Skocz do zawartości

Polecane posty

Z 'RAGE' jest więcej problemów niż myślałem. Kupiłem grę w promocji, instaluję i nie da się grać, tak tnie, niezależnie od rozdzielczości i pozostałych ustawień, przynajmniej na obecnych, najnowszych oficjalnych sterownikach ATI z września (nie chcę instalować tych niepewnych opatrzonych adnotacją 'preview').

Podobno posiadacze kart GeForce nie mają żadnych problemów :/ Pozostaje czekać i złorzeczyć na id :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yaper - mają, ale też nie wszyscy i nie są to już jakieś specjalnie przeszkadzające problemy. Odsyłam tutaj http://www.cdaction.pl/artykul-22539/rage---recenzja.html, gdzie Lothar_666 wspomina o rozwiązaniu problemów dla posiadaczy AMD/ATI.

EDIT: mam nadzieję, że pomoże.

Edytowano przez DoomMarine95
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, mam HD 4850, słyszałem o tych 'niepewnych' sterownikach preview, ale gram również w inne gry i nie chce żeby były z nimi problemy (a krążą komentarze, że tak się właśnie dzieje, a te stery są uszyte jedynie pod RAGE i Battlefielda 3). Liczę na to, że kolejne, oficjalne sterowniki od AMD będą już cacy i gra będzie śmigała jak należy. Teraz mam na oko 20 klatek, częste migotanie tekstur itd. Wszystko to niezależnie od tego, czy mam wszystko na min, czy max z rozdziałką 1080p - widać, że to nie problem sprzętowy, choć PC mam 3 letniego już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, czy panowie z id wynagrodzą jakoś te problemy graczom. No chyba, że traktować edycję Anarchisty już jako nagrodę, hmm. Najgorsze jest to, że gracze wyraźnie mówią czego im potrzeba: tekstur w wysokich rozdzielczościach, edytora map i stabilnej wersji, a oni wolą wypuszczać nowe reklamy, komiksy, książki (jeszcze filmu pokroju DOOM brakuje). Ja już nawet nie wspominam o "ściemnianiu" na temat Doom 4, bo na tegorocznym QuakeCon głównie oczekiwano jakichkolwiek ochłapów na temat D4. Rok temu też mówili, że część prac idzie równolegle z RAGE, że zbierają team tylko do D4. Tak na prawdę nic nie zrobili - gdyby tak było na pewno by się zaraz pochwalili. Przemawia przeze mnie trochę frustracja, ech.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sterownikach 10.11 preview 3 faktycznie da się grać. Nie jest to szałowa jakość, ale fpsów jest dość. Tekstury nawet jak nie wskakują to i nie powalają jakością.

A gra każdym kroku razi miernością. Zróżnicowanie mocy broni jest zerowe - dwa headshoty z przyłożenia są tak samo skuteczne jak dwa pacnięcia kolbą w stopę (chyba że to tylko wrogowie, których spotkałem tak mają). I na kiego grzyba te kastety, jak można używać melee z każdą bronią? I jak celować z broni po kupieniu lunety? (wiem, to pytanie do pomocnej dłoni, ale już wylewam żale). Brak hitboxów, niespecjalnie zwinni ani sprytni wrogowie, znikające bronie.

Jak na razie mam ambiwalentne uczucia, bo sporo rzeczy w grze mimo wszystko podoba mi się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel świetnie to spuentował w recenzji- jest wiele rzeczy, za które można wystawić Rage bardzo wysoką ocenę, ale drugie tyle przemawia za niską oceną. Ja jestem optymistycznie ostrożny. Gra ma naprawdę ciekawy świat i gdyby id tylko chciało (bo stać ich na wiele) to mógłby być początek świetnego uniwersum. Strzelanie też dawało mi przyjemnego kopa adrenaliny. Rage oceniłbym na mocne 7, mam ogromną nadzieję na sequel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gra podoba się nawet bardzo pomimo męczarni którą przeszedłem żeby gra normalnie działała. Nie przeszkadzało mi migotanie textur było ich nie wiele. W tej chwili jestem już w drugim mieście, wykonałem kilka misji ale problem z freezem powrócił nie wiadomo dlaczego. Miałem mniej więcej 40-50fpsów a jak przyszło do wyścigu z z typem który był oparty o filar gra znów zacinała się na 2sek. co 2 sekundy. Masakra :/ Nie chce mi się narazie grać, poczekam aż wydadzą konkretne sterowniki. Wtedy wrócę do gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tdu2 - freeze'y też miałem, jak używałem egzotycznych configów, teraz wyrzuciłem większość ustawień z configu Rage i nie mam problemu. Używasz jakiś configów?

