Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

daveNWN

Exclusivy

Polecane posty

Dodając swoje 3 grosze do tematu ''PC jako dom RPG''. FF XII-2 to tylko czubek góry lodowej japońskich RPG, które często w przypadku takich dyskusji są pomijane. Akurat wśród jRPG dzieje się całkiem nieźle i różnorodność tytułów jest zdecydowanie większa niż w przypadku zachodniej szkoły. Obok Pokemon: White czy Disgaea 4 w tym roku coś dla siebie znajdą także fani poważniejszych produkcji jak wyżej wymienione FF XII-2 czy 3rd Birthday. Do tego dochodzi Dark Souls, czyli kontynuacja jednej z najlepszych i najtrudniejszych gier gatunku - Demon's Souls.

Wiedźmin 2? Jestem w stanie założyć się o paczkę żelków, że najpóźniej miesiąc lub dwa po premierze gry na PC zostanie oficjalnie zapowiedziana wersja konsolowa. Po prostu nie wierzę, że action RPG, w którym widać zastosowane mechanizmy ''pod pada'' (okrągłe menu walki, rozwiązanie menu ekwipunku, itp.) nie zostanie wydany na konsolach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem. To prawda, że nowe RPG wychodzą na konsolę (przeważnie), ale o klasyce, a nawet grach sprzed roku/dwóch nie ma co pomarzyć na konsolach. Co prawda jakiś tam BG wyszedł na ps2, ale trudno to RPG nazwać, a jRPG mnie nie interesują. Próbowałem na moim ps2 zagrać w którąś część FF i się odbiłem.

No i na koniec dodam, że choć demon soul ma tylko elementy RPG, to i tak szkoda, że na piecach go nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem. To prawda, że nowe RPG wychodzą na konsolę (przeważnie), ale o klasyce, a nawet grach sprzed roku/dwóch nie ma co pomarzyć na konsolach. Co prawda jakiś tam BG wyszedł na ps2, ale trudno to RPG nazwać, a jRPG mnie nie interesują. Próbowałem na moim ps2 zagrać w którąś część FF i się odbiłem.

No i na koniec dodam, że choć demon soul ma tylko elementy RPG, to i tak szkoda, że na piecach go nie będzie.

Ale te stare cRPG pójdą nawet na kalkulatorze... Ryzykownym stwierdzeniem byłoby uznanie, że osoba posiadająca konsolę nie ma żadnego peceta w domu. Konkurencja między platformami jest tylko o to, co jest lepsze w tej generacji; czy się opłaca kupować nextgenowego PCta, czy lepiej zainwestować w konsolę.

A w tej generacji cRPG jest właściwie multiplatformowy, chociaż istnieje pewna przewaga PC (bardziej rozbudowane gameplayowo wersje Dragon Age, Drakensangi, Risen - port na X360 jest podobno słaby). IMO to jednak łabędzi śpiew cRPG jako pecetowego poletka.

A jak się weźmie pod uwagę jRPG, to rolpleje nigdy nie miały przewagi na PC, a teraz konsole mają pod tym względem zdecydowaną przewagę.

A co do samych exclusive'ów - rozumiem, że czasami specyfika rozgrywki wymusza ekskluzywność na tę czy inną platformę; rozumiem, że Sony i M$ muszą promować swoje konsole grami. Niemniej wolałbym móc - posiadając maszynkę będącą w stanie teoretycznie udźwignąć wszystkie gry tej generacji - po prostu w nie zagrać, a nie musieć kupować i PC, i Xboksa, i PS3, i Wii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory myślę, że jako tako PC'eta trzymają się gry strategiczne, choć i tutaj nie obeszło się bez "rozdrobnienia" vide "RUSE" czy "Supreme Commander 2".

RUSE sprzedało się tragicznie (nawet nie słabo - 400k sztuk na trzy platformy... Sins of a Solar Empire bez żadnej reklamy wbiło ponad 2 razy więcej). Z czego miałem satysfakcję i nie dlatego, że nie lubię Ubi, ale głównie dlatego, że Allor już trąbił upadek "ostatniego bastionu PC" a tu figa z makiem. Sup Comm 2 niby nie był tak crapowatym portem jak jedynka (Sup Comm 1 się ciął na X0 :P, zresztą różnica ocen na Metacritic pomiędzy wersją na PC a konsolową mówi sama za siebie) ale raz, ze było widać pewne uproszczenia w stosunku do jedynki, żeby tylko upchać to na konsolę a dwa: support wersji konsolowej leżał i kwiczał, na forum gry było mnóstwo narzekania na to. A jeszcze doszła kwestia DLC, gdzie wersja pecetowa dostała rozszerzenie bogatsze po prostu. Więc strategie jeszcze długo pozostaną domeną PC, skoro nawet Ensemble z robionym specjalnie dla Xboxa Halo Wars okazało się rodzynkiem to niby kto ma "przerwać tamę"?

