Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Tam jest nowa przygoda? Hm... Pograłem w toto z 10 minut może... Kiedyś pewnie odpalę i ukończę, ale początek nie zachęcił mnie zbytnio do dalszej zabawy...

Tak, ale bardzo krótka, można powiedzieć, iż jest to marketing związany z promowaniem, prezentacją możliwości edytora, a nie projekt skupiony na dodatkowej historii. Plusem jest możliwość zwiedzenia Kaer Morhem, całkiem nieźle wyglądającą, jak na możliwości silnika graficznego. Zabawa na 20 minut, może więcej, jeżeli ktoś chce zobaczyć inne zakończenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest nowa przygoda? Hm... Pograłem w toto z 10 minut może... Kiedyś pewnie odpalę i ukończę, ale początek nie zachęcił mnie zbytnio do dalszej zabawy...
Cienki jakiś jesteś, ja grałem co najmniej 20 min :P ale fakt, początek nie zachęca do dalszej zabawy. Osobiście to jednak raczej poczekam na mody tworzone przez fanów, może będzie lepiej. Choć i "Cenę neutralności" jak znam życie kiedyś ukończę.

Zabawa na 20 minut, może więcej, jeżeli ktoś chce zobaczyć inne zakończenia
Hym, dziwne. Słyszałem, że ok. 3h zajmuje ukończenie moda. I raczej to jest bliższe prawdy, ponieważ nie wydaje mi się, bym podczas mojego krótkiego spotkania doszedł chociażby do połowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Wiedźmina- Już sam początek mi się podobał. Keah Morren...Piękny zamek...Szkoda mi trochę Leo...ale cóż...Byłem pewny,że chłopak umrze :).

Nie wiem tylko czemu ludzie piszą,że początek jest słaby...Dla mnie jest dobry...co najmniej dobry.

Ps. Wiadomo wreszcie, kiedy będzie można ściągnąć tą edycję rozszerzoną? Tzn. Tego wielkiego Patcha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ymir

Patch 1.3 już jest chyba;]

A jeśli chodzi o ten początek to ludzie mają na myśli bieganinie w I akcie, gdyż prolog był nijako zwykłym samouczkiem;] Ale da się przeżyć jeśli się chce.

Edytowano przez Ymir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym, dziwne. Słyszałem, że ok. 3h zajmuje ukończenie moda. I raczej to jest bliższe prawdy, ponieważ nie wydaje mi się, bym podczas mojego krótkiego spotkania doszedł chociażby do połowy.

Mówię o rzeczywistym czasie fabularnym, pomijając walki [jeżeli poruszasz się po obszarze, to są one dość częste] i zadania poboczne [skóry i mięso dla wilków], których jest mało, ale zajmują czas, przykładowo zabicie wilków, odradzają się dopiero po upływie doby, więc należy zabić garstkę i udać sie do najbliższego ogniska. Można grać i tydzień, ale nie zmienia to faktu, iż wątek fabularny jest bardzo krótki, tak na 20-30 min jako całość historii.

Ukończyłem go w dwie godziny, zwiedzając całość, wykonując wszystkie zadania, podziwiając okolicę ale w międzyczasie zaparzyłem sobie herbatkę, oraz wykonałem kilka innych, drobnych czynności, ale jak już wspominałem, każdy gra, jak lubi.

Edytowano przez r0l3k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czemu ludzie piszą,że początek jest słaby...Dla mnie jest dobry...co najmniej dobry.
Powiem Ci, że za pierwszym podejściem myślałem tak samo. Czego ludzie się czepiają, skoro jest ok? Jednak teraz, gdy gra już dawno ukończona i chciałem pograć na nowo, ze wszystkimi patchami, to jednak zdecydowanie początek słabuje, szczególnie pod kątem reszty gry.

Nie mówię o rozbudowanym samouczku, który jest jak na samouk ok. Chodzi mi o pierwszy akt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że za pierwszym podejściem myślałem tak samo. Czego ludzie się czepiają, skoro jest ok? Jednak teraz, gdy gra już dawno ukończona i chciałem pograć na nowo, ze wszystkimi patchami, to jednak zdecydowanie początek słabuje, szczególnie pod kątem reszty gry.

Nie mówię o rozbudowanym samouczku, który jest jak na samouk ok. Chodzi mi o pierwszy akt.

Pierwszy akt z początku słabuje, ale jego koniec, to po prostu miód. Ma zakończenie lepsze niż sama gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o rozbudowanym samouczku, który jest jak na samouk ok. Chodzi mi o pierwszy akt.

