Skocz do zawartości

Polecane posty

W USA gra już wyszła. Recenzji sporo wysypało i mamy spory rozrzut. Od dziewiątek do szóstek nawet.

Sam się zastanawiałem nad kupnem gry na PC (!) gdy tylko cena trochę spadnie lub gra trafi gdzieś do promocji na Steam czy innym ustrojstwie. Widzę jednak, że wersja PC nie zachwyca. Rage nie ma ustawień graficznych z prawdziwego zdarzenia i sama ustala konfigurację przy pierwszym uruchomieniu. Z tego co zrozumiałem to zmienić się ich nie da. Konfigurator nie działa też zbyt dobrze, bo zamiast 60FPS wielu dostaje 30-40 na dość mocnych maszynach. Dla porównania, gracze grający na X360 chwalą sobie niezwykle stabilne 60FPS przy jednej z lepszych opraw graficznych na konsolach. Do tego rozdzielczość tekstur (których wg id miało być prawie 15GB) woła o pomstę do nieba. Na konsolach można to zrozumieć, ale jak wyjaśnić tego typu kwiatki na PC na wysokich ustawieniach graficznych.

http://i51.tinypic.com/2yn4eue.jpg

http://i54.tinypic.com/29kxs91.jpg

http://i55.tinypic.com/2dvn79e.jpg

Nie jestem wielkim fanem tekstur. Ba! W multiplatformy wolę grać na konsoli, ale jeśli wizjonerzy, którzy praktycznie zdefiniowali gatunek nie potrafią teraz zrobić gry na PC to dzieje się źle. Do tego id software dołączają do grupy developerów, dla których przyjmowanie krytyki to abstrakcja.

http://i56.tinypic.com/2qa0776.jpg

Poczekam, aż gra zostanie naprawiona. Czy to przy pomocy łatek czy modów. Narazie wygląda, że mamy jeden z gorszych portów z X360 na PC.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sergi - Ustawienia są. Można sobie ustawić rozdzielczość, jasność ekranu i AA. PC gaming at it's best.

Nowy problem. Wygląda na to, że Rage ma straszne problemy z doczytywaniem tekstur. Zastanawialiście się dlaczego w gameplayach postać poruszała się powoli, a obraz był przesuwany stopniowo?

Niektórym graczom po zrobieniu szybkiego obrotu o 360 stopni gra crashowała.

Serio, jak można wypuścić tak zepsutą grę? Z każdą godziną robi się coraz zabawniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up jeśli jest tak jak mówisz to jest tragedia. A ten film doskonale to obrazuje. Bez jaj, przecie to jest... no... po prostu niedorobione jakieś. Nie przywiązuję wielkiej wagi do grafiki w grach ale takie doczytywanie tekstur strasznie by mnie irytowało. Lepiej niech id szybko wyda jakąś łatkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jeśli jest aż tak źle to na razie poczekam na jakiegoś patcha a dopiero potem grę kupię. Swoją drogą to dziwne, bo na grą pracowano ładnych kilka lat w dodatku za RAGE odpowiedzialni są panowie z id software, a oni zawsze wywali produkt dopięty na ostatni guzik.

Cóż w oczekiwaniu na łatkę idę młócić dalej w Dead Island ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dzisiaj calutki dzień myślałem nad zakupem 'RAGE' w pre-orderze, ale jeśli takie kwiatki mają być na 100% w pełnej wersji PC, niezależnie od osobistych konfiguracji i ustawień graficznych to ja póki co podziękuję i poczekam na rozwój wydarzeń. Naprawdę nie wiem, co mam w tej chwili napisać, jest mi naprawdę przykro, bo czekam na tą grę z ogromnym napięciem i nie spodziewałem się po id Software takich niedopatrzeń. Na pewno tak kardynalne błędy występują na KAŻDYM PC? Nie chce mi się w to wierzyć, bo takie faile nie zdarzają się nawet scenowym rzemieślnikom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZdeniO no teraz to mnie całkowicie zagiąłeś.. Naprawdę współczuję tym co pre-ordery sobie pozamawiali. Jeżeli to będzie wszystko takie jak teraz wygląda... Eh... a taki fajny tytuł miał być. No ale wszystko mogą jeszcze zmienić. Oby.. No w przeciwnym wypadku wyjdzie 10.000 patchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę współczuję tym co pre-ordery sobie pozamawiali.

