Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Co do sprzedaży - szkoda, że nie ma dostępu do najświeższych danych z całego świata, ale przypomnę jeszcze jedną rzecz: kilka miesięcy temu była promocja na Steamie i można było kupić Wiedźmina za 4 czy 5 euro, ciekawe, ilu wtedy ludzi się pokusiło.

Myślę, że po premierze W2 Wiedźmin1 dobije w końcu tych dwóch milionów w przeciągu dwóch, trzech lat. A gdyby znalazł się na GOGu jeszcze, to tym bardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska staje się coraz bardziej znanym krajem, gdyż kilka dobrych gier wyszło już od nas (BulletStorm, Sniper Ghost Warrior, Wiedźmin, Call Of Juarez, wkrótnie Wiedźmina2, Dead Island ze swoim genialnym trailerem i inne)

Sniper Ghost Warrior nie uznałbym za dobrej gry. Dużo bugów, nie sprawiała mi przyjemności z gry. To jest wyłącznie moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka miesięcy temu była promocja na Steamie i można było kupić Wiedźmina za 4 czy 5 euro, ciekawe, ilu wtedy ludzi się pokusiło.

Ja się między innymi pokusiłem. xD Pomimo, że wiedziałem, że na moim złomie nie będzie zbyt dobrze chodził

A jeśli chodzi o liczbę sprzedanych egzemplarzy, to podpisuję się pod tym, co napisał Karpaj. Nasz wiesiek odniósł według mnie olbrzymi sukces, biorąc poprawkę na to, gdzie został zrobiony, i za jakie pieniądze. Zresztą jest to chyba jedyna gra, o jakiej słyszeli, i o jaką mnie pytali moi znajomi z "poprzedniego" pokolenia, którzy z grami mają zero kontaktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie

Obecnie widziałem kilka edycji, czy to rozszerzone czy kolekcjonerskie... Kosztuja od 160 do 220zł... Co na nich jest więcej oprócz bajerów jak wisiorek białego wilka, bądź notatnik Jaskra?

Ile będzie kosztować zwykły wiesiek w dniu premiery?

Ile czasu po premierze dojdzie mi taka edycja kolekcjonerska?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie

Obecnie widziałem kilka edycji, czy to rozszerzone czy kolekcjonerskie... Kosztuja od 160 do 220zł... Co na nich jest więcej oprócz bajerów jak wisiorek białego wilka, bądź notatnik Jaskra?

Ile będzie kosztować zwykły wiesiek w dniu premiery?

Ile czasu po premierze dojdzie mi taka edycja kolekcjonerska?

Powiem tak: zajrzyj tu i rusz głową. A Edycja Kolekcjonerska pojawi się w domach nabywców przed premierą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zainteresowanym Wiedźminem 2 polecam zapoznanie się z | TYM | artykułem z Polygamii. Parę drobnych spoilerów początku gry (lojalnie ostrzegam), i duuuużo screenów, pokazujących tak grę, jak i np. ekwipunek czy drzewka skilli. Jak komuś nie przeszkadzają drobne spoilery (na duże CDProjekt nie wyraził zgody podobno) to zapraszam.

Edytowano przez Boobr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko. może już padło ale ...

zauważyłem iż serwis gram.pl dał do sprzedaży "Oficjalny poradnik do gry Wiedźmin 2: Zabojcy Królów" (LINK), w EK jest napisane, że już jest tam dodany jakiś poradnik. Moje pytanie brzmi czy wie ktoś może czy jest to ten sam poradnik czy to są dwie odrębne rzeczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że finalna wersja gry obędzie się bez bugów, a nie tak jak to było w "jedynce". Masa błędów, wyszło kilka patchów i dopiero rok po premierze ukazała się wersja rozszerzona likwidująca owe błędy. Co z tego, że dostaniemy grę 17 maja, tak jak było mówione, a gra będzie słabo zoptymalizowana itd. Chociaż patrząc na gameplaye nie będzie czegoś takiego, bo pewnie dostaniemy grę taką w jaką grają tam, a im spokojnie hula. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za niezły cynk Boobr. Nie odwiedzam polygamia.pl, więc pewnie by mi to umknęło. W sumie nie ma nic czego bym nie wiedział, ale schematy rozwoju widzę pierwszy raz. Wszystko naprawdę dobrze i przejrzyście posortowane. To samo tyczy się zakładek w ekwipunku. Będziemy mogli spodziewać się w ciągu 2-3 tygodni pierwszych recenzji gry i bardzo mnie ciekawi jak gra zostanie oceniona. :>

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem relację. Co stwierdzam ? Uważam, że ta gra zagina czasoprzestrzeń. Jak dotąd wszystko mi się w niej i podoba i zaczynam coraz mocniej oczekiwać kiedy będę mógł osobiście zagrać w Wiedźmina 2. Grafika, ładny interfejs, świetnie rozwiązana opcja spożywania eliksirów (i ich efekty) oraz stare dobre zastraszenie (i jemu podobne) to kolejne rzeczy, które powodują, że co raz bardziej nerwowo skreślam dni w kalendarzu do czasu gdy otrzymam swój egzemplarz gry. Innymi słowy nie mogę się doczekać.