Fakt. Patrząc na resztę gry, pierwszy akt nieco odstaje. Biegając po małej mapce okolicy (i tylko po niej...) czułem się, jakbym bawił się w piekielnie rozbudowanego moda do trzeciego Warcrafta. Nie zmienia to jednak faktu, że (jak wspominał Bigos) końcówka jest świetna. Gracz (a przynajmniej ja ;)) czuje te pokłady agresji, jakie są tam wywoływane.

Aż chce się wymordować całą osadę. Jednak po dokonaniu rzezi, gdy spojrzałem na leżące wszędzie ciała wieśniaków, moja prywatna "bestyjka" się wyłączyła, a ja nie czułem satysfakcji...

Hm... Ale to tylko gra... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Wiedźmin lekko zawiódł. Zwykle bardzo podobały mi się początki i koniec aktów, ale środek już był troszkę denny. Tym niemniej jest to gra conajmniej bardzo dobra, dopracowana i niezła graficznie. Fabuła oczywiście nawiązuje do książki i muszę powiedzieć że wcale wiele jej nie ustępuje i polecam ją tym którzy czytali książkę:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Patrząc na resztę gry, pierwszy akt nieco odstaje. Biegając po małej mapce okolicy (i tylko po niej...) czułem się, jakbym bawił się w piekielnie rozbudowanego moda do trzeciego Warcrafta. Nie zmienia to jednak faktu, że (jak wspominał Bigos) końcówka jest świetna. Gracz (a przynajmniej ja ;)) czuje te pokłady agresji, jakie są tam wywoływane.

Może rzeczywiście pierwszy akt jest troszke słaby ale sam piszesz że kończy sie ciekawie a już sam 'wybór moralny' którego musimy dokonać na koncu rozdziału jest taki przedsmakiem tego co nas czeka potem. Myśle ze nie jest tak źle, moze troszke nudnawa ale nie źle... No i klimat w tym akcie jest utrzymany wzorcowo. Musicie przyznac.

Mnie Wiedźmin lekko zawiódł. Zwykle bardzo podobały mi się początki i koniec aktów, ale środek już był troszkę denny. Tym niemniej jest to gra conajmniej bardzo dobra, dopracowana i niezła graficznie. Fabuła oczywiście nawiązuje do książki i muszę powiedzieć że wcale wiele jej nie ustępuje i polecam ją tym którzy czytali książkę:P

Myśle ze troszeczkę przesadzasz. Nie wiem czy np. w momencie w którym prowaadzilismy sledztwo z marlovem i szukalismy wież było az tak nudno a to było o ile pamietam raczej w srodku aktu. podobnie ma sie sprawa z rozdzaiłem w którym jest pani jeziora. Spawa Celiny i Aliny jest interesująca (a ten klimat ;p palce lizać) i taż mam miejsce raczej w środku...

mnie bardziej bolą te długie loadingi... gdyby nie to to na prawde było by cudownie :D

Już nie wspomnę o tym ze ta gra była dla mnie bodźcem do zapoznania sie z twórczością Sapkowskiego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tu nie przyznać że gry, filmy itp. wpływają na korzyść literatury ;p Po Władce Pierścieni też sięgnąłem dzięki filmowi (co prawda wstrzymałem sie z obejrzeniem do czasu przeczytania książki ale sam szum medialny wokół premiery był bodźcem ;) )

Ehh żeby tak jeszcze wiedźmin doczekał się porządnej ekranizacji ... może kiedyś. Nie tracę nadziei.

Zeby nie było całkiem off topowo to dodam że zaczynam poracz drugi przygode z grą i mam nadzieje że odczucia pozostaną pozytywne. Przy okazji zapoznam sie z nowym scenariuszem który zainstalował sie z łatką 1.3

Szkoda że mój komp nie ciągnie witchera chociaz w średnich detalach... szkoda ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wiedżmaka muszę jeszcze docisnąć do końca,bo ostatnio nie miałem czasu na dłuższe przygody.Chyba zacznę od początku jak wyjdzie Edycja Rozszerzona.Mam nadzieję że będzie to coś więcej niż podkręcony patch,liczę najbardziej na optymalizacje i nowe skiny dla postaci i,a jakże na nowe wątki i questy.