Mają nauczkę. Zamawianie gry bez dema to ryzyko. Zresztą brak dema to małe piwo. Dochodzi jeszcze fakt, że:

1) Rage to nowe IP;

2) Grę robiło id, które od 2004 (doom 3) nie zrobiło kompletnie nic (Rage to ich pierwsza gra w tej generacji);

3) Grę wydaje Bethesda, która odkąd pamiętam nie wydała gry skończonej

4) Carmack od dawna jest zahipnotyzowany Xboxem 360. Naiwne jest myślenie, że jego gra na PC mogła się udać

Ktoś kto zamówił Rage sam się wpakował w bagno i musiał ulec magii id.

Wersja PC ma największe problemy na Radeonach i jeśli ktoś ma ich kartę graficzną to powinien się z zakupem wstrzymać do pierwszego łatania.

Problemy techniczne na PC prowadzą jeśli chodzi o popularność wątków dotyczących Rage. Najśmieszniejsze jest to, że wersja na X360 (wersję na PS3 pomijam, bo o niej mało słychać) dzięki stabilnej animacji, brakowi problemów z teksturami i ogólnemu wyglądowi gry jest oceniana jako gra lepsza pod względem technicznym niż wersja z PC. To są już jakieś jaja i materiał na komediodramat.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grę kupię mimo wszystko w premierę jak dobrze pójdzie, najpóźniej tydzień po. Osobiście mam Intel + nVidia tak więc mam więcej szans na brak błędów... Odejdę jednak od tematu błędów i podzielę się tym, wyciętym kawałkiem z konferencji prasowej Cenegi:

"Co ważne, gra będzie posiadać tak zwany globalny system AppID Steam, który oznacza pełną kompatybilność z przyszłymi aktualizacjami i DLC."

Czyżby koniec sytuacji znanych nam z dostępnością DLC do Fallouta? (Brak Mothership Zeta do F3, i ciągły brak Lonesome Road do F:NV) Ktoś coś wie na ten temat więcej?

//Mam pytanie - Czy w RAGE oprócz kooperacji i sieciowego "destruction derby" pojazdami będzie jakiś klasyczny Deathmatch, CTF czy przetrwanie fal potworów?

