Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Możliwe, że ja będę startował o 0:01. Tylko... mieszkam bloku, więc nagłe napady ekscytacji grą o tej godzinie, mogą się źle skończyć :D Co do uruchomienia gry na przełomie 15 i 16, też myślałem, pod względem technicznym. Miejmy nadzieję, że wsyzstko będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zagram dopiero za tydzień bo wyjeżdżam więc serwery muszą wytrzymać tylko 9998 ;) Tylko teraz gdy uruchamiam launchera wyskakuje okienko z ilością pamięci RAM i Video a na dole "Your configuration capabilities: PC_Low" To oznacza że gra ocenia mój komputer na słaby? Mam 4GB ramu procesor Intel Core 2 Duo E6850 3.GHz i grafikę Nvidia GeForce GTX 460 1GB. To mało? Większość gier chodzi mi na wysokich bez problemu.

Edytowano przez dragonrider01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... W ogóle to jestem tu nowy i wszystkich witam.

I od razu mam małe pytanie: czy wam też po uruchomieniu launchera wyskakuje komunikat, że nie macie uprawnień administratora i nie możecie gry uruchomić? Dodam, że mam te uprawnienia na użytkowniku na którym gra jest zainstalowana. A w czasie instalacji (pod koniec, gwoli ścisłości) kiedy gra poprosiła o cd-key po prostu wpisałem, a to okienko zniknęło. I nic. A launcher nie chce się włączyć. I co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stanu serwerów, to chyba lepiej jest startować naraz z 10 000 właścicieli kolekcjonerek niż z pozostałymi 100 000 preorderowców, nieprawdaż?

@dragonrider po grzyba się pytasz ludzi, jak ci będzie chodzić gra, skoro NIKT (poza redaktorami CDA, ofc) tutaj jej nie testował? Włączysz grę i sprawdzisz, popodkręcasz niektóre opcje i dopasujesz sobie grę do sprzętu. To nie jest tak, że masz tylko 4 ustawienia jakości grafiki, jak w podstawowym Crysisie.

@Khelder spróbuj poszukać tu http://www.cdprojekt.pl/support/game/3129/..._Zabojcy_Krolow. Jest tam podpunkt "niewystarczające uprawnienia", to chyba rozwiąże twój problem.

@Smoku folder \bin plik Configurator.exe, zaptakuj kwadrat.

@redron przy rozpoczęciu nowej gry pyta się ciebie, czy chcesz zaimportować sejw. Jeśli masz zainstalowanego Wiesia, to gra sama go wykryje. Jeśli nie, to możesz sam wpisać ścieżkę do pliku. Importuje się zbroja

Kruka

, miecze i część pieniędzy, nie wiadomo na razie dokładnie ile.

Na koniec wklejam wyciąg z readme Wiedźmina 2, w którym wyjaśnione jest działanie wszystkich zaawansowanych opcji grafiki, co by sobie ludzie mogli zaplanować ustawienia.

4) Advanced Configuration Options

-Downscale textures factor applies texture downscale. Larger values cause far worse texture quality.

-Texture memory budget on graphic card for textures. The larger value, the less streaming game will need (and will run more fluently), but it can cause graphics card to run out of memory and even game crash, so keep those values reasonable and set according to graphics card memory.

-Texture time budget

- Quality of shadows, self-explanatory, affects graphics performance

and is consuming GPU, doesn't affect CPU

- Quality of shadowed lights, ust maximal amount of lights with shadows, affects graphics performance and is consuming GPU, doesn't

affect CPU

- Mesh distance scales LOD distance scale, the smaller value the

less detail models have, but greater performance.

- Bloom, Bloom effect isn't very GPU demanding, but contributes to graphics quality alot.

- Light shafts, "Godrays"/"Lightshafts" effect. Recommended for medium-high/high end machines, turn off on older.

- Antialiasing, Postprocess antialiasing - demanding effect that can lower performance, so on medium and low-end machines should be off.

- Blur, Blur and radial blur special effects. Quite demanding but rare effect.

- Depth of field, Gameplay depth of field effect - subtle and only during gameplay, this option doesn't affect DOF in cutscenes.

- Vignette, Doesn't affect performance, and is rather an aesthetic option (creates photographic vignette around screen).

- Rain, rain wet surfaces effect, affects performance a bit

- SSAO, Screen Space Ambient Occlusion, one of the lighting effects, important to our game (but also unfortunately GPU demanding).

- Motion Blur, Motion blur effect when moving camera, GPU demanding.

