Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Czyli przerzucił 20 mln zł... nie jest więc chyba aż tak źle. Jednak nadal czekam na oficjalną informację o liczbie sprzedanych gier. Mam nadzieję, że nie będzie trzeba czekać na raport finansowy podupadającego Atari, żeby się przekonać co i jak z tymi zyskami z Wiedźmina. Inne produkcje? Ja osobiście liczę na dodatek, ponieważ kontynuacja zajęłaby twórcą sporo czasu. Tak więc jak dla mnie najlepiej by było gdyby w ciągu roku pojawił się addon, a później kontynuacja. Z tym, że na innym silniku. No cóż, pożyjemy, zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. jednego z najpopularniejszych serwisów zbierających oceny gier, Wiedźmin jest aktualnie trzecią najbardziej popularną grą na PC, pomimo nie najwyższej średniej ocen (81% z groszami):

http://www.gamerankings.com/itemrankings/default_PC/5

Ciekawe tylko, czy to autentyczny wynik czy też Polacy spamujący w/w portal :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że to Polacy, ale kto wie. Że przypomnę akcję związaną z ankietą na stronie La Gazzetty Dello Sport, wg której 90% ankietowanych stwierdziło, że Włosi powinni bać się najbardziej na EURO 2008 właśnie Polski :).

Tak czy inaczej nie interesuje mnie czy gra jest popularna/czy zbiera wysokie oceny. Jest po prostu świetna, jestem teraz w akcje III, a akt II kopie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym pograł ale czekam na nowego kompa :/ Na razie moje stare padło odtwarza 7fps przy najmniejszej rozdzielczości i low detalach. Zresztą egxemplarz mam już kupiony, i mnie kumpel dręczy że jest świetny i żeby żałował że nie mogę grać :/ Się świnia znęca nade mną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. jednego z najpopularniejszych serwisów zbierających oceny gier, Wiedźmin jest aktualnie trzecią najbardziej popularną grą na PC, pomimo nie najwyższej średniej ocen (81% z groszami):
Z tym, że mi raczej chodzi o liczbę sprzedanych kopii, a nie o to ile razy ktoś w wyszukiwarkę jakiegoś serwisu wklepał hasło The Witcher.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. jednego z najpopularniejszych serwisów zbierających oceny gier, Wiedźmin jest aktualnie trzecią najbardziej popularną grą na PC, pomimo nie najwyższej średniej ocen (81% z groszami):
Z tym, że mi raczej chodzi o liczbę sprzedanych kopii, a nie o to ile razy ktoś w wyszukiwarkę jakiegoś serwisu wklepał hasło The Witcher.

Wątpie żeby chodziło w tym rankingu o wklepywanie the witcher w wyszukiwarkę, bo wtedy byłaby ramka "Popular searches" a nie Most Popular. Wcale się nie dziwię że jest [teraz już] czwartą najbardziej popularną grą, bo Wiedźmin to zaiste świetna produkcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie również bardzo dobry wynik, bo chyba pierwszy polski tytuł w top500 teo serwisu ale sprawdzę jeszcze. Zresztą bardzo rad jestem że nasz rodzimy Wiedźmin aż tak spodobał się obcokrajowcom, nie spodziewałem się takiego hitu, no ale na ten hit przyszło nam czekać ładnych parę lat. Chyba w 2002 były pierwsze zapowiedzi ale mogę się mylić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... takie zainteresowanie w necie musi być chyba powiązane z dobrą sprzedażą, nie? :P
Nie. Ludzie mogą chciać poczytać o grze z różnych powodów. Może chcą zobaczyć co się z tytułem, który dajmy na to widzieli 2 lata temu na E3 dzieje? Albo usłyszeli, że to fajna produkcja i chcą pooglądać screeny? Ale to nie miejsce na takie rozważania. W każdym razie to ile razy coś jest wyszukiwane nie znaczy, że to się dobrze sprzedaje. Przypomnij sobie, o ilu grach czytałeś ostatnio na GOLu i ile z nich kupiłeś? No właśnie... :wink:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... takie zainteresowanie w necie musi być chyba powiązane z dobrą sprzedażą, nie? :P
Nie. Ludzie mogą chciać poczytać o grze z różnych powodów. Może chcą zobaczyć co się z tytułem, który dajmy na to widzieli 2 lata temu na E3 dzieje? Albo usłyszeli, że to fajna produkcja i chcą pooglądać screeny? Ale to nie miejsce na takie rozważania. W każdym razie to ile razy coś jest wyszukiwane nie znaczy, że to się dobrze sprzedaje. Przypomnij sobie, o ilu grach czytałeś ostatnio na GOLu i ile z nich kupiłeś? No właśnie... :wink:

