Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Brink

Polecane posty

hurrrra! :smile: dzięki za info - wieczorem siadam i testuję dlc , a chłopaki z CDA zaspali :laugh:

http://my.opera.com/BrinkTheGame/blog/2011...ra-3go-sierpnia

http://bethblog.com/index.php/2011/08/03/a...am-360-and-ps3/

tutaj officjalne screeny z nowego dlc

http://brinkthegame.com/media/screenshots/

swoje z gameplaya wrzucę wieczorem :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to juz DLC wyszło? I na razie jest darmowe, tak? Jeśli tak to trza pobrać :) Właśnie dziś pierwszy raz grałem w Brinka i wrażenia z gry jak najbardziej pozytywne. Przetestowałem wszystkie profesje ale grałem głównie żołnierzem bo najbardziej mi odpowiadał. Bardzo przyjemnie się strzela, jest ładna grafika i super dźwięk (IMO). Więc niedługo z chęcią wracam na Arkę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przydatna nowość to "heal point" dla Meda

brink2011080522080215.jpg

stawiasz go i wszyscy z twojego teamu mogą uzdrawiać się w "strefie leczenia" , świetne także na "miejscówki" gdzie trzeba wykonać jakieś zadanie (jak na fotce)

reszta dodatków wydaje się jakoś mało przydatna :dry:

"mina ogniowa" Enga

brink2011080522392196.jpg

teraz "wdepnięta" :wink:

brink2011080522410960.jpg

efekt jej działania raczej mało spektakularny - gostek na fotce spokojnie przeżył spotkanie z nią (spotkania ze mną już nie :tongue: )

"helikopterek" Szpiega - po przytrzymaniu F ślicznie rozkłada skrzydełka i startuje :diabelek:

brink2011080522510079.jpg

obraz z niego

brink2011080522511216.jpg

podobno pomaga "podglądać" wroga oraz można go detonować - efekt detonacji dobry tylko blisko przeciwnika (czyt. centymetr od jego d..y :wink:) trochę dalej i zero efektu , dodatkowo działa jeszcze zaskoczenie bo to nowość ale dosyć szybko przeciwnik uczy sę zestrzeliwac nasza zabaweczkę :wink:

no i "napalmowy granat" Soldiera

brink2011080523130194.jpg

powiem krótko - lepiej zamiast tym granatem, rzucić własnym butem , ma się wtedy większą szansę na zabicie przeciwnika :laugh:

oczywiście to pierwsze wrażenia ale jedynym rozsądnym dodatkiem wydaje się ten dla Meda i stawia to jego postać na kluczowym miejscu w teamie

Pojawiły się dwa nowe dodatki do broni

bagnet

brink2011080600012787.jpg

i osłona przed ostrzałem z przodu

brink2011080600025732.jpg

ale wypróbowanie tego i ocenę zostawiam innym - idę spać :smile:

- no i nigdzie nie mogę znaleźć serwów z nowymi mapami :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Diabl0 Może ogólny serwer jest/był przeciążony? Nie wiem, byłem na wyjeździe. W każdym razie, jeśli nie pomoże poczekanie, spróbuj poczekać po odświeżaniu, ew. spróbuj zrobić reinstall. Może po prostu Steam robi różne fikołki... No idea, ja bym spróbował reinstallować. Słuchaj, może po prostu ustawiłeś wymagania wyszukiwania na takie, których nie ma? Albo spróbuj ściągnąć DLC, jeśli tego nie zrobiłeś.

To wszystkie moje pomysły.

Ocenę DLC wystawię najwcześniej jutro, bo w ciągu ostatnich 30 paru godzin, może 40 kilku, spałem jakieś 4 godziny. Na bagażach na dworcu i w pociągu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę w free weekend, wbiłem ponad połowę aczivów, przeszedłem wszystkie misje i wyzwania. Co mogę powiedzieć... No trochę kpina. 10 mapek kampanii, która istnieje tylko dzięki króciutkim cutscenkom. Levele nie wiadomo po co, wszystkie gadżety do odblokowania po paru godzinach gry. "Nowości" jest więc na 5-6h, a później zostaje nam samo multi, a to jest... strasznie chaotyczne. Lata człowiek nie wie gdzie, spamuje granatem, wpada w miny i skacze tu i tam. Nic mnie w tej grze nie powaliło.

