Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Tomb Raider 2006-20xx (nowa seria)

Polecane posty

Jak wiemy ostatnia część TR cierpiała na kompleks krótkości gry. Teraz w grze jest więcej wodospadów. A po ok 10 minutach biernego wpatrywania się w wodospad dostrzeżemy Larę. Dzięki temu gra będzie się dłuzyła xD

<zasysam demko>

<pls pokażcie mnie w Ar xD>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiemy ostatnia część TR cierpiała na kompleks krótkości gry. Teraz w grze jest więcej wodospadów. A po ok 10 minutach biernego wpatrywania się w wodospad dostrzeżemy Larę. Dzięki temu gra będzie się dłuzyła xD

<zasysam demko>

<pls pokażcie mnie w Ar xD>

To już nawet robiłem w TR:L na samym początku :wink:

Zatem czemu by nie spróbować w TR:A :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera na dzień dziecka...hmm..zagrałem w demko i poza opanowaniem dziwnego nieco sterowania grało się fajnie xD Szczególnie wtedy gdy Lara wychodzi z wody...szkoda że nie ma na razie filmików. Menu też wygląda fajnie. W poprzedniej części Lara też robiła różne ciekawe rzeczy :P ale widać, że silikonu to ona ma pod dostatkiem. Chcąc zobaczyć coś na suficie zobaczymy 2 wielkie cyce...niestety albo stety :D Na razie nie odczułem manual graba bo w większości przypadków dziewczyna łapie się ciągle sama xD Ogólnie czuć, że mniej pojedynków a więcej zagadek. Tylko że trzeba uważać bo jeden malutki błąd, shift za późno i lara zamienia się w "doll" - rag doll. Raz nawet obiła się o kamień i wpadła do wody.Menu jak w starych częściach, jeszcze domu brakuje. Ogólnie coraz lepiej.

Pozder.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuszę się 8 czerwca na pełną "odświeżoną" wersję klasycznego Tomb Raidera
Premiera na dzień dziecka...

To w końcu kiedy wydają ją w Polsce :D aha i jeszcze jedno...

Wydawcą jest Cenega czyli mógłbym szybciej kupić TR:A w Empiku niż czekając na Poczte Polską (PP - Później Przybędzie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demko pobrane i zagrane :). Muszę przyznać że ten sam "odświeżony" silnik wciąż wspaniale się sprawuje. Choć dodano parę efektów, wciąż widać że to ten sam engine na którym Lara śmigała jako Legenda. No to teraz- do 8 czerwca!!! Wie ktoś jaka będzie cena w Polsce? Bo zamiast Diablo 2 chyba kupię Anniversary :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenega podała kiedyś datę premiery na swojej stronie internetowej - miało to być właśnie 8 czerwca. Nie przypominam sobie, aby coś miało ulec zmianie. Może 1 czerwiec to premiera wersji angielskiej?. W każdym razie w przyszłym tygodniu zagramy sobie w nową/starą Larę... :wink:

To może wiesz czy będzie można nabyć ją w Empiku? odrazu po premierz? Bo czekać na poczte 5 dni to udreka :) (zauważyłem że jest oferta kolekcjonerki ale zwykłej PL nie zauważyłem na empik.com.pl - oddział we wrocku)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce udawać ponurego pesiymiste ale można się obawaiać że gra nie trafi do sklepów 8 lecz 10-11 czerwca...nie pisze że tak będzie na 100% ale mówie ze tak moze być zatem Ja podchodze do daty wydania sceptycznie...Choć zawsze może się zdarzyć że Polska premiera będzie światową PREMIERĄ :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć zawsze może się zdarzyć że Polska premiera będzie światową PREMIERĄ :)

1. ? światowa premiera już była ;] Gra już jest wydana we Włoszech i w Grecji- po prostu dystrybutor nie wytrzymał i wydał wcześniej. Reszta europy i Ameryka jeszcze troszkę poczeka...

2. Data premiery w Polsce to "Czerwiec 2007", fakt mówiło sie o 8.06, jednak data jakoś szybko zniknęła z palu wydawniczego cenegi... Jednak wydaje mi się, że do 8 się spokojnie wyrobią...

3. W empikach gra będzie kosztowała również 129zł a w MM tylko 99zł... No i chyba oczywiste jest, że gra pojawi sie półkach sklepowych równo z polską datą premiery...

4. Do kiosków trafiło nowe wydanie pisma Komputer Świat Gry Extra - w całości poświęcone grze Tomb Raider Anniversary. Dla fanów przygód Lary Croft przygotowany został obszerny tekst i poradnik do TRA. Do pisma dołączona jest płyta CD z pełną wersją Tomb Raider 2 Gold (działającą na Windows XP) oraz demem TR Legend, a także dwa plakaty z Larą.

