Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Masz napisane jak byk, wystarczy przeczytać. Tekst poniżej znajduje się na stronie, do której sam wysłałeś link:

"Każda osoba, która zamówi grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów przed premierą otrzyma gratis unikalny kod odblokowujący dwie spektakularne animacje ciosów kończących."

Czyli dostaniesz DLC, na dwie animacje ciosów kończących. Jeżeli kupiłbyś grę po premierze tego "bajeru" już nie dostaniesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem wersje premium w Empiku w pierwszym dniu sprzedaży i wiecie co, zostałem mile zaskoczony. Cena mojej gry została zmniejszona do 84,90zł. :laugh: :laugh: . Zawsze ceny w Empikach mocno zawyżone, a tu proszę taka niespodzianka.

Co do opinii w zagranicznych serwisach. Jestem naprawde dumny tym, że polski produkt zostaje tak wysoko oceniany. Poczekamy na pierwsze recenzje i zobaczymy czy ta tendencja się utrzyma. A tego, że Wiedźmin będzie walczył o tytuł RPGa roku(a być może i gry) nie mam co do tego wątpliwości. DA2 już się nie liczy moim zdaniem, zostaje czekać na ME3(który jest strzelanką), Deus Exa i TESV:Skyrim.

Wiedźmin będzie walczył z nimi jak równy z równym.

edit: Tylko problemem jest data wysyłki :ohmy: :ohmy: . 20 maja, doliczając 1-2 dni na dojście. ZAGRAM dopiero 22. Nie wejdę na to forum między 16., a 22.

Edytowano przez kruzd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, aby to Wiedźmin został RPG roku, a co dopiero grą roku. Wiedźmin 2, na pewno nie będzie cieszył się taką popularnością na zachodzie, jak nowy Mass Effect, który jest znany niemalże na całym świecie. Nie wiem czy w połowie Wiedźmin 2 sprzeda się tak jak Mass Effect 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w okół Efektów Masy sporo jest branżowego szumu, ale nie sprzedają się w oszałamiających ilościach. Chociaż jeśli W2 pozostanie exem na PC, to pewnie skończy się jak mówisz.

I jeśli Wiedźmin 2 będzie tak dobry, na jakiego się zapowiada - a zachodnie serwisy to potwierdzają - to myślę, że ma szansę na tytuły gry roku. Oczywiście, ma potężną konkurencję (Portal 2, LA Noire, Deus Ex Human Revolution, Batman Arkham City, Skyrim, Battlefield 3, Mass Effect 3, Uncharted 3, Gears of War 3), ale wygląda na to, że pod wieloma względami Assassins of Kings będzie się prezentować zjawiskowo i śmiało będzie mogło walczyć z w/w tytułami. Pytanie tylko, czy gra zdąży w tym roku wyjść na konsole - jeśli nie, to przy podsumowaniach będzie mimo wszystko postrzegana jako niszowa.

Spekulacji chyba jednak w tym temacie było już dosyć - zarówno w W2, jak i w większość ważniejszych tytułów nie mieliśmy jeszcze okazji zagrać, więc co tu sądzić.

Zgadzam się też, że Dragon Age II raczej się nie liczy w walce o tytuły - jakkolwiek przygoda w Kirkwall strasznie mi się spodobała, gra ma oczywiste wady, które ją zdyskwalifikują jeśli którykolwiek z liczących się RPGów tego roku będzie wykonany od A do Z solidnie.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby patrzeć na to tak, to LA Noire ma wielkiego -, bo nie wychodzi na PC... Więc też nie może dostać gry roku? :)

Wiedźmin to gra na PC, a to że w ogóle istnieją jakieś konsole, którymi się ludzie podniecają (lub hackerzy je hackują) to oddzielna sprawa... :) Gra mogła by powstać tylko na Nokię 3310, a jakby była wspaniała etc. to mogła by dostać tytuł gry roku... Tutaj nic nie ma do rzeczy konsola na którą wychodzi... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karpaj: Porównaj sobie ile i jak prestiżowych nagród dostał (ex pecetowy)StarCraft II, a ile (console-only)Red Dead Redemption. Teraz jeszcze dodaj fakt, że SC2 to gra wielkiego Blizza, a nie "jakiegoś tam" CDP RED.

Jasne, są dziwacy, którzy grę roku 2010 wręczali Angry Birds, ale to jednak wyjątki.

Zresztą, nvm. Nie chce mi się już o tych nagrodach gadać, nie graliśmy jeszcze w same gry i możemy tylko zakładać, że będą tak fajne, jak się zapowiadają. Proponuję do dyskusji o nagrodach wrócić za 7 miesięcy. :P

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja życzę Wieśkowi jak największej sprzedaży. Konkurencja będzie. I co z tego? Wiedźmin napewno będzie wspaniałą grą. Z całego tego zestawienia (tego które podał kolega kilka postów wcześniej) Wiedźmin napawa mnie największym optymizmem. Grafika mnie zachwyca. Walka wygląda imponująco. Dialogi i muzyka też są bardzo dopracowane. O fabule nie wiem dużo ale przypuszczam ,że również będzie świetna. Jeśli to wszystko zbierzemy razem wyjdzie nam RPG idealne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgadzam się z Fristronem, na razie zamknijmy temat RPG roku oraz gry roku, a wróćmy do niego grudniem, bądź styczniem przyszłego roku. Wtedy będzie można wypowiedzieć się nt. temat. A teraz jeśli chodzi o RPG roku to mieliśmy przyjemność zagrać jedynie w Dragon Age II, a jeszcze sporo tych gier przed nami.