Ehhh... Nie zgadzam się :P Jakby chcieli coś o wiedźminie poczytać to raczej używali by google bo tam będzie kilkaset wyników z różnych stron a nie z jednego serwisu. Popularny jest wiedźmin po prostu bo jest porządnym, ładnie wyglądającym i wciągającym RPG-iem. To dlatego widnieje tam jego tytuł. Nie wiem jak poszła sprzedaż Wiedźmina w Stanach ale przypuszczam że te liczby są spore. A rzeczywiście trochę sporo czasu temu były pierwsze newsy, ale mroczną przeszłość tego tytułu zostawmy za sobą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmina kilka dni temu skończyłem, no i rzeczywiście zostawili sobie furtkę do tworzenia następnej części :) . Może zakończenie nie jest takie na jakie liczyłem( i stanowczo za łatwa na średnim) ale też nie jest złe, takie wyższe stany średnie. A co do amerykanów to u nich gry i elektronika są bardziej adekwatne do zarobków, więc jeśli już coś o czymś dużo czytają(czyli stać ich na ten wysiłek) :D to raczej już to kupią niż nie. A poza tym denerwuje mnie cd-projekt za to że nie ogłasza żadnych wyników sprzedaży poza tymi z pierwszych dni sprzedaży w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, przydałoby się jakieś info od CDP jak tam wypadła sprzedaż za oceanem bo jestem szalenie ciekawy tych ilości :D

Takie informacje, jeśli chodzi o sprzedaż Wiedźmina na świecie zostaną naprawdopodobniej podane świętach, czyli gdzieś po nowym roku. Ale i tak liczba 90 tys. egzemplarzy sprzedanych w Polsce robi wrażenie. A trzeba jeszcze pamiętać, że świeta coraz bliżej i szał zakupów ludzi ogarnia. Zatem jako prezent część ludzi może sobie sprawić Wiedźmina i liczba 100 tys. kopii legalnych jaką CD Projekt chciał sprzedać w naszym kraju zostanie z pewnośćią osiągnięta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, i dzięki temu jednemu produktowi gry komputerowe znacznie zyskały w oczach Polaków. W końcu, teraz nikt nie zignoruje takiej ilości kasy jaka czeka po poprawnym zrealizowaniu produktu (wreszcie bo ileż razy można było oglądać"chłam z Polski"-oprócz kilku wyjątków). Dzięki Wiedźminowi gry będą miały łatwiejszą drogę na wybicie się także za granicą. Przecież w końcu gracze w innych krajach grą się interesowali, a dzięki pochlebnym oceną mogą zmienić zdanie o naszych twórcach. No a w końcu już tworzy się Dead Island( który chyba nie będzie taki zły) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie cierpię rpg-ów.

Jedyny jaki skończyłem to Jade Empire. Bardzo mi się podobał. Nawet chciałem go przejśc po raz drugi, ale nie miałem zdrowia na kolejną porcję tych samych dialogów.

Wiedżmina oczywiście musiałem kupic.

Z braku czasu pogrywałem głównie w weekendy. Skończyłem w zeszłą niedzielę.

W między czasie wpadł mi w łapki Crisis. I co? I zacząłem od nowa Wiedźmina.