Cena gazety to 6,90zł.

d209300d2ebd2e10m.gif

xD będzie to pierwszy numer KSG jaki kupie od jakiś 6 lat xP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak-KŚG i tak nie kupię, bo mam wstręt do tego czasopisma :roll:

Właśnie ściągnąłem demko najnowszej części-cóż-nie wiedzieć czemu mój wypasiony komp resetuje się po minucie gry-ale mimo wszystko gra zapowiada się wspaniale :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Do kiosków trafiło nowe wydanie pisma Komputer Świat Gry [..] Do pisma dołączona jest płyta CD z pełną wersją Tomb Raider 2 Gold (działającą na Windows XP) oraz demem TR Legend, a także dwa plakaty z Larą.

Cena gazety to 6,90zł.

Śmiech na sali! TR2:Gold można pobrać za darmo ze stron polecanych przez wydawców TR :lol: Gold był po premierze do nabycia za darmoche tylko w zestawie z TR2 kosztował kilka dolców, dopiero TR3 Gold był płatny ;)

A demo TR:L to mogli wydać już rok temu a nie teraz...

3. W empikach gra będzie kosztowała również 129zł a w MM tylko 99zł... No i chyba oczywiste jest, że gra pojawi sie półkach sklepowych równo z polską datą premiery...

Czyli lepiej jest zamówić bo wyniesie to tylko 110 zł niż Empik 129 zł :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Do kiosków trafiło nowe wydanie pisma Komputer Świat Gry [..] Do pisma dołączona jest płyta CD z pełną wersją Tomb Raider 2 Gold (działającą na Windows XP) oraz demem TR Legend' date=' a także dwa plakaty z Larą.

Śmiech na sali! TR2:Gold można pobrać za darmo ze stron polecanych przez wydawców TR :lol: Gold był po premierze do nabycia za darmoche tylko w zestawie z TR2 kosztował kilka dolców, dopiero TR3 Gold był płatny ;)

[/quote']

To wydanie zawiera Tomb Raider'a 2 PLUS TR 2 Gold

A TRA kupię oczywiście!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pisma dołączona jest płyta CD z pełną wersją Tomb Raider 2 Gold (działającą na Windows XP) oraz demem TR Legend, a także dwa plakaty z Larą.

No to się wysilili... demo TR:L to powinni dać w zeszłym roku, a do tego dołączyć demko Anniversary. Ale i tak kupię :D Bo jakoś pusto na ścianie, a że dają plakaty... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zaszczyt zagrać w demo TR:A... i jest tak jak sądziłem wcześniej. Gra poza tym iż posiada misję z TR1, więc jest bardziej wymagająca, nową czcionką, nowymi ikonkami, trochę zmienioną animacją wspinania się oraz kilkoma nowymi efektami graficznymi jest identyczna z TR:L, co jest zdecydowanie in plus. Ta sama mechanika, ta sama grafika i animacja, mnie to jak najbardziej odpowiada.

Spodobało mi się, że by znaleść rozwiazanie nie wystarczy "rzucić okiem" na okolicę jak to było w TR:L lecz jednak trzeba się nieco bardziej wysilić, choć jakimś specjalnym wysiłkiem umysłowym to nie jest. Również przypadłmi do gustu fakt, iż jest znacznie więcej i lepiej poukrywanych miejsc z ciekawostakami, gra przez to staje się trochę mniej liniowa.

Tylko zbierać na pełną wersję, choć sądzę, że cena jak na grę, która jest wierną kopią TR1 i TR:L - cena jest stanowczo wygórowana, w moim mniemaniu powina ona oscylować w granicach 60-70 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEstem sobie dziś w Saturnie i zważywszy że Premiera nowego TR:A tuż tuż postanowiłem zapytać czy będzie 8 czerwca dostępna gra w sklepie.

I jaka była odpowiedź :) :?:

"Bardzo duże Prawdopodobieństwo" :) A więc Laro-Przygotuj się :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicek ->

JEstem sobie dziś w Saturnie i zważywszy że Premiera nowego TR:A tuż tuż postanowiłem zapytać czy będzie 8 czerwca dostępna gra w sklepie.

I jaka była odpowiedź :) :?:

"Spadaj, to sklep tylko dla rasowych skner"? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia na temat dema (narazie dema, pełna wersja już czeka :D - oczywiście Angielska, angola znam wystarczająco dobrze, w dodatku nie ufam Cenedze, po kilku przygodach z TRL. Jutro premiera, moi serdeczni znajomi mieszkają na Wyspach, więc grę będę miał już niedługo - premiera jutro, ciekawe kiedy dojdzie). Gra sprawia wrażenie o wiele dłuższej, bardzo rozbudowanej niż Legenda. Bardzo klimatyczna muzyka, świetnie zoptymalizowany silnik gry - chodzi nawet na laptopie Staruszków. Bardzo szczegółowa grafika, kilka dróg do celu, powrót najlepszej bohaterki wszechczasów :D. Jedyne minusy to kamera, sterowanie, no i walki (ale w mniejszym stopniu). Jutro premiera - jak gra dojdzie opisze swoje wrażenia jak dorwę w swoje łapska fulla - oczywiście oryginał!

