Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

"Warciej" (fajne slowo stworzylem :D) jednak przeczytać książkę przed przystąpieniem do gry, wczytać się w klimat itp. Poza tym znajomość sagi powoduje, że w grze odnajduje się wiele dziwnych zbieżności z ów sagą (np magister wysławiający się przesadnie naukowo, podobnie jak profesor - zbir z sagi, którego Geralt pozbawił życia. Cały moduł Cena Neutralności jest bardzo podobny do opowiadania Mniejsze Zło i wiele, wiele innych ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - w Wiedźmina można zagrać nie znając książek, ale o ile więcej frajdy daje gra jak znamy historię Geralta - dopiero wtedy można w pełni docenić wszystkie smaczki jakie przygotowali twórcy (dialogi, postacie). I dopiero wtedy można docenić kunszt scenarzystów, którzy stowrzyli świeżą historię jednocześnie utrzymując niepowtarzalny klimat opowiadań i sagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że dialogi są "zgapione" z opowiadań Sapka. Dlatego w Polsce gra zasługuje na ocenę 9/10 a za granicą 8/10. Chodzi tu o Zachodnią Europę i USA.

Ja takie małe pytanko odnośnie serialu - czy gdzieś można go zobaczyć/kupić choćby jakoś? Wiem że teraz leci około godziny 3 na jedynce czy dwójce. A oprócz tego? :] I nie chodzi mi o linki www.ściągnijsobietorrenta.pl :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, jest denny. Może ci co najwyżej zepsuć opinię o świecie Wiedźmina.

Ja takie małe pytanko odnośnie serialu - czy gdzieś można go zobaczyć/kupić choćby jakoś? Wiem że teraz leci około godziny 3 na jedynce czy dwójce. A oprócz tego? :] I nie chodzi mi o linki www.ściągnijsobietorrenta.pl tongue.gif

Ale robisz to na własną odpowiedzialność, serial sprzedawany jest po dwa odcinki po 20 zł na VCD np. w Media Markcie.

Edytowano przez zoldator
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że dialogi są "zgapione" z opowiadań Sapka. Dlatego w Polsce gra zasługuje na ocenę 9/10 a za granicą 8/10. Chodzi tu o Zachodnią Europę i USA.

Ja takie małe pytanko odnośnie serialu - czy gdzieś można go zobaczyć/kupić choćby jakoś? Wiem że teraz leci około godziny 3 na jedynce czy dwójce. A oprócz tego? :] I nie chodzi mi o linki www.ściągnijsobietorrenta.pl :P

a w które dni???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System walki sprawdza się bardzo dobrze - jest na podstawie systemu turowego a czujemy jakby wszystko działo się w czasie rzeczywistym.

Bez urazy, no offence ale chyba nie wiesz o czym piszesz ;D. Masz pojęcie czym są tury i system turowy? Walka w Wiedźminie to real time, tak bardzo, że aż bardziej się zwyczajnie nie da...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a czujemy jakby to działo się w czasie rzeczywistym"... no cholera, a nie dzieje się? :) No i to że jest na podstawie systemu turowego nie znaczy że nie jest w czasie rzeczywistym :] Nawet biorąc wytłumaczenie, jakie stosuje Kaldar i tak za bardzo nie łapię o co z tym chodziło :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Wiedźmina to mam jedno tylko negatywne odczucie... czemu aqurat Geralt? Miałbym o wiele wiecej "fun'u" z tej giercy, gdybym mógł stworzyc sobie własnego bohatera. Nie mam na myśli oczywiście wyboru rasy czy klasy (bo to by akurat na nie korzyśc wyszło) tylko wygląd, imię i historie bohatera w postaci "czystej kartki". Ja po przeczytaniu ksiażek Geralta nie polubiłem i troche mniej radochy mam z tego powodu kiedy gram w witchera...

A tak po za tym to gra wymiata ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Wiedźmina to mam jedno tylko negatywne odczucie... czemu aqurat Geralt? Miałbym o wiele wiecej "fun'u" z tej giercy, gdybym mógł stworzyc sobie własnego bohatera. Nie mam na myśli oczywiście wyboru rasy czy klasy (bo to by akurat na nie korzyśc wyszło) tylko wygląd, imię i historie bohatera w postaci "czystej kartki". Ja po przeczytaniu ksiażek Geralta nie polubiłem i troche mniej radochy mam z tego powodu kiedy gram w witchera...

A tak po za tym to gra wymiata ;)

A mi tam pomysł z gotowym Wiedźminem bardziej się podoba. :) I jak wyobrażasz sobie dialogi, gdybyś mógł sobie ustawić charakter, imię, historię etc. A tak gra ma świetną fabułę i charakterystycznego bohatera. Geralta zapamiętałem, zapamiętałem np. Porucznika McMilana z Original War... ale np. stworzonej postaci z NWN czy ID niekoniecznie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Wiedźmina to mam jedno tylko negatywne odczucie... czemu aqurat Geralt? Miałbym o wiele wiecej "fun'u" z tej giercy, gdybym mógł stworzyc sobie własnego bohatera. Nie mam na myśli oczywiście wyboru rasy czy klasy (bo to by akurat na nie korzyśc wyszło) tylko wygląd, imię i historie bohatera w postaci "czystej kartki". Ja po przeczytaniu ksiażek Geralta nie polubiłem i troche mniej radochy mam z tego powodu kiedy gram w witchera...

A tak po za tym to gra wymiata ;)

A jak sobie wyobrażasz fabułę ??? Nowy wiedźmin był by obcy nikogo nie znał trzeba by było tworzyć nowe więzi z postaciami a Geralt jest znany i ma znajomości. Akcja gry działa by się pewnie ok 500 lat przed wojną z Nilfgardem. Dla mnie NUDA :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...