Skocz do zawartości
Gość kabura

Half Life (seria)

Polecane posty

Jestem za Steam mnie wkurza tym update plików, człowiek chce już grać a tu zonk kilkanaście minut z głowy jak net się tnie to nawet dłużej. Zdecydowanie powinni coś z tym zrobic to tylko utrudnia życie normalnym graczom, bo ci co mieli złamać dawno już to zrobili. I pozostaje kwestia dostępu do netu w Polsce z tym bywa róznie to nie USA.

Nie czytasz uważnie update'ów - Valve już przyzwyczaiło graczy CS:S do częstych aktualek w czym się zawierają jakieś małe poprawki, owszem pewnie i mają miejsce jakieś sprawdzenia loga i innych.

Update są tym bardziej niekorzystne gdyż utrudnia to prace amatorskim modderą i tak, po każdej małej zmianie mapy ktoś musi usiąść i przystosować swój mod do ów nowinek gdyż inaczej będzie się to gryzło. :?

Co do wymaganego połączenia z internetem myślę, że jest to obecnie zaraz po SpaceForce2 najlepsza osłona przed piratami - choć nie mówię, że przez steama nie można się przebić. Steam wywoływał kontrowersje jednak Valve nie ugięcie staneło przy swoimi i obecnie jest to najlepszy przykład dla innych developer'ów jak stworzyć świetnie prosperujący system z grami.

StarForc'owi i Steamowi mówie nie. Mając kiedyś orginała z pierwszym zabezpieczeniem nie mogłem odpalić gry :evil: . Drugie zabezpieczenie skutecznie potrafi odstraszyć chętnych do nabycia gier z tym zabezpieczeniem-utrudnieniem, no ale czego się nie robi dla HL2 :D . P.S. Kupiłem sobie dodatek i już gram, było warto... ta fabuła i klimat>mistrzostwo :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StarForc'owi i Steamowi mówie nie.D

No, trzeba przyznać że starfors jest bardzo wku***ający (choć skuteczny, nawet za bardzo - nie poprzestaje na obronie gry przed piratami, chroni ją też przed zwykłymi urzyszkodnikami :?) ale ja tam do Steama nic nie mam - mam w planach zakupienie przez niego X3 (polskiej wersji nie ma i chyba nie będzie - więc inaczej bym tej gry w żaden inny sposób nie dostał). Chociaż to swoją drogą głupie uczucie - kupujesz grę i musisz ją potem sobie ściągnąć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Kupiłem sobie dodatek i już gram, było warto... ta fabuła i klimat>mistrzostwo :D

A Half-Life'a2: Ep 1 z pewnością przebije Episode Two :)

- nowy pojazd

- nowa broń

- nowy Gravity Gun

- otwarte tereny poza C17

- nowi wrogowie

- nowa (ulepszona ) grafika

- wyjaśni wiele tajemnic i doda (nie elektroda) jeszcze więcej :P

- 6-8 godzin gry :cry:

Warto czekać.

Premiera prawdopodobnie pod koniec tego roku, chociaż znając Valve wyjdzie w pierwszych miesiącach 2007 roku 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że powalczymy ramię w ramie z Alyx ale na 100% nie tyle co w

Ep One. Po katastrofie kolejowej będzie ciężko ranna. Być może będziemy musieli jej jakoś pomóc czy coś.

Mam dobrą wiadomość dla czekających na EP 2. Do internetu trafiło kilka minut filmików prosto z gry: 5 filmów z Ep Two, jeden z Portal oraz Team Fortess 2. Znajdziecie je na GOLu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te filmiki i jestem zachwycony. Scout car znowu wraca do łask. I jeszcze ten etap w lesie, nie jakaś tam dżungla, ale typowo europejski las iglasty. Po prostu cudo. Myślę, że eps. 2 będzie lepszy niż 1. Ludzie z Valve twierdzą, że ma być też dłuższy (i droższy oczywiście:)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że powalczymy ramię w ramie z Alyx ale na 100% nie tyle co w

Ep One. Po katastrofie kolejowej będzie ciężko ranna. Być może będziemy musieli jej jakoś pomóc czy coś.

Mam dobrą wiadomość dla czekających na EP 2. Do internetu trafiło kilka minut filmików prosto z gry: 5 filmów z Ep Two, jeden z Portal oraz Team Fortess 2. Znajdziecie je na GOLu

Dzięki za linka, zapowiada się świetna gra, już się nie moge doczekać kiedy bendę ją miał :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że powalczymy ramię w ramie z Alyx ale na 100% nie tyle co w

Ep One. Po katastrofie kolejowej będzie ciężko ranna. Być może będziemy musieli jej jakoś pomóc czy coś.

Mam dobrą wiadomość dla czekających na EP 2. Do internetu trafiło kilka minut filmików prosto z gry: 5 filmów z Ep Two, jeden z Portal oraz Team Fortess 2. Znajdziecie je na GOLu

Dzięki za linka, zapowiada się świetna gra, już się nie moge doczekać kiedy bendę ją miał :D

Inna sprawa, że filmiki można za darmo zassać z poziomu platformy steam. Przynajmniej ja tak robię, dzięki czemu mam dostęp do wszystkich nowości od Valve i zaprzyjaźnionych z nią firm.

www.steampowered.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła wiadomość :( Episode Two trafi do sprzedaży dopiero w lutym 2007.

Cena nie ulegnie zmianie - 20 dolarów, czyli około 60zł.

źródło

Filmiki robią wrażenie, szczególnie Portal. To może być rewelacyjna gra.