Nie stanę się dzięki niemu fanem rpg-ów ale gra jest świetna jak nie wiecie

o co poprosic mikołaja, poproście o Wiedźmina, no chyba, że wolicie nowe skarpetki i zestaw gaci (oczywiście z promocji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepsze RPG roku... jak na mnie troche za łatwy, ale można na to przymkonąc oko. Grafika ładna(na karcie redeon 9800xt dziala mi swietnie) i nie dopatrzyłem sie prawie żadnych błędów. A i humorem w niektórych momentach rozwala :) Dialogi dobre, chociaz denerwujące jest to, że w pewnych momentach jesli nie wykonamy innego zadania nie możemy rozmawiac z niektórymi osobami (lub czegos im powiedziec). Ale gra, jest miodzio...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz małe pytanko jak naszym Wiedźminem robić piruety skoki itp ?
Jeżeli chodzi o piruety to ręcznie tego nie zrobisz, rozwijaj biegłość Geralta w walce i sam będzie to robił, Ty bd musiał tylko pilnować klikania w czas. Natomiast skoki... w niektórych stylach, z tego co pamiętam, dwa razy klawisz kierunkowy. Ale nie pamiętam w których stylach...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vainqueur nie masz racji, zarówno do piruetów jak i skoków Geralta trzeba zmusić - podwójnym kliknięciem za lub obok przeciwnika(ów). Jeśli zrobimy to bezpośrednio za jednym wrogiem, Geralt go przeskoczy, a jeśli wybierzemy taki punkt, że do niego da się dostać "szczeliną" między dwoma przeciwnikami, to białowłosy się tam obrotowo przetransportuje.

A podwójne naciśnięcie klawisza kierunkowego zmusza do przewrotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vainqueur nie masz racji, zarówno do piruetów jak i skoków Geralta trzeba zmusić - podwójnym kliknięciem za lub obok przeciwnika(ów).
Dziwne, ale jestem prawie pewien, że podwójne naciśnięcie klawisza kierunkowego (w, do przodu) powoduje przeskoczenie przeciwnika w jednym ze stylów. Mogę się mylić, fakt, bo o Wiedźmina skończyłem już dawno i mogłem pozapominać pewne rzeczy. Tak więc, sry jeżeli wprowadziłem kogoś w błąd....

Tak w ogóle, to dziś przeglądając tygodnik "Wprost" natknąłem się na zbiór najważniejszych kulturalnych wydarzeń roku. Wiedźmin zajmuje 7 miejsce (na 10). Co prawda wzmianka o nim jest krótka, ale tak jest z każdym z opisywanych wydarzeń. Ale za to we wstępniaku do artykułu REDowska produkcja została pochwalona "Na rodzimym poletku kulturalnym hitem był Katyń. Jednak lepiej niż niezrozumiale dla obcokrajowców dzieło Wajdy nasz kraj promuje poza granicami gra Wiedźmin. To pierwsza polska gra komputerowa, która odniosła na zachodzie sukces komercyjny"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt juz nie ma watpliwosci, ze Wiedzmin jest swietny. Takie serwisy, jak IGN, GameSpy, Gamespot czy GamersHell wystawily grze CDP Red oceny oscylujace pomiedzy 8-9. A co jeszcze ciekawsze (zwlaszcza dla nas) Wiedzmin znalazl sie na liscie 10 najlepszych gier 2007 roku na PC wedlug GameSpy!! zajmujac 10 pozycje, jest to naprawde wielki wyczyn i ogromny sukces CDP, brawo!! Pelen tekst: "GameSpy, Game of The Year, PC top 10 '07"

A zeby bylo jeszcze przyjemniej, Wiedzmin sprzedal sie w Polsce juz w ponad 100 tysiacach egzemplarzy! zostajac tym samym najlepiej sprzedajaca sie gra w historii (Polski, oczywiscie:)) wiecej informacji na ten temat >tutaj<.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie serwisy, jak IGN, GameSpy, Gamespot czy GamersHell wystawily grze CDP Red oceny oscylujace pomiedzy 8-9. A co jeszcze ciekawsze (zwlaszcza dla nas) Wiedzmin znalazl sie na liscie 10 najlepszych gier 2007 roku na PC wedlug GameSpy!! zajmujac 10 pozycje, jest to naprawde wielki wyczyn i ogromny sukces CDP, brawo!!

A po co tu potwierdzać wielkość gry jakimiś tam linkami do wielkich serwisów. ;) Wystarczy przejść i zobaczyć genialne zakończenie (jedno z najlepszych, jakie wydziałem w grze komputerowej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...