Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

PS Swoją drogą dziwne, bo robiłem wszystkie questy poboczne na które trafiłem i które zgadzały się z moim światopoglądem :)

kazdy quest zgadza sie z Twoim swiatopogladem bo kazdy quest mozna rozwiązać na rozne sposoby, nawet jesli na początku sie wydaje ze zgadzasz sie na szemrany quest - np. przemyt czegos dla kogos - to mozesz przeciez nie oddawac przesyłki tylko podkablować o przemycie strazy.

soł...

chyba nie ogarniasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu jechałeś główne questy pomijając sporą część gry naprawdę życzę powodzenia w walce z Kościejem ;]

Ostatecznie osiągnąłęm pierwszy poziom doświadczonego Wiedźmina, czyli aż tak źle nie było. A co do Kościeji, to nie miałem żadnych kłopotów, by pokonać nawet kilka na raz. Ogółem ostatni etap był moim zdaniem zbyt łatwy. Dość powiedzieć, że nie użyłem ani jednego eliksiru, tylko srebrny miecz miałem diamentowym wysmarowałem. I mam pytanie odnośnie outra: kim była ta postać w kapturze? Bo nie kojarzę jej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ale za drugim podejściem musiałem się dużo bardziej natrudzić, żeby wyjść cało z ostatniej walki. Choć i tak żadnego eliksiru nie użyłem...
Może grałeś na wyższym poziomie trudności :D . Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać.

Ja uwielbiałem walczyć mieczem i dlatego głównego bossa zabiłem prawie tylko za pomocą miecz.

Alchemia w Wiedźminie rządzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się. Milion Wiedźminów faktem, przynajmniej według CDP.

Wiedźmin sprzedał się w liczbie miliona egzemplarzy. To dla CD Projektu fantastyczna wiadomość i znakomity rezultat. Szef polskiej firmy wydawniczej, Michał Kiciński, zapewnia, że to jeszcze nie koniec!

Kiedy rok temu Wiedźmin debiutował na światowych rynkach, szefowie firmy CD Projekt zastanawiali się jak dobrze może sprzedać się ich nowe dzieło, a polscy gracze trzymali kciuki za to, by zachodnia prasa jak najcieplej przyjęła rodzimą produkcję. O ile ta druga kwestia została wyjaśniona dość szybko, o tyle pierwszą można w pełni ocenić dziś. Wiedźmin sprzedał się bowiem na całym świecie w liczbie miliona egzemplarzy, co dla polskiego rynku developerskiego jest wynikiem niebotycznym.

Wiedźmin

Jak podkreśla CD Projekt, sukces jest tym większy, że gra nie została wyposażona w tryb multiplayer i jest dostępna wyłącznie na pecetach. "Sukces gry Wiedźmin umocnił nas w przekonaniu, że będziemy w przyszłości w stanie tworzyć gry takie jak chcemy ? i jakie fani chcą, a niesamowity odzew jaki otrzymaliśmy od wiedźmińskiej społeczności ugruntował pewność, że podążamy we właściwym kierunku. Naprawdę nie bylibyśmy w stanie osiągnąć tak wielkiego sukcesu bez wsparcia graczy" - powiedział Adam Kiciński, dyrektor zarządzający studia CD Projekt RED.

Sukces w kategorii popularności nie wziął się znikąd. Średnia not Wiedźmina w zachodniej prasie przekracza 8 oczek w dziesięciopunktowej skali. Wydana niedawno Edycja Rozszerzona jest oceniana jeszcze wyżej. W takich okolicznościach nie mogą dziwić dywagacje na temat przyszłości marki. Jak mówi szef CD Projektu, Michał Kiciński, "W świecie Wiedźmina jest wciąż wiele miejsc nieodkrytych i oczywiście jest również szerokie grono osób, które z radością zobaczyłoby grę na konsolach... jesteśmy oczywiście studiem tworzącym przede wszystkim gry na PC, ale nigdy nic nie wiadomo".

Czekamy zatem z niecierpliwością na kolejne doniesienia na temat przyszłości Wiedźmina. I oczywiście gratulujemy sukcesu.

Cieszę się, bo gra choć nie bez wad, jest mimo wszystko udaną produkcja. I tak się tylko zastanawiam, kiedy Witcher trafi na konsole, bo to, że trafi jest imo prawie pewne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym więcej Wiedźminów sprzedanych tym lepiej. Cieszy mnie ten sukces teraz mają chyba już wystarczające fundusze żeby zacząć prace nad drugą częścią.

Czytałem, chyba nawet w jakimś cda że twórcy Wiedźmina zaczną na nim zarabiać dopiero od 600 000 sprzedanej kopi, to mają nadwyżkę.

PS.

Vainqueur napisał byś że ten tekst wziąłeś z gram.pl.

Tu jest link http://www.gram.pl/news_8g3hGu,6_Milion_pu...ze_sklepow.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THEY is coming!!!żaden wiedzmin(magik ani inny czarodziej)2 w filmie ukazane sa sploty gameplayu z gry metropolis software.

Poprzeplatane wiedźmińskimi materiałami filmowymi, których w grze nie widziałem. Coś się tworzy, a że to było pewne od chwili, w której zobaczono outro Wiedźmina, to inna sprawa. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest cos nowego. Geralt topless, walka z jakims ... zywiolakiem ziemi? Z wilkami w zaśnieżonym lesie, nowa animacja walki, fragmenty jakichs nowych cutscenek. Cóż, mam nadzieję, że nie trzeba będzie długo czekać, zwłaszcza że po wydaniu upgrade mają już dobry engine na następną część gry. Grafiki nie muszą ulepszać - co tu jeszcze zostało do ulepszenia? Mogliby rozszerzyc możliwosci rozwoju postaci i nowa fabuła. To powinno wystarczyc do sukcesu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z maxlolem ale wiele w tej grze jest plusów:

1.Jest dużo ciekawych misji i gra jest ciekawa.