EDIT: zacząłem grać w RAGE 4 raz, chcę mieć pełen deck do grania w karty :) A i polecam granie na nightmare, bo poziom trudności ogólnie jest bardzo niski.

Edytowano przez DoomMarine95
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i polecam granie na nightmare, bo poziom trudności ogólnie jest bardzo niski.

Dokładnie. Sam zacząłem grę na nightmare wychodząc z założenia, że w każdej chwili mogę poziom trudności obniżyć. Obecnie jestem przed drugą wizytą w

Dead City

i ani razu nie zginąłem. Oczywiście kilka razy musiałem użyć defibrylatora, ale ogólnie nawet nie ma okazji, żeby przegrać. Chodzi tu głównie o fatalną inteligencję przeciwników.

Pogrywam od czasu do czasu w RAGE, ale nie mam jakoś ciśnienia na skończenie gry. Gra kuleje praktycznie na każdym kroku. Jest pełna kretyńskich rozwiązań. Nie mogę sobie wytłumaczyć dlaczego w wielu recenzjach jako zaleta był wymieniany otwarty świat. Lokacje związane z questami mają tak ciasne korytarze, że ciężko czasem przejść przez nie. Średni średniak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla id, to jest super otwarty świat :D, równie otwarty jak Quake 2 :D. Czepiać się też można naiwności w tej grze - wszyscy dobrze życzą graczowi, jak wygra wyścig - zagadują, że super mu poszło itd. Pamiętam wulgarne odzywki więźniów z Riddick EFTBB i te bezczelne npc ze STALKER. No i grafika w RAGE jest taka kreskówkowa, nierealna (a jak wspomnę sobie grafikę z RTCW2, to dopiero kolorowy koszmar), gdzie jej tam do poważnej grafiki np. ze STALKERA. Nie rozumiem też dlaczego gra jest od 18 lat, chodzi o tę sztuczną chmurę krwi, która wylatuje przy strzałach w przeciwników? Nie ma się jednak co czepiać Rage, bo dla przykładu Duke też ma "sprite'ową" trawę, a porównanie np. kanionu zrobionego w Rage a tego w Duke to ten drugi przegrywa na całej długości. Tak samo Bulletstorm - równie kolorowa grafika co w Rage, przez co zupełnie nie realna, ale zaskoczyły mnie decale (efekty dymu przy uderzeniu pocisków w przeszkody) - przy strzelaniu z karabinu (nie znam się na broniach z bulletstorm i nie wiem jakie tam mają nazwy) pojawia się czteroramienna pomarańczowa gwiazdka i paskudna okrągła chmurka, która bez żadnej animacji znika - straszne. Na szczęście nie wszystkie bronie mają takie "super" efekty. Jednak z tych trzech gier dla mnie wygrywa RAGE: bronie, bardzo szczegółowe lokacje, piekielnie szybkie działanie na słabych kompach (w przeciwieństwie do Duke'a, gdzie o 60 klatkach mogę sobie pomarzyć), bardzo dobry feeling (jak w Quake 3 można robić np. bunny-hopki), karcianka (uwielbiam karcianki :) ) no i te sekrety ze starych gier. Ech, szkoda, że nie można robić własnych map - tego nie zapomnę id :(

Edytowano przez DoomMarine95
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie! W końcu, po kilku miesiącach od premiery, miałem okazję normalnie, bezproblemowo, płynnie pograć w Rage! Po wydaniu sterowników ATI 12.1 oraz aktualizacji gry, która usprawniła tę cholerną kaszanę, w końcu nie miałem żadnych artefaktów, tekstury wczytywały się stosunkowo normalnie, w końcu było płynnie (wcześniej jakieś 10 fps) i w końcu mogłem zagrać i mogę to już na szczęście powiedzieć - skończyć Rage'a.

Co mi się podobało? W zasadzie tylko dwie rzeczy: klimat (naprawdę świetna sprawa, rzeczywiście gra nim przesiąka i to chyba jedyna rzecz, która mnie przy tej grze trzymała, do tego świetne miejscówki, fajne postacie) oraz druga rzecz - model strzelania (tutaj id utrzymało poziom poprzednich produkcji, jest on bardzo efektowny i satysfakcjonujący).