Edytowano przez Dayux
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo gry RPG mają:

-Magię podobną do tej w Harrym Potterze więc są złe

-Przemoc podobną do tej w ,,Diabolo" więc są złe

-Hazard podobny to tego z samego piekła więc są złe

-Seks nienormalnych istot z piekła rodem (Wiedźmin :D) z czarownicami prosto z sabatu (Triss :D) więc są złe

-Wszystko co złe, wymyślone przez szatana (Diablo :D )

A więc bracia i siostry powiadam wam gry ,,Erbekie" to dzieło ciemności!!! (Ciemna strona mocy :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://markolf.pl/forum/viewtopic.php?p=320064#320064

Poradnik do Wiedźmina, który ukaze się równo z grą 17 maja. Będzie to całkowita solucja z poradami. Ja jej nie kupie by nie psuć sobie radochy z gry.

A co do Playboya. Triss jest chyba drugą postacią po Larze Croft, która trafia na okładkę tego magazynu. Co z tego, że tylko w Polsce. Myślę, że i tak zostanie to zauważone przez "zachód".

Edytowano przez kruzd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik do Wiedźmina, który ukaze się równo z grą 17 maja. Będzie to całkowita solucja z poradami. Ja jej nie kupie by nie psuć sobie radochy z gry.

Pisałem o nim kilkakrotnie i także uważam, że gra przy użyciu poradnika to żadna przyjemność. I można go zamówić w sklepie gram (link poniżej), wychodzi to na lepsze, gdyż zawitałby on w naszych domach 11 maja, bo zostałby wysłany 10 maja. Zawsze można też kupić grę + poradnik, co wychodzi taniej.

http://www.gram.pl/sk6_8QPfHei3_Oficjalny_...jcy_Krolow.html

@Vetos:

Widocznie jest to jakiś bug, bo na stronie, do której link podałem poniżej, jest wyraźnie pokazane, iż sprzedane zostały 8884 egzemplarze kolekcjonerek.

http://wiedzmin2.gram.pl/

Edytowano przez Dayux
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie owy bug występuje tylko u mnie ;) bo nadal jest jak było. A codo poradnika, to uważam że jest niepotrzebny w aż tak dokładnej/skrupulatnej formie. Coś takiego psuję większość zabawy. Oczywiście czasami poradnik się przydaję, jednak(przynajmniej u mnie) zwykle raczej chodzi o drobnostki lub o wyjaśnienie niejasności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, fajny ten artbook.

"Bo jest bardzo fajny - prawie 200 stron ilustracji formatu A4 na kredowym papierze (na dodatek ładnie pachnie ;) więc jest tam właściwie wszystko, co powinno być. " - to tym bardziej fajny, jak tak ma wyglądać.

A co do liczb, to proponuję sprawdzić przed końcem 30 kwietnia (tj gdzieś o 22 lub 23 godzinie 30 kwietnia) liczbę, a potem po majówce. Ciekawe, ile przez te kilka dni nabije :)

Vetos, są dwa poradniki i różnią się po pierwsze podejściem twórców do opisania gry a po drugie to pewnie ilością tych danych. Poradnik z ER nie jest taki zły :) Pewnie podobny będzie w kolekcjonerce.

A jakby kogoś interesował ten DRM i bezpieczeństwo danych:

"Pytanie o to, czy nasze dane będą jakoś wykorzystywane przez SecuROM dodany do Wiedźmina 2: Zabójcy Królów padło na naszym forum, w temacie konsulatu CD Projekt.

"Jaką użytkownicy mają gwarancję, że zabezpieczenie SecuROM w grze Wiedźmin 2 jest bezpieczne i nie przekaże prywatnych danych do osób niepożądanych? Moje pytanie bierze się stąd, że producent tego zabezpieczenia antyużytkownikowego firma Sony zapewniała niejednokrotnie, że przechowywane dane między innymi na PSN są bezpieczne. Jak się okazało jednak tak nie jest, a między innymi moje dane osobowe prawdopodobnie wyciekły. Oznacza to, że nie mam w tej chwili zaufania do rozwiązań firmy Sony.

Kolejne pytanie: jak ma się ta gwarancja bezproblemowej aktywacji gry przed premiera (jestem posiadaczem EK). Czy CD Projekt gwarantuje, a jeśli tak to w jaki sposób, że nie będzie żadnych problemów z infrastrukturą firmy Sony?" - zapytał Wojman.

