Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Black Shadow

"Battle: Los Angeles" (2011), Jonathan Liebesman

Recommended Posts

220px-Battle_Los_Angeles_Poster.jpg

BATTLE: LOS ANGELES

Przez lata na całym świecie zostały udokumentowane pojawiające się statki UFO jak chociażby w Buenos Aires, Niemczech albo Chinach. Teraz, w 2011 roku, nieznana ludziom, obca cywilizacja dokonuje inwazji na skalę światową a LA staje się ostatnim bastionem ludzkości, który to przyjdzie bronić dzielnym Marines...

TRAILER #2

TRAILER #3

... czyli inwazji Obcych na Ziemie odcinek numer pięćset tysięcy sto czterysta! W roli ostatnich obrońców ludzkości jak zwykle bohaterska armia amerykańska! ;D Fabularnie od razu widać, że ten film będzie cienki. Ograny motyw, akcja jak zwykle w Stanach Zjednoczonych a wszystko zapewne skończy się happy endem. Kolejna pozycja, z którą się zapoznam raczej dla efektów specjalnych i ogólnie pojętego kina rozrywkowego aniżeli jakiegoś głębszego przesłania. Liczę na jakąś niezłą oprawę muzyczną, strawną grę aktorską oraz ucztę dla oczu. Więcej po tej produkcji nie oczekuję ;]

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co, nie przeliczyłem się zbytnio nie wróżąc wielkiego hitu, ale tak patrząc poza masą strzelania i eksplozji, której jest tu co chwila... move-shoot-move-boom!-oooaah! bez kompletnie niczego sensownego, bo pomijam tutaj patos i scenki w stylu issues do sierżanta Nantza za to, że w poprzedniej misji zginęło mu paru ludzi w oddziale kiedy dookoła panuje niemal apokalipsa ;p W ogóle film jest pełen głupot mniejszych i większych jak w zakresie taktyki wojskowej (parę razy zdarzyło im się walczyć na otwartej przestrzeni nie szukając osłony) jak i ogólnej - no, naprawdę ciężko mi uwierzyć, że pośród globalnej inwazji nikt nie palnął rakiety w jakieś centrum informacyjne i ludkowie z CNN na bieżąco informują o tym jaki jest cel Obcych -

woda, mości panowie, woda

. Cudnie. A przy okazji to mnie też rozwaliła scena jak ktoś nagrał większy statek Obcych wypompowujący wodę na otwartej przestrzeni... tja, jego nikt nie zauważył ani nie ustrzelił. Cóż, chyba napis "PRESS" respektują nawet agresorzy z innej planety -_- Generalnie film próbujący być bardziej efektowny niż obie części Transformersów razem wzięte a do tego głupi jak but.

Link to comment
Share on other sites

A mi się podobało to, że wreszcie kosmici giną od kul oraz innej konwencjonalnej broni i bohaterowie nie muszą wykiminać mega skomplikowanego planu, aby ich rozwalić (vide Dzień Niepodległości chociaż).

Ogólnie solidny filmy typu "oddział na misji", a w porównaniu do Skyline to już w ogóle rewelacja. :0

Link to comment
Share on other sites

Ledwie dowlokłem się za połowę filmu, potem nie wytrzymałem i go wyłączyłem. Nie będę wymieniał słabych punktów tego filmu ponieważ wszystko jest w nim słabe... Nie polecam! Bitwa o Los Angeles to totalna strata czasu i pieniędzy.

Ogólnie solidny filmy typu "oddział na misji", a w porównaniu do Skyline to już w ogóle rewelacja.

Mi bardziej podobało się Skyline, chociaż i tu raczej marnie...

Link to comment
Share on other sites

A mi się podobało to, że wreszcie kosmici giną od kul oraz innej konwencjonalnej broni i bohaterowie nie muszą wykiminać mega skomplikowanego planu, aby ich rozwalić
Tyle, że według mnie, w tym drugim było to podyktowane ogromną przewagą technologiczną obcych :P Zresztą tutaj zamiast niekonwencjonalnej broni starczyły poczciwe M4 albo M16 doprawione Niezłamanym Duchem Bojowym Nieustraszonych i Najlepszych Marines na świecie xP Owszem, mieli straty i było ostro, ale nadal uważam, że liczba głupot miała zbyt wysokie stężenie. Nawet na film akcji ^_^
Link to comment
Share on other sites

Hmm... Film ogląda się całkiem dobrze, pomimo, że człowiek raz za razem wyłapuje jakieś idiotyzmy. Nie jest to co prawda także film ciekawy fabularnie, ot,

muszą się przedrzeć przez zastępy obcych do bazy

... Ale na pewno jest to jeden z efektowniejszych filmów jakie widziałem (chociaż w sobotę pójdę na Transformers 3 i to się może zmienić :tongue: ): wszystkie te wybuchy, strzały itd robią wrażenie, tym bardziej jak się ma dobre kino domowe. Ogólnie nie jest to arcydzieło, ale jak ktoś lubi takie zabijanie obcych na ekranie to może obejrzeć. Dla mnie 7/10.

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie nic specjalnego. Cały problem polega na tym, że wojna z Obcymi została niejako ukazana w sposób, powiedziałbym, "nie science fiction". Innymi słowy, zamiast tych dziwacznych kreatur równie dobrze mogła by to być np. armia Północnej Korei. W ogóle nie czuć, że się jest świadkiem walki dwóch zupełnie obcych dla siebie ras. Zamiast tego film aż ocieka patosem "amerykańskich chłopców" tak dzielnie i bohatersko walczących o byle budkę z hot-dogami - identyczne emocje towarzyszyły mi podczas oglądania "Twierdzy" czy "Szyfrów Wojny".

Heh, chyba już na zawsze moimi ulubionymi produkcjami z "tej parafii" zostaną "Bliskie spotkania trzeciego stopnia" oraz "Wojna Światów" (Spielberga)

Link to comment
Share on other sites

Przy oglądaniu tego filmu ziewałem około 10, może 15 razy. Nastawiałem się na coś lepszego, a walka z obcymi przedstawiona jest w tym filmie podobnie do Dystryktu 9, czyli akcja toczy się jakby od środka, do której widz jest wprowadzany. Sporo niewyjaśnionych i idiotycznych scen. Jak dla mnie film zrobiony dla kasy i efektów specjalnych.

Link to comment
Share on other sites

Największą wadą tego filmu, było to że on w żadnym aspekcie nie zaskakiwał. W wielu scenach można było mieć pewność co się wydarzy w danym czasie. Gra aktorska mizerna. Efekty oczywiście świetne, ale szkoda że tylko one. Jednak sama inwazja obcych była już pokazywana w niejednym filmie, i człowiek ciągle miał wrażenie, że gdzieś to już wszystko widział.

Jedynymi rzeczami jakie zapamiętam z filmu Liebesmana będzie to że gra oparta na tym dziele, jest krótsza niż film, oraz grę hakera z serialu "Skazany na Śmierć" Jamesa Hiroyuki Liao. 3/10 w sam raz dla "Inwazji..."

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...