Mam tylko nadzieję że autko które pojawiło się na filmikach nie jest zapowiadanym nowym pojazdem. Było by to nie fair.

s2nto - tych filmów nie ma jeszcze na steamie. Sprawdzałem dziś po południu.

PS. zaczynam lubić te epizodyczne wydawanie gier. Serio! Fakt że to kosztuje znacznie więcej, a do tego kolejne odcinki są dość krótkie, ale takie oczekiwanie na ciag dalszy jest emocjonujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem na półce w sklepie (szukałem X3 ;)) EP1... Cholera, kusi strasznie, ale na razie pozostanę nieugięty (sorki, ale nie mam zamiaru płacić za 1/3 gry 60 zł - 180 zł za całą to jest "lekka" przesada. Gdyby polskie wydanie kosztowało te 30-40zł to bym kupił, ale tak to poczekam aż wydadzą wszystkie na raz ;P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta...też mialem sobie zakupić w lipcu Episode one, bo akurat kasiore zarobiłem sobie. Ale skoro lud gada, ze 4 godziny grania, toś trochę nie chce się tych 50zł wydawać :/. Hyh...przynajmniej przeszedłem HL2 dwa razy ^_^. Może wrazenia jak za pierwszym razem nieco mniejsze były, ale w byłym więzieniu Nova Prospekt dojrzałem przez kamere przechadzającego się Gmana :o. Przed tem go nie zauważyłem. Chyba za miesiąc trzeci raz przejdę gierką i będę dokładniej wszystko oglądać mając nadzieje, że coś jeszcze fajnego znajdę x].

Ale wracajac do Episodów, ja też sobie poczekam kiedy wydadzą to wszystko w jednym pudełku. O ile wydadzą :<.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s2nto - tych filmów nie ma jeszcze na steamie. Sprawdzałem dziś po południu.

Jak nie ma jak są - Portal ten co dali w tym numerze CDAction co przedstawia możliwości silnika Source był już dawno na platformie steam. Do tego ponad 5 trailerów o EO. Może po prostu źle szukasz?

Games/Store/Videos

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie czy kupić EO odpowiadam tak może i jest krutki ale gra się w niego świetnie. Pozatym jest tam parę motywów, których poprostu nie znajdziesz w orginalnym HL2. A ET będzie jeszcze lepszy, zaskakujący no i odpowie na kilka ciekawych spraw. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja już skończyłem wczoraj Half-Life 2 :D Zajęło mi to 13 dni(po średnio 2-3 godz grania dziennie). W związku z zakończeniem gry, strasznie się napaliłem na Episode One, ale kasy nie mam no i się nieźle przeraziłem z tą długością 4-6 godzin !? Noooo nie... ludzie z Valve przegięli.

Nie mniej jednak musze zagrać w ten dodatek :) Trzeba będzie tylko poczekać na urodziny, albo jakoś kasę wyskrobać. Mam tylko nadzieje jak już w niego(EO) zagram to będzie działać tak jak HL2(na tym samym confingu) :) Czytałem, że HDR można więc nie przejmuje się wymaganiami(gdyby właśnie przez dynamiczne oświetlenie gra zaczęła skakać itp.).

Ale co z Episode Two ? Wie ktoś jakie wymagania ? Ze screenów i opisów wynika, że engine będzie ten sam(Source) nawet trochę ulepszony więc ? Czy można liczyć na podobne jak w EO ? Jeśli tak to [beeep]*** bo sobie pogram(szczególnie jak zmienie kartę graficzną - zamierzam to zrobić jeszcze w tym roku) :)

Co do Episode Three jeszcze nie myśle o wymaganiach, ale też by było super gdyby się nie znacząco nie zminiły...

PS: W końcu to dodatki więc silnik nie powinien być zmieniony...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt EO jest krótki ale też świetny, musiałem w niego zagrać kupiłem zaraz po premierze i nie żałuje. Co do HDR to on grafy za bardzo nie obciąża można spoko grać na high z HDR. Z ET to wymagania będą podobne ja w EO więc będzie ok wkońcu to nadal znakomity Source :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt EO jest krótki ale też świetny, musiałem w niego zagrać kupiłem zaraz po premierze i nie żałuje. Co do HDR to on grafy za bardzo nie obciąża można spoko grać na high z HDR. Z ET to wymagania będą podobne ja w EO więc będzie ok wkońcu to nadal znakomity Source :D .

Hehe, dzięki uspokoiłeś mnie tym postem ;)

Ja już zbieram kase na zakup i karty i dodatków(przynajmniej EO i ET) do naszego ukochanego HL2.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to dobrze.

Szukając na YouTube pod hasłem "episode two" znalazłem całkiem ładną kolekcję filmików(co prawda jakość słaba, ale można obejrzeć). WIEM, że już ten temat filmików był dyskutowany ale nie wiem czy były konkretne linki. Oto one:

Jest to PIERWSZA część z 5 filmików. Warto obejżeć po kolei. W trzecim filmiku widać jak koleś rozjechał nowym buggym zombie, a ten po prostu złapał się maski pojazdu :) Zaś na piątym widzimy jakieś nowe roboty z którymi trzeba walczyć...

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "jakieś roboty" to Huntery nazywane także "ministriderami". :) Może nie rozniosą chałupy w drzazgi, ale są bardzo szybkie. Co zresztą widać na filmiku.

A propo. Wiecie żę można już pobawić się portalami? Do sieci trafiła "modyfikacja modyfikacji" tzn mini dodatek do Garry's Moda.

Część "zagadek" jest sciągnięta z trailera, kilka jest nowych. Mod nie działa idealnie, ale daje przedsmak tego w co zagramy w lutym.

Dla chętnych podaję link - Garrys Mod PORTAL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...