Plusy:

- możliwość zmiany wyglądu postaci,

- dynamicznie.

Minusy:

- zbyt szybkie lvlowanie,

- kampania to słaby żart,

- trudności ze znalezieniem graczy do multi (niektóre tryby),

- crashe,

- zadania faworyzują jedną stronę.

Jak dla mnie gra nie warta swojej ceny. Nie mogłem tam znaleźć miejsca dla siebie, albo się wygrywało bez żadnego problemu, ale przegrywało po 10 min męczarni bez najmniejszego postępu. Gra mnie nie przekonała, no trudno...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ten Health Point, o którym pisał leFey jest do kupienia w umiejętnościach? Nie widziałem go a DLC zainstalowałem. (Przynajmniej tak mi się wydaje). Przykładowo granaty napalmowe, bagnet (mam :)) i osłony na broń widziałem a które są zawartością DLC jak sądzę. Więc ten Health Point powinien też być, w umiejętnościach tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*fergiX

każda klasa ma swoje umiejętności i ten heal point jest u Meda - dostępny dla 5 poziomu

*dzikipytonzlasudeszczowego

.... a później zostaje nam samo multi, a to jest... strasznie chaotyczne. Lata człowiek nie wie gdzie, spamuje granatem, wpada w miny i skacze tu i tam. Nic mnie w tej grze nie powaliło.

na tym forum mówię to już "setny" raz, wypadało by z twojej strony przeczytać to chodź raz - ta gra zostałA stworzona tylko dla multi, multi jest najważniejszą jej częścią, to multi stanowi o sile i niepowtarzalnym klimacie tej gry - nie singiel i kampanie na których spędziłeś wiekszość czasu, trzeba było grać tylko w multi , ja nie grałem ani sekundy w singla Brinka

*dzikipytonzlasudeszczowego żal mi ciebie szczerze, nie chciało ci się przeczytać kilku postów "wyżej" i zmarnowałeś kilka godzin ze swojego ciekawego życia :tongue: ocieram łzę i idę pograć w grę, której w ogóle nie poznałeś :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ok dzięki leFey. Chyba dzięki tej umiejętności zacznę częściej grać medykiem. Mam jeszcze jedno pytanie. Którym typem budowy ciała najbardziej opłaca się grać wg. Was? Czy grając silniej zbudowanym nie będę bardziej dostawał po tyłku bo za wolno się poruszam? To samo z lekką budową, czy nie za szybko będę ginął z powodu mniejszej ilości żyć i tego, że nie mogę używać ciężkich i średnich broni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego skromnego doświadczenia :cool: wynika że budowę ciała należy ściśle dobierać do klasy postaci.

Więc zgodnie z tym co mówiłeś *fergiX

Optymalny wybór:

- silna budowa ciała ->Med - wolno się poruszasz (chyba że inny med da ci "szybkie bieganie") ale za to możesz non stop doładowywać zdrowie (często jest tak że cały team leży na ziemi a Med stoi i wtedy

spokojnie wszystkich "podnosi") i masz dostęp do najcięższych (najbardziej skutecznych ) broni , ewentualnie może być Eng - mimo że nie ma tyle heal-a ale ma umiejętność "ulepszona broń" co w połączenie z cieżkim gunem daje mu zdecydowaną przewagę w walce 1 na 1 - ergo -dłużej pożyjesz

- średnia budowa ciała -> Soldier - tutaj ważne jest szybsze poruszanie i unikanie ognia przeciwnika bo nie masz dużego heal-a i nie masz umiejętnosci które mogły by to zrekompensować - z silną budową ciała giniesz szybciutko, za szybciutko :wink:

-lekka budowa ciała -> raczej tylko dla Szpiega (mało grałem tą klasą bo za mocno ziewałem w trakcie :tongue: ) szybkie poruszanie się po całej mapie drogami niedostępnymi dla innych- czyli dłużej pożyjesz szybciej dojdziesz do pkt wykonania zadania , szpieg z założenia nie ma walczyć tylko "szpiegować"

Oczywiście jak masz zgrany team to np. Eng z silną budową ciała i wielkim machine gunem będzie wymiatał (doda umiejętność "ulepszona broń") ale tylko gdy będzie wspierany przez Meda i Soldiera (ammo). Na każdym kroku "wychodzi" to jak ciekawą jest ta gra bo zależy od współdziałania zespołu a nie od niezbalansowanych statystyk postaci.