2.Nie ma tak ,że grę przechodzisz w 3 godziny. :D

3.Jest niezła grafa. :rolleyes:

4.Wiedźmin może mieć dużo wyposażenia i umiejętności. :lol:

Jest pare minusów ale ogólnie jest dobrze. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako gracz pewnie już setny z kolei, który o tym pisze chciałby się podzielić wrażeniami z przejścia Wiedźmina.

Napisze krótko poprzez wymienienie zalet tej znakomitej gry jak i wad, które niestety ma jak każda inna produkcja.

Zalety;

*fabuła iście Sapkowska

*dialogi

*parametry naszego Wiedźmina bardzo nowatorskie

*system walki

*misje poboczne są bardzo dobrze wkomponowane w tło fabuły

*mitologia słowiańska i nie tylko

*klimat

*grywalność

*RPG

Wady, które wymienię dotyczą tylko Edycji Premierowej a nie ER.

*ekwipunek

*niestabilność

*mimika niektórych postaci

I to na tyle ogólnie gra mi się bardzo podobała miło spędziłem z nią czas i nie żałuje a wręcz przeciwnie czekam na część drugą!!!.

Edytowano przez Qbuś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo czekać nie będziesz. Przygotowując prasówkę z Wyborczej zatknąłem się na artykuł poświęcony Wiedźminowi. Głównie pisali tam o przekroczeniu liczby miliona sprzedanych kopii, ale wspomnieli też o czterech projektach CDPR, z których jeden ma być związany ze światem Sapkowskiego i ukazać się w przyszłym roku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem w ER z animacją, tzn. czasami jak Geralt się porusza to obraz tak jakby lekko skakał, przycinał się, nie dzieje się tak zawsze - głównie na otwartych przestrzeniach wokół Wyzimy ale jest denerwujące, tak jakby wczytywało na bieżąco to co pojawia się przed Geraltem albo animacja Geralta się cięła. Nie jest to przycinanie spowodowane słabym sprzętem, bo tak samo dzieje się gdy wszystkie ustawienia graf. są na najniższych - mam Intel Core2Duo 2,16 Ghz, Ati Mobility Radeon 3650 512 mb, 3 gb ramu, Vista SP1, z tym, że gram na laptopie, czy ktoś ma/miał podobne problemy z Wiedźminem na stacjonarnym PC? (wiem, że to bardziej podchodzi pod pomocną dłoń, ale odpowiedzi tam nie znalazłem, a tu toczy się dyskusja na bieżąco).

A błędów w ER zauważyłem kilka (dopiero w II rozd. jestem) ale są małe np. zdarza się, że jakiś przedmiot wisi w powietrzu, tak jak ktoś wcześniej wspomniał zdarza się, że podczas sekwencji dialogowych mówiący jest czymś zasłonięty, a co do klonów - skoro CDP Red obiecywał poprawę i większą różnorodność NPców to się nie popisał, jest tylko kilka modeli i różnią się ubraniem ale mi osobiście to nie przeszkadza, ciężko w tak dużym świecie stworzyć pełno różnych NPCów, jest mało ale może dzięki temu są mniejsze wymagania sprzętowe.

Heh u mnie teżsięto dzieje a mam zwyklego blaszaka :) i teżnie zależyto od sprzętu bo mam wystarczająco dużo mocy obliczeniowej :P pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.youtube.com/watch?v=sXgfwZP2Ayc&...feature=related

OGLĄDAĆ DO KOŃCA. Jest tam kilka fajnych ujęć z...nowej odsłony Wiedźmina?

To jest filmik zrobiony z okazji wydanych milion kopii gry Wiedźmin a nie raczej zwiastun z nowej części. Jest jeszcze za wcześnie aby pokazywać cokolwiek z części drugiej. Jestem pewien że jeszcze nawet nie ruszyły prace nad II częścią. Ludzie z CD Projekt mają na pewno dużo projektów w planach na przyszłe lata. Lecz mogę się mylić, ale nie ukrywam że chciałbym zobaczyć więcej informacji w najbliższych miesiącach.

Edytowano przez PiEcIA_17
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.youtube.com/watch?v=sXgfwZP2Ayc&...feature=related

OGLĄDAĆ DO KOŃCA. Jest tam kilka fajnych ujęć z...nowej odsłony Wiedźmina?

To jest filmik zrobiony z okazji wydanych milion kopii gry Wiedźmin a nie raczej zwiastun z nowej części. Jest jeszcze za wcześnie aby pokazywać cokolwiek z części drugiej. Jestem pewien że jeszcze nawet nie ruszyły prace nad II częścią. Ludzie z CD Projekt mają na pewno dużo projektów w planach na przyszłe lata. Lecz mogę się mylić, ale nie ukrywam że chciałbym zobaczyć więcej informacji w najbliższych miesiącach.

Jestem już na 90% pewien, że kolega nie oglądał filmiku do końca. Bo gdyby oglądał, to zobaczyłby ujęcia bezprzecznie odnoszące się do Wiedźmina, których nie było ani w grze, ani w oficjalnych przygodach (były tam także ujęcia z nadchodzącego THEY).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...