Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Z obeliskami to zależy jeśli próbowaliście używać ostatniego żeby walnął piorun a byliście w środku tego jakby to nazwać trójkąta to musicie się liczyć z tym że zginiecie.Ja raz tylko próbowałem nawalić golema z użyciem Igni i miecza ale gdzieś w połowie jego życia się zdeka wkurzyłem, podleciałem do tych filarów i na tym walka się skończyła.Więc taka rada ma używać filarów trza :wink: .

Heh, jak na początku grałem w Wiedźmina, to od razu mnie walnął piorun jak je uaktywniałem, więc pomyślałem sobie, że nie wolno ich używać. I dziesięć minut bite tłukłem go mieczem i Igni... Nie polecam :)

A co do aktów? To najlepszy(według mnie of course) jest pierwszy, czwarty oraz piąty i prolog. Drugi i trzeci trochę mnie nudziły, ale jakoś się przez nie przebiłem. Ale zadanie z szukaniem obelisków było naprawdę ciekawe. Albo wybór między Shani albo Triss. Za pierwszym razem, skończyłem z czarodziejką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poruszyć pewną intrygującą mnie sprawę. Możliwe, że jestem mało spostrzegawczy i mimo wielokrotnego przejścia gry nie znalazłem pewnej odpowiedzi. Otóż chodzi o związek Alvina z Wielkim Mistrzem Zygfrydem. Z góry przepraszam z spoilery.

Alvin miewał wizje, przepowiednie Itliny, które miał także Zygfryd to natchnęły Wielkiego Mistrza do założenia zakonu i "ratowania świata". W pewnym momencie chłopiec znika. Amulet z dwimerytu, który wcześniej daliśmy Alvinowi znajdujemy przy ciele Zygfryda, kiedy tylko go zabijemy. Czy Alvin to ta sama osoba co Zygfryd, tylko przeniesiona w czasie w jakiś dziwny sposób? Może chłopiec ma podobne zdolności do Ciri z sagi o Wiedźminie. Inne wyjaśnienie nie przychodzi mi do głowy.

Jeśli ktoś może rzucić na sprawę nieco światła, lub podsunąć własne teorie byłbym bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie Zygfrydem tylko Jakubem. Po drugie

jest prawie pewne, że Alvin i Wielki Mistrz to te same osoby. Alvin dzięki swoim umiejętnością, które zawdzięczał Starszej Krwi prawdopodobnie przeniósł się w czasie do przeszłości. Świadczą o tym choćby wypowiedzi Jakuba w Epilogu, które zależą od tego jak rozmawiało się z Alvinem w akcie IV (tym w Odmętach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przepraszam z tym Zygfrydem to też palnąłem, cóż po prostu imię należące do naszego młodego przyjaciela/lub wroga, bardziej pasuje mi do szlachetnej funkcji mistrza zakonnego. Chyba zbyt dawno grałem trzeba to nadrobić.

Dzięki za wytłumaczenie, więc moje domysły są słuszne.

Edytowano przez LordArthasMenethil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych kilku godzinach gry stwierdzam: gra jest wielka/super/mega !

Wszystko to co ma i powinien mieć dobry rolplej... no, czepnę się tylko tych głosów. Niektóre są po prostu nietrafione, jak Triss Merigold ( babka która gada w programach dla dzieci lub dobranockach na taką czarodziejkę-laskę?! ), dalej Vesemir - jak na starego, doświadczonego wiedźmina powinien chyba mieć bardziej potężny głos... Nie wiem jak wam, ale niektóre podkłady mi się po prostu nie podobają. Na pochwałę zasługuje tez cały soundtrack - jest genialny po prostu! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy była o tym mowa czy nie ale zaryzykuje :happy: Ostatnio z nudów przeszedłem Wiedźmina jeszcze raz i zacząłem się zastanawiać nad outro, a dokładniej nad zdziwieniem obu panów, gdy Geralt zdjął maskę "mutantowi". Co ich tak zaskoczyło?? Oboje znali tego osobnika, a może zdziwiło ich to, że miał oczy takie jak wiedźmini, a może Geralt go znał a król się zdziwił, że Geralt go zna :laugh: Może dowiemy się wszystkiego w drugiej części Wiedźmina albo nigdy :happy: Jeszcze jedno znalazł ktoś w ogóle miecz Ard'aenye??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mnie zlinczować ale mnie Wiedźmin mi się NIE PODOBA. Fakt nie przeszedłem go (uprzedzam zdania "podjeżdżające" typu: a do którego rozdziału doszedłeś?? Jak nie przeszedłeś gry to się nie odzywaj!! itp.) bo jest przegadany i nudny. Najlepszy etap to obrona Kaer Morhen jest pełen akcji. Dalej jest już nudniej. Coraz więcej rozmówek a coraz mniej walki. Doszedłem do chyba 4 rozdziału i odeszła mi ochota na grę w Wiedźmina. Po prostu nie chciało mi się przebijać przez tony dialogów i chodzenia z jednego końca Wyzimy na drugi tylko po to żeby zaraz się wracać spowrotem bo rozmówca wysała nas do zleceniodawcy questa. Dużo bardziej wolę Gothic`a ale tylko 1,2 i noc kruka. Tam też jest dużo rozmów i chodzenia ale przynajmniej po drodze można pójść na polowanie itp. Dodam że grę dostałem od taty i rodzice wiedzą że gram w Wiedźmina (to z kolei uprzedzenie innych zdań "podjeżdżających" typu: jesteś jeszcze za mały na tą grę, pewnie twoi rodzice się tobą nie interesują).

