Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Tomb Raider 2006-20xx (nowa seria)

Polecane posty

Ja się mogę założyć, że w nowym TR NAPEWNO nie będzie nic rewelacyjnego... Tak było z innymi wielkimi hitami, jak np Doom 3, albo nawet kolejne Tony Hawki. Po prostu co za dużo to niezdrowo. Okej, pewnie TR będzie dobry, bo w końcu pracuje nad nim sztab dobrych ludzi, ale czy ja wiem czy Lara znowu wróci na tron? Wątpię. :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Kokosz przegrałeś zakład... przykro mi :)) po zagraniu w to demko ponownie uwierzyłem w serie! Nareszcie gra na miare XXI wieku, świetne sterowanie, ciekawe zagadki, CUDOWNA grafika, ŚWIETNA FIZYKA... SUPER!!! Coś jak odrodzenie serii PoP... no i gram bez zaciachu z najwyższymi detalami!!! Jedyne co mi się nie podoba... nie jednak wszystko mi się podoba :)) Moze przesówanie skrzyń (zbyt swobodne) ale do tego się przyzwyczaje. Muszę załatwić pełną jak najszybciej... mam nadzieje, że gdzieś idzie ją już kupić :))

EDIT. No i mamy 1 ocenę gry... Gamespy dał wersji na X360 4/5 gwiazdek (o poł za mało :)) ale może PC tyle dostanie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... w poprzednie TRy nie grałem (jestem z teo młodszego pokolenia graczy), tylko w AoD (ta gra to był shitek przez duże... nie! Dużymi literami!). Legend włączyłem, pograłem i... MNIAM! Toż to jest świetne! Bardzo ładna grafika, fajne ruchy (bez skojarzeń, proszę...) Lary (mi tam się podobało podciągnięcie się na półce skalnej, a później takie jakby salto na rękach...). Jedyne zastrzeżenie: miałem nadzieję, że walki będą ciut bardzij efektowne (nie zauważyłem turlania!!!), a przestrzenie będą (choć nie wszędzie) bardziej otwarte... Lecz grało się świetnie.!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... w poprzednie TRy nie grałem (jestem z tego młodszego pokolenia graczy)

Ja też, chociaż demko nie wprawiło mnie w jakieś ochy czy achy jak najnowsza część PoP-a. Chociaż przyjemnie się grało, bardzo ładnie wyglądały te przeróżne skoki i animacja panny Croft, grafika też była niczego sobie. Lecz, kiedy się widziało Dwa Trony nie robi tak wielkiego wrażenia. Owszem jestem za tym, aby Lara powróciła na swój dawny tron tym razem w roli królowej i zasiadła obok króla, ale tak o głowe niżej :P .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w demko i muszę powiedzieć, że nowy TR BARDZO prypomina mi serię PoP... Lara ma niemal identyczny zakres ruchów jak Prince, rozgrywka jest podobna. Jedyne różnice to klimat, fabuła i sprzęt Lary. Chyba raczej tej gry nie kupię, poczekam, aż w CDA za X lat dadzą ją jako pełniak :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na górze to miał być jakiś wielki ROTFL, prawda? Przyznam, niezłe :twisted: .

Jestem strasznie ciekaw, czy giera będzie tak milusia jak demo (choć walki możnaby dopracować, moim zdaniem). Z zniecierpliwieniem czekam na reckę w CDA.

Aha i przepraszam za mój błąd kilka postów wyżej (chodzi o turlanie) - można wykonać taki ruch, ale nie w takim sensie jak myślałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Tomb Ridera to swego czasu grałem w T3. Byłem wtedy jednak niezbyt zawansowanym graczem i cała rozgrywka polegała na pobieganiu po planszy, po czym kodzie na dalszy level. ;)

Tak więc TR nie wspominam jako jakiś hit, gre która mnie urzekła, czy taka, dla której zarywałbym noce.

Jednak postanowiłem zainstalować demo TR:L i... Zdziwiłem się.

Nie wiem dlaczego, ale narpawdę mi się spodobało! Ta gra po prostu ma sporą grywalność, nie umiem tego sensownie wytłumaczyć.

Zacznym się teraz nawet zastanawiać nad jej zakupem. Chodź będzie trudno, na horyzoncie Oblivion, Keepspake..., a z kasą skormnie. ;)

Do tego ten TR ma kosztować aż 129zł...

Ciężki orzech do zgryzienia.

Moje zastrzeżenia do gry:

- Zbytnia liniowość. Gra się praktycznie cały czas po sznurku. Marzyłaby mi się większa swoboda w sposobie gry, wiele dróg prowadzących do tego samego miejsca, kilka sposóbów na rozwiązanie zagadki.

Jednak o dziwo, nie przeszkadza mi to i gra się przyjemnie! :o

- Początkowo przeszkadzała praca kamery, ale szybko się przyzwyczaiłem.

Mam tylko nadzieje, że pełna wersja (o ile kiedyś taką posiądę) nie znudzi się zbyt szybko i będzie tak wciągająca jak demo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRL Jest genialny. Przynajmniej Demo jest.