Edytowano przez Odrin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom ja podobnie. Już nie długo dostane cały pięcioksiąg. Nie moge się doczekać. Gdzie ten cholerny kurier?? :angry:

Też postanowiłem poczytać wiedźmina...czytam i czytam,i czytam, i czytam... :D

W Wiedżmaka muszę jeszcze docisnąć do końca,bo ostatnio nie miałem czasu na dłuższe przygody.Chyba zacznę od początku jak wyjdzie Edycja Rozszerzona.Mam nadzieję że będzie to coś więcej niż podkręcony patch,liczę najbardziej na optymalizacje i nowe skiny dla postaci i,a jakże na nowe wątki i questy.

I zapewne się nie zawiedziesz...chyba, że oczekujesz,iż Edycja wydłuży 2 krotnie grę...co to, to nie :).

A i wiecie co: Wybrałem ścieżkę , w której pomagam Wiewiórkom...A chciałem grać dla Zakonu, ale pewne sprawy w banku zmusiły mnie do gry z gryzoniami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ukończyłem gre również po stronie Scoia'tael... jakoś tak wyszło specjalnie tego nie planowałem, ale w banku postanowiłem im pomóc i tak już zostało. teraz planuje skończyć gre neutralnie i dopiero potem po stronie zakonu. Ciekawe jak mi pójdzie z tą neutralnością.

Też postanowiłem poczytać wiedźmina...czytam i czytam,i czytam, i czytam...

no ja własnie kończę Czas Pogardy i też czytam, czytam i czytam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dobra gra, trzyma klimat z książek ale ta walka wcale nie jest taka dobra jaka miała być. O grafice nie mówię bo przecież nie trzeba. Mimo to, jakoś przy III akcie przestałem grać. W każdym razie byłem za Sierściuchami ale pomagałem zakonowi. Poprostu tak się złożyło, że chciałem Zygowi pomóc a potem już nie miałem szansy wybrać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzmina dostalem od żony jako prezent choinkowy,okazalo się,że mój poprzedni komp nie da rady pociągnąć tej gry (gra nie tolerowala athlona semprona,którego mialem - bylem zly).Miesiąc temu zakupilem prawdziwe monstrum (proc 3,2,RAM 4GB,Radeona 3870X2 z 1GB,500 HHD - tylko 3000).Ponieważ w międzyczasie dostalem Gothica3 mialem krótki dylemat w co grać.Wybralem Wiedzmina,ukończylem akurat gdy w CD-Action pojawila się nowa przygoda - taka rekompesata od losu.Wyboru nie żaluje i gdybym byl twórcą/wydawcą tej gry to czytając tą notkę odczulbym zaslużony powód do dumy.Bardzo dobra gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja własnie kończę Czas Pogardy i też czytam, czytam i czytam...
- Przyjaciele wiedźmina moimi przyjacielami!

A tak na poważnie - Wiedźmin mi nie pójdzie!!! Szkoda. Ale mój komputer (900 mhz (?!?) 125 RAM (!?!) Karta graficzna - RAM coś koło 32 (!!!)) nie ma z nim szans. A na upgrade mnie nie stać... Ale wszystko ma dobre strony - Quake III i Battle for wesnoth działa, a ja mogę w nie grać, bo nie przeszkadzają mi nowe tytuły i presja "skończyć szybko". :)

No to kończę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Wiedźmin jest grą bardzo dobrą. Dobra mechanika, wspaniały świat i ten klimat... Istny rarytas dla ludzi obytych z twórczością Sapkowskiego. Ci, którzy jej jeszcze nie znają, niech przeczytają zanim zasiądą do gry- nie raz można się zdziwić, przechodząc Wiedźmina ;).

Dla mnie jest to to gra prawie idealna, a jedynymi szkopułami są tutaj:

-atakujące bliźniaki(czyt. tak samo wyglądający przeciwnicy- co ma przynajmniej taką dobrą stronę, że wiem na jakich jaki styl użyć)

-czas wyczytywania się poziomów

-błędy programu(czyt. cholerne wywalanie do Windorsa)

Ale poza tym gra jest bez wad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Wiedźmina- Już sam początek mi się podobał. Keah Morren...Piękny zamek...Szkoda mi trochę Leo...ale cóż...Byłem pewny,że chłopak umrze :).

Nie wiem tylko czemu ludzie piszą,że początek jest słaby...Dla mnie jest dobry...co najmniej dobry.

Ps. Wiadomo wreszcie, kiedy będzie można ściągnąć tą edycję rozszerzoną? Tzn. Tego wielkiego Patcha.

1) początek był dobry, nie wiem czemu wszyscy sie go czepiają.

2) edycje ściąga sie przez opcje (w starterze) pobierz aktualizacje, czy jakoś tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...