EDIT: Ostatecznie usunąłem spoiler, ale nie skasowałem zdania, w którym o tym mówię. Co za fail...

Edytowano przez kingslayer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up:

Właśnie, tak myślałem. Nie przeglądałem też tego linku Boobra, gdyż jak sam wspomniał - jest tam sporo spoilerów. A ja jedynie obejrzałem gameplay z misji pobocznej, kilka galerii zdjęć i tyle mi wystarczy. Na resztę poczekaj do premiery gry, gdy wpadnie ona w moje ręce i wyląduje na dysku twardym i sam ją odpalę - wtedy dowiem się wszystkiego po kolei, nie psując sobie przyjemności z grania. Przeglądając sklep gram.pl zainteresowała mnie Edycja Kolekcjonerska, nad którą się zastanawiam oraz Edycja Premium, czyli standardowa. Nigdy jeszcze nie zamawiałem w ów sklepie żadnej gry, więc pytam - Edycja Premium jest wysyłana 16 maja. W jakim czasie mniej-więcej dochodzą gry z tego sklepu? Bo EK zostaje wysyłana 12 maja, to już inna bajka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia fakt, czy w ogóle opłaca się zamówić grę... Bo wiecie, może przyjść parę dni po premierze...

Właśnie o to mi chodzi, no ale skoro na gram.pl (jak wspomniał użytkownik wyżej), jeżeli nie jest wysyłane w piątek to dochodzi następnego dnia, więc raczej się skuszę. A cena Edycji Premium jest taka sama, bądź podobna w sklepie internetowym, jak i w dniu premiery będzie w większości sklepów, gdyż w sklepach internetowych cena wynosi 100 zł + przesyłka (około 20zł), a w zwykłym sklepie 120zł. Teraz zastanawiam się nad jaką wersją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram.pl ma sporo punktów odbioru, nawet w mniejszych miastach - a taka przesyłka kosztuje już jeno 3,90.

A Empik ma teraz fajną promocję, preordery po 89zł. Tylko nie wiem jak oni stoją z wysyłką, bo co do gram.pl, to mogę ręczyć - zawsze miałem na czas, albo i przed premierą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram.pl to dobry sklep, a zamawiając kurierem przesyłka może dojść także w sobotę (mnie dochodziły w soboty), z tym że po przejściach z Dragon Age II na razie będę omijał ten sklep. Zresztą, znając życie w sklepie w moim mieście będę mógł kupić dowolną grę w momencie premiery, bez opóźnień i czekania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wrażeń z prologu na GOL-u, zacząłem trochę obawiać się o optymalizację. Na kompie: Intel Core i5 750, 4 GB pamięci RAM, Radeon 5850 1GB, Windows 7 64-bit (czyli powyżej zalecanych wymagań), grającemu przycinało na średnich ustawieniach. No, może "przycinało" to złe słowo - zdarzają się po prostu drastyczne spadki animacji. Szczególnie na Windows 7.

I trochę mnie to zaniepokoiło. Mam PC lepszego od tego, na którym Wieśka 2 ogrywał GOL, ale mimo wszystko... Myślałem, że skoro nowy silnik, budowany od podstaw specjalnie pod Wiedźmina 2 dla pecetów, to wszystko będzie śmigać. Potem nadzieje rozbudowały rozsądne, niezbyt przesadzone wymagania sprzętowe... Do premiery miesiąc, za 2-3 tygodnie gra trafi do tłoczni - kiedy Redzi mają zdążyć naprawić optymalizację?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZdeniO:

Też się obawiam, pociesza mnie jednak myśl, że jeszcze troszkę czasu zostało na poprawki. Goście z polygamii grali bodajże laptopie, a RED-zi twierdzili, że z laptopami różnie bywa.

A co do spoilerów - nie ma praktycznie żadnych, głownie dlatego, że twórcy zadbali o to, by ich nie zdradzać. I tak z gry na żywo zrobiły się screeny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polygamiści korzystali z lapka, więc o nich nawet nie wspomniałem. Dopiero tekst z GOL-a mnie zaniepokoił. Teraz już wiem, że z kupnem wstrzymam się do recenzji, żeby nie okazało się, że będę musiał pół roku czekać na patch :P

Ale ogólnie relacje zarówno polygamii jak i GryOnline.pl nastroiły mnie do gry samej w sobie pozytywnie. Nieliniowość już od początku, piękna grafika, intrygująca historia, fajne działania eliksirów etc. Będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Was dobre wieści :) Te spadki płynności są tylko na Windowsie 7 i REDzi w pocie czoła pracują, by ten problem zniknął do czasu, gdy gra wejdzie do tłoczni. Spokojnie ;)

Screeny nowe:

Link 1

Porównanie maksymalnych ustawień z minimalnymi. Uwaga! Widać piersi Triss :)

Edytowano przez Elesshar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, dobre wiadomości... niech mnie gęś kopnie, przecież ja mam Windowsa 7... A wiadomo, dlaczego tylko na 7 takie problemy występują? Trochę to dziwne, bo na najnowszym systemie Microsoftu powinno wszystko pięknie działać. Mam nadzieję, że obędzie się bez problemów (jak np. w CoD-zie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...