Osobiscie gram postacią z silną budową ciała ( jak widać na fotkach wyżej) - Med albo Eng wyposażony w http://brink.wikia.com/wiki/Chinzor

oraz na niektórych mapach http://brink.wikia.com/wiki/EZ-Nade (pozwala nie wypuścić wrogiego teamu dalej niż 10 m od respa :diabelek: albo jedną serią powala 8 przeciwników jednocześnie - ale tylko na wybranych mapach )

- i znowu - nie znaczy to że masz super przewagę z tym granatnikiem bo jeden dobry sniper "zdejmie" cię w sekundę to raz, a dwa- bez wsparcia "ammo"od Soldiera szybko zostajesz z kawałkiem bezużytecznego żelastwa w rękach

Przy okazji ciężkim gunów odradzam używanie tego

http://brink.wikia.com/wiki/Gotlung

szczególnie początkującym graczom - naprawdę trzeba dobrze poznać wszystkie misje i mapy żeby skutecznie używać tego "potwora" :smile: w przeciwnym wypadku giniecie nim zdążycie go użyć , a może używajcie? ja lubię łatwe fragi :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Le_Fey

Z grubsza nie obchodzi mnie to, po co gra została stworzona. W przypadku fps'ów zwykle jest to multi. Nie zmienia to jednak faktu, że kampania również jest nam dostarczona i spróbować trzeba wszystkiego. CoD też jest dla multika, a jakoś single nie powstał na silę i był całkiem przyjemny.

Jak grę oceniam, to biorę pod uwagę całość. Jak nie ruszyłeś singla, to w tym momencie ja o wiele bardziej się nadaje do opisywania tej gry.

W multi grałem wystarczającą ilość czasu, zwykle najbardziej wciąga na początku. Tutaj tego nie doświadczyłem i po paru godzinach stwierdzam, że gra mi nie przypadła do gustu. Być może u Ciebie jest inaczej, ale nie rozumiem, dlaczego mnie atakujesz z tego powodu...

Dla mnie lipa i żaden wpis na tym forum tego nie zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrywam w tą grę od premiery i gra jest bardzo dobra lecz niestety ją zniszczą takie drobnostki jak Bugi :(

Główny który odpowiada za to to losowy zanik dźwięku aż do końca mapy a jak wiadomo taka może trwać nawet 30min i to już jest jednak długie 30min. Pomimo że ten Bug znany jest od premiery to jeszcze nie został on naprawiony. Najpierw powinni zrobić porządnie grę, potem ją wydać, naprawić bugi i dopiero wydać DLC.

A co do DLC to jest naprawdę dobry dodatek, może że i dużo nie daje ale urozmaica grę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up ale przynajmniej to DLC jest dla niektórych darmowe. A co zaniku dźwięku to faktycznie miałem tak ale w przerwynikach filmowych. Tyle, że nie był to całkowity zanik a tylko nie było słychać głosów postaci. Muzyka była, odgłosy np. tupania też ale głosów nie. Na szczęście pomogło ponowne uruchomienie gry, więc nie jest to zbyt upierdliwy problem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*dzikipytonzlasudeszczowego

absolutnie nie atakuję :smile: jeżeli odniosłeś takie wrażenie to wybacz

widzisz Brink nie ma łatwego życia i to mnie irytuje, marketingowcy z Bethesdy (czyt: "d..y wołowe") nie potrafiliby sprzedać wody na Saharze :dry: , CD Actionowcy (pomijam denny test) nawet jednym zdaniem nie wspomnieli o pojawieniu się DLC i o free weekendzie

- dlatego szkoda kiedy ktoś kolejny raz "jedzie" po Brinku bez zrozumienia istoty tej gry - ludzie się rozleniwili różnymni Cod-ami , BFami i innymi Crysisami :wink: , musza mieć ciekawą historyjkę w stylu hollywoodzkiego filmu i lubią odgrywać Wielkiego Bohatera Zbawiającego Świat. Uwierz mi że jest wielu którzy singla Cod-a , BF-a i innnych Crisisów wogóle nie przechodzili bo to sztuczny świat w którym musisz robić to co karze scenariusz, krok po kroku bez żadnego wysiłku umysłowego z własnej strony - dla nich liczy się tylko multi bo to prawdziwe wyzwanie gdzie musisz liczyć tylko na siebie i na kolegów w teamie a nie na skrypty.