Niedość że śmiga w 640x480 +najwyższe szczegóły (tylko bez AA) na kompie AMD 1,6GHz 256MB RAMu i Radku 9200 i wygląda swietnie (Laaaraa...... mmmm.... :D) To jest zarąbisty jako gra! Nawet strzelania jest całkeim fajne ( jakby jeszcze dali taki bullet time jak total Overdose [ to z przytrzymywaniem ppm] byłoby jeszcze lepiej]

Jedyne co przeraża to klawiszologia (zmiana broni nigdy nie była aż tak niewygodna). Niedoszukałem się też miejsca gdzie obłożeni klawaitury można by zmienic, al ja jestm po prostu ślepy :} (to przez Lare)

Na podstawie demka wróże tej grze mocne 8/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nono:D

Lara zalicza wielki come back:D Widać totalną inspiracje Prince of Persia, ale to wychodzi tylko TR na dobre:D

No i ta grafika:D I mokre ubranie Lary po wejściu do wody:D Szkoda tylko, że jak wejdzie niecała do wody to ubranie i tak sie staje całe mokre, ale w pełnej wersji pewnie poprawią ten nieistotny szczegół:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem fanem Tomb Raidera i Lary, ale przeszedłem demko z CDA i stwierdzam, że jak Cenega wypuści TR:L w wersji PL i jakiejś rozsądnej cenie to nawet kupie. We wcześniejszych częściach serii nie było nic co by mogło mnie zainteresować, a demko przeszdłem i nawet nie zauważyłem jak czas zleciał. Więc albo mi się cos odmieniło, albo seria TR doczekała się prawdziwego postępu (bez rozstępów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymagań:

Eidos ogosił ostateczne wymagania dotyczące pecetowej wersji gry Tomb Raider Legend. Przedstawiają się one następująco: Wymagania minimalne: Microsoft Windows 2000 lub XP, Pentium 3 1.0 GHz lub ekwiwalentny Athlon XP, 256 MB RAM, 100% DirectX 9.0c kompatybilna karta graficzna z 64 MB, obsługująca TnL (GeForce 3Ti / seria Radeon 9), karta dźwiękowa w pełni kompatybilna z Microsoft Windows 2000/XP i DirectX 9.0c, DVD-ROM 4x, 9.9 GB wolnej przestrzeni dyskowej, mysz i klawiatura kompatybilna z Windows 2000/XP. Zalecane: Pentium 4 2.0 GHz lub ekwiwalentny Athlon XP, 512 MB RAM, 100% DirectX 9.0c kompatybilna karta graficzna z TnL z 256 MB (Nvidia GeForce 5900 / Ati 9800XT), DVD-ROM 8x lub szybszy, 9.9 GB wolnej przestrzeni dyskowej. Optymalne: Pentium 4 3.0 GHz lub ekwiwalentny Athlon XP/64bit, 1 GB RAM, 100% DirectX 9.0c kompatybilna karta graficzna z TnL z 512 MB (Nvidia GeForce 7800 / Ati X-1800).

9,9 Gb na twardzielu!!!!

Powiedzcie mi czy to wymaga karty z shaderami..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie, jak wygląda różnica pomiędzy grafiką "zwykłą" a "next-genową"? I co się stało z liną (czy jest 2D czy 3D). Na razie niestety miałem możliwość zagrania jedynie w demo, ale grafa i tak była niczego sobie, nawet na moim cieniutkim sprzęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika Next-Gen - wykorzystuje większośc przybytków technicznych takich jak obsługa Directa 9.0C, HDR, przeźroczysty AA (u ATi). EOT.

Gra naprawdę niczego sobie, już nz pierwszy rzut oka widać bardzo wyraźny postęp w stosunku do Angel of (fallen? :wink: ) Darkness, która była pod prawie każdym względem tragiczna. Po przejściu dema jestem grą zadowolony, ciekawie zaprojektowano lokacje (szczególnie na początku, przy tym wodospadzie), grafika jest całkiem niezła i, co najważniejsze, grywalność stoi na wysokim poziomie. Jako największy minum gry zaliczyłbym walki, a w szczególności system automatycznego namierzania wrogów. Takie coś byłoby dobre na konsolach, nie na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przejściu dema, jestem póki co zachwycony. Wzornictwo Prinsowe dało grze niesamowitego kopa, do tego i Lara po tym niewypale z "Angela" jest jakaś taka przyjemniejsza w odbiorze. Głowię się tylko nad jedną rzeczą - gdzie znaleźć ten "NextGen Content". Szukałem pare dni temu i nie mogłem jeszcze znaleźć, a z tego co wiem powinien już być.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już szczęśliwym posiadaczem pełnej wersji... grę skończyłem niemal na 100% i muszę powiedzieć jedno GRA WYMIATA!!! Tak dobrze nie bawiłem się od dawna!!! Grafa (Next Gen Content) piękna! Jeśli podobała się wam grafa w demku to wiedzcie, że jest to ułamek mocy grafy z Next Gen!!! Woda jak w FarCry Instincts Predator z X360!!! (widzieliście filmik z CDA?). No i grywalność!!! Mapki zrobione świetnie, dużo grobowców (Bolivia, Peru, Nepal) a także całkiem ciekawe mapki w Angli, Kazachstanie i Japonii (miasto, głównie dachy!). Świetne sekwencje na motorach, ciekawa fabuła, dużo sekretów, fajny dom Lary (szkoda, że nie można wyjść na zewnątrz). Gierka jest naprawde świetna!!! Już od dawna nic nie oderwało mnie od WoW-a... TR Legend się udało!!! WYPAS!!! POLECAM!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...