagadki i odstrzeliwanie łbów wieśniakom na początku choć nie sa zombiakami jęczą tak samo xD Kolo z pilą tarczową wymiata :P Gdyby tak jeszcze podrasowali nieco grafikę i zrobić coś z tą pier... klawiaturą! Moze sięmylę, może to NIE jest wersja pudełkowa. Ale to straszne. "(3) check, (5) dodge, (1) stop, (3) kick, (6) knife atack type II" nieeeee! Choc idzie się przyzwyczaić to znów postąpiono tak samo. Świetną gierkę zrypano konwersjatak jak poprzednie części w które też grałem. Tam przynajmniej można bylo jakoś oblożyć sterowanie. A tu nie mogę. Może gralem w wersję ps2? xD wczesną konwersję? Bo miałem to od kumpla.

A poprzednia częsć?

Walki z Nemzisem i błądzenie po mieście. Wciągająca rozgrywka. Najlepiej się to ogląda jak kolo robi speedrun gry. Wtedy nie traci się czasu na pierniczenie się z Nemezisem xD Przynajmniej w 4 części nie trzeba szukać jakiegoś inkaustu by zapisać grę. Zapisujesz i już xD

Ogólnie seria tych gier wymiata ale bardziej na ps i ps2. Na PC nikomu nie chce się dłużej posiedzieć przy kodzie gry i dostosować do dzisiejszych standardów. Przy pierwszych częściach to rozumiem - stare, na pierwsze ps...ale 4 to w koncu widok od tyłu i coś jak strzelanka. A tu znów takie same wygibasy jak przy Re 3 czy 2...znów miast rmb - przycelowanie, lmb - strzali akcja ogólna, r - reload jeśli jest, i - inventory, m - mapa, shift albo środkowy klawisz myszy zmiana na nóż chodzenie wsad i sprint pwoiedzmy pod shiftem albo LEWYM ctrlem...ewentulanie coś za spację. I tak jużby się dało grać. Tak jest TRROSZKĘ trudniej. Musicie zobaczyć co musze wyzczyniać na klawiaturze by Leon robił wszystko płynnie. Strzelam celuję chodze, shit reload to trza sięwycowfać, odrzucenie myszki ctrl prawy i sprint...you are dead. Ta to na pewno nie Leon zawodowiec :)

Podsumowując - świetna seria gier, zasl€żona, na PC na pewno nie doceniana i notorycznie walona i pieprzona (czy też solona) przez niechlujną konwersję.

Pozdraqwiam ( Staaaarrrs...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwersja jest fatalna (grafika!!), ale nie rozumie jak można krytykować sterowanie - gra została zaprojektowana pod konsole, więc jest oczywiste że najlepiej gra się na padzie, wtedy wszystkie przyciski się zgadzają, gra się wygodnie i sprawnie. Radze nie podchodzić do tej gry bez dobrego pada z analogami (np Logitech Dual Action)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawde jedynym i najwiekszym jej minusem jest konwersja.

Nawet celowanie z postoju daloby sie przezyc, ale calosc sterowania i wyglad gry najbardziej od niej odpychaja.

Poza tymi rzeczami Resident jest na prawde świetny. Dobre pomysly i świetna akcja. Warto zagrać, ale na padzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z pracowników Cenega Poland poinformował na forum gry-online.pl o szykowanym bonusie do polskiego wydanie RE 4.

Witajcie,

Jak wiecie, Resident Evil 4 na PC jest już dostępny na zachodzie Europy i ta recenzja opisuje to właśnie wydanie.

Nasza polska edycja będzie w maju. Dokładamy wszelkich starań, aby Polskie wydanie stało na najwyższym poziomie. O postępach prac nad tym projektem będziemy informowali Was na bieżąco.

Pozdrawiam i zachęcam do cierpliwego oczekiwania na nasze, polskie, wydanie gry Resident Evil 4 w wersji na PC. Już teraz możemy zdradzić, że w pudełku znajdzie się jeszcze jeden fajny bonus. Jaki? O tym poinformujemy już wkrótce w naszych newsach prasowych.

Pozdrawiam

Piotr

Ciekawe co bedzie tym bonusikiem.

news z www.mwrc.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...