- Scatter DoF enables filmic, movie-like bokeh depth of field effect in cutscenes and dialogs. Extremely detailed, but extremely power-demanding. Run on machines with best graphic cards.

- Cutscene DoF depth of field effect, only on cutscenes and dialogs, doesn't affect gameplay performance (only during cutscenes).

- Dynamic Bone Limits, character physics like Geralt's hair animation limiter. Leaving it off is CPU heavy

- Uber sampling is a high quality rendering mode, where the whole scene is rendered multiple times to give best possible texture and object details and antialiasing (better than antialias and anisotropy even on highest settings). Use with caution, only on top end computers (best possible both GPU and CPU).

- Vertical sync helps to avoid "screen

tearing" http://en.wikipedia.org/wiki/Screen_tearing when moving

camera and blinking when there are very quick animations (eg. bright

explosions), but can cause rendering to run a bit slower and small

input lag appear.

- Allow decals, decals like dust or blood on characters. It affects performance on CPU side.

Edytowano przez Khasim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@redron:

Było poruszane to miliony razy. Dostaniesz część orenów, zbroję

Kruka

, jeżeli ją masz, dwa miecze oraz konsekwencje wyborów podjętych w "jedynce" odbiją się w "dwójce". Wystarczy przerzucić kilka stron do tyłu.

Dziwne, miały być reklamy telewizyjne na TVN etc., ale jakoś żadnej z nich nie widziałem. Jedynie zobaczyłem takową w internecie, ktoś wrzucił link kilka stron wcześniej.

Edytowano przez Dayux
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, miały być reklamy telewizyjne na TVN etc., ale jakoś żadnej z nich nie widziałem. Jedynie zobaczyłem takową w internecie, ktoś wrzucił link kilka stron wcześniej.

No właśnie, miało ich być sporo,. Miały być przed X factor, a dzisiaj finał, zobaczymy czy dzisiaj coś będzie. Jak ktoś zobaczy reklamę niech piszę do mnie będę wdzięczny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, miało ich być sporo,.

Nak onferencji CDP było mówione, że reklamy w TV będą jakoś w okolicach premiery, czyli bodaj 16 maja ruszają.

A wy jak się przogotowaliście na efekty uboczne premiery ?

W ogóle bo i nie mam takiej potrzeby. Odpalę w poniedziałek pewnie na jakiś czas i nie będę siedział nie wiadomo ile, coby nie wyjść na nerda jakiegoś... rozłożę sobie na cały tydzień, żeby mi to tak nie przeleciało koło nosa jak z bicza strzelił. ;)

Co do tych save'ów, wszystko jasne, ale nie przypominam sobie, żeby ktoś podał info, czy wystarczy save z końcówki lodowych pustkowi, czy musi być to zapis zaraz przed outrem? Sam zostawiłem tylko 2-3 save'y właśnie z tamtej lokacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama ma być dzisiaj na TVNie przed programem X-Factor rzekomo. Tak pisali na forum gram.pl.

EDIT:

@Vantage - widziałem screena z menu wyboru sejwa do wczytania. Masz tam listę WSZYSTKICH sejwów, nawet tych z prologu. Twój stan gry zależeć będzie od tego, jaki stan gry był w sejwie, który wybrałeś. Ja na wszelki wypadek zasejwowałem tuż przed zabraniem

skrzynki z wiedźmińskimi tajemnicami

z ciała

Wielkiego Mistrza

.

@pankamilek - strona ruszyła w piątek, tak jak miała, forum ma wrócić dzisiaj, a do końca dnia jeszcze 12 godzin na naszej długości geograficznej :)

Edytowano przez Khasim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz gdy uruchamiam launchera wyskakuje okienko z ilością pamięci RAM i Video a na dole "Your configuration capabilities: PC_Low" To oznacza że gra ocenia mój komputer na słaby? Mam 4GB ramu procesor Intel Core 2 Duo E6850 3.GHz i grafikę Nvidia GeForce GTX 460 1GB. To mało? Większość gier chodzi mi na wysokich bez problemu.

dwurdzeniowiec = LOW

Dziwne, miały być reklamy telewizyjne na TVN etc., ale jakoś żadnej z nich nie widziałem. Jedynie zobaczyłem takową w internecie, ktoś wrzucił link kilka stron wcześniej.

Nie reklamuje się produktu którego nie ma.