Edytowano przez Skreedi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te problemy graficzne na Radeonach, to wątpię żeby było to coś, czego nowe sterowniki/patche nie naprawią, więc nie widzę powodów do siania paniki. id zawaliło, ale to jeszcze nie powód, żeby na nich wieszać psy. A gdy widzę te narzekania ludzi, którzy zobaczyli parę screenów z kilkoma obiektami, które mają słabe tekstury, to się zastanawiam gdzie się podziali ci wszyscy, co się zarzekają, że grafika nie jest w grach najważniejsza. Poza tym, zapomnieliście już jak ta gra wygląda na gameplayach, że parę słabo "oteksturowanych" obiektów przesłania wam oczy? Paranoja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, to co pokazał lubro wygląda naprawdę przejmująco, liczę, że to screeny z PS3, bądź z XBOXa. O tym doczytywaniu się tekstur też już czytałem i nawet na którychś z ostatnich targów to było widać (w czasie prezentacji). Carmack w jednym z wywiadów powiedział, że dla PC zostanie wydany patch z nowymi teksturami. To dla mnie bardzo dziwne, dlaczego od razu na PC nie będzie do wyboru lepszych tekstur oraz ile taki patch będzie ważył i o zgrozo, czy będzie go można pociągnąć tylko przez steam'a? Zawiodłem się też na id z powodu tego, że trzeba mieć dostęp do internetu, żeby grę zainstalować (mam nadzieję, że net potrzebny będzie tylko do szybkiej aktywacji - jestem posiadaczem - zgroza - netu mobilnego). Bardzo lubię gry studia id, mam wszystkie ich gry (nawet Commander Keena - wszystkie części), tak jak wspomniał Ferrou, gdy wychodziła gra id, to sprzęt do grania w full detalach dla zwykłych zjadaczy chleba był dostępny dopiero po 3 latach (pamiętam jak grałem w Q1 u kolegi w DOSie w 320*200 i skakało to niemiłosiernie, czasy Q3 też były szokujące - do gry był wymagany akcelerator graficzny :). Z jednej strony cieszę się, że nastały zabawne czasy, że mając procesor z 2008 roku mogę zagrać w grę z 2010 roku (ale to tyczy się tylko portów z konsol :D, bo Crysis 1 w full detalach to nadal jest poza zasięgiem dla mojego kompa) i liczę, że Rage pójdzie przynajmniej na średnich detalach bez problemu. Czy wie ktoś już czy gra wymaga stałego połączenia z siecią do gry w single. Dodam jeszcze szybko, że bardzo też liczę na SDK i porządny edytor, tak jak to było w DOOM 3. Nie mogę się doczekać kiedy będę mógł budować własne mapy.

p.s. pamiętam, że w Doomie 3 też zaskoczyły mnie tekstury w niskich rozdzielczościach, tyle, że z nowymi efektami - bump mapping i specular lightning.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mircyn owszem, masz racje. Ale jak wiadomo, skoro pewna gra robi wokół siebie zamieszanie i jest dośc popularna, to wiele fanów może się właśnie zawieść. Ale wyobraźcie sobie jazdę pojazdem. Rozpędzasz się a przed tobą rozciąga się "teksturowa kicha". taki placek. Czy to nie razi gracza?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te problemy graficzne na Radeonach, to wątpię żeby było to coś, czego nowe sterowniki/patche nie naprawią, więc nie widzę powodów do siania paniki.

Carmack o sterownikach ostatnio wyćwierkał. Niektórym pomogło, w większości przypadku dalej są problemy. Liczę na łatki, ale tutaj znowu można dyskutować. Dlaczego obecnie nie można wydać gry skończonej? Rage i tak był chyba przekładany i tworzony dobrych parę lat. Może dobrym pomysłem było przełożenie premiery na PC, żeby popracować nad portem? Może Bethesda tak mocno trzyma rękę na id, że nie pozwolili na to?

A gdy widzę te narzekania ludzi, którzy zobaczyli parę screenów z kilkoma obiektami, które mają słabe tekstury, to się zastanawiam gdzie się podziali ci wszyscy, co się zarzekają, że grafika nie jest w grach najważniejsza.

Ale to nie ma znaczenia jeśli gra na PC działa gorzej niż na konsolach. Rage miał być nową jakością w wyświetlaniu grafiki na PC. Zresztą to chyba nie dziwne, że od id wymaga się trochę więcej.

Poza tym, zapomnieliście już jak ta gra wygląda na gameplayach, że parę słabo "oteksturowanych" obiektów przesłania wam oczy? Paranoja.

Co mi po ślicznych gameplayach jeśli po szybkim obrocie będę widział doczytujące się tekstury.

EDIT:

Nie lubię metacritic, imo to śmieciowy serwis, ale po prostu teraz muszę to zrobić. Wersja PC dołącza do Dragon Age 2 i Modern Warfare 2 jako tytuł, w którym recenzenci i gracze nie zgadzają się najbardziej. O ile w przypadku dwóch pierwszych tytułów jestem w stanie to zrozumieć. User score DA2 był w większości przypadków trollowany, a sama gra przypominała momentami hack'n'slasha co ''hardkorowym'' fanom cRPG mogło się niezbyt podobać. MW2 litościwie przemilczę. Czyżby Rage faktycznie zaszło tak wielu osobom za skórę ze swoimi problemami technicznymi?