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xardas1992->

Ty to chłopie masz szczęście już niedługo będziesz sobie mógł grać..a my biedacy musimy czekać jeszcze 7 dni...

A tak swoją drogą orientuje się ktoś ile będzie W Tomb Raiderze :"Rocznica" misji??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą orientuje się ktoś ile będzie W Tomb Raiderze :"Rocznica" misji??

Jeżeli w TR1 było 15 leveli, to ile może być w TRA? Z tym, że ostanie dwa poziomy greckie połączono w jeden, czyli mamy ich w sumie 14. ;]

W sieci pojawiły sie pierwsze recenzje... i to zachwalające recenzje. Jako minusy gry często wymienia się brak trybu nextgen i małe problemy z kamerą. No i grę za pierwszym razem można przejść w 15-20 godzin... całkiem sporo ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Szafa> widzisz Gdyby nie ty myślałbym że T:A będzię miała 15 misji a nie 14 teraz :P

A pytam gdyż Qmpel "wyczytał" że dojdzie jeszcze kilka misji,podmisji* których nie było w jedynce

*-TAkie jakby wycięte sceny :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra grę mam (wersję Angielską), czas na wrażenia. Jakby ktoś nie wiedział to Tomb Raider Anniversary jest 'remake" TR1. Ale nie całkowity, lokacje zostały unowocześnione. Ale przecież każdy to wie. Przejdźmy to najważniejszego. Misji jest 14 jakby ktoś jeszcze nie wiedział. Zacznę od grafiki - słowem przecudna! Textury bardzo szczegółowe, a najlepsze jest to że silnik jest bardzo dobrze zoptymalizowany, chodzi na wielu różnych konfiguracjach sprzętowych. No i ten efekt rozmycia jak przechodzisz z ciemnego do oświetlonego pomieszczenia. Cud miód! Za to należy się duży plus :D Muzyka klimatyczna - nie przeszkadza nie irytuje. Czyli tak jak powinno być:) Lokacje są bardzo rozbudowane, i niesamowicie przemyślane. Każdy element jest ważny, przydatny wcześniej bądź później. Wszystkie lokacje są inne - ciemne jaskinie Peru, duże jasne i wielkie lokacje Grecji, trudny i skomplikowany Egipt, no i gorąca Atlantyda. Peru to dosyć łatwy i przyjemny etap gry. Ciekawym elementem w Peru jest kilka dróg do celu. Walka z raptorami i T-Rexem, zbieranie zębatek, walka z niedźwiedziami, sporo pływania to wszystko czeka Was w Peru. W Grecji czeka na podróżników fantastyczny klimat i zwiększony poziom trudności. Ogromne Koloseum, świetny Midas, i najlepszy poziom gry - St. Francis Folly. Ten olbrzymi poziom przypadł mi niezmiernie do gustu. Przechodziłem go 2-3 godziny delektując się akrobacjami Lary - może nie ma ruchów Księcia, ale 3 nowe: chodzenie po palach, bieganie po ścianach za pomocą linki, oraz spowolnienie czasu i krytyczny strzał podczas walk. Ciekawym elementem jest zbieranie nie tylko sekretów, lecz także artefaktów. Są bardzo ciężko ukryte i zależne od lokacji, po której Larcia hasa. Odblokowują filmiki i różne rzeczy które fan gry z pewnością zobaczy. W Egipcie (także nowy element) są zagadki czysto logiczne. Niczym w przygodówce, chodź nie aż tak frustrująco trudne. W ogóle Egipt jest najtrudniejszym poziomem gry. TRA jest więc grą o wiele dłuższą i trudniejszą od Legend, co trzeba zaliczyć jako wieeelki plus. Atlantyda to wiele walk i trochę frustrujące elementy czasowe. Podobnie jak w TRL są cutscenki w których gracz musi wcisnąć określony przycisk. Grą jestem całkowicie oczarowany, magia oryginału została zachowana. Uważam że przejęcie serii przez Crystal Dynamics to świetna decyzja Eidosu. Core Design'owi pomysły skończyły się tak przy TR4. Fabuła nie została zmieniona względem TR1 jak zapowiadali twórcy. Zabrakło trybu NG, co nie wpływa zbytnio na rozgrywkę, ponieważ nikt nie powinien narzekać na grafikę. Animacja zrobiłą na mnie bardzo dobre wrażenie. Na pochwałę zasługują także dźwięki i odgłosy. Dubbing też dobry, nie mam zastrzeżeń. Teraz przejdę do minusów TRA, nie jest ich za wiele: kamera potrafi zwariować, ta z TR1 jest o wiele lepsza. Czasem nie widać Lary, zwłaszcza podczas walki z przeciwnikami (nie walczymy z ludźmi trzeba wspomnieć). Sterowanie też trochę kuleje.Podsumowując każdy powinien ją mieć. Tym co grali w Legendę także spodoba się TRA, trochę więcej tylko pogłówkują:)Grze daje znak jakości TR. Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam do Ciebie kilka pytać :) (jeśli można ;) )