@pankamilek - strona ruszyła w piątek, tak jak miała, forum ma wrócić dzisiaj, a do końca dnia jeszcze 12 godzin na naszej długości geograficznej :)

czas zależny od współrzędnych geograficznych (szerokości!) obowiązuje wyłącznie na morzach i oceanach, strefy czasowe na lądzie ustalają państwa do których dane terytorium należy

Ciekawi mnie czy czterordzeniowy procesor nie pojawił się w wymaganiach zalecanych W2 ze względu na fatalne sterowniki nvidii, bo grę przecież jest zrobiono we współpracy z nimi (The way it's meant to be played).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolduch1

Szerokość geograficzną wyznaczają równoleżniki, i może ona być północna albo południowa. Nie ma to wpływu na strefę czasową. Długość natomiast wyznaczają południki, i może ona być wschodnia lub zachodnia, i według właśnie południków ustawiane są strefy czasowe. Jak już się czepiasz nieistotnych pierdół, to chociaż nie opowiadaj głupot.

Sens zdania był taki: dzień się jeszcze nie skończył, forum może się pojawić w każdej chwili. Strona "obudziła się" w piątek dopiero około 18:00 polskiego czasu.

@down mój status wysyłki z gram.pl zmienił się z "przygotowywanie do wysłania" w środę na "wysłano" w czwartek o jedenastej, a to było dwie godziny po tym jak odebrałem paczkę od kuriera, więc statusem w internecie się nie przejmuj :P

Edytowano przez Khasim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawello12

U mnie jest tak samo (zostanie wysłana 16.05.2011). Czyli będę ją mógł oczekiwać w poniedziałek albo wtorek, choć i tak pewnie zagram dopiero w czwartek ewentualnie wcześniej ale tylko żeby przetestować jak działa.

Ci którzy mają kolekcjonerki i będą mogli zagrać wcześniej jeżeli możecie to zdajcie raport o tym jak u was działa Wiesiek 2 na jakich detalach i czy jest tak dobry jak mówią recenzje :-p

Edytowano przez NeroDX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę. Liczyłem, że posiedzę do północy jak ostatnio przy premierze Mafii 2, ale co poradzić.

W sumie to nie wiem, czy sam teraz nie pogorszyłem sprawy, bo wysłałem jeszcze wiadomość, żeby dodali mi ten oficjalny poradnik, a potem zauważyłem, że jest niedostępny. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydawało, że forum służy do toczenia dyskusji, a nie pisania jak najdłuższych postów na siłę. :rolleyes:

W związku z faktem, że rejestracja konta na stronie W2 jeszcze nie działa, oficjalna premiera w poniedziałek, a do możliwości pierwszego odpalenia kolekcjonerki pozostało 8,5 godziny, mam pytanie, czy ktoś natknął się na jakąś potwierdzoną przez CDP informację o której/czy będzie można dzisiaj założyć konto/zarejestrować kod na stronie W2? Bo z tego co widzę bez tego ani rusz, a nie widzę powodu, żeby sztucznie uniemożliwiać rejestrację na stronie, jeśli o możliwości uruchomienia gry zdecyduje i tak moment udostępnienia do ściągnięcia patcha startowego. I im dłużej czekam, tym większe mam wątpliwości, czy po północy cokolwiek uda się w ogóle uruchomić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że rejestracja ruszy dopiero wtedy, gdy strona wskoczy na "pełną moc", a kiedy to nastąpi? Nie natknąłem się nigdzie na szczegółową informację.

Oczyma wyobraźni widzę za to dwie, walczące ze sobą opcje : chłopaki z CDPR albo leżą w studiu pijani w sztok (po wczorajszym opijaniu przyszłego sukcesu Wieśka), albo w pocie czoła majstrują nad stroną, stawiają serwery, pochłaniają pizzę i nerwowo obgryzają paznokcie, do czerwoności rozgrzani zbliżającą się premierą.

Mam naprawdę słodką nadzieję, że tuż po północy bez problemu uda mi się zarejestrować grę, ściągną się te pliki co to muszą się ściągnąć i zacznę broić Wieśkiem ile wlezie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja zapewne ruszy razem z forum, a forum ma ruszyć jeszcze dzisiaj. Na razie można zarejestrować na cdprojekt.pl.

Jako że kolekcjonerzy mają dostęp do gry technicznie w poniedziałek, to forum i logowanie (a także zapewne całe działy "aktualności" i "community" na stronie) ma czas do północy. Nie ma co się martwić na zapas.

Przy wchodzeniu na stronę w tej chwili wyskakuje mi błąd 502 Bad Gateway. Czyli coś robią :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...