Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qbuś

OGame

Polecane posty

dobra to wymień mi zalety OGame. Jestem ciekaw ile ich jest. Bo ja po miesiącu grania znalazłem tylko jedną. Zobaczę czy pojawi się ona w Twojej liście (zapewne ciągnącej się w nieskończoność) wszystkich zalet.

ogame ma tylko jedną niepodważalną zalete....

GRASZ Z ŻYWYMI LUDŹMI!! Ja dzięki ogamowi poznałem już kilkoro gości (nawet poszliśmy razem na piwo :) ) a w swoim sojuszu jestem już półtorej roku i gadamy o różnych pierdołach :)

bo popatrzcie.... gdyby ogame było zwykłą grą pudełkową działającą bez połączenia z internetem (grasz z botami) ??? nawet mój pies by tego nie tknął !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to wymień mi zalety OGame. Jestem ciekaw ile ich jest. Bo ja po miesiącu grania znalazłem tylko jedną. Zobaczę czy pojawi się ona w Twojej liście (zapewne ciągnącej się w nieskończoność) wszystkich zalet.

Mam wrażenie, że kolega troszkę się zagalopował. Co innego wyrażanie własnego zdania, a co innego rozpoczynanie krucjaty nawracającej innych na własne zdanie. Tobie może się coś nie podobać inni widzą w tym zaletę, a mieszanie w to gustu lub jego braku jest nie na miejscu.

Mnie oGame znudziło nim się dobrze rozkręciłem (ale nadal bardzo pociąga - ot tki niewyjaśnieony dualizm :) ) choć to nieodpowiednie określenie, chodzi taczej o zbyt ubogie możliwości taktyczne w grze - nie jest to jednak powodem bym odmawiał tym którychnadal bawi prawa do sprawiania sobie radochy.

Zalecam danie sobie na wstrzymanie - ot tak profilaktycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to wymień mi zalety OGame. Jestem ciekaw ile ich jest. Bo ja po miesiącu grania znalazłem tylko jedną. Zobaczę czy pojawi się ona w Twojej liście (zapewne ciągnącej się w nieskończoność) wszystkich zalet.

Stary, weź już przestań. Kilka osób wymieniało juz wcześniej wady i zalety OGame ( w tym ja). Jak ci się nie chce tego przeczytać, to nie statsuj tutaj, tylko napisz swoje zdanie. A nie czekaj, żeby inni musieli się non stop powtarzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widzę, że wszystkich tu wkurzam :) Poprosiłem o listę zalet, żebym nie musiał przeglądać całego forum i czytać prawie każdego posta, poprostu leniwym zabardzo jestem. Przepraszam wszytkich, których uraziłem swoim bardzo negatywnym nastawieniem do tej gry, ale takie właśnie ono jest. Macie rację, że troche mnie poniosło. Dlatego też mam nadzieję, że jest to mój ostatni post w tej dyskusji, bo mnie też wnerwiają kolejne posty od niektórych...

Teraz tak poczytałem co pisałem i spostrzegłem, że rzeczywiście nie dałem tak naprawdę swojego komentarza na temat tej gry :D No to go napiszę teraz

OGame ma zalety, jednak są one dla mnie niczym w stosunku do jego wad. Największą z nich jest to, że ta gra jest poprostu nudna. Ile można rozbudowywać te same budynki i budować te same statki? Atakowanie wg mnie też nie jest czymś ekscytującym, tym bardziej, że nie mogę zobaczyć walki. Poza tym żeby stać się liczącym w grze graczem, to chyba trzeba siedzieć w necie 24h na dobę.

Zaletą jest to że do gry potrzebna jest tylko przeglądarka internetowa (no i internet oczywićcie lol)j i że gra się z żywymi przeciwnikami. Ale jeżeli ktoś chce pograć z "prawdziwym" przeciwnikiem to zapraszam na grę w ping-ponga u mnie w domu. Mogę zapewnić, że emocje będą większe i rozrywka lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem o listę zalet,

>>>Ale to nic by nie dało. To co dla innych mogłobybyć zaletą, Ty mógłbyś postrzegać jako wadę i odwrotnie.

Największą z nich jest to, że ta gra jest poprostu nudna.