1. Czas gry - czy dość sie wydłużył czy jest zbliżony do TRL ( gra bez sekretów - 8h, ze sekretami 12h)

2. Jeśli chodzi o grafikę nie ma trybu NG to nawet fajne, ale wymagania na full będą mnie martwić, aż nie dostane gry, rozwiejesz moje wątpliwości i powiesz mi na jakim sprzęcie grałeś? (jakby co podam jeszcze swój konfig: AMD Athlon 2400+ (2Ghz), GeForce 6600 oraz 1024 MB RAM)

3. Czy jest Croft Manor? I czy dobrze rozbudowali siedzibe Lary pod względem "tajemniczości" - tzn sekrety, przejścia itp.

4. Czy broń podstawowa nadal ma "X" pocisków?

5. Czy te spowolnienie jest takie jak w TRL - trzeba skoczyć na przeciwnika wtedy to Mrs Croft robi jakiś element akrobatyczny, strzelając w trybie bulet time?

6. Co dastaje sie za zebranie tych sekretów oraz artefaktów? Nadal są to stroje :? czy jakieś giwery (broń) :twisted:

7. Odwołując sie do pomocników Lary - Zip'a oraz Alistera - są oni w TRA? Pomagają nam? Fajnie jakby byli bo czasem rozmowy były dość ciekawe.

8. Martwi mnie ta mała ilość misji (tylko 14) ile przypada na daną lokacje - Peru, Grecja, Egipt i Atlantyda?

9. Walka sprawia przyjemność w TRA czy sprowadziło sie to do jakieś siekaniny bez sensu?

10. Możesz rozwinąć wątek nowych ruchów w grze? (Lary rzecz jasna :D )

No to koniec :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam do Ciebie kilka pytać :) (jeśli można ;) )

1. Czas gry - czy dość sie wydłużył czy jest zbliżony do TRL ( gra bez sekretów - 8h, ze sekretami 12h)

Długość gry zwiększyła się bez 15h z sekretami 20h

2. Jeśli chodzi o grafikę nie ma trybu NG to nawet fajne, ale wymagania na full będą mnie martwić, aż nie dostane gry, rozwiejesz moje wątpliwości i powiesz mi na jakim sprzęcie grałeś? (jakby co podam jeszcze swój konfig: AMD Athlon 2400+ (2Ghz), GeForce 6600 oraz 1024 MB RAM)

Masz szczęście bo kartę mam tę samą, Ramu też, a proca mam gorszego.Pograsz na full

3. Czy jest Croft Manor? I czy dobrze rozbudowali siedzibe Lary pod względem "tajemniczości" - tzn sekrety, przejścia itp.

Tak CM bardzo fajne, posiada małą fabułę, sporo sekretów jest co robić

4. Czy broń podstawowa nadal ma "X" pocisków?

Podstawowa ma nielimitowany magazynek

5. Czy te spowolnienie jest takie jak w TRL - trzeba skoczyć na przeciwnika wtedy to Mrs Croft robi jakiś element akrobatyczny, strzelając w trybie bulet time?

Nie, nie walczysz z ludźmi tylko ze zwierzętami, gry zwierzę atakuje, oskakujesz zwalnia się czas i krytyczny cios

6. Co dastaje sie za zebranie tych sekretów oraz artefaktów? Nadal są to stroje :? czy jakieś giwery (broń) :twisted:

Chyba stroje, filmy, giwery. Tak jak w TRL, ale nie patrzyłem za bardzo

7. Odwołując sie do pomocników Lary - Zip'a oraz Alistera - są oni w TRA? Pomagają nam? Fajnie jakby byli bo czasem rozmowy były dość ciekawe.

NIe ma ich w grze

8. Martwi mnie ta mała ilość misji (tylko 14) ile przypada na daną lokacje - Peru, Grecja, Egipt i Atlantyda?

Peru- 4 Grecja-4 Egipt- 3 Atlantyda- 3

9. Walka sprawia przyjemność w TRA czy sprowadziło sie to do jakieś siekaniny bez sensu?

gdyby nie kamera to przyjemnie:)

10. Możesz rozwinąć wątek nowych ruchów w grze? (Lary rzecz jasna :D )

Zaczepisz się linką, i chodzisz jak w Księciu, a po palach skaczesz, czasem nią kołysze, zobaczysz jak zagrasz:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...