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... na Rage czekam z niecierpliwością od ostatnich kilku miesięcy, ale... teraz troszkę mój zapał ostygł, gdy dowiedziałem się o jego problemach. Rozważałem nawet kupno w dzień premiery, ale w takim wypadku chyba poczekam, aż wyjdą jakieś patche i łatki. Naprawdę zadziwiające i kompromitujące w oczach graczy jest to, co id zrobiło. Że niby na konsolach grafika jest lepsza od PC??! No dajcie spokój! Okej, może nawet bym przymknął oko na niedoróbki graficzne czy słabsze tekstury, ale co, jeśli wywalę tę stówę, a gra mi po prostu nie zadziała? Eh, nie wiem, cały czas śledzę wydarzenia, ale coraz to bardziej odnoszę się do niego z powątpiewaniem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 w kieszeni. :) Co to się porobiło, aby taka firma wypuszczała taki słaby produkt na PC. "Ustawienia graficzne" (ahahah) sprowadzają się do zmiany rozdzielczości, i do antyaliasingu, na PC w XXI wieku, naprawdę? Szkoda, naprawdę napaliłem się na Ragea, ale gra z takimi problemami za taką cenę to po prostu zdzierstwo. żeby Carmack nie potrafił zrobić strzelanki na PC. :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam gameplay CynicalBrita w 1080p (

). Jak widać jak się ma odpowiedni sprzęt to gra wygląda świetnie i nie ma problemów z doczytywaniem tekstur (co wydaje się być jedynym poważnym problemem tej gry i prawdopodobnie zostanie naprawione sterownikami/patchami, bo wątpię, żeby id wypuściło grę, w którą nie będzie się dało grać.)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda:( Liczylem, ze bedzie w tym roku jakis dobry shooter. Najpierw zawiodla mnie Red Orchestra 2, a teraz Rage. Mam nadzieje, ze te wszystkie problemy zostana szybko poprawione. Gra zapowiadala sie bardzo ciekawie i fatalnie byloby zrezygnowac z niej tylko dlatego, ze tworcy olali graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapowiedziana została jakaś łatka naprawiająca te braki - rozdzielczość i jakość tekstur, doczytywanie się ich itp. itd.? Bo w sumie troszkę mi też przeszła ochota na tę grę jednak jeśli łatka wyjdzie maksymalnie tydzień po premierze to raczej kupię, a jeśli nie no to cóż, czekam dalej na jakąś dobrą grę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy naprawdę jesteście poważni? Id wypuściło bubel, bardzo dużo ludzi ma z grą problemy, więc coś jest na rzeczy, a że ktoś ma farta i gra mu działa ... . Ja nie mam zamiaru wydawać ponad 100 na grę, która może u mnie nie działać, lub doczytywać tekstury. Nie mam zamiaru także bawić się w jakiś rejestrach/czymkolwiek, gra ma działać i już. Ciekawi mnie jak zareaguje na to id. Niema żadnych ustawień graficznych. Na PC. :laugh:

@mocelninio

Porównujesz betę (!!!) BF z grą ukończoną. Brak słów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema żadnych ustawień graficznych. Na PC. laugh.gif

:O No to chyba sobie gre odpuszcze. Co prawda do tej pory wszystkie gry chodzily mi na full detalach w natywnej rozdzialce, ale sprzet nie jest taki nowy, a Rage na PC mial wygladac swietnie (a wiec i zrzerac moc obliczeniowa). Sam sobie spokoj przynajmniej na miesiac od premiery i poczekam, az sprawa sie wyjasni. Natomiast rejestracja przez internet nie przezkadza mi pod dwoma warunkami - nie jest to GfWL!, a sama gra wymaga tylko rejestracji, a nie stalego polaczenia z siecia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...