>>>No popatrz i regularnie przy niej nudzi się kilkaset tysięcy ludzi (w Polsce tylko) Wiesz jeden lubi rybki inny pip...eee...akwarium. :) Jak już miałbym wskazywać największą wadę oGame to byłby to napewno obowiązek czy też presja na gre jaki wywierany jest na gracza - nie da się posiedzieć godzinkę czy pół by coś osiągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grę na pewno trzeba sobie jakoś urozmaicać, inaczej muszę zgodzić się że staje się monotonna. Ja np. robiłem kolegom próby moonowe - udało mi się raz i dało mi to wiele satysfakcji :) Teraz zbieram na GŚ i chce rozwalić jakiegoś moon'a :wink: Tak zeby wszytsko było jasne gram na 21 uni już ponad 10 miesięcy, jestem w top 350 i poświęcam niewiele czasu na ogame. Może dzięki temu jeszcze zawsze znajduje coś, co mogę zrobić by uzyskać satysfakcje i cieszyć się z gry :P Choć Ogame nie pociąga mnie już jak dawniej - ale tak jest chyba ze wszystkim z czym mieliśmy dużo doczynienia....no może prawie ze wszystkim :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolus wysyłając GŚ'a na zniszczenie moona można tez go łatwo stracić :P

Ja gram już chyba od ponad roku, i jeszcze mi sie nie znudziła. Ale to chyba tez dzięki sojuszowi, jestem w nim baaardzo długo, i juz w nim będę chyba do samego końca- mojego lub sojuszu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z ogame zrezygnowałe przez nowe zasady. W końcu ich nie zmienia się w trakcie gry. Wybrałem swoje uniwersum bo podobał mi się jego styl rozgrywki. Jeśli ktoś chciał coś innego kto kto mu bronił założyć konto na innym uni.

Według mnie przeginają lekko z tymi inowacjami :/

A oto kolejny ciekawy pomysł graczy :D

http://board.ogame.pl/thread.php?threadid=201602

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych sond to niekoniecznie tylo na moony. Co prawda farmić się już nie da, ale (nie wiem czy to dalej wolno) można było jeszcze tają flotą szybko przerzucać surowce - szczególnie między galami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoZy niestety ale tak też już się nie da. Sondy w ogóle nie mogą przewozić żadnych surowców. Podczas lotu biorą tylko deuter na drogę, ładowność mają zerową.

Mi to nie przeszkadza, bo i tak sond nie używałem do niczego prócz skanowania..... Zgadzam się jednak że niektórzy mogą być taką decyzją rozczarowani.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj włączyłem kasację moich dwóch kont, ktore mam na Ogame. A co za tym idzie koniec mojej przygody z tą grą :D. W sumie cieszę się z tego ponieważ biorąc pod uwagę to ile czasu trzeba było nad tym spędzać a efekty i tak były średnie więc nie widziałem dalszego sensu w męczeniu się z tą grą. Zbieranie surówki, FS'y to wszystko nie dla mnie już i mnie to znudziło i znużyło. Właściwei to w to nie grałem od drugiej połowy lipca, ale dopiero teraz włączyłem kasację konta. Cieszę się, że rzucam to w diabły, bo jeżeli człowiek nie jest tym całkowicie zafascynowany i nie chce temu poświęcać sporej ilości czasu to nie ma w tej grze zbyt dobrych efektów. Zatem z powrotem jestem w świecie żywych :D. Hak cieszysz się? :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogame mozna obrac trzy glowne startegie rozwoju. Mozna byc zlomiarzem, farmerem albo gornikiem. To jaka droge sie obierze zalezy w glownej mierze wlasnie od czasu.

Kiedy ma sie wiecej czasu (łacznie z nockami :wink: ) mozna sie bawic w zlomiarza. Jak ma sie troche czasu po pracy to mozna pofarmic, czyli zostac farmerem a jak sie ma czasu naprawde malo to mozna zostac gornikiem. Kazda z tych drog wymaga odmiennej startegi rozwoju ale, co wazniejsze, kazda z tych drog daje mozliwosc sukcesu. Dla przykladu na moim UNI 25:

1 * glesio PGR 2605891 (farmer/zlomiarz)

2 * Sanvean BlackSun 2458820 (farmer/zlomiarz)

3 * Qbek BlackSun 1997931 (gornik)

4 * hunter PGR 1885058 (farmer/zlomiarz)