Mi się dość trudno wypowiedzieć na ten temat ponieważ mam PS3 i PC, ale pamiętajmy że najwięcej Exluzsivów jest na Xboxa

Szczerze to jakby policzył to pewnie by wyszło, że najwięcej jednak ma Wii. Handheldy też pewnie by mogły powalczyć, chociaż tutaj to trochę ciężko, bo jak traktować gry, które są po prostu częścią większej serii dostępnej na platformie stacjonarnej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz konsole mają pod tym względem zdecydowaną przewagę.

No nie mają skoro większość dobrych RPG ma ewentualnie dopiero wyjść na konsole, a sam przed chwilą wymieniłeś kilka RPG, które lepiej sprawują się na konsoli. Nie mówiąc o tym, że Wiedźmin nie pójdzie na kalkulatorze, to rozważamy tu wyższość konsol nad pecetami/pecetów nad konsolami, a nie rozliczamy co kto ma.

Jak już pisałem jRPG nie wliczam, bo nie lubię, a i ich fanów w tej części świata chyba za wiele nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym, aby Eksklusivy z Xboxa 360 lub PS3 były na PC. Bardzo chciałbym zagrać w Gears of War 2 lub Heavy Rain, ale niestety w dzisiejszych czasach jest to niewykonalne. Producenci tak się wycwanili, że nawet konsole wprowadzają z lepszymi parametrami, odsuwając na bok stare. W czasach PS One na pierwszym modelu konsoli grało się przez 5 lat we wszystkie tytuły i było dobrze. Teraz taki iPod Touch 2 Generacji nie pociągnie 15% nowych gierek, bo wyszła 3 i 4 generacja. Chyba tak samo jest z konsolami (grać się da, ale to nie jest to co na nowym modelu)? Jeśli się mylę to proszę aby ktoś mnie poprawił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem jRPG nie wliczam, bo nie lubię, a i ich fanów w tej części świata chyba za wiele nie ma.

Zdziwiłbyś się.

I skoro tak, to po co dyskutujesz ze stwierdzeniem, które padło po "A jak się weźmie pod uwagę jRPG"? To tak jakbyś ze stwierdzeniem "w nocy jest teraz zimno" próbował dyskutować twierdząc: "no nie, bo jak za dnia wyjdziesz to nawet ciepło". Bez sensu...

No nie mają skoro większość dobrych RPG ma ewentualnie dopiero wyjść na konsole, a sam przed chwilą wymieniłeś kilka RPG, które lepiej sprawują się na konsoli. Nie mówiąc o tym, że Wiedźmin nie pójdzie na kalkulatorze, to rozważamy tu wyższość konsol nad pecetami/pecetów nad konsolami, a nie rozliczamy co kto ma.

Tak gwoli ścisłości, bo znowu tu sensu nie widać: wymieniłem kilka RPG, które lepiej sprawują się na PC.

Ta większość to Wiedźmin 2. Który najprawdopodobniej na konsole też, później wyjdzie, bo REDzi chcieli nawet IGN pokazać działającego builda (a redaktor zlał, co swoją drogą świadczy o tym, jak "wielką uwagą" cieszy się polska produkcja na Zachodzie). Że później? Phi, Fable III na PC też wychodzi później. A o Fable II czy Demon's/Dark Souls nie ma mowy na PC, tak jak o pierwszym Wiedźminie na konsolach (chociaż?... "Kiciński wraca do CDP RED żeby nadzorować dwa projekty."). Inne dobre/dobrze zapowiadające się tegoroczne cRPG - Dragon Age II, Deus Ex: Human Revolution, TES V: Skyrim, czy Dungeon Siege III na konsole wychodzą. Także jeśli traktować wyłącznie jako zachodnie cRPG jest remis, z lekkim i ciągle zanikającym wskazaniem na PC.

Jak policzyć z jRPG, wszystkimi tymi Eternal Sonatami, Blue Dragonami, Lost Odysseyami, z FF XIII i nadchodzącymi XIII-2 i XIII Versus, z pewnie masą jRPG tylko na PS3 których jako xboksowiec nie kojarzę, to wtedy wychodzi przewaga konsol. Duża.