Co mi się nie podobało? Zmarnowany potencjał (był olbrzymi, to mogła być gra roku, wyszło co wyszło), pozorna otwartość (wszechogarniająca tunelowatość), liniowość, elementy RPG, które miały potencjał a zostały spłycone, problemy techniczne, beznadziejna końcówka - gra w całości wygląda tak, jakby twórcy mieli w głowie wieeeelki projekt, który miał nas zmiażdżyć, ale nie mieli czasu, pieniędzy i umiejętności na jego zrealizowanie.

W zasadzie powiem tak - Rage jest nie najgorszą strzelanką. Jeśli ktoś oczekuje od tej gry tylko dawki typu FPS - może być. Nie jest to nic szałowego, ale ogólnie da się pograć, jest nie najgorzej, da się spędzić przy tej grze kilka fajnych godzin.

Jednak jeśli ktoś tu oczekiwał czegoś w stylu Borderlands - niech Rage'a omija szerokim łukiem. To mogła być gra na miarę Borderlands, ba, mogła ją zmiażdzyć w każdym calu, ale jak widać id nie dysponuje takim potencjałem i wyszła z tego tylko strzelanka. Szkoda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ludzi, którzy ograli DLC do RAGE'a. Jako, że Biedronka znowu szykuje ofertę dla graczy (całkiem niezłą tym razem) i proponują w niej RAGE'a za 20 zł, jestem ciekaw czy wersja GOTY jakoś znacząco rozszerza gameplay ? RAGE'a grałem kiedyś u kumpla i tytuł mi się spodobał; od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna. Więc jeśli to GOTY to żadna super oferta wezmę Biedronka Ediiszyn chytry.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biedronce jest to wersja steam o ile pamiętam. Zawsze emqi możesz bawić się w strony, na których rozdaje się różne gierki/dlc itd. Swojego czasu był wysyp DLC do Rage. Ogólnie jeśli optymalizacja jest poprawiona i można grać, to można próbować. Cały mankament polega jednak na tym, że jest to strasznie krótka przygoda. A nie przedłużysz zbytnio sobie rozgrywki multi czy co tam oferuje ta gra. Jedynie pozostaje DLC. W kompanii graczy za punkty możesz sobie jakieś jedno DLC dokupić, tak przy okazji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, właśnie zainstalowałem Rage'a z biedronki. Mam dwa pytania:

  1. Da się ustawić angielski dubbing i napisy PL?
  2. Można gdzieś jeszcze zdobyć DLC (podobno niektóre biedronkowe wersje zawierały do nich klucz, ja trafiłem na tą uboższą wersję)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up 1.Steam -> właściwości -> język -> pl ale chyba są tylko napisy PL, więc w czym problem ?

2. Tylko z tej karteczki lub kupić keya na jakiejś aukcji - kupno via Steam jest zablokowane regionalnie dla Polski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up 1.Steam -> właściwości -> język -> pl ale chyba są tylko napisy PL, więc w czym problem ?

2. Tylko z tej karteczki lub kupić keya na jakiejś aukcji - kupno via Steam jest zablokowane regionalnie dla Polski.

Jest dubbing PL, który nie za bardzo mi się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest wielka icon_eek.gif opinie wśród graczy jak i recenzentów to jakieś nieporozumienie, klimat, SOCZYSTOŚĆ pod względem strzelania (to jest właśnie shooter a nie te wszystkie nowe pseudorealistyczne strzelanki), nawiązania do innych gier, cudowna grafika (nie wiem jak to było w dniu premiery, w tej chwili gram sobie na gt540m w maksymalnych ustawieniach i działa chyba lepiej niż Doom 3... co prawda tekstury się jeszcze doczytują po wczytaniu nowej mapy, ale te 10 sekund można poczekać )

Choć na początku szczególnie mnie nie wciągnęła, ale jak dotarłem do Wellsprings... ooooo w morde... rozpłynąłem się po prostu, żeby tylko tam jeszcze był bar z muzyką z Moxxi icon_wink.gif Dla mnie gra absolutnie trzyma poziom Borderlands, to właściwie jest to samo tylko bez rozwoju postaci tongue_prosty.gif niby liniowy bardziej Rage ale bez przesady, w obu grach wszystko sprowadza się do pójścia do miasta huba, wzięcia questa i podążania za radarem, co prawda w Rage nie ma radości zdobywanie coraz silniejszego sprzętu, ale wynagradza to samą mechaniką strzelania, animacjami wrogów

Póki co Rage jest diabelnie grywalne, jedynie muzyka słabiutka, mogli Kyda skołować ^^

Edytowano przez taffer33
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...