5 * Adas7 NBH 1552529 (gornik)

6 * Stary GraczPGR 1458562 (farmer)

7 * marcing MSV KRUK 1443449 (farmer)

8 + Andre NBH 1395671 (zlomiarz)

9 – Malcoran TEMP 1389209 (farmer/zlomiarz)

10 * JOY BlackSun 1359292 (farmer/zlomiarz)

To tyle jesli chodzi o kwestie czasu :wink: Jesli jestes gornikiem to wystarczy jak poswiecisz 30 minut dziennie, wiec nie mowcie mi, ze ogame=minimum 24/7 :D

Jak sie chce to moze :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Sanvean nie powrócił już na pierwsze miejsce po tym, jak dostał ten "odpoczynek"? ;) Tyle miechów, tak krótko grałem w OGame, a jednak człowiek pamięta 8) Ciekawe, jak tam mój sojusz sobie radzi... znajomy chyba w ogóle zrezygnował z gry (Snowman), jak za jakieś kilka miesięcy wpadnie (nie jestem towarzyską osobą :P ), to muszę się go zapytać :)

Aha, jest czwarty odcinek "Czteropolskich", tym razem do fragmentu z BSG :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrocil na pierwsze, ale Glesio stopniowo, ziarnko do ziarnka go doganial. Nastapnie odbyla sie kilkunastodniow walka o TOP 1. Doslownie jednego dnia byl glesio byl nr 1, a nastepnego juz sanvean. Koniec koncow Glesio znacznie wyprzedzil zalozyciela BS.

Lecz, podstawa zaopatrzenia Glesia byl do tej pory farming w wykonaniu sond i teraz, kiedy zasady sie juz zmienily walka o TOP 1 moze sie wkrotce znow rozpoczac :wink:

Co do kolejjnego pytania, to jak brzmi nazwa twojego bylego sojuszu, to ci powiem co z nim sie dzialo :D

A co do trzeciego pytania, to:

219 * SNOWMAN HellWar 537739

gra i ma sie dobrze :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolejjnego pytania, to jak brzmi nazwa twojego bylego sojuszu, to ci powiem co z nim sie dzialo :D

Wtedy to było HellsE (ja byłem w SHellsE, żeby nie było niedomówień 8) ), potem się połączyli z jakimiś podejrzanymi osobnikami :P i co dalej, to nie wiem.

219 * SNOWMAN HellWar 537739

gra i ma sie dobrze :wink:

O ile nie oddał komuś konta... :scratch: A jeśli nadal "na...la punkty je...ny" w OGame (Revotur chyba znasz Czteropolskich xD ), a "nie ma czasu na nic, bo pracuje", to będzie o czym porozmawiać, gdy w końcu się zjawi 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HellsE polaczylo sie z moim bylym sojuszem czyli Death tworzac HellWar, aktualnie sojusz TOP 3 uni 25, chodz trzeba zaznaczyc, ze osiagneli ten TOP robiac 57 osobowy sojusz.

Gdyby oddal komus konto to chyba by nicka zmienil :wink:

Czteroposkich? Cos dzwoni ale nie wiem w ktorym kosciele 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HellsE polaczylo sie z moim bylym sojuszem czyli Death tworzac HellWar, aktualnie sojusz TOP 3 uni 25, chodz trzeba zaznaczyc, ze osiagneli ten TOP robiac 57 osobowy sojusz.

Mówiąc o takich mykach: Aristoi nadal istnieje? Czy chochol po tym, jak dostał ba... eee, wyjechał do Tybetu, wrócił do gry? 8) Wiem, mógłbym sobie to doczytać na forum, ale nie wszystko można stamtąd wywnioskować, delikatnie mówiąc :)

Gdyby oddal komus konto to chyba by nicka zmienil :wink:

Baaardzo dooobrze 8)

Czteroposkich? Cos dzwoni ale nie wiem w ktorym kosciele 8)

TEMAT NA FORUM OGAME

STĄD MOŻNA ŚCIĄGAĆ FILMIKI

Ostatni jest skierowany głównie do graczy uni4, więc dla postronnych widzów może okazać się mało śmieszny :) Reszta IMO fajna, jeśli ktoś lubi tego typu humor :P (uwaga: dużo bluzgów, mówionych, po polsku 8) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...