W czasach PS One na pierwszym modelu konsoli grało się przez 5 lat we wszystkie tytuły i było dobrze. Teraz taki iPod Touch 2 Generacji nie pociągnie 15% nowych gierek, bo wyszła 3 i 4 generacja. Chyba tak samo jest z konsolami (grać się da, ale to nie jest to co na nowym modelu)? Jeśli się mylę to proszę aby ktoś mnie poprawił.

Mylisz się. Poprawiam.

Kolejne wersje X360 i PS3 różnią się przede wszystkim pojemnością dysku, awaryjnością, głośnością działania, ew. takimi bajerami jak wbudowane Wi-Fi. Na X360 z dnia premiery konsoli odpalisz bez najmniejszych problemów Gears of War 3. To znaczy, o ile działa, co biorąc pod uwagę awaryjność pierwszych trzysta sześćdziesiątek jest dość wątpliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem exclusivom przeciwny z tego prostego powodu, iż nie mam konsoli. Co do tytułów wydawanych tylko na PC to powiem, że jest mi całkowicie obojętne czy ktoś poza mną kupi daną gierkę czy nie.

Gra wydana na wszystkie platformy daje graczom wybór: kupić na PC czy konsolkę? Ale jeśli mogą wybierać, to kupią przecież tańszą, komputerową wersję (o ile mają kompy rzecz jasna). Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by firma ujednoliciła ceny obu wersji, ale wtedy do zabawy dołączą piraci. Skutkiem tego sprzedaż na PC zmaleje i większość dochodu będą stanowiły płytki do konsoli. A skoro tak, to bardziej opłacalnym dla twórców posunięciem byłoby stworzenie exclusiva na konsole przy jednoczesnej podwyżce jej ceny. Tak mi się to widzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franta Co? Gry na konsole są droższe,a przecież jest masa gier i na konsole i na PC. Wiesz czemu ludzie kupują te droższe gry na konsole? Bo nie każdemu widzi się wydawać 2 tysiące co dwa lata na upgrade kompa. Mi exy nie przeszkadzają, dzięki nim poznałem coś innego niż PC ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież "2k na komp co 2 lata" to jest ekstremalny bullshit. Dwuletni komp za dwa tysiące może się >ewentualnie< zestarzeć, jeśli w przeciągu tych 2 lat wejdzie nowa generacja konsol. Aktualnie wymagania tegorocznych gier właściwie się nie różnią od tych sprzed paru lat.

Gry na konsole się sprzedają, bo na konsolach najzwyczajniej w świecie większości gra się lepiej. Bezproblemowość, intuicyjność, jednolity system achievementów (ktoś może parsknąć śmiechem, ale dla wielu osób to mocno podnosi replayability), wygoda i tak dalej.

Sam ostatnio doszedłem do wniosku, że nigdy więcej nie kupię mocnego PC. Szkoda moich nerwów i czasu. Nie interesuję się ani trochę informatyką, używam kompa mając dość blade pojęcie o jego działaniu, w związku z czym ciągle coś mi w systemie się psuje, coś ma konflikty, coś nie działa jak powinno.

Od tej pory tylko laptopy do użytkowych czynności i przygodówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A PC to pies ?? . Również można go podłączyć do telewizora i podłączyć pada usiąść sobie wygodnie w fotelu i napierdzielać w gry jak Devil May Cry 3 i 4 , Tom raider Legend itd , NBA czy Fifa, Pes bardzo dobrze się gra =]. Dlatego też niedokońca się zgadzam z tą wygodą bo jak ktoś chce to i z leciwego kompa może zrobić sobie ala konsole i podłączyć sobie go do TV i z mieć pada lub zrobić sobie taki mini stoliczek na klawiature i myszke i wygodnie relaksować się nawalając gości w Call of Duty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mi exclusivy się podobają. Wyciskają zwykle wszystko co dany sprzęt ma do zaoferowania (ah- ten Crysis 1) i są dopieszczone pod względem technicznym. Jeśli jest to exclusiv na PC to prawie zawsze jest dobrze zoptymalizowany, dzięki czemu gra pójdzie na nawet starszym sprzęcie. A jako że już niedługo stanę się posiadaczem PS3, oprócz Wii i PC to będę w stanie grać w większość wychodzących exclusivów. Jak najbardziej TAK!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...