I dla nich jest właśnie Brink - gdybyś te 5h poświęcił tylko multi zrozumiałbyś , a tak piszesz

a później zostaje nam samo multi, a to jest... strasznie chaotyczne. Lata człowiek nie wie gdzie, spamuje granatem, wpada w miny i skacze tu i tam...

jak gracze w Brinka to czytają ( nie tylko ja) to tylko smutno pokiwają głową nad twoją zerową znajomością tej gry - ja piszę posty tylko po to żeby inni chętni dostali rzetelną informację, that's all.

- - - - -p.s. *Matison

zgoda co do znikającego czasami dźwięku - wkurzające, ale

Najpierw powinni zrobić porządnie grę, potem ją wydać,

taka firma na tym gierkowym świecie jeszcze nie powstała i chyba nigdy nie powstanie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powinni zrobić porządnie grę, potem ją wydać,
taka firma na tym gierkowym świecie jeszcze nie powstała i chyba nigdy nie powstanie :wink:
No nie wiem, jak byś to powiedział przy pracownikach Blizzarda to nie wiem czy udało by Ci się wyjść z takiej "dyskusji" bez paru siniaków na tyłku.

dlatego szkoda kiedy ktoś kolejny raz "jedzie" po Brinku bez zrozumienia istoty tej gry
A może Ty nie potrafisz zrozumieć, że Brink jest kolejnym średniakiem z duszą tzn. większość graczy odejdzie z grymasem od tej gry (np. ja), garsta pozostanie przy Brinku i będzie go kochać do upadłego. Nie ma żadnej "istoty" tej gry, niczego do pojęcia czy zrozumienia. Ta gra po prostu - niefortunnie - celuje w specyficzne gusta i to wszystko.

Marketingowcy z Bethesdy nie potrafili by sprzedać wody na Saharze? :pokerglass: Meeeh. To dziwne, że inne gry tej firmy sprzedają się raczej nieźle. Ale nie będę się kłócił, przestudiowałeś zapewne wyniki sprzedaży dokładnie analizując strategie reklamową Brinka. I oczywiście nic do rzeczy nie ma, że gra jest najzwyczajniej średniakiem.

@Edit Brink to pierwsza gra w której klasą szpiegopodobną grało mi się wyjątkowo fatalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Ty nie potrafisz zrozumieć, że Brink jest kolejnym średniakiem

nie , nie potrafię bo dla mnie nie jest ale nie narzucam swojego zdania o gierce innym, tak jak Ty to próbujesz robić, tylko mówię " najpierw pograjcie 5h w multi bez tych durnych kampanii a potem dajcie swoją ocenę Brinka" - proste?, widocznie nie dla Ciebie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie , nie potrafię bo dla mnie nie jest
Ok dla Ciebie nie jest. W takim wypadku to najwibitniejsza gra wszechświata. Twój argument przeważył szalę, a ja biję się w pierś, napisz które gry jeszcze uważasz za wspaniałe, żebym wiedział które gry od dzisiaj też muszę uważać za takowe.

ale nie narzucam swojego zdania o gierce innym, tak jak Ty to próbujesz robić
Gdzie?

najpierw pograjcie 5h w multi bez tych durnych kampanii a potem dajcie swoją ocenę Brinka" - proste?, widocznie nie dla Ciebie :wink:
O widzę, że poza strategią marketingową kolega zaznajomił się z tym ile czasu i jak spędziłem przy Brinku! Jak miło :*