Edytowano przez Gurthang
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci się nie podobać "kto co lubi" osobiście mnie to nie obchodzi jak chyba każdego :laugh: Co do miecza to przeszedłem wersje 1.0 kilka razy i na każdym poziomie trudności i nigdy na niego nie trafiłem. Faktiszen może było to losowe a może zależy jak ułożyliśmy fabułę. To właśnie ten miecz który ma Jakub. Eh ale jak mówicie, że został usunięty w 1.4 to szkoda. Teraz wychodzi nowy patch 1.5 i ma on niby spowodować, że wiedźmak będzie chodził bez płyty. Dziwne bo już teraz działa bez. Czyżby w CDP Red o czymś nie wiedzieli :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten miecz można znaleźć tylko w wersji 1.0 . W innych wersjach został usunięty przez twórców bo jest za silny. Twórcy zamienili go na ten meteorytowy miecz :)

Tak to dlaczego w każdej wersji gry w poradniku pisze,że ten miecz znajduje się w krypcie kruka.Gdzieś czytałem,że jeśli się odpowiednio wychowa Alvina to zostawi on w następnym akcie Ard'anye i wezmie ten zwykły miecz z meteorytów. :laugh:

Edytowano przez jacksonheyes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurthang, narobiłeś sobie. :P

Wnioskuję, że nie jesteś fanem literatury Sapkowskiego. Ba, nigdy pewnie nie miałeś z nią styczności, bo tam właśnie długie dialogi pełne podtekstów są cechą charakterystyczną. Zapewne również podszedłeś do tej gry jak do niezobowiązującej gry akcji w klimacie fantasy - a Wiedźmin taką grą na Twoje nieszczęście nie jest. Wolisz Gothicka, bo tam brakuje wspomnianych rewelacyjnych rozmów, a wymiana zdań polega na klepaniu tekstów pokroju "przynieś skórę wilka", "dobrze", "masz skórę wilka?", "jeszcze nie mam skóry wilka", "zatem ruszaj".

A chodzenie po mieście ma uzasadnienie. Jest to gra oparta na książce, gdzie zwykł wiedźmiak nie posiadał mocy teleportacji w przeciwieństwie do Bezimiennego. Jest to rozwiązanie całkowicie do przyjęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to dlaczego w każdej wersji gry w poradniku pisze,że ten miecz znajduje się w krypcie kruka.Gdzieś czytałem,że jeśli się odpowiednio wychowa Alvina to zostawi on w następnym akcie Ard'anye i wezmie ten zwykły miecz z meteorytów. laugh.gif

A może nie chciało im się od nowa drukować poradników ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się muszę pochwalić, że całkiem niedawno - z niedzieli na poniedziałek - przeszedłem całego Wiedźmina ER + obydwie przygody. Aczkolwiek jestem rozczarowany ostatnimi etapami gry (nie mówię tu o epilogu).

Walka z tym pająkiem na K (sorry, nie pamiętam) - banalna

Walka z Azarem - jw.

Walka z Królem Gonu i "szefem Róży" - to samo

I to wszystko na średnim poziomie trudności bez żadnych eliksirów.

Ogólnie gra była świetna, aczkolwiek grałem w lepsze RPGi. Szkoda że musiałem sprzedać, ale kiedy już kupię gitarę i moja pozycja finansowa się ustatkuje z pewnością zakupię ją jeszcze raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście końcówki w rolplejach zawsze podobają się mniej od reszty gry. Niby to w nich rozwiązywane są wszystkie zagadki oraz udzielane są odpowiedzi na pytania, jednak zazwyczaj w większości RPG na końcu nie możemy udać się do sklepu, porozmawiać z postaciami pobocznymi, eksplorować. Wiem, wiem to uzasadnione, bo niby jak w trakcie np: podkradania się do głównego bossa mielibyśmy wybrać się do sklepu. Niemniej czasami drażni mnie coć takiego, ponieważ dla mnie RPG to właśnie dialogi, kolekcjonowanie przedmiotów, zagłębianie się w historie poboczne itd.

W wielu grach końcówka odcina nas od tych wszystkich elementów np:

Gothic 2

Jesteśmy w Dworze Irdorath i ani rusz tylko na orki i szkielety możemy się wybierać.

Neverwinter Night

Jesteśmy w krysztale dusz (czy jak to tam się nazywało), także w zamkniętym miejscu.

Albo Drakensang totalne przegięcie

Po wyjściu ze stolicy krasnoludów gra zamienia się w hack'n'slasha. Cały czas chodzimy i przebijamy się przez kolejne kohorty wrogów, bez możliwości powrotu do miasta czy innej zamieszkałej lokacji.

Żebyście mnie znowu źle nie zrozumieli nie czepiam się wyżej wymienionych gier, wszystkie je uważam za świetne produkcje. Nie oczekuje też, zmiany zakończeń rolplejów, po prostu coś we mnie nie chce zrozumieć, że przecież inaczej zakończenia poprowadzić nie można, bo gra straciła by na dynamice itp.

Cóż jestem niepoprawnym marzycielem, którego pragnienia są w dodatku bliżej nie określone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Wiedźmin jest najlepszą grą cRPG od czasów Fallouta, Baldur's Gate, Planescape Torment, Gothica, Star Wars Knights of the Old Republic...

Pokazał, że w RPG można zrobić jeszcze coś nowatorskiego co zachwyci graczy. Wielki szacunek dla CDP Red za tą grę...

Jak dla mnie historyczne, sławne i kochane przez wszystkich fanów gier RPG studio Black Isle nareszcie ma godnego rywala. Mam nadzieje, że CDP Red dogoni LEGENDE. Po Wiedźminie wiem, że ma na to duże predyspozycje. :)

Black Isle [*] [*] [*]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...