W ramach odpowiedzi, Michał Miłosz (specjalista ds. marketingu CDP) napisał:

"Podczas procesu aktywacji podajesz jedynie klucz produktu, a nie dane prywatne. Sam widzisz, że nie ma co "wyciec" :) Druga sprawa to chyba nie sądzisz, że firma Sony po ostatniej wpadce pozwoli sobie na jeszcze jeden taki wypadek? :)

(...) Wspólnie z firmą Sony solidnie się przygotowaliśmy do całej akcji przeprowadzając sporo testów. Jesteśmy pewni, że pod względem infrastrukturalnym i technologicznym jesteśmy przygotowani perfekcyjnie do tego by posiadacze Edycji Kolekcjonerskiej mogli aktywować swoje egzemplarze 16 maja, a posiadacze Edycji Premium w dniu oficjalnej premiery czyli 17 maja"."

Edytowano przez Exclusive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze blade, premiera za trzy tygodnie- a najstraszniejsze jest to, że najprawdopodobniej kupię to cudo dopiero miesiąc później, na Zakończenie Roku Szkolnego... Ciężko będzie tyle czekać, ale odpalenie tej gry u progu wakacji wynagrodzi cierpliwość :cool:

Śmiertelnie się boję, że Wiedźmin 2 nie będzie u mnie działał na skutek jakiegoś strasznego błędu :klnie: Czy twórcy nie wspominali o ciekawostkach pokroju niekompatybilności z XP i tym podobnych? :P

Obawiam się trochę jednej rzeczy- że premiera L.A Noire, następująca kilka dni po premierze W2, zmniejszy rozgłos światowy naszego erpega.

Co prawda, twór Rockstara to zupełnie inna bajka, nie dość że gatunek zupełnie, to (chyba?) nie wychodzi na PC, więc drastycznie nie osłabi sprzedaży...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vetos, są dwa poradniki i różnią się po pierwsze podejściem twórców do opisania gry a po drugie to pewnie ilością tych danych. Poradnik z ER nie jest taki zły :) Pewnie podobny będzie w kolekcjonerce.

Ten temat poruszany był miliony raz, bowiem poradnik, który znajduje się w Edycji Kolekcjonerskiej oraz w Edycji Premium jest uogólniony, jest napisane wszystko ogólnie, jak grać itd. A w poradniku sprzedawanym oddzielnie jest opisany każdy quest i jego retrospekcje + mapa gry.

@Up:

Zgadza się, gra wychodzi tylko na jedną platformę, którą jest PS3 konsole, a mianowicie Xbox360 i PS3. Jednakże zapewne osłabi sprzedaż, dość znacząco, gdyż wiele ludzi może oczekiwać dwóch gier - L.A. Noire oraz Wiedźmina 2 - i faworyzować L.A. Noire. Choć Fable III, którego premiera także jest 17 maja, czyli wtedy kiedy Wiedźmina 2 może osłabić sprzedaż na zachodzie. Choć myślę, że to będzie mały procent.

Bardziej prawdopodobne jest to, że gra będzie słabiej zoptymalizowana na Windows 7, choć gra już poszła do tłoczni, więc żadnych problemów nie ma, jak myślę. Tym bardziej na Windowsie XP, więc nie masz się czego obawiać. ; )

@Down:

Mój błąd.

Edytowano przez Dayux
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dayux,

L.A. Noire wychodzi też na Xboxa :P

Jeśli chodzi o Wieśka, to czytał ktoś komiks? Ja czytałem i jest warty polecenia. Jestem również ciekaw, czy będzie trailer po polsku przed premierą. Cóż, za 2 tygodnie będę miał EK u siebie w domu, tak jak (miejmy nadzieję) inni. Wszak będzie piątek 13 :P

EDIT: Wtedy było drobne niedopracowanie w pewnej lokacji, a teraz na każdym systemie gra jest tak samo zoptymalizowana.

Edytowano przez Elesshar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się uzbrajam w cierpliwość i prawdopodobnie zagram w Wiedźmina 2 dopiero na jesień, po zakupie nowego PC-ta. Poza tym i tak teraz nie będę miał czasu. A nóż, taka lekcja cierpliwości i pokory wyjdzie mi na dobre...może do tego czasu wyjdą wszelakie poprawki i patche do gry (ale mam nadzieję, że takiej potrzeby nie będzie...). A jak za rok pojawi się coś w stylu edycji rozszerzonej, w gustowniejszym pudełku to mnie najwyżej szlag jasny trafi :tongue:. No ale cóż, mam nadzieję, że będzie warto. Z tego co widziałem dialogi trzymają poziom ("trzymają poziom" to i tak za mało powiedziane :turned:), do systemu walki też się już przekonałem. Jedyne co mi się na razie nie podoba to te kolory w grze: pamiętam

z nowego Wiedźmina, w którym było jeszcze wiele starych elementów, ale lokacja wyglądała cudnie; tak jak się tego spodziewałem. Później doszły ciepłe barwy i HDR. Mam nadzieję, że to wyjdzie grze na dobrze, bo nie będzie monotonna. Tak czy siak jak zaserwują taką fabułę jak w jedynce to jestem już stracony... :biggrin:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...