Ps A poza tym cytujesz wyjmując z kontekstu. Napisałem o średniaku z duszą a nie o średniaku. Dla mnie takie gry dzieli przepaść. I nie chodzi tu o taką głęboką dziurę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem w ten free weekend pograć blisko 15h, więc też na multi spokojnie te parę godzin było. Zarówno w co-opie wyzwania (bo takie tryby najbardziej lubię), jak i zwykłe misje. Być może to nie jest gra dla "niemyślących, którzy chcą chodzić po sznurku w singlu", no ale wypada to nadmienić i też nie wiem, dlaczego z tego powodu miałbym grę plusować. W tym CoD'zie czy BF'fie, które wymieniasz, mam i grę dla "myślących" w multi i "bezmózgiego" singla i tak właśnie, przynajmniej wg mnie, powinno być. W tym krótkim opisie w poprzednim poście chciałem zwrócić uwagę na to, że kampania i lvlowanie postaci, gadżety tak naprawdę nie mają znaczenia, bo w parę godzin już masz większość potrzebnych rzeczy/ukończyłeś przygotowaną (i to słabo) rozgrywkę single. Przy kupnie skupić się zatem trzeba na multiku i wg tego oceniać, czy gra nam do gustu przypadnie czy nie.

Brakowało mi w tej grze trochę przejrzystości rozgrywki, pewnego ułożenia. Gdy wszyscy latają gdzie chcą, robią co chcą, to niespecjalnie mnie to przekonuje. Za dużo skakania, za mało strzelania. Ale też nie mówię, że gra nie może się podobać. Jest to pewien pomysł całkiem fajnie podany, byle trafić w gust.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że grę można uznać już za martwą, a próby ratowania Brinka teraz to klasyczna musztarda po obiedzie! Jest to kolejna gra, którą splashdamage zepsuł, różnica jest tym razem taka, że gra była nieudana od początku. Zamiast poprawić te masę bugów i niedogodności + dodać coś co rzeczywiście zmieni rozgrywkę oni po pół roku wypuszczają wsparcie dla klanów(już po ptakach)... Niestety teraz sprzedaż Brinka graniczy z cudem, więc chociaż swym kolorem urozmaici mą kolekcję gier. Splashe totalnie straciły moje zaufanie totalnie wycofując się z ET:QW na rzecz brinka, po prostu zostawili servery i tyle... Jak widać trzeba wspierać gry, które mają swoją rzeszę fanów. Dziś na ET:QW jest trochę graczy, trochę turniejów organizowanych przez graczy, jest to jedna z najlepszych gier teamplayowych. Za jedyne 20 złotych na allegro. Więc tu się rodzi pytanie co wybrać ET:QW czy brink? Oczywiście ET:QW, tym kończąc zapraszam na quake warsa, którego jestem graczem.

P.S Przepraszam za głupie błędy ale piszę to o 24 i oczy się same zamykają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, na początek muszę się przyznać do strasznego błędu jaki popełniłem nie zapoznając się czym jest w ogóle Brink. Jak się okazuje zrobili go SD, jest na id tech 4 i jak większość osób tu piszę to jest to sieciowy teamowy shooter przypominający ETQW. Gdzie popełniłem błąd? Uwielbiam ETQW! :D

Stąd moje szybkie pytania:

1. Czy gra ruszy na moim kompie, bo dema nie ma :( (OS win xp 32 bit, 2 gb ramu, 1,8 ghz dual core, 9600 gt nvidia)? Grał ktoś na podobnym konfigu?

2. Czy gra wymaga steam? (mam neta na limit danych, w etqw nie ma to znaczenia, ale steam strasznie mi żre przez pobieranie patchy itd).

3. Ile kosztuje teraz ta gra w wersji pudełkowej np. w media m. czy tes(k)o?

Jeżeli tylko ta gra mi ruszy i nie będzie straszyć steamem to muszę ją mieć :D

p. s. ok wracam do ETQW, bo szkoda czasu :D

EDIT: ok, już wiem, że gra się przez steam, ale nie poddaję się, jeżeli tylko dam radę to odpalić, dajcie znać.

EDIT2: ok cenę w mm też już znam (jak to dobrze, że mają czynne do 21:00 :) ), to 109,00 zł. Po zakupie Rage i innych tytułów w tym roku mój limit kasy na gry się skończył. Poczekam i kupię tak jak ETQW za 30,00 zł w 2008 roku.

Tak czy inaczej dajcie znać jak komuś to poprawnie działa na podobnym do mojego konfigu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

męczy to ktoś jeszcze po sieci? szukam prezentu dla samego siebie, a że nie lubię solenizanta, nie chcę mu nic super drogiego kupować. wiem, że ta gra raczej pod internet jest ustawiona, wiec chcę wiedzieć czy ktoś jeszcze grywa.

jeśli ludzie nie grywają, to czy opłaca się na samego single'a ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...